1. خانه
  2. مقالات
  3. آموزش دکوپاژ مو در خانه

آموزش دکوپاژ مو در خانه

آموزش دکوپاژ مو در خانه

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آموزش دکوپاژ مو در خانه
آموزش دکوپاژ مو در خانه
folder_openمقالات

رنگ موها بعد از مدتی خسته کننده می شود و شاید بخواهید از تناژ رنگ دیگری بر روی موی سر استفاده کنید. موهای رنگ شده ابتدا باید دکوپاژ شوند تا بتوان رنگ دیگری را روی آن اجرا کرد. دکوپاژ مو همان تصحیح رنگ مو است. این کار با هدف رنگ کردن دوباره موها انجام می شود. برای اینکه رنگ دوم دقیقا همانی باشد که می خواهید ابتدا باید رنگ قبلی مو را پاک کنید.

با استفاده از مواد دکلره مو نیز می توان رنگ موی قبلی را پاک کرد. با توجه به قوی بودن مواد دکلره، امکان آسیب به تارهای مو پس از چند بار استفاده از دکلره، وجود دارد. چنانچه بخواهید رنگ موی قبلی را چند درجه روشن تر کنید بهتر است از دکوپاژ مو استفاده کنید. مواد به کار رفته در این تکنیک نسبت به مواد دکلره، ضعیف تر است و آسیب دیدگی شدید روی ساقه مو ایجاد نمی کند.

مهارت آرایشگر در اجرای صحیح دکوپاژ و پاک کردن رنگ قبلی بسیار مهم است. گاهی دیده شده که برخی خانم ها با تهیه این مواد، در خانه اقدام به زدودن رنگ موی قبلی می کنند. در صورت نداشتن تجربه و اجرای اشتباه مراحل کار، امکان آسیب به لایه پوششی مو وجود دارد. مواد شیمیایی در ترکیب دکوپاژ ملایم تر از پودر دکلره است ولی این به معنای بی ضرر بودن نیست.

طرز تهیه ماسک مو خانگی برای موهای دکلره شده

دکوپاژ مو چیست؟

مزایا و معایب دکوپاژ مو

مهم ترین مزیت دکوپاژ در مقایسه با سایر روش ها اینست که بلافاصله می توان رنگ مو را پاک کرد و تغییر رنگ دلخواه را به وجود آورد. عدم رضایت از رنگ مو مشکلی شایع در بین بانوان است. در بسیاری از اوقات، حتی با صرف هزینه زیاد به دلیل عدم مهارت آرایشگر، رنگ دلخواه فرد روی موها اجرا نمی شود. در دکوپاژ می توان فوری رنگ مو را پاک کرد.

مواد شیمیایی موجود در ترکیب دکوپاژ باعث باز شدن کوتیکول مو می شود. به این ترتیب به راحتی امکان افزودن رنگ دلخواه به ساقه مو وجود دارد. مواد دکوپاژ از لحاظ شیمیایی ضعیف تر از سایر ریموورها هستند اما استفاده مکرر از دکوپاژ نیز می تواند ساقه مو را خشک کند.

افرادی که به طور دائم ، رنگ موها را تغیر می دهند به خوبی می دانند که دکوپاژ مو چه مشکلاتی به همراه دارد. خشکی و شکنندگی تارهای مو از عوارض شایع در دکوپاژ است.

انواع روش های دکوپاژ مو

قبل از هر اقدامی باید بدانید که آیا نسبت به مواد دکوپاژ حساسیت دارید یا خیر. برخی افراد نسبت به انواع رنگ مو، مواد دکلره و دکوپاژ مو آلرژی دارند. در این صورت امکان التهاب و قرمزی پوست سر وجود دارد. نکته دیگر اینست که حتما برای اقدامات تخصصی نظیر دکوپاژ به سالن زیبایی و مراقبت موی معتبر مراجعه کنید. در سعیده درویش زاده نیروهای متخصص و با تجربه کارهای تخصصی زیبایی مو را بر عهده دارند. در ضمن برای انواع رنگ مو و مش و هایلایت، دکلره و دکوپاژ در این کلینیک از برندهای مرغوب خارجی استفاده می شود.

معرفی خدمات سعیده درویش زاده:درمان مو

انواع دکوپاژ مو

به طور کلی دو شیوه متفاوت برای دکوپاژ مو وجود دارد:

  • دکوپاژ کلی

چنانچه بخواهید رنگ موی خود را به طور کامل تغییر دهید و رنگ مویی یک دست داشته باشید از این روش استفاده می شود. در دکوپاژ کلی ابتدا همه رنگ موی فعلی به طور کامل، پاک می شود. در این صورت بین یک تا سه درجه می توان موها را روشن تر کرد. جنس مو و ضخامت مو در نتیجه تاثیرگذار است.

  • دکوپاژ قسمتی

اگر قسمت هایی از زمینه مو تیره تر و بقیه موها روشن تر باشد، ابتدا باید قسمت تیره تر به پایه رونگ روشن تر نزدیک شود. با دکوپاژ مو می توان تنها همان قسمت مورد نظر را تغییر رنگ داد به این ترتیب که هر قسمت از مو که نیاز به ترمیم دارد، از بقیه موها جدا می شود. با استفاده از پنبه لوله شده بخش های دیگر جدا می شوند تا بتوان قسمت های تیره تر را دکوپاژ کرد. با قلمو این مود روی ساقه مو اعمال می شود و هیچ تماسی با ریشه موها نباید داشته باشد.

آموزش دکوپاژ مو در منزل

همانطور که از ابتدای این مطلب بارها ذکر شد، دکوپاژ یک شیوه تخصصی برای تغییر رنگ مو است که با پاک کردن رنگ موی فعلی فرد انجام می شود. این کار با استفاده از مواد شیمیایی صورت می گیرد بنابراین عدم آگاهی و تجربه می تواند موها را درگیر مشکلات عدیده ای کند.

برای دکوپاژ مو در منزل مواد نرم کننده، اکسیدان به پودر دکوپاژ افزوده می شود. این مواد در حدود 10 دقیقه روی موها باقی می ماند و بعد از تست باز شدن رنگ مو، مواد دکوپاژ شسته شده و مو آبکشی می شود. در انتها می توان از رنگ دلخواه روی موها استفاده کرد.

بهتر است رنگ انتخاب شده از پایه رنگ موی طبیعی فرد باشد تا موها اندکی استراحت کنند. استرس ناشی از رنگ مو و مواد شیمیایی به شدت به ساختار مو آسیب می رساند.

مواد دکوپاژ مو نباید با پوست سر یا دست تماس پیدا کند. شرکت های تولید کننده در مورد احتمال سرطان زا بودن این مواد هشدار داده اند. به همین علت لازم است تا موقع دکوپاژ از ماسک تنفسی استفاده کنید.

این مواد موجب خشک شدن موها می شوند موهای خشک در معرض شکنندگی هستند. بعد از انجام دکوپاژ مو حتما برای ترمیم ساقه مو از مواد آبرسان استفاده کنید. در صورت بی توجهی به این موضوع انتهای ساقه مو دوشاخه شده و موخوره ایجاد می شود.

سرم مو چیست و برای چه افرادی مناسب است؟

آموزش دکوپاژ مو

دکوپاژ مو با مواد طبیعی

استفاده زیاد از مواد شیمیایی موجب صدمه به کوتیکول مو می شود. در این صورت دیگر موها زیبایی و شادابی قبل را ندارند. برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی، گاهی به موها استراحت دهید و با مواد طبیعی و بدون ضرر موها را تقویت کنید. جالب اینکه حتی می توانید رنگ موی فعلی تان را نیز با استفاده از مواد طبیعی، پاک کنید. این مواد هیچ آسیبی بر روی ساقه مو و یا پوست کف سر ایجاد نمی کنند.

روش ساده برای پاک کردن رنگ حنا از روی موها

اگر موها را با حنا رنگ کنید دیگر نمی توانید به سادگی از رنگ موهای شیمیایی استفاده کنید. در این صورت لازم است تا ابتدا رنگ حنا به طور کامل از روی موها پاک شود. دکوپاژ موی رنگ شده با حنا یکی از کارهایی است که می توانید در منزل و با استفاده از ترکیب روغن های مغذی انجام دهید.

مقدار مساوی روغن آرگان، نارگیل و زیتون را با هم ترکیب کنید. سپس همه قسمت های مو را با روغن، آغشته کنید. لازم است تا حداقل 3 ساعت روغن روی مو باقی بماند. با گذاشتن کلاه پلاستیکی، سر و موها را گرم نگهدارید تا ترکیب 3 روغن، تاثیر سریع تری داشته باشد. با سشوار روی کلاه پلاستیکی بگیرید تا موها گرم شود. بعد از حداقل 3 ساعت می توانید موها را با شامپوی معمولی شستشو دهید. برای کسب نتیجه لازم است تا در روزهای بعد یکی دوبار دیگر، دکوپاژ با روغن را انجام دهید. به این ترتیب هیچ اثری از حنا روی موها باقی نخواهد ماند.

چگونه با دکلره موها بیرنگ می شود؟ عوارض دکلره مو چیست؟

شستشوی حنا از موها

دکوپاژ  مو طبیعی بابونه و لیمو

آب لیمو یک رنگ زدای طبیعی است که در اغلب فرمول های خانگی دکوپاژ نیز از آن استفاده می شود. بابونه خاصیت روشن کنندگی رنگ مو را دارد و تاثیر آبلیمو را افزایش می دهد. دستور تهیه این ترکیب بسیار ساده است. تعداد 5 عدد برگ بابونه را در قوری ریخته و یک لیوان آب به آن اضافه کنید. آب را بجوشانید و پس از جوشیدن بابونه، آب را صاف کنید.

به جوشانده بابونه، آب یک لیموی تازه را اضافه کنید. این مواد را روی سر بمالید و ساقه مو را کمی مالش دهید. تقریبا یک ساعت زمان لازم است تا از رنگ فعلی از روی موهای تان پاک شود. در صورت نیاز می توانید همین روش را یکبار دیگر تکرار کنید. به هر حال مواد طبیعی هیچ آسیبی به مو نمی رسانند.

ترکیب آب و سرکه سیب نیز همین خاصیت را دارد. در صورت در دسترس نبودن بابونه می توانید از سرکه سیب و آب به روش ذکر شده استفاده کنید.

دکوپاژ و اصلاح رنگ مو با عسل و روغن زیتون

مواد استفاده شده در دکوپاژهای خانگی همگی بدون ضرر بوده و موجب خشکی یا شکنندگی مو نمی شوند. این مواد به نوعی برای پوست سر و موها مثل یک ماده تقویت کننده و نرم کننده نیز عمل می کنند. برای تهیه مواد دکوپاژ مو طبیعی به 2 قشق عسل و همین مقدار روغن زیتون نیاز دارید.

یک فنجان آب را روی حرارت قرار داده تا به جوش آید. پس عسل را در آب حل کتید. صبر کنید تا آب و عسل اندکی خنک شوند. بعد از اینکه آب ولرم شد می توانید 2 قاشق روغن زیتون را نیز به ترکیب دکوپاژ اضافه کنید. حدود 20 دقیقه تا نیم ساعت صبر کنید تا مواد تاثیرش را بگذارد.

سپس موها را به روش معمول شستشو دهید. همیشه از شامپوی بدن سولفات برای شستن مو استفاده کنید. استفاده از سرم مو مرطوب کننده و ماسک مو نیز به سلامت موها کمک می کند. به خصوص بعد از دکوپاژ مو با مواد شیمیایی حتما از مواد آبرسان استفاده کنید تا موها خشک و آسیب پذیر نشود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed