1. خانه
  2. مقالات
  3. واریاسیون رنگ مو چیست و چه کاربردی دارد؟

واریاسیون رنگ مو چیست و چه کاربردی دارد؟

واریاسیون رنگ مو چیست و چه کاربردی دارد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. واریاسیون رنگ مو چیست و چه کاربردی دارد؟
انواع واریاسیون رنگ مو
folder_openمقالات

تغییر دادن رنگ موها عالی است ولی امان از وقتی که نتیجه رنگ کردن مو، دقیقا با چیزی که به آن فکر می کردید، تفاوت دارد. این تجربه ای است که کم و بیش برای همه خانم هایی که از رنگ مو استفاده می کنند، پیش آمده است. شاید تصور کنید که یک فاجعه رخ داده و ناچارید این رنگ را تا مدت ها تحمل کنید. اصلا اینطور نیست با استفاده از واریاسیون رنگ مو می توانید ترکیب رنگ مورد نظرتان را ایجاد کنید.

با کمک واریاسیون می توانید نتیجه رنگ مو را از قبل پیش بینی کنید. در واقع وقتی پایه رنگ مو به درستی انتخاب شود نگرانی بابت نتیجه کار وجود ندارد. آیا تا کنون از واریاسیون ها استفاده کرده اید و با کاربرد آن آشنایی دارید؟

بلوند، خرمایی، سفید و سیاه 4 رنگ اصلی مو هستند  با کمی تغییر در تناژ، می توان ظاهری متفاوت و جدید ایجاد کرد. با تفکیک و طبقه بندی دسته موها از لحاظ رنگی می توان تناژ سرد و گرم و خنثی را برای هر رشته از رنگ موها به عنوان رنگ پایه استفاده کرد. برای اینکه رنگ موهای خاص و ترکیبی به زیبایی تمام روی موها بنشیند لازم است تا از انواع واریاسیون استفاده شود.

واریاسیون رنگ مو

واریاسیون رنگ مو چیست؟

واریاسیون محصولی کمکی برای ترکیب با رنگ موی اصلی است که موجب تغییر در تناژ رنگ موی اصلی می شود. در واقع واریاسیون ها نوعی رنگ موی غلیظ تر هستند که جذابیت و زیبایی رنگ را افزایش می دهند. برای اینکه رنگ موی ایجاد شده، مثل سلبریتی محبوب تان باشد باید از یک سایه درخشان روی موها استفاده کنید. با کمک واریاسیون این سایه جذاب ایجاد می شود و همه سایه های کدر و بد رنگ را محو می کند.

در کاتالوگ رنگ مو، واریاسیون ها با  حرف E شروع می شوند. از این محصولات برای از بین تناژ خاص و یا تشدید تناژ دیگری، استفاده می شود. احتمالا سایه نارنجی رنگ بعد از بلوند کردن موها، آزارتان می دهد. با استفاده از واریاسیون رنگ مو می توانید این سایه ناخوشایند و آزار دهنده را محو کنید. به این ترتیب بلوند خوشرنگ روی موها نمایاین می شود و خبری از سایه نارنجی رنگ نیست.

واریاسیون ها در انواع سرد و گرم برای تناژ رنگ موی مختلف تولید شده اند. برای اینکه رنگ ایجاد شده روی موها، بدون سایه های زرد و نارنجی باشد به این ترتیب عمل کنید. واریاسیون سرد برای ترکیب با رنگ های سرد بهترین انتخاب است. به همین ترتیب برای رنگ های گرم باید از واریاسیون رنگ موی گرم استفاده کنید. واریاسیون ها تناژ رنگی متفاوتی دارند اما سرد یا گرم بودن آن در ترکیبات رنگی، اهمیت بیشتری دارد.

رنگ موهای سرد شامل زیتونی، دودی و خاکستری و … است این رنگ ها حالت مات دارند.

رنگ موهای گرم نظیر قهوه ای، مسی، فندقی و …. حالت شفاف و درخشانی دارند.

تناژ رنگ مو

انواع واریاسیون رنگ مو

این محصول برای تناژ مختلف رنگ مو در انواع مختلفی تولید شده است. برای اخذ نتیجه مناسب حتما از واریاسیون خوبی استفاده کنید. برخی محصولات از برندهای متفرقه فاقد کیفیت لازم هستند. برخی ملاحظات در مورد استفاده از واریاسیون نیز وجود دارد که موجب می شود از نتیجه نهایی راضی باشید. در ادامه برخی از انواع واریاسیون برای رنگ موهای سرد و گرم معرفی شده است:

واریاسیون نقره ای

نقره ای از رنگ های سرد به حساب می آید. واریاسیون نقره ای در مقایسه با سایر رنگ ها، عملکرد ضعیف تری دارد. از این محصول برای تناژ نقره ای روی موهای دکلره شده، استفاده می شود. از ویژگی های واریاسیون نقره ای می توان در کاهش و حذف سایه زردی روی موهای رنگ شده اشاره کرد.

 واریاسیون قرمز

قرمز از رنگ های گرم بوده و واریاسیون قرمز در ترکیب رنگ موهای گرم به کار می رود. موقع خرید طبق کاتالوگ رنگ مو، واریاسیون مناسب را انتخاب کنید. بعد از استفاده از واریاسیون، جذابیت و درخشندگی موها به وضوح قابل مشاهده است. نحوه صحیح استفاده از انواع واریاسیون در انتهای مطلب، آموزش داده شده است.

واریاسیون سرد و گرم

واریاسیون بنفش

این محصول مناسب موهای دکلره شده است. در اغلب موارد بعد از دکلره کردن موها و چند بار شستشو، تناژ زرد رنگی روی موها دیده می شود. این زردی اصلا جالب نیست و موها را بد رنگ نشان می دهد. برای از بین بردن سایه زرد روی موهای دکلره شده از واریاسیون بنفش کمک بگیرید. از این محصول بر روی رنگ های سرد استفاده می شود.

واریاسیون آبی

از نظر قدرت و قوی بودن هیچکدام از واریاسیون های دیگر به پای واریاسیون آبی نمی رسند. این محصول اثرگذاری بسیار خوبی روی موها دارد. در دنیای آرایشی و بهداشتی از واریاسیون آبی به عنوان واریاسیون ضد نارنجی نیز یاد می کنند. این محصول برای خنثی کردن سایه های نارنجی رنگ مو فوق العاده عمل می کند. از واریاسیون آبی برای عمق بخشیدن به تناژ رنگ موی طبیعی استفاده کنید تا از نتیجه شگفت زده شوید.

واریاسیون رنگ مو

واریاسیون سبز

برخی از خانم ها طبق ژنتیک دارای موهایی با تناژ قرمز هستند. در این افراد تقریبا همه رنگ موها خیلی زود از بین رفته و حالت قرمزی به خود می گیرد. با کمک واریاسیون سبز می توانید این مشکل را برای همیشه برطرف کنید. واریاسیون سبز تاثیر بسیار شگفت انگیزی در از بین بردن قرمزی مو دارد. برای اینکه ماندگاری و دوام رنگ مو بیشتر شود لازم است تا بلافاصله از واریاسیون استفاده کنید.

این محصول با ترکیب رنگ های سرد، نتیجه بهتری دارد. اگر موهای خود را با رنگ های فانتزی و تناژ قرمز، رنگ کرده اید نباید از واریاسیون سبز استفاده کنید. به طور کلی نحوه اثرگذاری واریاسیون سبز به این ترتیب است که تناژ قرمز را از بین می رود. بنابراین رنگ موی قرمز را خنثی می کند.

واریاسیون روشن کننده

این محصول علاوه بر از بین بردن سایه های برد رنگ، روی موها برای تشدید تناژ رنگی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع واریاسیون روشن کننده بر خلاف دیگر محصولات برای روشن کردن رنگ موها نیز مورد استفاده دارد. با کمک این محصول می توانید تا دو درجه رنگ موها را روشن تر کنید. به ازای هر تناژ رنگی در پالت رنگ مو یک نوع واریاسیون روشن کننده نیز وجود دارد که از آن برای تشدید تناژ رنگ مورد نظر استفاده می شود.

در فروشگاه های لوازم آرایشی و بهداشتی واریاسیون روشن کننده با نام واریاسیون سه صفر نیز عرضه می شود. به طور معمول از این نوع واریاسیون با اکسیدان شماره دو استفاده می شود ولی برای اینکه موها بیشتر روشن شود می توانید از اکسیدان شماره 3 نیز استفاده کنید. این محصول برای افرادی که از رنگ موهای فانتزی استفاده می کنند انتخاب مناسبی است و درخشندگی و جلای رنگ مو را افزایش می دهد.

واریاسیون رنگ سرد

طریقه استفاده از واریاسیون رنگ مو

ابتدا رنگ موی مورد نظرتان را انتخاب کنید. به اندازه یک تا دو بند انگشت از واریاسیون مناسب با رنگ مو را به همراه 3 قاشق اکسیدان و دو قطره شامپو، مخلوط کنید. بعد از ترکیب کردن مواد می توانید از واریاسیون مثل رنگ مو استفاده کنید. از ریشه تا انتهای ساقه مو را به مواد واریاسیون آغشته کنید. برای موهای هایلایت شده نیز استفاده از واریاسیون برای رنگساژ کردن مو، توصیه می شود.

بعد از 20 دقیقه موها را شسته و آبکشی کنید. به همین راحتی سایه بد رنگ روی موها از بین می رود. در نتیجه رنگ زیبا و جذاب اصلی خودش را نشان می دهد. طریقه استفاده از واریاسیون خیلی راحت است. دقت داشته باشید که تا زمانی که هنوز ریشه موها بیرون نیامده می توانید از این شیوه استفاده کنید. اگر ریشه موها در آمده باشد این ترکیب چیز جالبی نخواهد شد و به وضوح رنگ موی اصلی در بالای سر نمایان می شود.

برای اینکه بعد از واریاسیون، موها رنگ دلخواه را داشته باشد به میزان مناسب از آن استفاده کنید. واریاسیون برای روشن کردن رنگ مو به کار نمی رود. در واقع هر چه مقدار واریاسیون رنگ مو بیشتر باشد، موها تناژ تیره تری پیدا می کند. برای کسب نتیجه مناسب بهتر است از واریاسیون روی موهای تمیز و شسته شده استفاده کنید.

نکته: واریاسیون رنگ مو نیست و نباید به تنهایی استفاده شود. این محصول قادر است رنگ موی فعلی را اصلاح کند ولی نحوه استفاده از آن مهم است.

واریاسیون چیست؟

کلینیک تخصصی مو و زیبایی مو سعیده درویش زاد

موها سرمایه ارزشمندی هستند که در اغلب موارد نادیده گرفته می شوند. رنگ کردن موها در خانه می تواند آسیب جدی به مو رسانده و ساقه مو را در معرض آسیب و صدمات جبران ناپذیری قرار دهد. از طرفی به دلیل عدم تناسب رنگ موی ایجاد شده با رنگ مورد نظر، بارها و بارها از ترکیبات مختلف روی موها استفاده می شود. در نتیجه موها ضعیف، شکننده، وزدار، نازک و آسیب پذیر می شوند.

برای ترمیم موهای آسیب دیده و دمیج از تیم تخصصی و با تجربه کلینیک زیبایی مو کمک بگیرید. در این مرکز جمعی از بهترین متخصصین مو و زیبایی مو فعالیت دارند. انواع روش های ترمیم و احیای مو با بهترین مواد و در سالن تخصصی درویش زاد ارائه می شود. در صورت علاقمندی می توانید رنگ موهای خاص و فشن و فانتزی را نیز متناسب با چهره تان انتخاب کنید. انواع رنگ و هایلایت مو، آمبره، بالیاژ مو، مش های فانتزی و …. با قیمت های باورنکردنی ارائه شده است.

برای جلب رضایت بانوان گرامی، کلیه مشاوره های تخصصی کلینیک زیبایی درویش زاد به طور کاملا رایگان ارائه می شود. مشاوره ها به صورت فردی و برای هر فرد جداگانه انجام می شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed