1. خانه
 2. مقالات
 3. چگونه یک سشوار خوب انتخاب کنیم؟

چگونه یک سشوار خوب انتخاب کنیم؟

چگونه یک سشوار خوب انتخاب کنیم؟

 1. خانه
 2. مقالات
 3. چگونه یک سشوار خوب انتخاب کنیم؟
راهنمای انتخاب سشوار
folder_openمقالات

برای خرید سشوار چه معیارهایی را در نظر می گیرید؟ آیا موقع خرید بر اساس بودجه تان تصمیم می گیرید یا از روی شکل و شمایل دستگاه، یکی را انتخاب می کنید؟ معیار انتخاب سشوار خوب هیچکدام از این مورد نیست. برای اینکه موهایی سالم داشته باشید موقع خرید سشوار به همه جزئیات توجه کنید.

یک سشوار خوب می تواند موهای تان را به خوبی حالت بدهد بدون اینکه هیچ آسیبی به موها وارد شود. در ضمن بابت پولی که می پردازید حق دارید کالایی با کیفیت و با کارایی بهتر را خریداری کنید. سشوار یک دستگاه پر کاربرد است که هم در سالن های آرایشگاهی و هم در خانه، مورد استفاده دارد. یک سشوار خوب و با کیفیت خانگی را نمی توانید در آرایشگاه استفاده کنید همنطور دستگاه های بزرگی که در سالن زیبایی مو استفاده می شود، مناسب کاربران خانگی نیست.

راهنمای انتخاب سشوار خوب

اگر به تازگی از فروشگاه های لوازم آرایشگاهی دیدن کرده باشید، متوجه پیچیده شدن سشوارها شده اید. فناوری های پیشرفته در صنعت تولید دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو و سشوارهای مدل جدید نیز وارد شده است. انواع سشوارهایی که در عرض چند دقیقه موها را صاف می کنند یا فرها و موج های زیبایی روی تارهای مو ایجاد می کنند، به بازار آمده است. برخی از سشوارها با اشکال عجیب و غریبی طراحی شده اند و برخی دیگر اندازه های بسیار کوچکی دارند و حتی در کیف نیز جای می گیرند. اگر مدتی است که سشوار خریداری نکرده اید، انتخاب سشوار خوب از بین گزینه های موجود کار دشواری است. اما با کمی بررسی می توانید بهترین ها را خریداری کنید.

سشوار با کیفیت

انتخاب سشوار بر اساس قدرت موتور

قدرت سشوار با وات مشخص می شود. دستگاه هایی با وات بالاتر، کیفیت بهتری دارند. اگر توان سشوار کم باشد کارایی مناسبی ندارد. از طرفی سشوارهای کم توان خیلی زودتر می سوزند و عمر مفید کوتاه تری دارند. قدرت 1500 وات حداقل میزان برای انتخاب سشوار مناسب است. کمتر از این توان اصلا قدرت خشک کردن خوبی ندارد. به خصوص در مورد موهای ضخیم تر، سشوارهای ضعیف اصلا مناسب نیستند. در این مورد پیشنهاد می شود دستگاه هایی با قدرت 1800 به بالا را خریداری کنید. در سالن های آرایشی و زیبایی مو نیز از سشوارهایی با قدرت 1800 و 2000 به بالا استفاده می شود. قدرت سشوار رمز موفقیت آرایشگر است.

انتخاب سشوار خوب بر اساس مواد و کیفیت ساخت

بسیاری از سشوارهای مدرن به مواد پیشرفته مجهز هستند که انقلابی در روند خشک کردن مو ایجاد کرده است. با این وجود، اگر شناخت نداشته باشید نمی توانید بین گزینه های گرمایشی از تورمالین گرفته تا تیتانیوم فرق قائل شوید. موقع خرید با اصطلاحاتی مانند” سشوار یونی” ، “سرامیک” ،”تورمالین” و … روبرو می شوید که هر کدام مزایا و معایبی دارند.

سشوار یونی

بحث مربوط به یون های مثبت منفی به سال 1830 و نظریه مایکل فارادی بر می گردد. به طور ساده با افزودن یک الکترون بیشتر یون منفی ایجاد می شود. از این فناوری در تولید انواع دستگاه های حرارتی و خشک کن مو استفاده می شود. یونهای موجود در آب دارای بار مثبت هستند. برای مقابله با این بار ، سشوارهای یونی، با قابلیت ایجاد یون منفی، تولید شده اند.

انتخاب سشوار خوب و ارزان

استفاده از این فناوری در سشوار موجب شده تا وز مو گرفته شود و موها بدون وز کردگی، خشک شود. به خصوص اگر موهای پر پشت و حجیم تری دارید، سشوار یونی پیشنهاد خوبی است. برخی از مزایای سشوار یونی برای موهای ضخیم عبارت است از :

 • افزایش سرعت خشک شدن موها به دلیل برخورد یون منفی با قطرات آب
 • کاهش آسیب به موها به دلیل کوتاه بودن زمان خشک شدن موها و اعمال حرارت کمتر
 • نگه داشتن رطوبت ساقه مو و در نتیجه افزایش درخشندگی و براق بودن موها

برای افرادی که موهای نازک یا صاف دارند، خشک کن های یونی همیشه ایده آل نیستند. البته کاهش زمان خشک شدن موها برای افرادی که دارای موهایی با حجم طبیعی هستند، یک انتیاز است ولی می تواند موهاینازک و ضعیف را به دشت خشک کند. در نتیجه موی این افراد بعد از خشک کردن با سشوار یونی، کدر و مات دیده می شود. به مرور نیز موها خشک و آسیب پذیر می شوند.

سشوار تورمالین

انتخاب سشوار خوب با توجه به جنس قطعات گرمایشی هم ایده خوبی است. تورمالین یک فلز نیمه قیمتی است که یون های منفی بیشتری را به هوای گرم سشوار اضافه می کند. بنابراین موهای فر و ضخیم با سرعت بیشتری خشک می شوند. از این ماده در ساخت برخی از انواع سشوار استفاده شده تا کارایی دستگاه را افزایش دهد. در واقع قطعات گرمایشی سشوار با تورمالین پوشش داده شده است. طریقه تولید یون منفی در این نوع سشوارها شبیه به سشوار یونی است اما قدرت ایجاد یون منفی در خشک کن های دارای تورمالین به مراتب بیشتر است.

اگر موهای تان به سختی حالت می گیرد با خرید سشوار تورمالین به راحتی می توانید موها را خشک کرده و حالت دهید. برای موهای مجعد و فر، این گزینه انتخاب خوبی است اما برای موهای نازک، پیشنهاد نمی شود.

بهترین برند سشوار

سشوار سرامیک و پرسلین

بهترین راهنمای انتخاب سشوار این است که به جنس قطعات گرمایشی توجه کنید. هنگامی که اجزای گرم کننده خشک کن با پوشش سرامیکی یا پرسلین(Porcelain ) باشد، گرما نسبتا ملایم تر و یکنواخت تر پخش می شود. سرامیک و پرسلین، بر روی قطعات گرمایی سشوارهای پلاستیکی یا فلزی کشیده می شود تا کارایی آن را افزایش دهد. پرسلین ماده ای است که در صنعت ساخت چینی نیز از آن استفاده می شود. این سشوارها برای موهای نازک و اسیب دیده مناسب تر هستند زیرا گرمای ملایم تری ایجاد می کنند و به موها آسیب نمی رسانند. زمان خشک شدن موها با سرامیک و چینی تسریع می شود.

سشوار تیتانیوم

تیتانیوم وزن سبک تری دارد و معمولا در ساخت سشوارهای کوچک تر استفاده می شود. در دستگاه هایی که جنس قطعات داخلی آن از تیتانیوم باشد، درجه حرارت هوا، افزایش خواهد داشت. بنابراین برای افرادی با موهای شکننده و آسیب دیده، سشوار تیتانیومی انتخاب خوبی نیست. اگر موهای سالم، پر پشت و به نسبت ضخیم تری دارید با استفاده از این خشک کن های تیتانیومی می توانید خیلی راحت موها را حالت دهید. از معایب سشوار تیتانیومی اینست که دمای ثابتی دارد و گاهی خیلی داغ می شود.

انتخاب سشوار خوب بر اساس ارگونومی

استفاده از سشوار نباید ناراحت کننده باشد. هنگام خرید ، به دنبال یکی از ویژگی های ارگونومیک مانند دسته مناسب برای نگهداری و طراحی سبک باشید. افرادی که نیاز به خشک کن خاصی دارند بهتر است حتما موقع خرید سشوار را در دست بگیرند و از نظر راحتی و وزن بررسی کنند. همچنین محل قرار گیری دکمه ها و سایر ویژگی های ظاهری سشوار نیز اهمیت دارد. به طور کلی یک سشوار خوب باید کاربردی راحت و ساده ای داشته باشد. موقع خرید به این موارد توجه کنید.

خرید سشوار خوب برند

وزن سشوار

اگر زیاد از سشوار استفاده کنید حتما وزن دستگاه را مورد توجه قرار دهید.. خشک شدن موهای بلند و ضخیم می تواند 20 دقیقه یا بیشتر طول بکشد. اگر یک سشوار سنگین وزن انتخاب کنید بعد از 5 دقیقه مچ دست و بازو خسته می شود.

درجه تنظیم حرارت سشوار

این ویژگی اهمیت زیادی دارد در واقع همه افراد با هر نوع ضخامت و حجم مویی می توانند از دستگاه استفاده کنند. درجه تنظیم حرارت به شما امکان می دهد که برای خشک کردن موها یا حالت دادن، دمای مورد نیاز را بر اساس جنس مو انتخاب کنید.

انتخاب سشوار خوب با باد خنک

برخی از سشوارها دارای دکمه باد خنک هستند. این یک امتیاز بزر موع خرید و انتخاب سشوار است. باد خنک موجب می شود که کوتیکول های مو بسته شوند و در تمام روز موهایی براق و درخشان و بدون وز داشته باشید. بعد از خشک کردن و حالت دادن موها با باد گرم سشوار، در انتها حتما با باد خنک سلامت موها را تضمین کنید.

تجهیزات جانبی سشوار

هنگام خرید سشوار جدید به لوازم جانبی جدا شونده آن توجه کنید.. دیسپانسرها یکی از کار راه اندازترین سری ها هستند. آنها جریان هوا را پراکنده می کنند تا به طور یکنواخت به همه تارهای مو برسد. به این تریبت در کاهش وز و پف بسیار موثر هستند. استفاده از سری دیسپانسر سشوار کمک می کند که فرها به همان صورت خشک شوند و حالت وز پیدا نکنند.

یک سری دیگر در اغلب سشوارها دیده می شود و آن سری متمرکز کننده حرارت است که جریان هوا را از محفظه باریکی به بیرون می فرستد و برای خشک شدن سریع موها، استفاده می شود. طول سیم سشوار نیز بهتر است بین 5/1 تا 2 متر باشد که در استفاده از برق مشکلی وجود نداشته باشد.

انتخاب سشوار خوب

انتخاب سشوار خوب از برندهای موجود در بازار

اغلب برندهای مرغوب در داخل کشور هم به فروش می رسند اما گاهی تحریم های موجود موجب شده تا برخی از اجناس خوب را نتوانید پیدا کنید.. با توجه به مورد مصرف می توانید سشوارهای مناسبی خریداری کنید. برندهای چینی کیفیت خوبی ندارند و اگرچه ارزان قیمت تر هستند ولی طول عمر بسیار کوتاه تری دارند و خیلی زود خراب می شوند.

بهترین برندهای سشوار موجود در ایران اینها هستند:

 • سشوار برند براون
 • سشوار برند فیلیپس
 • سشوار برند رمینگتون
 • سشوار برند بابلیس
 • سشوار برند دارک استار
 • سشوار برند گوسونیک
 • سشوار برند فیلیپس
امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed