1. خانه
  2. مقالات
  3. ریباندینگ مو چیست و چه عوارضی دارد؟

ریباندینگ مو چیست و چه عوارضی دارد؟

ریباندینگ مو چیست و چه عوارضی دارد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ریباندینگ مو چیست و چه عوارضی دارد؟
ریباندینگ مو چیست؟
folder_openمقالات

موهای فر زیبا و جذاب هستند اما رسیدگی به این موها خیلی دشوار است. افرادی با موهای فر، ترجیح می دهند گاهی موهایشان را صاف و ابریشمی کنند. خوشبختانه روش های مختلفی برای ابریشمی کردن موها وجود دارد از صافی های موقت با اتوی مو گرفته تا انواع صافی دائمی برای این افراد مناسب است. ریباندینگ مو یکی از جدیدترین و پر طرفدارترین متدهای صافی موی فر است که این روزها بسیار مورد توجه مو فرفری ها قرار گرفته است.

آیا با مرتب کردن موهای فر و موج دار و مجعدتان مشکل دارید؟ برای اینکه موها همیشه مرتب باشد از روش های صافی موی دائمی استفاده کنید. به این ترتیب تا وقتی که موی جدیدتان رشد کند خیال تان بابت نظم دادن به موها راحت است. برای اینکه هر روز صبح با موهای آشفته بیدار نشوید و برای نظم دادن به موها نجنگید یک راه حل مطمئن را انتخاب کنید.

مضرات ریباندینگ مو

ریباندینگ مو چیست؟

ریباندینگ مو از روش های شیمیایی برای صاف کردن موها است. این نوع صافی به دلیل استفاده از مواد شیمیایی قوی، در خانه قابل اجرا نیست و باید برای انجام ریباندینگ به یک سالن معتبر مراجعه کنید. این شیوه با استفاده از اصلاح ساختار مو انجام می شود. به این ترتیب که با استفاده از تکنیک هایی، برخی تغییرات روی ساختار موی فرد به وجود می آید.

هر نوع مویی که داشته باشید دارای ساختار پروتئینی( کراتین) است. مولکول های تشکیل دهنده ساختار مو با پیوندهای دی سولفید به هم متصل می شوند. شکل ظاهری موها، صاف، فر، موج دار و یا مجهد تحت تاثیر همین پیوندها قرار دارد. در اجرای ریباندینگ با استفاده از تکنیک های تخصصی، ساختار پیوندهای دی سولفید شکسته شده و به طور مجدد موها بازسازی می شود.

ریباندینگ مو تنها جهت اصلاح ساختار و شکل ظاهری موها به کار می رود و جنبه درمانی و ترمیم موهای آسیب دیده را ندارد. در این عملیات موهای بازسازی شده به حالت مستقیم و بدون وز و فر، شکل می گیرد. این شیوه برای ترمیم و احیای موهای سوخته و دمیج کاربردی ندارد و تنها ظاهر موها را صاف و ابریشمی می کند.

مواد صافی موی ژاپنی

مزایای ریباندینگ مو

موهای فر و موج دار زیبایی خاصی دارند اما موهای وز و گره خورده اصلا زیبا و جذاب نیستند. شستشوی زیاد موها، استفاده از شامپوی حاوی سولفات، استفاده از اتوی مو و سشوار و حتی رژیم های غذایی شدید می تواند به کیفیت موها آسیب بزند. بسیاری از افراد با مشکل وز مو، موخوره و شکستگی موها روبرو هستند. استفاده از شیوه های موثر برای صاف کردن موها همیشه مورد توجه بانوان بوده است.

حتی موهای فر و آسیب دیده را نیز می توان با استفاده از روش های جدید تا حدود زیادی ترمیم کرد. البته ریباندینگ حالت ترمیمی ندارد ولی در تغییر شکل ظاهری موها عالی عمل می کند. برخی از مزایای ریباندینگ کردن موها عبارتند از:

  • صاف شدن دائمی موها به معنای واقعی
  • خلاص شدن از موهای وز و نامنظم و بهبود شکل موها
  • سهولت نظم دادن و مرتب کردن موها
  • وز نشدن موها در هوای مرطوب و یا در برابر باد و باران

عوارض ریباندینگ مو

هر نوع دستکاری روی موها می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. قبل از اینکه برای انجام ریباندینگ مو اقدام کنید لازم است تا در مورد عوارض احتمالی این روش نیز، اطلاعات کسب کنید. این عوارض در همه موارد دیده نمی شود ولی در برخی افراد، مشکلاتی به وجود آمده است. در ادامه به برخی از شایع ترین عوارض صافی موی ژاپنی ( ریباندینگ مو) می پردازیم.

سست شدن موها

داشتن موهای صاف و ابریشمی همانقدر که جذابیت دارد می تواند نگران کننده هم باشد. به فاصله چند ماه از زمانی که عملیات ریباندینگ را انجام دادید با یک مشکل جدی روبرو می شوید. احتمال اینکه موها ضعیف و سست بشوند وجود دارد.مواد شیمیایی استفاده شده در ریباندینگ موجب شکستن موها می شود و موها را سست و گاهی حساس تر می کند. در واقع  نمی توانید به آسانی موها را شینیون کنید.

نحوه انجام ریباندینگ مو

آسیب به پوست سر

ریباندینگ یک روش شیمیایی برای صاف کردن موها است. استفاده از مواد شیمیایی قوی همیشه می تواند به موها و پوست سر آسیب وارد کند. در صورتی که پوست حساس و تحریک پذیری دارید احتمالا بعد از ریباندینگ دچار مشکل جدی می شوید. در این مورد از قبل با آرایشگرتان صحبت کنید و از مشاوره تخصصی استفاده کنید.

احتمال ریزش موی سر

اینها عوارضی هستند که در برخی افراد دیده شده ولی به معنای وقوع صد در صد نیست. در واقع واکنش هر فرد متفاوت است و روی همه افراد عوارض یکسان مشاهده نمی شود. مواد شیمیایی به کار رفته در ریباندینگ مو می تواند احتمال ریزش مو در افراد را افزایش دهد. به این دلیل که مواد مورد نظر موجب سست شدن ریشه مو می شوند.

خشکی موها بعد از ریباندینگ مو

احتمال خشکی مو به فاصله چند ماه پس از ریباندینگ مو وجود دارد. برای مراقبت از موها محصولات آرایشی بهداشتی خوبی تولید شده است. مشکل اینجاست که این محصولات اغلب قیمت بالاتری دارند لذا بهتر است از قبل در این مورد تحقیق کنید. آیا حاضرید برای زیبایی موهای تان مراقبت های لازم را انجام دهید و محصولات گرانقیمت را خریداری کنید؟

برگشت موها به حالت فر و وز

حداقل 6 ماه این موها صاف و ابریشمی باقی می مانند. البته اگر بخت با شما یار نباشد موها خیلی زودتر به وضعیت قبل بر می گردند. به این مفهوم که اگر موهایی فر و مواج دارید دوباره موها فرفری می شود. در این مورد برخی راهکارهای ساده وجود دارد که با رعایت ان می توانید مدت زمان ماندگاری صافی مو را تا حد زیادی افزایش دهید. برگشت موها به حالت فر در افرادی که مراقبت های لازم را از ریباندینگ مو انجام نداده باشند، حتمی است.

مراقبت از موها بعد از ریباندینگ

با کمی مراقبت می توانید حداقل 6-7 ماه از زیبایی موهای تان لذت ببرید. رسیدگی به موهای ریباندینگ شده شاید به نظر دشوارتر باشد اما واقعا ارزش دارد. با این راهکارهای ساده حتی احتمال آسیب به موها و پوست سر نیز کاملا به صفر می رسد. عوارض ذکر شده در این مطلب برای همه افراد پیش نمی آید. با استفاده از این شیوه ها عوارض احتمالی ریباندینگ مو را از بین ببرید:

 قانون 72 ساعته را رعایت کنید

قبلا گفته شد که در اجرای ریباندینگ، پیوندهای مو شکسته و بازسازی می شود. برای ثابت ماندن پیوندهای بازسازی شده، تقریبا به 72 روز زمان نیاز دارید. در این مدت نباید موها را بشوید و یا با اسپری آب، مرطوب کنید. استفاده از هر نوع گیره مو، بند و سنجاق سر نیز در طی این 3 روز ممنوع است. بعد از این مدت می توانید با موها رفتاری عادی داشته باشید ولی در این 72 ساعت اولیه، موهای ریباندینگ شده نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

نکات مراقبت از ریباندینگ مو را دنبال کنید

به هر حال این موها دچار تغییرات شیمیایی زیادی شده و نیاز به مراقبت بیشتری دارد. یکی از نکات مهم در مورد نحوه شستشوی موی ریباندینگ شده است. حتما از شامپوی مناسب و مخصوص موهای صاف استفاده کنید. شامپوهای حاوی سولفات اصلا مناسب نیستند. برخی افراد تصور می کنند شامپوی بچه به دلیل دارا بودن مواد شیمیایی کمتر می تواند بعد از ریباندینگ مو استفاده شود. این یک اشتباه بزرگ است و موجب می شود تا مشکلات بیشتری را تجربه کنید. در ضمن توجه داشته باشید که شستشوی زیاد، به موها آسیب می زند و اصلا توصیه نمی شود به خصوص اگر از آب داغ استفاده می کنید حتما مقدار آسیب بیشتر خواهد شد.

صافی ژاپنی

هر از گاهی موهای خود را چرب کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای مراقبت از موی ریباندینگ شده این است که موهای تان را با مواد طبیعی چرب کنید. در 72 ساعت اول بعد از ریبادینگ مو نیازی به این کار نیست ولی به صورت منظم هر 10 روز یا یک هفته ای یکبار می توانید با استفاده از روغن نارگیل موها را کمی چرب کنید. با 3-4 قطره روغن همه موها را چرب کنید. مراقب باشید استفاده بیش از حد از روغن نارگیل اصلا توصیه نمی شود زیرا احتمال چرب شدن پوست سر و عوارض ناخواسته بعدی وجود دارد.

از موها در برابر باد و باران محافظت کنید

تغییرات جوی می تواند به موها آسیب برساند. اشعه UV، آلودگی هوا، آلاینده های موجود در آب باران و باد شدید نیز می تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. به طور سعی کنید موهای تان را در برابر شرایط بد آب و هوایی و هر نوع آلاینده ای محفوظ بدارید. روسری، شال، چتر ، کلاه و هر چیزی که به این کار کمک می کند را همراه داشته باشید.

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

ما مشکلات موی شما را برطرف می کنیم. تیم حرفه ی و توانمند سالن زیبایی موی درویش زاده، با سابقه ای درخشان در خدمت بانوان عزیز است. در این مرکز انواع روش های مختلف برای درمان و احیای موهای آسیب دیده به کار گرفته می شود. اینجا مرکز تخصصی کراتینه و احیای موی ایران است. خدمات نانو بوتاکس مو، پروتئین تراپی، کراتینه موها و انواع صافی موی دائمی با مواد اصل و بهترین کیفیت انجام می شود. اگر در مورد نحوه درمان موهای خود تردید دارید با ما تماس بگیرید و از خدمات مشاوره مرکز استفاده کنید. کلیه مشاوره های تخصصی ترمیم مو به صورت کاملا رایگان ارائه می شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed