1. خانه
  2. مقالات
  3. آموزش بافت افرو با دستگاه حرارتی و بدون دستگاه

آموزش بافت افرو با دستگاه حرارتی و بدون دستگاه

آموزش بافت افرو با دستگاه حرارتی و بدون دستگاه

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آموزش بافت افرو با دستگاه حرارتی و بدون دستگاه
بافت افرو در منزل
folder_openمقالات

فرم دادن موها یک چالش جدی برای خانم هایی است که به ظاهر خود اهمیت می دهند. این روزها فر کردن موها ترند شده و توجه خیلی ها را جلب کرده است. از فرهای سیم تلفنی گرفته تا بافت افرو همگی موها را خوش حالت نشان می دهند. اگر تمایل ندارید که موها را فر دائم بزنید می توانید فر افرو را انتخاب کنید. این فرها هم شیک و هم خاص هستند.

برای فر زدن به موها از انواع روش های شیمیایی و فیزیکی استفاده می شود. بافت افرو از فرهای دائمی نیست ولی ماندگاری خوبی روی موها دارد. در ضمن این فرهای جذاب موها را پر پشت تر نشان می دهند که از این نظر واقعا عالی است. برای فر افرو می توان از دستگاه حرارتی استفاده کرد. البته روش های فر دادن به موها بدون دستگاه هم امکان پذیر است.

بافت افرو بدون دستگاه

بافت افرو یا فر افرو چیست؟

فر افرو (Afro) یک مدل موی ویژه است که روی مدل های طبیعی اجرا می شود و ظاهر موها را بسیار تغییر می دهد. در این شیوه موها بسیار حجیم تر و پر پشت تر از قبل دیده می شوند. اگرچه این مدل به بافت افرو معروف شده ولی کاری شبیه به بافتن مو به روش های متداول در آن انجام نمی شود. در بافت افرو موها ظریف تر و طبیع تر هستند و چهره تان را بسیار جذاب تر نشان می دهند.

اگر از تغییرات ناگهانی در چهره تان، ترسی ندارید این شیوه برای فر زدن به موها ایده آل است. در واقع با استفاده از دستگاه های حرارتی و یا بدون حرارت، موهای طبیعی شخص به حالت فر زیبایی در می آید. این فر با آن تصوری از موی فر دارید بسیار متفاوت تر است. کافی است یکبار امتحان کنید تا عاشق موهای خود شوید. از آرایشگرتان وقت بگیرید تا موهای تان را افرو کند این ساده ترین راه است اما اگر تمایلی به این کار ندارید( به دلیل کرونا) خودتان در خانه نیز می توانید موها را فر بزنید.

فر افرو مناسب کسانی است که موهای صاف یا موج دار دارند. حتی اگر موهای کوتاهی دارید نیز می توانید این روش را برای فر کردن موها به کار بگیرید. بافت افرو روی موهای کوتاه و بلند قابل انجام است. جالب اینکه روش هایی وجود دارد که می توانید علاوه بر فر زدن، موها را بلندتر نیز بکنید. در ادامه با ما همراه باشید تا نحوه فر زدن به موها با فر افرو را یاد بگیریم.

 

روش های جدید فر مو

بافت افرو در منزل

این یک روش کارامد و طبیعی برای فر زدن به موها است که به راحتی می توانید در منزل نیز انجام دهید. شیوه کار به دو صورت انجام می شود:

الف- با دستگاه حرارتی

ب- بدون دستگاه حرارتی

مراحل اجرای فر افرو با دستگاه حرارتی در منزل

منظور از دستگاه، اتوی مو، بابلیس و دستگاه های حالت دهنده حرارتی مو است. شاید تا کنون به روش دیگری از این وسایل استفاده می کردید ولی امروز کاربرد متفاوت ان را نیز یاد می گیرید. موقع کار با دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو، حواس تان به داغی و گرمای دستگاه باشد. با کوچک ترین بی توجهی امکان آسیب به موهایتان وجود دارد.

برای داشتن فرهای جذاب و متراکم تر نیازی نیست دستگاه را انقدر داغ کنید تا موها بسوززد! هدف اینست که با کمترین میزان آسیب، فرهایی به زیبایی طبیعی داشته باشید. برای استفاده از حرارت دو روش وجود دارد که در ادامه به آن پرداخته شده است.

  • فر افرو با بابلیس
  • فر افرو با اتوی مو

آموزش بافت افرو

بافت افرو با استفاده از بابلیس

بابلیس یک دستگاه فر کننده مو با سری های متفاوت برای فرفرهای ریز و درشت است. با همین دستگاه می توانید فر افرو را نیز روی موها اجرا کنید. قبل از انجام کار، بهتر است موها را با شامپو و نرم کننده بشویید. نرم کننده باعث می شود که موها راحت تر حالت بگیرد.

سپس موها را کامل خشک کنید. گرفتن آب اضافی موها با حوله به تنهایی کافی نیست. موقع کار با دستگاه فر کننده مو، حتما موهایتان خشک باشد. موهای مرطوب در اثر استفاده از بابلیس دچار شکستگی و وز می شوند.

حالا موها را شانه بزنید تا گره های مو باز شود. به موها اسپری محافظ حرارت مو بزنید تا احتمال آسیب به موها کمتر شود. این مواد محافظ حرارتی قابلیت پوشش دهی ساقه مو را دارند. در این صورت موقع استفاده از بابلیس داغ، موها نمی سوزد و آسیب نمی بیند.

قبل از شروع کار، موها را به قسمت های کوچک تقسیم کنید اینطوری موقع بافت افرو راحت تر هستید و کنترل کار دست تان است. دستگاه را روشن کرده و حرارت را روی 220 درجه سانتیگراد تنظیم کنید. سپس لایه به لایه موها را جدا کنید و دور میله بابلیس بپیچید. 10 ثانیه صبر کنید و بعد به سراغ دسته بعدی بروید. هر چه دسته های مو کوچک تر باشد، فرها ریزتر می شوند و موها نیز پر پشت تر به نظر می رسند.

از لایه های زیرین موها شروع کنید تا به بخش رویی و بالایی موها برسید. قسمت جلوی موها در بافت افرو ریزتر از پشت موها است پس دسته های مو را کوچکتر در نظر بگیرید. پس از اتمام کار با استفاده از انگشتان، فرها را مرتب کنید. برای فیکس کردن موها از ژل استفاده کنید.

نکته: حتما مواد محافظ حرارتی مو را از قبل روی موها استفاده کنید

رسیدگی به موهای فر

بافت افرو با استفاده از اتوی مو

همه خانم ها در منزل بابلیس ندارند ولی با اتوی مو نیز کارتان راه می افتد. روش های فر کردن موها با اتوی مو قبلا آموزش داده شده پیشنهاد می کنم آن مقاله را مطالعه کنید. کافیست موها را به دسته های کوچک تر تقسیم کنید و هر قسمت را دور اتوی مو بپیچید. البته با این روش فرها کمی درشت هستند و حالت بافت افرو را ندارند.

برای داشتن فرهای ریز و منظم می توانید از فویل استفاده کنیدو فویل را چند لایه کنید و موها را دور آن بپیچانید. سپس موها را با اتوی مو، حالت دهید. در واقع وقتی موها به دور فویل پیچیده شده، اتوی مو را با دقت روی همه قسمت های مو حرکت دهید.

تمیزی کار بستگی به صبر و حوصله تان دارد. هر چقدر دسته های مو را کمتر انتخاب کنید فرها شکیل تر می شوند. برای بافت افرو تمیز و مرتب سعی کنید موها را با دقت دور فویل بپیچید و همه دسته ها یک اندازه باشد.

نکته مهم اینکه نباید اتوی مو را روی موهایتان بکشید بلکه با باز و بسته کردن اتوی مو، جای آن را عوض کنید. حرارت بالا در کنار کشش موها، به شدت کوتیکول مو را تخریب می کند و این چیزی نیست که بخواهید اتفاق بیفتد. کافیست هر بار جای اتوی مو را چند سانتیمتر تغییر دهید و همه ساقه مو را به این ترتیب فر بزنید.

فر افرو برای موهای کوتاه

فر افرو بدون دستگاه حرارتی

در این شیوه، مشکل سوختن و آسیب به موها وجود ندارد و با خیال راحت می توانید موهای تان را فر بزنید. مثل همیشه بهتر است موها شسته شده و تمیز باشند. برای بافت افرو بدون دستگاه نباید موها را کامل خشک کنید. کمی از خیسی موها را با حوله بگیرید ولی موها هنوز مرطوب باشد.

حالا موها را به چندین بخش تقسیم کنید. برای دشاتن فرهای جذاب تر، تعداد موها در هر دسته را کمتر بگیرید. در این مرحله هنوز موها مرطوب است و می توانید آن را با یک لوله خودکار، فر بزنید. یک میله نازک یا همین لوله خودکار برای فر دادن به موها کافی است. موها را دور لوله خودکار یا میله بپیچید. این کار را برای همه قسمت های مو انجام دهید.

احتمالا به لوله خودکارهای زیادی نیاز دارید که شاید در دسترس نباشد. یک راه ساده اینست که از فویل آلومینیومی استفاده کنید. فویل را به بلندی موها ببرید و آن را چندین تا بزنید. حالا یم لوله فویلی دارید که برای فر زدن به موها عالی است. موها را دور فویل بپیچید و انتهای مو را با کلیپس یا کش ببندید که باز نشود.

بعد از خشک شدن موها، فویل یا لوله خودکارها را خارج کنید برای ثاثبت ماند فر به موها تافت بزنید. به همین راحتی.

اگر حجم موهای تان کم است می توانید در لا به لای موهای تان از فر کلیپسی نیز استفاده کنید. نصب بافت افرو کلیپسی خیلی ساده است. یک لایه مو را بالای سر جمع کنید و فرها را در بین موها جای بدهید. حالا موهای بالای سر را باز کنید تا یک فر افرو عالی و فریبنده داشته باشید.

فر کردن موهای موج دار

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

زیبایی موها اساس زیبای چهره است. موهای وز، سوخته، دارای موخوره و گرده خورده و …. نه تنها زیبا نیستند بلکه نشان می دهند که به خوبی از موها مراقبت نمی کنید. اگر به دلیل استفاده از مواد شیمیایی در فر دائم یا صافی مو، تارهای موهایتان سوخته نگران نباشید. ما در این مرکز صفر تا صر روتین مراقبت از مو را انجام می دهیم.

قبل از هر کاری لازم است تا ابتدا آسیب های مو را به روش های نوین برطرف کنیم. نانو بوتاکس تراپی، پلکس تراپی مو، درمان کراتینه، پروتئین درمانی موها از بهترین راهکارها برای از بین بردن مشکلات موهای دمیج هستند. جهت هماهنگی و دریافت مشاوره تخصصی همین حالا تماس بگیرید. کلیه مشاوره های مو به رایگان ارائه می شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed