1. خانه
  2. مقالات
  3. 7 اشتباه رایج موقع رنگ کردن موها در خانه

7 اشتباه رایج موقع رنگ کردن موها در خانه

7 اشتباه رایج موقع رنگ کردن موها در خانه

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 7 اشتباه رایج موقع رنگ کردن موها در خانه
بزرگترین اشتباه در رنگ کردن مو
folder_openمقالات

گاهی اوقات رنگ آمیزی مو در خانه تنها گزینه است (به عنوان مثال به دلیل ویروس کرونا و تعطیلی آرایشگاه ها). حالا به دلیل کمبود وقت و یا هر علت دیگری، برخی افراد تمایل دارند تا موهای خود را در خانه رنگ کنند. این کار به نظر ساده است اما برای اینکه از نتیجه کار رضایت داشته باشید باید فوت و فن کار را بدانید. آیا قصد دارید موهای خود را به سادگی در خانه تان رنگ کنید؟ برای اینکه پس از اتمام کار با فاجعه روبرو نشوید جلوی اشتباه در رنگ کردن مو را بگیرید! بسیاری از افراد مبتدی به راحتی مرتکب اشتباهاتی می شوند که نتیجه کار را تحت تاثیر قرار می دهد. به خصوص اگر قرار است برای اولین بار موهای خود را رنگ کنید احتمال اشتباه زیادتر است.

رنگ کردن موها یکی از پر طرفدارترین راه ها برای افزایش زیبایی موها است. برای اینکه موها پس از رنگ کردن عالی دیده شود باید همه جزئیات را در نظر بگیرید. حتی کوچک ترین اشتباه می تواند منجر به یک فاجعه شود. در ادامه برخی از اشتباهات رایج که می تواند موقع رنگ کردن موها در خانه، رخ دهد را بررسی می کنیم.

اشتباه در رنگ کردن مو

1-اشتباه در انتخاب رنگ کردن مو

انتخاب رنگ موی مناسب اولین کاری است که باید انجام دهید. اگر برای اولین بار اقدام به رنگ آمیزی موها می کنید از رنگ های نیمه دائمی یا موقتی استفاده کنید. به دلیل احتمال اشتباه در رنگ کردن مو، انتخاب این رنگ ها برای افراد مبتدی پیشنهاد هوشمندانه ای است. به این ترتیب اگر از نتیجه کار رضایت نداشتید، خیلی راحت می توانید رنگ مو را تغییر دهید. در واقع مجبور نیستید برای مدت طولانی یک رنگ نامناسب را تحمل کنید.

 رنگ های نیمه دائمی پس از 4 تا حداکثر 20 بار شستشو به طور کامل، پاک می شوند. گاهی رنگ موی انتخابی با رنگ چهره تان هماهنگی ندارد و به اصطلاح به شما نمی آید. در این صورت می توانید رنگ دیگری را امتحان کنید. مهم تر اینکه رنگ های موقت و نیمه دائمی، ملایم تر هستند و کمتر به موها آسیب می زنند. با توجه به اینکه تجربه ای در رنگ آمیزی موها ندارید از موادی که کمتر تهاجمی هستند، استفاده کنید.

اگر اولین بار است که موهای خود را رنگ می کنید، بهتر است رنگ مویی را انتخاب کنید که بیش از دو سایه از رنگ طبیعی موی شما تیره یا روشن تر نباشد. اگر بین دو سایه تردید دارید، روشن تر را انتخاب کنید. در ضمن فراموش نکنید که به اندازه کافی قوطی رنگ مو تهیه کنید. برای موهای بلند و پر پشت، یک قوطی رنگ کافی نیست. البته ضخامت مو نیز در مقدار استفاده از رنگ مو دخالت دارد.

رنگ آمیزی مو در خانه

2- اشتباه در رنگ کردن مو با اکسیدان

رنگ مو با اکسیدان مخلوط می شود اما هر اکسیدانی را نباید با رنگ، ترکیب کنید. شرکت های تولید کننده رنگ مو، اکسیدان مناسب با فرمولاسیون رنگ مو را نیز ارائه می دهند. یکی از اشتباهات رایج اینست که از اکسیدان متفرقه استفاده می کنید. حتی کوچک ترین جزئیات نظیر برند اکسیدان نیز می تواند نتیجه رنگ آمیزی را تغییر دهد.

هر رنگ آرایشی مو را تنها با اکسیدان همان برند، ترکیب کنید. اگر می خواهید بهترین نتیجه را بگیرید از غلظت مناسب و طبق توصیه سازنده، استفاده کنید. معمولا روی قوطی رنگ مو، مقدار مناسب اکسیدان نیز نوشته شده است. کم یا زیاد کردن میزان اکسیدان در ترکیب رنگ مو، به طور حتم روی تیره یا روشن بودن رنگ موهای تان تاثیر می گذارد.

در ضمن اکسیدان دارای درجه بندی است برای مثال 6% یا 9% و 12% که هر کدام روی تناژ رنگ مو و میزان پوشاندن موهای خاکستری تفاوت ایجاد می کنند. آرایشرهای با تجربه علاوه بر توصیه سازنده، با توجه به جنس و ضخامت موها میزان مناسب اکسیدان را با رنگ مو تشخیص می دهند.

لوازم رنگ آمیزی موها

3-اشتباه در شستشوی موها قبل از رنگ کردن مو

قبل از رنگ آمیزی مو، موهای تان را شامپو نزنید، چرا؟ از آنجا که موهای شسته نشده یک لایه محافظتی روی پوست سر دارند، احتمال تحریک پوست کف سر کمتر است. یک یا دو روز قبل از رنگ کردن، موها را بشویید. بلافاصله از رنگ مو استفاده نکنید پس از یکی دو روز با خیال راحت موهایتان را رنگ کنید. در این زمان ساقه مو بهتر رنگ می گیرد و پوست سر، زیاد حساس نیست.

یک اشتباه رایج در رنگ کردن مو اینست که از شامپوی خشک استفاده کنید. به طور کلی هر نوه محصول شوینده، حالت دهنده و …. نباید روی موها باقی مانده باشد. به این ترتیب استفاده از اسپری مو، ژل، سرم و غیره نیز مجاز نیست. همه این مواد می توانند در میزان نفوذ رنگ مو، اختلال ایجاد کنند و نتیجه یک فاجعه بزرگ است.

نکته: 1-2 روز قبل از رنگ آمیزی مو از یک شامپوی مخصوص تمیز کننده عمیق استفاده کنید تا آلودگی های مو را از بین ببرد.

4-ابزار رنگ کردن موی نامناسب

بله شما می توانید با انتخاب ابزارهای نامناسب، نتیجه رنگ امیزی مو را به کلی خراب کنید. استفاده از ابزارهای فلزی برای رنگ کردن مو یک اشتباه بزرگ است. مخلوط کردن رنگ در کاسه فلزی منجر به ترکیب رنگی غیر قابل پیش بینی می شود. در این صورت هیچ تضمینی نیست تا رنگ دلخواه تان را داشته باشید.

اگر ظرف مخصوص مخلوط کردن رنگ مو، ندارید از هر نوع ظرف پلاستیک یا پرسلان می توانید استفاده کنید. به علت واکنش رنگ مو و اکسیدان با فلز، استفاده از ظروف یا ابزارهای فلزی برای مخلوط کردن رنگ مو، یک اشتباه بزرگ است.

رنگ حنا برای موها

5-اشتباه در رنگ کردن مو بدون تست

قبل از استفاده از رنگ مو باید، تست آلرژی پوستی را انجام دهید. حتی اگر قبلا از محصول رنگ مویی با این مارک استفاده کرده باشید نیز می بایست تست حساسیت را انجام دهید. آلرژی ممکن است به طور ناگهانی ایجاد شود. بدن انسان دائم در حال تغییر و تحول است و نمی توان نسبت به ایجاد حساسیت با مواد شیمیایی و رنگ موها بی تفاوت بود.

مقداری از رنگ مو و اکسیدان را مخلوط کرده و با یک سواب پنبه به محل آزمایش بمالید. داخل بازو برای این کار مناسب است و به خوبی حساسیت را نشان می دهد. رنگ به مدت 30 دقیقه بدون پوشش روی پوست قرار دهید. سپس محل را با آب ولرم شستشو داده و با حوله تمیز خشک کنید. اگر هیچ واکنشی رخ نداده باشد آماده رنگ آمیزی هستید.

هم  زمان می توانید تست رنگ را روی دسته کوکی از ساقه مو نیز انجام دهید. به این ترتیب متوجه می شوید که آیا رنگ موی فعلی شما به خوبی با فرمول واکنش نشان می دهد یا خیر؟

6- به کارگیری اشتباه رنگ مو

تعجب نکنید اگر موها را به طور تصادفی با رنگ، آغشته کنید رنگ مو یک دست نخواهد شد. بسیاری از افراد مبتدی همین اشتباه را مرتکب می شوند. افراد حرفه ای همیشه موها را به چهار قسمت تقسیم می کنند. از بالا و پایین و دو طرف بالای گوش ها مو را تقسیم کنید. رنگ را از قسمت پایین شروع کنید . از گردن تا خط موی جلویی ادامه دهید. البته در مورد موهای خاکستری و سفید یا موهای رنگ شده، تکنیک های دیگری استفاده می شود. مادامی که همه قسمت های مو با رنگ، پوشیده نشود نتیجه رضایت بخش نمی شود. با دقت و حوصله همه بخش های مو را با قلمو رنگ کنید.

اشتباهات رایج رنگ کردن مو

7- زمان اشتباه در رنگ کردن مو

اگر زمان مناسب را رعایت نکنید، رنگ به خوبی موها را پوشش نمی دهد. دیر یا زود برداشتن رنگ مو اصلا ایده خوبی نیست. طبق دستورالعمل های سازنده و با زمان پیشنهادی سازنده، رنگ را روی موها به کار ببرید. باقی ماندن بیش از حد رنگ روی موها می تواند ساختار مو را مختل کند. برخی از رنگ های شیمیایی بسیار قوی و تهاجمی هستند و به ساقه مو آسیب می زنند.

اگر خیلی زود آن را بردارید نیز رنگ به طور کامل پردازش نمی شود. زمان معمول قرار گرفتن رنگ مو بین 35 تا 40 دقیقه است. در طول 15 دقیقه اول، آمونیاک لایه پوششی فلس مانند مو را برای نفوذ رنگ باز می کند. بین 15-30 دقیقه مو، رنگ مورد نظر را به خود می گیرد. و 5-10 دقیقه آخر ، مواد مراقبتی و محافظتی برای سلامت مو فعال می شوند.

زمان دقیق هر مرحله بستگی به ضخامت و جنس موهای شما دارد. ضخامت و بافت موهای افراد مختلف است به این ترتیب بعد از رنگ کردن مو، نتایج یکسان به دست نمی آید. برای اینکه رنگ مویی زیبایی و یکنواخت داشته باشید از آرایشگرتان کمک بگیرید.

مرکز تخصصی رنگ و احیا مو سعیده درویش زاده

رنگ آمیزی مو در تخصص ماست. اجرای انواع رنگ موی فشن، فانتزی، رنگ های کلاسیک و شیک، به همراه هایلایت های حرفه ای بخشی از خدمات مرکز تخصصی احیای موی سعیده درویش زاده است. جمعی از بهترین های حرفه آرایشگری در این مرکز آماده ارائه خدمات رنگ و مش هستند. استفاده از مواد مرغوب و برندهای با کیفیت رنگ مو جهت جلوگیری از آسیب به موهای تان الزامی است. ما بهترین مواد موجود در بازار را برای تان در نظر گرفته ایم. کافی است رنگ دلخواه تان را از کاتالوگ 2021 انتخاب کنید و بقیه کار را به حرفه ای ها بسپارید.

اگر در مورد رنگ مناسب با چهره و یا خدمات آرایشی نیاز به مشورت دارید ما این کار را انجام می دهیم. مشاوره های رایگان سالن زیبایی برای استفاده از خدمات و تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی در نظر گرفته شده است. برای ساعت و روز مورد نظر خود از قبل وقت رزرو کنید.

3/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed