1. خانه
 2. مقالات
 3. موقع انتخاب اتو مو به چه مواردی توجه کنیم؟

موقع انتخاب اتو مو به چه مواردی توجه کنیم؟

موقع انتخاب اتو مو به چه مواردی توجه کنیم؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. موقع انتخاب اتو مو به چه مواردی توجه کنیم؟
انتخاب اتو مو
folder_openمقالات

تنوع طلبی یخشی از ذات انسان است. کسانی که موهای صاف دارند بدشان نمی آید گهگاهی موها را فر کنند. از طرفی افرادی که موهایی فر یا مواج دارند نیز در جستجوی راه هایی برای صاف کردن موها هستند. برای اینکه موها صاف و لخت بشود می توان از صافی موی ژاپنی یا کراتینه مو و دیگر متدهای جدید کمک گرفت. این صافی ها دوام زیادی دارند و مدت ها موها را صاف و خوش حالت نگه می دارند. اما اتوی مو هم می تواند همان نتیجه را به طور موقت ایجاد کند. برای اینکه از نتیجه صافی مو راضی باشید باید در انتخاب اتو مو دقت کنید.

محصولات زیادی در فروشگاه های لوازم آرایشی به فروش می رسد. خرید اتو مویی که مناسب موهایتان نیست می تواند آسیب جدی به موها برساند. ساقه مو دارای یک لایه محافظ برای حفظ رطوبت داخلی مغز مو است. این لایه کوتیکول نام دارد که از موها در برابر شرایط محیطی، محافظت می کند. استفاده از سشوار و اتوی موی نامناسب و استفاده غیر صحیح از اتو مو به لایه کوتیکول آسیب می زند. برای اینکه جلوی آسیب های احتمالی به مو و پوست سر رگفته شود از اتو موهای مناسب با ویژگی های خاص، خریداری کنید.

بهترین برندهای اتو مو

راهنمای انتخاب اتو مو

بسیاری از خانم ها تصور می کنند که بین انواع اتو مو هیچ تفاوتی وجود ندارد. از لحاظ شکل ظاهری، رنگ، قیمت و خصوصیات فیزیکی تفاوت های زیادی بین اتوهای مخصوص مو وجود دارد. اما مهم تر از آن ویزگی های اختصاصی هر نوع اتو مو است. در واقع این موارد است که تعیین می کند که برای هر جنس مو، چه نوع اتو مو مناسب است. موقع انتخاب این موارد را در نظر داشته باشید:

 • جنس صفحات اتو مو

این مهم ترین نکته در انتخاب اتو مو است. به جنس صفحات اتو دقت کنید. انواع دستگاه ها با صفحات فلزی و سرامیک در بازار موجود است. پوشش های سرامیکی حرارت را به طور یکنواخت پخش می کنند. پوشش های سرامیکی صاف و صیقلی است و بین مو و اتو اصطکاک کمتری ایجاد می شود. با خرید دستگاهی که دارای پوشش سرامیکی است در واقع به نوعی موها را در برابر آسیب بیمه کرده اید. این اتوها صدمات بسیار کمتری به موها وارد می کنند.

اما هنوز انتخاب های بیشتری وجود دارد. با پیشرفت تکنولوژی در سال های اخیر، تکنولوژی ساخت اتو مو نیز دچار تغییرات زیادی شده است. این روزها انواع اتو مو حرفه ای تر با روکش های تیتانیوم، تورمالین و … با قابلیت های مختلف به فروش می رسند. در ادامه برخی از پر طرفدارترین اتو موها با جنس صفحات متفاوت، بررسی شده است:

اتوی موی سرامیکی

1-اتو مو سرامیکی

از جذابیت های صفحات سرامیکی اینست که کاربری ساده ای دارد. این اتو مو به راحتی روی مو حرکت می کند و توانایی توزیع حرارت یکنواختی دارد. به دلیل قابلیت های بالای سرامیک، بر روی اتو موهای تورمالینی نیز روکش سرامیک استفاده می شود. صفحات سرامیک قیمت کمتری دارند و به نسبت این دستگاه ها ارزان تر است. اما جالب تر اینکه به دلیل توزیع یکنواخت گرما، احتمال سوزاندن مو با اتو کمتر است.

اتوی سرامیکی برای انواع موها مناسب است. همه خانم هایی که دارای موهای ضخیم و یا نازک هستند از انتخاب اتو مو سرامیک رضایت دارند. موقع خرید به این نکته توجه کنید که ضخامت صفحات سرامیکی، بیش از حد نازک نباشد. در برخی مدل های بی کیفیت به قدری ضخامت سرامیک کم است که در واقع حرارت فلز روی مو اعمال می شود.

2-اتو مو تیتانیومی

تیتانیوم یک فلز درخشنده طبیعی است. سنگ های آذرین منبع غنی از فلز تیتانیوم هستند. از ویژگی های تیتانیوم می توان به وزن سبک، رسانایی بالا و استحکام زیاد اشاره کرد. استفاده از این فلز در اتو مو باعث می شود که اتوی مو به سرعت داغ شود از این لحاظ اتوهای تیتانیومی بر انواع صفحات سرامیکی برتری دارد. در ضمن با توجه به توزیع یکنواخت حرارت، میزان آسیب به موها بسیار کمتر است. اتو مو تیتانیوم  با مادون قرمز کار می کند و از وز شدن مو نیز جلوگیری می کند. این دستگاه ها قادرند صافی ماندگارتری را در اب و هوای مرطوب ایجاد کنند. اگر موهایی پر پشت و ضخیم دارید بهترین انتخاب اتو مو تیتانیومی است.

یک نکته مهم در انتخاب اتو مو تیتانیومی وجود دارد. با توجه به اینکه دستگاه خیلی زود داغ می شود کاربران خانگی با آن باید بسیار احتیاط کنند. اگر در استفاده از اتو چندان تسلط ندارید، مدل هایی با تنظیمات حرارت را انتخاب کنید زیرا احتمال سوختن موها وجود دارد.

اتوی موی تورمالینی

3- اتو مو تورمالینی

با انتخاب اتو مو تورمالین در واقع دستگاهی را خریداری کرده اید که دارای صفحه ای سنگی است. تورمالین یا کهربا به صورت پودر در ساخت اتو مو استفاده می شود و در نهایت با سرامیک روکش می شود. علت استفاده از تورمالین اینست که این سنگ نیمه قیمتی چندین برابر بیشتر، یون های منفی تولید می کند. به این ترتیب افرادی با موهای خشک و آسیب دیده می توانند از اتو مو استفاده کنند. اتوهای تورمالینی با نور مادون قرمز حرارت ایجاد می کنند. سطح تورمالین در مقایسه با سایر اتو موها بسیار صیقلی تر است. این دستگاه فشار و کشش کمتری بر روی موها وارد می کند.

 • قابلیت های اتوی مو

برخی از دستگاه های اتو مو دارای قبالیت های بیشتری هستند. این دستگاه ها هم به عنوان فر کننده، حالت دهنده و صاف کننده مو به کار می روند. در تولید این دستگاه ها از فناوری تولید یون، حسگر دما، قابلیت کراتینه کردن موها، کار با بخار آب و بسیاری قابلیت های دیگر استفاده شده است. این امکانات موجب شده تا کارایی دستگاه افزایش داشته باشد برای مثال موها نرم، لطیف و درخشن تر شود. اما قابلیت های بیشتر می تواند موجب افزایش قیمت دستگاه بشود.

 • ابعاد صفحات اتو

موقع انتخاب همیشه ابعاد صفحه اتو مورا در نظر بگیرید. اتو موهای کوچک تر قادرند بخش کوچکی از مو را هر بار صاف کنند. اگر موهایی پر پشت و ضخیم تر دارید صفحات بزرگ تر را نتخاب کنید. دستگاه هایی با صفحات کوچک تر کارایی ضعیف تری دارند و مناسب موهای بلند، ضخیم و حجیم نیستند. از طرفی اگر بخواهید اتو موی خود را در کیف حمل کنید، بزرگ یا کوچک بودن ابعاد اتو اهمیت زیادی دارد. اگرچه اتوهای بزرگ تر با صفحات پهن تر با یک بار اتو کشیدن، مو را صاف می کنند اما حمل و نقل این دستگاه ها قدری مشکل تر است.

انواع اتو مو

 • تنظیمات دما اتو مو

اهمه اتو موهای موجود در بازار قادر به تولید دمای یکسانی نیستند. برخی از دستگاهها حرارت و گرمای بیشتری تولید می کنند معمولا این دستگاه ها برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها استفاده می شوند. کاربران خانگی در استفاده از دستگاه هایی با حرارت بالاتر، مشکل دارند. اامکان سوختن موها به دلیل حرارت بالاتر وجود دارد. در ضمن اگر موهایی نازک و شکننده دارید احتمال آسیب به موها بیشتر است.

 • طول سیم برق

این موردی است که اغلب موقع انتخاب اتو مو نادیده گرفته می شود. طول سیم وسایل برقی از جمله انواع اتو اهمیت زیادی در سهولت استفاده از دستگاه دارد. به خصوص برای کاربران خانگی این موضوع می تواند مشکلاتی را به همراه داشته باشد. اتو مو یک وسیه دم دستی و پر کاربرد در بین خانم هاست. واقعا هیچ خانمی دوست ندارد برای استفاده از اتو هر بار سه راهی را وصل کند و ……

طول سیم اتو مو باید خیلی کوتاه نباشد تا به راحتی بتوان از پریز برق بدون نیاز به سه راهی یا … استفاده کرد. فاصله پریز تا میز توالت یا محل استفاده از اتو مو را در نظر بگیرید. اما اگر از همه جهات اتو دارای شرایط مورد نظرتان بود، ناچارید راهی برای استفاده راحت تر از آن پیدا کنید.

 • انتخاب اتو مو قیمت مناسب

در این زمینه تنوع زیادی وجود دارد. به طور کلی اتو موهای برند قیمت بالاتری دارند. برخی از اتو موهای متفرقه نیز با وجود کارایی مناسب، به قیمت های کمتری به فروش می رسند. یک قانون کلی را در نظر بگیرید و آن اینکه: هر چقدر قابلیت های ستگاه بیشتر و برند آن معروف تر باشد، قیمت ها هم افزایش خواهد داشت.

برای اینکه انتخاب بهتری داشته باشید محدوده قیمت را مشخص کنید و از فروشنده کمک بگیرید. به این ترتیب زیاد گیج نمی شوید و انتخاب های محدودتری دارید. از بین انواع اتو مو متناسب با بودجه تان، ان را که بیشتر کارایی دارد را انتخاب کنید. برای مثال اگر دستگاه را فقط برای صاف کردن موها استفاده می کنید نیازی به اتو مو چند کاره ندارید.

بهترین مدل اتو موی ارزان

بهترین برندهای اتو مو در ایران کدامند؟

انتخاب اتو مو از بهترین برندها یک ترفند عالی برای خرید است. اغلب خریداران به دنبال برندهای معروف و خوشنام هستند. واقعیت اینجاست که برندهای شناخته شده، دستگاه هایی به مراتب با کیفیت تر را روانه بازار کرده اند. با خرید این دستگاه ها خیال تان بابت طول عمر اتو مو راحت است. این حرف صد در صد نیست به این معنی که برخی از افراد ریسک را پذیرفته اند و از برندهای گمنام و متفرقه خرید کرده اند. در بسیاری از اوقات دستگاه های ارزان قیمت و کمتر شناخته شده نیز کارایی خوبی داشته است.

اگر اتو مو را با توجه به جنس و ضخامت موها انتخاب کنید، آسیب کمتری به موها می رسد. انتخاب با شماست که چه نوع اتو مو و با قیمتی را خریداری می کنید. برخی از معروف ترین برندهای اتو مو که در داخل کشور نیز موجود است اینها هستند:

 • اتو مو پرومکس
 • اتو مو فیلیپس
 • اتو مو رمینگتون
 • اتو موی پرنسلی
 • اتو مو لورآل
 • اتو مو حرفه ای با صفحه کراتین پرومکس
 • حالت دهنده سه کاره مو بابیلیس نانو
4/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed