1. خانه
  2. مقالات
  3. طرز صحیح استفاده از سر دیفیوژر سشوار

طرز صحیح استفاده از سر دیفیوژر سشوار

طرز صحیح استفاده از سر دیفیوژر سشوار

  1. خانه
  2. مقالات
  3. طرز صحیح استفاده از سر دیفیوژر سشوار
دیفیوزر سشوار
folder_openمقالات

بزرگترین اشتباهی که برخی از خانم ها با موی فر انجام می دهند اینست که موهای فر طبیعی و زیبای خود را صاف می کنند. اگر بلد باشید چگونه موهای فر را فرم دهید بدون تردید هرگز به سراغ محصولات صاف کننده مو نخواهید رفت. در این مطلب یک وسیله جادویی برای مرتب نگه داشتن موهای فر را معرفی می کنم. شاید اسم دیسپانسر با دیفیوژر مو را شنیده باشید. این وسیله به ظاهر ساده، موهای فر را به زیبایی هر چه تمام تر حالت می دهد. طرز استفاده از دیفیوژر سشوار ساده است ولی خیلی از خانم ها به درستی نمی توانند از دیسپانسر استفاده کنند.
دو عامل مهم روی جذابیت و زیبایی موی فر تاثیر می گذارد:

  • سلامت مو
  • نحوه رسیدگی به مو

سلامت مو

تعادل بین رطوبت و پروتئین مو، مهم ترین نقش را در سلامت مو دارند. همه روش هایی که برای صاف کردن موی فر، استفاده می شود به ساختار مو آسیب می زند. با روتین مراقبت مو می توان سلامت موی فر را تا حد زیادی تامین کرد. نرم کننده و ماسک مو دو عامل مهم برای تقویت عمیق مو هستند.

موهای فر نیاز به شستشوی روزانه ندارند. حداقل فاصله شستن موها، یک روز در میان باشد. پس از شستشوی مو در حمام و آبکشی از نرم کننده های فاقد سیلیکون برای باز کردن گره مو استفاده کنید. هرگز از شانه دندانه ریز برای باز کردن گره ها و شانه زدن به موهای فر استفاده نکنید.

پس از شستن موها حتما با استفاده از حوله میکروفایبر، آب اضافی مو را بگیرد. حوله های معمولی برای خشک کردن موی فر اصلا مناسب نیستند. در صورت موجود نبودن حوله مخصوص می توانید از یک تی شرت نخی برای خشک کردن موها استفاده کنید. فقط آب اضافی موها گرفته شود ب طوری که آب از موها نچکد.

مراقبت از مو

نحوه رسیدگی به موی فر

در این مرحله می توانید موها را به حال خود رها کنید تا در هوای آزاد، موها خشک شوند. به این ترتیب هیچ آسیبی به موها وارد نمی شود. این روش خیلی وقت گیر است و در اثر دست زدن به موها، فرها حالت خود را از دست می دهند و باز می شود.

اگر عجله دارید و به دنبال یک فر زیبا و فریبنده هستید از دیفیوژر سشوار با دمای پایین استفاده کنید. به کارگیری سشوار برای خشک کردن موی فر اصلا ایده خوبی نیست و نتیجه ای جز وز شدن موها ندارد. حرارت و باد سشوار به شدت روی موهای فر تاثیر می گذارد و موها را خشک می کند. وقتی رطوبت مو از بین برود ساختار پروتئینی مو نیز آسیب می بیند.

دیفیوژر سشوار چیست؟

دیفیوژر ( دیسپانسر مو) diffuser یک قطعه قابل اتصال به سشوار است. این وسیله دارای پایه گرد بزرگ و سنبله ها یا شاخه های گرد است. انواع دیفیوژر با پایه های صاف و مخروطی شکل تولید شد اند. بدون در نظر گرفتن شکل ظاهری دیفیوژرها، کارایی همگی یکی است.

هدف از اتصال این قطعه به سشوار اینست که موها بدون آسیب و ایجاد موخوره خشک شوند. یك پخش كننده جریان هوا از داخل، باد را روی موها توزیع می کند. این کار باعث می شود تا موها به آرامی خشک شوند بدون اینکه الگوی فر، که معمولاً بسیار حساس به موخوره است، مختل شود.. اگر موهای فر انبوهی داشته باشید می دانید که در مورد چه چیزی صحبت می کنم.

راه های جلوگیری از افزایش موخوره در موی سفید

دیفیوژر سشوار چیست؟

طرز صحیح استفاده از سر دیفیوژر سشوار

این قطعه در پکیج کامل سشوار موجود است. اغلب برندهای توللید کننده محصولات مو و سشوار در بسته بندی ها، سری دیفیوژر را هم قرار می دهند. بسیاری از بانوان نمی دانند چگونه از این وسیله استفاده کنند و اغلب بلافاصله، رها می شود. قبل از هر توضیحی لازم است بدانید که دیفیوژر برای خشک کردن موهای فر به کار می رود و موجب می شود تا فر طبیعی مو حفظ شود. بنابراین خشک کردن موهای صاف و لخت با دیفیوژر سشوار، نمی تواند فرهای زیبا و متراکم را روی موها به وجود آورد.

اگر این قطعه به همراه سشوار خریداری شده نبود می توانید یک سری دیفیوژر جداگانه را برای سشوارتان خریداری کنید. توجه کنید که حتما قطر خروجی سشوار و دیفیوژر یکسان باشد. انواع متفاوتی از سر دیفیوژر در بازار به فروش می رسد و برخی قابلیت فنری دارند و تقریبا به همه برندهای سشوار، متصل می شوند.

سری دیفیوژر موجب می شود که شدت باد سشوار خیلی کمتر شود و باد به صورت ملایم تر و گسترده تر روی موها پخش شود. چنانچه عمل خشک کردن موها با دیفیوژر به طرز صحیح انجام شود حتی حجم موها نیز بیشتر می شود.

ماسک مو خانگی برای موهای خشک و دهیدراته ، طرز تهیه و نحوه استفاده

سری دیفیوژر سشوار

نکات مهم در به کار گیری دیفیوژر سشوار

برای اینکه فر موها به زیبایی تمام دیده شود از محصولات مراقبت موی فر استفاده کنید. پس از استحمام و آبگیری مو با حوله میکروفایبر حتما از محصولات با قدرت نگهدارنده بالا برای فیکس کردن فرها استفاده کنید. ژل مو، موس و کرم مو برای این منظور مناسب هستند.

برخی از مو فرفری ها با ژل راحت نیستند زیرا موها را سفت نگه می دارد و لطافت مو از بین می رود. توصیه می کنم حتما روی موها ژل بزنید و پس از فرم گیری با استفاده از چند قطره روغن پایه، موها را نرم و اتعطاف پذیر کنید. به این ترتیب حالت چوب مانند ژل نیز از بین خواهد کرد. خشک کرد مو با دیفیوژر بدون استفاده از محصولات نگهدارنده، هیچ فایده ای ندارد و بدتر موها را وز و نامرتب نشان می دهد.

نکته مهم دیگر در مورد تنظیم باد سشوار است. درجه تنظیم باد را روی سرد یا ولرم قرار دهید. دستگاه هایی که تنها باد داغ دارند برای این منظور مناسب نیستند و نمی توانند موها را با ملایمت و به آهستگی خشک کنند. در نتیجه رطوبت ساقه مو از بین می رود و پس از مدتی فرهای زیبای تان پر از موخوره می شود. موخوره یک آسیب جدی است که موها را شکننده می کند. این موها خورد شده و ریزش می کنند.

تا زمانی که موها هنوز خیس هستند، سری دیفیوژر را به موها نچسبانید زیرا قالب ژل مو را از بین می برد. حداقل 10 سانتیمتر سشوار را دور نگهدارید. وقتی ژل در حال سفت شدن است و موها اندکی خشک شده می توانید دیفیوژر را به موها نزدیک کنید.

خشک کردن مو ی فر

نحوه خشک کردن و حالت دهی به موی فر با دیفیوژر

به آرامی سر دیفیوژر را به موها نزدیک کنید. تماس سری با موها هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. نگران کشیده شدن موها به داخل سشوار نباشید، دیفیوژر مانع از این کار می شود. با خیال راحت سری دیفیوژر سشوار را به موها تماس دهید و باد را به سمت ریشه موها هدایت کنید.

برای نتیجه گیری بهتر پیشنهاد می کنم سر را به سمت پایین خم کنید و موها را به جلوی سر بیاورید. در این حالت، موها حجم بیتشری می گیرد. دیفیوژر را زیاد روی مو وکف سر حرکت ندهید بلکه آن را ثابت در یک نقطه نگدارید حداکثر 30 ثانیه صبر کنید و سپس سشوار را از مو دور کنید.

سپس به سراغ یک بخش دیگر از موها بروید و همینطور تا انتها ادامه دهید. تمرکز اصلی روی ریشه موها باشد بنابراین دیفیوژر را به کف سر نزدیک کنید و خیلی فشار دهید تا هوا بتواند جریان داشته باشد. وقتی یک قسمت تمام شد، سشوار را خاموش کنید و مجدد دیفیوژر را روی مو تنظیم کرده و دستگاه را روشن کنید. به این ترتیب باد سشوار، موهای مرتب شده را آشفته و نامرتب نمی کند.

آشنایی با ویژگی های حالت موی طبیعی

انواع دیفیوژر مسافرتی

انواع دیفیوژر سشوار

تا وقتی موها تقریبا 80 درصد خشک شود، سری دیفیوژر را روی موها نگهدارید. اجازه دهید بقیه کار توسط هوای آزاد انجام شود در این صورت فرها حالت زیباتری خواهند گرفت. برای موهای کم پشت، نوعی دیفیوژر با عمق کم تر تولید شده که خیلی به کار می آید.

انواع دیفیوژر مسافرتی با قابلیت جمع شوندگی نیز در بازار موجود است. بنابراین همیشه می توانید دیفیوژر را به همراه سشوار مسافرتی با خود حمل کنید. خشک کردن موی فر اهمیت زیادی در سلامت و زیبایی موها دارد. اغلب بانوان نمی دانند چگونه موهای فر خود را خشک کنند. همین موضوع موجب می شود تا ترجیح دهند که از وسایل صاف کننده برای موهای فر استفاده کنند. با کمی دقت و تمرین می توانید کار با دیفیوژر سشوار را یاد بگیرید و از داشتن موهای فر زیبا و جذاب تان لذت ببرید. باور کنید خیلی از خانم هایی که موهای لخت و صاف دارند در آرزوی موهای فر و مواج هستند.

کلینیک زیبایی و مراقبت از مو سعیده درویش زاده

چقدر به سلامت موها اهمیت می دهید؟ آیا می دانید عدم رسیدگی و مراقبت از موها، چه آسیبی به بافت مو می زند؟ برای داشتن چهره ای زیبا به وضعیت موهای تان اهمیت بدهید. موها زیبایی روی تان را تامین می کنند. اگر به هر دلیلی موها خشک و شکننده شده می توانید از محصولات مراقبتی برای ترمیم و احیای مو استفاده کنید. مرکز مراقبت موی سعیده درویش زاده مشاوره تخصصی محصولات مراقبتی مو را ارائه می دهد. با هر جنس مویی دارید می توانید روی لطافت و شادابی موها سرمایه گذاری کنید. قابل توجه بانوان علاقمند، کلیه خدمات مشاوره محصولات مو به رایگان از سوی متخصصین مرکز موی سعیده درویش زاده، ارائه می شود. برای هماهنگی و رزرو وقت با ما تماس بگیرید.

4.8/5 - (21 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed