1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه رنگ موی مناسب را انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ موی مناسب را انتخاب کنیم؟

چگونه رنگ موی مناسب را انتخاب کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه رنگ موی مناسب را انتخاب کنیم؟
انتخاب رنگ موی مناسب
folder_openمقالات

برای انتخاب رنگ مو چه معیاری را در نظر می گیرید؟ بدون تردید حرف اول و آخر را شما می زنید. حتی اگر آرایشگرتان روی انتخاب یک رنگ مو تاکید داشت، تا وقتی خودتان حس خوبی ندارید آن رنگ را استفاده نکنید. هیچ قانونی برای استفاده از رنگ موی خاص، وضع نشده پس می توانید کاملا سلیقه ای عمل کنید. البته ترفندها و ریزه کاری هایی هم وجود دارد که در انتخاب رنگ موی مناسب کمک تان می کند. گاهی یک رنگ بر روی موهای دوست، همسایه و … خوش می نشیند ولی برای شما مناسب نیست. علت اینست که این رنگ مو با چهره تان هماهنگی ندارد.

انتخاب رنگ موی مناسب بر اساس رنگ پوست

یکی از قدیمی ترین ترفندهای انتخاب رنگ مو، اینست که به تناژ رنگ پوست خود توجه کنید. همه افراد دارای یک نوع رنگ پوست و چهره نیستند. انتخاب رنگ موهایی که با با ویژگی های ظاهری هماهنگی دارند این حُسن را دارد که چهره را طبیعی و جذاب نشان می دهد. برعکش با انتخاب یک رنگ موی ناهماهنگ با رنگ چهره، گاهی همه زیبایی فرد نابود می شود.

برای تعیین دقیق رنگ پوست باید هر ماده آرایشی را از روی صورت پاک کنید. حتی یک کرم ضد آفتاب نیز می تواند رنگ چهره را تحت تاثیر قرار دهد. صورت را کاملا بشویید و خشک کنید. نور طبیعی برای بررسی رنگ پوست بهترین است. نورهای مصنوعی همه طیف های نوری را پوشش نمی دهند. برای مثال نور مهتابی رنگ را سرد و بیروح نشان می دهد.

برای تعیین تن رنگ پوست از دو واژه سرد و گرم استفاده می شود. برای اولین گام باید بدانید که تناژ پوست گرم دارید یا سرد. این موضوع در انتخاب رنگ موی مناسب بسیار تاثیرگذار است. در نور طبیعی به رگ داخل بازو یا مچ دست نگاه کنید. اگر رنگ رگ آبی بود دارای تناژ سرد هستید. افرادی با تناژ پوست گرم رنگ رگ هایشان در نور طبیعی، سبز دیده می شود.

رنگ کردن موهای سفید

پوست با تناژ گرم ظاهری طلایی و زرد دارد اگر لباس سفید بپوشید با صورت را در کنار برگه ای سفید قرار دهید متوجه طیف رنگی پوست تان می شوید. رنگ پوست سرد در همین آزمایش به رنگ آبی دیده می شود.

برخی افراد هیچکدام از این تناژ رنگی را در پوست خود ندارند و به اصطلاح رنگ پوستشان خنثی است. این افراد می توانند انتخاب های بیشتری داشته باشند. اما اگر به وضوح رنگ پوست سرد یا گرم دارید حتما در انتخاب رنگ های مو دقت بیشتری داشته باشید.

رنگ موی مناسب برای پوست گرم کدام است؟

برای اینکه رنگ مو ظاهر خوبی داشته باشد و جذابیت چهره تان را بیشتر کند با توجه به تناژ رنگ پوست تصمیم بگیرید. برای افرادی با تن پوست گرم رنگ موهای آبی، بنفش و خاکستری می تواند یک فاجعه به دنبال داشته باشد. این رنگ ها اصلا سازگاری با تناژ پوست گرم ندارند و چهره را غیر طبیعی و بد رنگ نشان می دهند.

در عوض می توانید با استفاده از رنگ مو یا هایلایت مو قهوه ای، قرمز و بلوند، جذابیت های ظاهری را افزایش دهید. طیف رنگی قهوه ای تیره، طلایی، قهوه ای طلایی، سایه بلوند طلایی، قهوه ای روشن و کرم استخوانی، سایه روشن قرمز، بهترین ایده برای انتخاب رنگ موی مناسب بر اساس تن پوست گرم است. اگر پوست روشن با تناژ گرم دارید می توانید بلوند عسلی یا توت فرنگی را نیز امتحان کنید.

رنگ موی مناسب برای تن پوست سرد کدام است؟

راز داشتن چهره ای زیبا و جذاب، انتخاب رنگ موی مناسب است. اگر تناژ پوست سرد دارید با انتخاب رنگ طلایی، قرمز، زرد و برنزه به شدت زیبایی تان را نابود می کنید. این طیف رنگی همه ویژگی های طبیعی صورت تان را نیز تحت تاثیر منفی قرار می دهد.

با استفاده از رنگ موهای قهوه ای، بلوند سرد، پلاتینی، سایه های یخی، خاکستری سرد و سایه هایی از مینک می توانید به چهره تان جان دهید. رنگ پلاتینی، بلوند شامپاینی، کتانی برای پوست روشن با تناژ سرد بسیار عالی است.

چگونه شامپوی مناسب موهای مان را انتخاب کنیم؟

نکات انتخاب رنگ مو

انتخاب رنگ موی مناسب بر اساس رنگ چشم ها

این یک معیار فوق العاده مهم در انتخاب رنگ مو است. رنگ چشم های هر فرد می تواند از تاثیرگذارترین مولفه ها برای رنگ کردن موها باشد. با انتخاب یک رنگ موی هماهنگ با رنگ چشم ها می توانید چشم هایی خیره کننده تر داشته باشید. با همین ترفند ساده به شدت چهره تان تغییر می کند و جذاب تر می شود.

پیشنهاد می شود در مورد انتخاب رنگ مو بر اساس تن پوست تصمیم بگیرید ولی با استفاده از هایلایت های زیبا، هماهنگی بین تن سردی و گرمی رنگ چشم نیز ایجاد کنید. رنگ چشم ها نیز دارای تناژ سرد و گرم است. برای مثال چشم های آبی و سبز با تناژ بلوند، قهوه ای و قرمز هماهنگی بسیار خوبی دارند.

هایلایت سایه های زرد، طلایی و مسی برای رنگ چشم های گرم، فوق العاده زیبا و جذاب است. برای افزایش زیبایی چهره اگر رنگ چشم های تان سرد است از هایلایت قهوه ای مایل به قرمز و پلاتینی استفاده کنید. اگر رنگ هایلایت با تن سردی و گرمی رنگ چشم، انتخاب شود زیبایی طبیعی تان صد چندان خواهد شد.

جسارت در انتخاب رنگ موهای فانتزی

گاهی لازم است تا با استفاده از رنگ های فانتزی و غیر طبیعی، تنوع خوبی در چهره ایجاد شود. دقت داشته باشید که رنگ مو تاثیر مستقیم روی شکل ظاهری و چهره تان دارد. در انتخاب رنگ های فانتزی وساس بیشتری نشان دهید. این رنگ ها اصلا طبیعی نیستند و این موضوع را در چهره تان هم خواهید دید. رنگ موی فانتزی خاص و استثنایی است. بسیاری از جوان ترها و حتی بزرگسالان ترجیح می دهند هر از گاهی این رنگ های خاص و غیر طبیعی را استفاده کنند.

کرم دور چشم آنتی استرس ژاندارسل

انتخاب رنگ موی فانتزی

اگرچه این رنگ مو اصلا ظاهری طبیعی ندارد ولی به عنوان یک تغییر موقتی می تواند ایده خوبی باشد. البته طرفداران چهره های طبیعی هرگز به سراغ این رنگ موها نمی روند و ترجیح می دهند با انتخاب 2 یا 3 سایه روشن یا تیره تر، رنگ طبیعی موها را حفظ کنند.

انتخاب رنگ موی مناسب دائمی، نیمه دائمی و موقت

از نظر زمان ماندگاری همه رنگ موها، اثرگذاری یکسانی ندارند. رنگ های دائمی دوام بیشتری دارند و مدت زمان زیادی روی ساقه مو را پوشش می دهند. میزان آسیب این رنگ موها نیز بیشتر است. برای اینکه موها کمتر آسیب ببیند فاصله بین دو رنگ مو را طولانی تر کنید. ماندگاری رنگ موی نیمه دائمی نیز به نسبت بالاست.

انواع رنگ موی موقتی برای افرادی مناسب است که هنوز در مورد انتخاب رنگ موی مناسب به نتیجه نرسیده اند. این رنگ ها ماندگاری طولانی ندارند و معمولا با چند بار شستشو از بین خواهند رفت. اگر برای اولین بار از رنگ مو استفاده می کنید یا قصد تغییر رنگ موی خود را دارید حتما از این رنگ های موقت استفاده کنید. به این ترتیب می توانید متوجه تغییر در ظاهرتان بشوید و در صورت عدم رضایت، به راحتی رنگ دیگری را انتخاب کنید.

یکی دیگر از موارد استفاده از رنگ موهای دائمی در مورد موارد خاص و رنگ های فانتزی است. فرض کنید برای مراسم ویژه ای تصمیم دارید رنگ موی فانتزی و کاملا متفاوت را انتخاب کنید. در این صورت رنگ های موقتی می تواند ایده بهتری باشد.

یک نکته مهم در مورد رنگ مو وجود دارد و آن عدم رنگ پذیری موهای سفید است. اگر بیشتر موهای تان سفید یا خاکستری شده، حتما از رنگ موی دائمی استفاده کنید. رنگ موی موقتی و نیمه دائمی قدرت همپوشانی خوبی روی رنگ موی سفید ندارد. البته در مورد انتخاب رنگ موهای روشن تر باید موها را دکلره کنید ولی نتیجه کار بسیار رضایت بخش است و ماندگاری رنگ مو نیز طولانی تر از رنگ موهای موقتی است.

راهنمای جامع انتخاب شانه و برس مو مناسب

تناژ پوست سرد و گرم

نکات انتخاب رنگ موی مناسب

  • از آرایشگرتان در مورد انتخاب رنگ مناسب با چهره تان راهنمایی بگیرید
  • اگر هنوز تردید دارید از رنگ موهای موقتی استفاده کنید
  • فاصله بین دکلره کردن مو را طولانی تر کنید تا موها زمان استراحت داشته باشد
  • هرگز از روی رنگ قوطی یا برچسب رنگ مو در مورد استفاده از آن تصمیم نگیرید. بعد از اجرای رنگ مو، نتیجه همیشه یکسان نیست. رنگ جدید با توجه بنگ پایه موها تغییر می کند.
  • روی موهای دکلره شده در نوبت های بعدی از رنگ موی تیره استفاده نکنید. این کار موجب می شود که دیگر نتوانید از رنگ موی روشن استفاده کنید و مجبورید با روش های شیمیایی رنگ موها را از بین ببرید.

کلینیک تخصصی رنگ و مراقبت از موی سعیده درویش زاده

مرکز زیبایی سعیده درویش زاده با به کارگیری متخصصین با تجربه در زمینه رنگ مو توانسته مجموعه ای فوق العاده را به بانوان کشور معرفی کند. در سالن زیبایی و مراقبت مو سعیده درویش زاده انواع رنگ مو، دکلره مو، مش و انواع لایت ها، بلیاژ، آمبره، سامبره و دیگر خدمات رنگ مو ارائه می شود. استفاده از بهترین برندهای لوازم آرایشی و محصولات استاندارد برای رنگ و دکلره، مورد رضایت صد در صدی مشتریان قبلی بوده است. اگر به دنبال جذابیت چهره و تغییر رنگ موها هستید از مشاوره رایگان متخصصین مرکز استفاده کنید. سعیده درویش زاده دوره های آموزش حضوری و مجاری کلیه امور فوق را برای علاقمندان برگزار می کند. برای اطلاع از شرایط ثبت نام در دوره جدید و هماهنگی های لازم با تلفن های درج شده در صفحه اصلی تماس بگیرید.

1.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed