1. خانه
  2. مقالات
  3. 5 نکته ای که در مورد بالیاژ مو نمی دانستید

5 نکته ای که در مورد بالیاژ مو نمی دانستید

5 نکته ای که در مورد بالیاژ مو نمی دانستید

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 5 نکته ای که در مورد بالیاژ مو نمی دانستید
نکات بالیاژ مو
folder_openمقالات

بالیاژ موهای خود را با دیگران مقایسه نکنید هر مویی برای خودش یک دنیای متفاوت است و این روی جذب رنگ و نتیجه نهایی تاثیر دارد. از طرفی تکنیک بالیاژ نیز دارای تنوع زیادی است و همه مدل ها همیشه به یک صورت نیستند. با دانستن برخی نکات بالیاژ مو می توانید تصمیم گیری بهتری داشته باشید. اول مطمئن شوید که بالیاژ دقیقا همان چیزی است که می خواهید یا خیر؟

بعد از این مورد نوبت به انتخاب یک آرایشگر ماهر و زبده است. معمولا بالیاژ کردن موها در خانه چندان رایج نیست یا بهتر بگویم، نتیجه چیز خوبی از آب در نمی آید. اجرای درست بالیاژ نیاز به ظرافت بیشتری دارد و همین نکته ساده ولی مهم، عمده ترین تفاوت بالیاژ و رنگ مو است. احتمالا تجربه رنگ کردن موها در خانه را دارید ولی این نوع رنگ، اصلا شباهتی به بالیاژ مو ندارد.

 بالیاژ مو چیست؟

 بالیاژ مو چیست؟

کلمه balayage ریشه فرانسوی دارد. جالب است بدانید که نوعی حرکات رقص فانتزی در فرانسه نیز به همین نام خوانده می شود. البته بالیاژ مو ارتباطی با رقص و حرکات موزون فانتزی یا غیر فانتزی ندارد. بالیاژ اصطلاح جدیدی در صنعت آرایشگری است که در بین سایر تکنیک های رنگ مو، کمتر شناخته شده باشد.

در اصل بالیاژ نوعی هایلایت متفاوت و جذاب است که در آن، ریشه موها تیره تر از انتهای ساقه مو است. برای بالیاژ کردن موها از فویل به شیوه های رایج در هایلایت ها استفاده نمی شود. همین موضوع باعث شده تا خط مرزی بین رنگ با موی طبیعی به صورت خط های راه راه دیده نشود. این دستان هنرمند آرایشگر است که می تواند بازی رنگ ها روی مو را به ظرافت هر چه تمام تر اجرا کند.

در بالیاژ به طرز ماهرانه ای رنگ ها در بین تارهای مو، جان می گیرند. تیره ترین سایه ها از ریشه مو شروع می شود و هر چه به انتهای مو نزدیک می شوید موها بلوند و روشن تر هستند. این تکنیک منحصر به فرد، نیاز به دقت و ظرافت زیادی دارد انگار که یک تابلوی نقاشی زیبا با همه جزئیات در پیش چشم های شماست.

بالیاژ روی موهای قرمز و شرابی

مهم ترین نکات بالیاژ مو

با توجه به اینکه خیلی ها از چند و چون بالیاژ اطلاعی ندارند، لازم دیدیم تا در این مورد برخی نکات روشن شود. برخی از مراجعه کنندگان آمبره و سامبره را با تکنیک بالیاژ یکی می دانند. اگرچه در سامبره نیز، رنگ مو در قسمت ریشه تیره تر است اما تناژ سامبره ملایم تر از بالیاژ است. در این تکنیک رنگ از پایین موها به سمت ریشه، تیره تر می شود و در نهایت به رنگ موی طبیعی خود فرد، می پیوندند.

تفاوت ریشه مو با بقیه قسمت ها به طرز عجیبی طبیعی به نظر می رسد. به همین علت حتی پس از رشد موها نیز، رنگ ریشه خودش را نشان نمی دهد. در مقایسه با آمبره و سامبره می توان گفت که ظرافت بیشتری در بالیاژ وجود دارد. در این روش تکه های کوچک تری از مو برای رنگ کردن، جدا می شود. نیازی هم به فویل و ابزارهای مشابه نیست. در ادامه با مهم ترین نکات بالیاژ مو آشنا می شویم.

1-بالیاژ تنها برای موهای بور و بلوند نیست

این یک واقعیت است که خیلی ها تصور می کنند که برای بالیاژ کردن حتما باید موها به رنگ روشن باشد. بسیاری از سلبریتی های هالیوود هم موها را بالیاژ می کنند زیرا تنوع این تکنیک بسیار زیاد است. می توانید نمونه های متفاوتی از بالیاژ را متناسب با چهره انتخاب کنید و این محبوبیت بالیاژ مو را افزایش داده است. اما یک اشتباه دز مورد پایه رنگ موی بالیاژ شده وجود دارد و آن اینکه تنها موهای بور قابلیت بالیاژ را دارند.

بدیهی است موهایی که یک دست رنگ شده باشند، حالت کلاه گیس مانند را دارند و بالیاژ می تواند موها را از یکنواختی خارج کند. اما نکته مهم اینجاست که حتی روی موهای قرمز، قهوه ای یا هر رنگ دیگری نیز می توانید بالیاژ مو را اجرا کنید. این مدل ها تنوع زیادی دارند و بازی رنگ ها به خوبی روی رنگ موهای مختلف، خودش را نشان می دهد. بالیاژ روی موهای قرمز و قهوه ای و …. یک راه عالی برای دستیابی به رنگ موی چند بُعدی است.

هایلایت موهای خاکستری

2-بالیاژ روی موهای سفید هم انجام می شود

 Balayage یک راه حل هوشمندانه برای پوشاندن موهای خاکستری است. البته موی سفید و خاکستری شما، رنگ نمی شود ولی تارهای خاکستری مو بدون هیچ نوع دستکاری در بالیاژ محو می شوند. در واقع لازم نیست هیچ تکنیک خاص دیگری انجام دهید تا سفیدی مو پوشش داده شود. اگر تارهای موی سفید روی سرتان خودنمایی می کند با استفاده از انواع بالیاژ مو، زیبایی طبیعی خود را نمایان کنید.

بالیاژ ممکن است همه موهای خاکستری را پوشش ندهد. با این حال ترکیبی جذاب از نقره ای روی موهای خاکستری ایجاد می شود که فوق العاده زیبا هستند. این طبیعی است که موهای سفید و خاکستری درخشندگی طبیعی خود را از دست بدهند و مانند قبل، توجه را جلب نکنند. اینجاست که بالیاژ به کمک تان می آید و نشان می دهد که حتی موهای سفید هم زیبایی خاص خود را دارند و می توانند درخشش خود را دوباره به دست بیاورند. در واقع بعد از بالیاژ کردن، موهای خاکستری و سفید به گونه ای طبعی، استتار می شوند.

بالیاژ موی فرفری

3-بالیاژ روی موهای فر هم انجام می شود

آیا فکر می کنید بالیاژ فقط روی موهای صاف انجام می شود؟ جذابیت این تکنیک در اجرای متفاوت آن است و این ارتباطی به جنس یا حالت مو ندارد. هم افرادی که موی صاف و لخت دارند و هم افرادی با موی مجعد یا فر نیز می توانند موها را بالیاژ کنند. یکی از جالبت رین نکات بالیاژ مو همین تنوع در اجرا بدون توجه به نوع موها است.

اتفاقا بالیاژ مو برای فرفری های جذاب، خیلی هم خوب دیده می شود. این تکنیک با دست و بدون هیچ ابزار دیگری قابل اجرا است. مهارت آرایشگر در ترکیب رنگ ها و اجرای هنرمندانه آن روی مو، نقش مهی در زیبایی موهای بالیاژ شده دارد. دشواری کار در همین است و هر کسی نمی تواند چنین کاری را انجام دهد. اگر موهای فری دارید بدون هیچ مشکلی موها را بالیاژ کنید.

4-بالیاژ مو ارتباطی با بلندی یا کوتاهی مو ندارد

یکی از تصورات غلط رایج در مورد بالیاژ این است که موها حتما باید بلند باشد. نیازی نیست راپونزل باشید تا موهای خود را بالیاژ کنید. در سالن سعیده درویش زاده حتی موهای کوتاه هم به زیبای تمام، بالیاژ می شوند. اتفاقا بالیاژ روی موهای کوتاه خیلی بهتر از هایلایت های سنتی، است. مدل موی باب و پیکسی با تارهای رنگارنگ در بین موها زیباتر دیده می شوند.

بسیاری از ستاره های هالیوودی هم با وجود موهای کوتاه، انواع بالیاژ مو را ترجیح می دهند. بدون تردید این نوع هایلایت خیلی از مدل های قبلی تفاوت دارد و این به وضوح در چهره تان هم دیده ی شود. مدل موی بلوند یخی اسکارلت جوهانسون را به یاد دارید؟ این موی بالیاژ شده مدت ها توجه همه را به خود جلب کرده بود و از جذابیت و زیبایی از موهای بلند چیزی کم نداشت.

کوتاه کردن موها قبل از بالیاژ

5-از مهم ترین نکات بالیاژ مو، کوتاه کردن مو است

در اکثر سالن ها، خانم ها موهای خود را رنگ کرده و بعد کوتاه می کنند. سپس موها سشوار کشیده و مرتب می شود. در مورد همه رنگ موها بهتر است ابتدا مو را کوتاه کنید و قسمت های آسیب دیده مو، حذف شود. برای بالیاژ کردن مو اما کوتاه کردن مو یک ضرورت است. اگر نوک موهای تان آسیب دیده حتما باید اول موها کوتاه شود.

اینجا یکی از رازها و مهم ترین نکات بالیاژ مو برملا می شود و آن اینکه همه زیبایی بالیاژ در قسمت انتهای ساقه است! موهای بالیاژ شده در قسمت ریشه تیره تر و نزدیک به رنگ موی خود فرد هستند. هر چه به پایین موها نزدیک می شوید، رنگ ها روشن تر شده و نمایان تر می شوند. برای بهترین نتیجه موهای خود را قبل از هایلایت کوتاه کنید به خصوص در مورد بالیاژ این یک ضرورت است.

بالیاژ روی موهای متوسط و بلند زیباتر دیده می شود ولی موهای آسیب دیده اصلا زیبایی خاصی ندارند. شاید بهتر باشد ابتدا موها را احیا کنید و بعد به فکر تغییر رنگ موها باشید.

مهم ترین نکات بالیاژ مو

بالیاژ مو را در سالن حرفه ای سعیده درویش زاده انجام دهید

همه زیبایی و جذابیت بالیاژ به ظرافت آن بستگی دارد. این هایلایت یک تکنیک خاص است که هر کسی نمی تواند از پس ریزه کاری های آن بربیاید.خلاقانه ترین و متفاوت ترین انواع بالیاژ مو، در سالن تحصصی احیا مو سعیده درویش زاده اجرا می شود. در این سالن جمعی از بهترین های صنعت آرایشگری فعالیت دارند. بازی رنگ و خطوط رنگی و ظریف لا به لای موها نیاز به دقت زیادی دارد.

علاوه بر انواع مش و هایلایت و بالیاژ م آمبره و سامبره می توانید خدمات تخصص احیا مو را نیز دریافت کنید. در صورتی که موهای تان از دکلره های قبلی دچار صدمه شدید شده، ابتدا موها را درمان کنید. بالیاژ روی موهای سالم، بهتر دیده می شود. با استفاده از روش های کراتینه و احیا، نانو بوتاکس مو، پلکس تراپی و انواع ویتامینه مو، سلامت موهایتان تامین می شود.

جهت دریافت مشاوره تخصصی از قبل هماهنگ کنید. کلیه مشاوره ها به صورت صد در صد رایگان ارائه می شود و در این مرحله هیچ هزینه ای دریافت نخواهد شد.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed