1. خانه
  2. مقالات
  3. اشتباهات رایج در آرایش مو که چهره را پیرتر نشان می دهد

اشتباهات رایج در آرایش مو که چهره را پیرتر نشان می دهد

اشتباهات رایج در آرایش مو که چهره را پیرتر نشان می دهد

  1. خانه
  2. مقالات
  3. اشتباهات رایج در آرایش مو که چهره را پیرتر نشان می دهد
اشتباهات رایج در آرایش مو
folder_openمقالات

در مورد نحوه صحیح مراقبت از مو اطلاعات زیادی وجود دارد اما در ارتباط با مدل مو و آرایش موها مطالب قوی نیستند. در واقع خیلی راحت متوجه می شوید که چطور از موها مراقبت کنید و چه محصولاتی برای موها خوب یا بد است. اما آیا می دانید چطوری موها را آرایش کنید که جوان تر دیده شوید؟ برخی اشتباهات رایج در آرایش مو وجود دارد که چهره تان را از سن واقعی پیرتر نشان می دهد. شاید بدون اینکه بدانید از این مدل موها استفاده کرده باشید.

گاهی اوقات درست کردن، اوضاع کمی مشکل است ولی در مورد نحوه آراستن موها کارهای زیادی می توان انجام داد. برای مثال گاهی حتی با عوض کردن فرق سر نیز چهره شما به کلی تغییر می کند و حتی جوان تر و کم سن و سال تر نشان می دهد. با دانستن این ترفندها بدون اینکه هزینه ای کنید، چند سال جوان تر شوید.

گاهی حتی با آرایش چهره نیز نمی توانید مشکلات موها را پنهان کنید. اگر از خانم هایی هستید که به وضعیت ظاهر و سلامت خود اهمیت می دهید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید. در این مطلب سعی شده چند ترفند ساده ولی موثر برای جوان تر شدن چهره آموزش داده است. در ادامه با برخی از اشتباهات رایج آرایش مو آشنا می شوید.

اشتباهات رایج در آرایش مو سلبریتی ها

اشتباهات رایج در آرایش مو خیلی بلند

اگر چهره ای جوان می خواهید به وضعیت پوست و موهای خود رسیدگی کنید. این دو تاثیر زیادی در سن و سال تان دارند. همانطور که پوست کدر . خسته شما را پیرتر نشان می دهد، موهای بد فرم هم جوانی را از چهره تان می گیرد. ممکن است کارهای زیادی روی موها انجام دهید تا زیباتر و البته جوان تر به نظر برسید. اما نتیجه کاملا برعکس باشد. این به دلیل انجام برخی اشتباهات در آرایش و نحوه کوتاه کردن مو است که خودتان از آن آگاهی ندارید.

برای مثال اگر موهای خیلی بلندی دارید شاید بد نباشد کمی در آن تغییر دهید. موهای خیلی بلند توجه و نگاه را به سمت پایین می کشد. در نتیجه اجزای صورت نیز همین حالت را پیدا می کنند. این یک خطای دید است ولی تاثیر زیادی روی سن و سال دارد. اگر موها به قدری بلند است که به اصطلاح صورت پایین تر دیده می شود، لازم است تا موها را اندکی کوتاه تر کنید.

مشکل بعدی موهای بلند، موخوره و نازک شدن انتهای مو است. این موها ناسالم هستند و ظاهر زیبایی ندارند. در نظر داشته باشید که در افراد سالمند نیز موها نازک و کم پشت تر هستند. با مدل موهای کوتاه تر توهم پیر بودن را از چهره تان دور کنید. اگر موهای کوتاه را دوست ندارید هر 6 تا 8 هفته یک بار به اندازه یک سانتی متر از انتهای مو را کوتاه کنید تا از آسیب موخوره دور باشید. به این ترتیب موها همیشه ضخیم و پر پشت و سالم تر خواهند بود. این همان ویژگی افراد جوان است که به دنبالش بودید.

اشتباهات رایج در آرایش مو بلند

اشتباهات رایج در آرایش مو کوتاه

بعضی خانم ها هم از این طرف بوم افتاده اند و موها را بیش از حد کوتاه می کنند. شاید موهای شما در اثر رنگ و دکلره آسیب دیده و راهی جز کوتاه کردن مو نداشتید. اگر هم به طور ژنتیک موهای خشک و زبر و شکسته دارید به فکر درمان باشید. با کوتاه کردن موها مشکل برطرف نخواهد شد. وقتی موها کوتاه است گاهی بیش از سن شناسنامه ای، به نظر می رسید!

خیلی از خانم ها تصور می کنند چون پا به میان سالی گذاشته اند باید موها را کوتاه نگه دارند. شاید فکر می کنید موهای بلند برای سن و سال تان مناسب نباشد. به هر حال اغلب خانم های جوان، موهای بلندتری دارند. این اصلا تصور درستی نیست و حتی می تواند چهره شما را پیرتر هم نشان دهد. اگر می خواهید موها را کوتاه کنید از مدل های طبقه ای کمک بگیرید. موهای لیر و طبقه ای جذابیت بی نظیری دارند و خوش حالت تر هستند.

در نظر داشته باشید که در هر سن و سالی می توانید موهای خود را بلند کنید به شرطی که موها سالم باشد. موهای سالم، نرم، درخشان، لطیف و شاداب تر هستند. بدون تردید موهای سالم و با طراوت چهره شما را جوان و جذاب تر نشان می دهند.

تغییر رنگ مو در میان سالی

موهای خیلی تیره رنگ

این اشتباهی است که بسیاری از خانم های مسن انجام می دهند. معمولا موهای تیره برای پوشاندن تارهای سفید ایده خوبی است اما ظاهرتان را خشن تر نشان می دهد. از اشتباهات رایج آرایش مو این است که بدون توجه به رنگ پوست و چهره تان، موها را خیلی تیره کنید. برای خیل از افراد پا به سن گذاشته این رنگ موهای تیره، مناسب نیست و چهره را کسل و پیرتر نشان می دهد.

با یک آرایشگر متخصص مشورت کنید تا با انجام انواع هایلایت مو، چهره تان جذاب تر دیده شود. خوبی هایلایت ها این است که نیازی به پوشاندن کامل تارهای سفید مو نیست. حتی با وجود موی خاکستری و سفید هم می توانید هایلایت های زیبا و جذابی داشته باشید. یک بار امتحان کنید ارزشش را دارد.

موهای خیلی روشن

یکی دیگر از اشتباهات رایج آرایش مو این است که موهای تیره تان را بلوند کنید. روشن کردن بیش از حد موها، رنگ پوست صورت را تحت تاثیر قرار می دهد. به نظر می رسد که رنگ تان پریده و کسل و پژمرده هستید. آیا این موارد در خانم های سن بالا دیده نمی شود؟

خانم های جوانی که موهای سیاه پر کلاغی را بلوند خیلی روشن رنگ می کنند، پیر تر به نظر می رسند. این به دلیل حالت رنگ پریدگی چهره است که یادآور سن و سال بالاتر است.

اگر می خواهید تغییر ایجاد کنید از لایت های روشن در بین موهای تیره استفاده بگیرید. با این ترفند هم زیباتر و جذاب تر دیده می شوید و هم رنگ جهره تان کمی بازتر و شاداب تر می شود.

مدل موی قدیمی

اشتباهات رایج در آرایش مو: موهای شانه شده به عقب

وقتی موها را بالا می زنید، پیشانی شما در معرض دید کامل قرار دارد. این می تواند ریسک بزرگی باشد به خصوص وقتی چند خط ریز روی افقی روی پیشانی جا خوش کرده باشد. در واقع با این اشتباه ساده، عیوب پوست تان کاملا به چشم می آید این در مورد چروک های ریز اطراف چشم هم صدق می کند.

اما نکته مهم تر در مورد خط رویش موها است. با افزایش سن، خط رویش موها عقب تر می رود وقتی موهای روی پیشانی را عقب شانه می کنید این خط به وضوح خودنمایی می کند. از طرفی با بالا زدن موهای پیشانی، رنگ سفیدی ریشه مو هم به چشم می آید. حتی وقتی موها را تازه رنگ کرده اید نیز خط ریشه اندکی کمرنگ تر است.

مدل مویی انتخاب کنید که برخی از عیوب صورت را نیز پوشش دهد. موهای فر که روی صورت افتاده اند همه نگاه ها را به خود جلب می کنند. در این صورت کسی به سن شما فکر نمی کند. ایده های زیادی وجود دارد که چهره تان را جوان تر نشان می دهد لطفا موها را به بالا شانه نزنید تا جذاب تر دیده شوید.

تغییر رنگ موهای خیلی تیره

مدل موی منسوخ شده

در تصور زیر دو مدل مو را مشاهده می کنید. مدل موی سمت چپ به طور حتم چهره شما را پیر نشان می دهد. گاهی برخی مدل موها کاملا منسوخ شده اند و یادآور زمان مادر بزرگ ها هستند. از اشتباهات رایج در آرایش مو این است که موهای خود را شبیه به مادر بزرگ تان بیارایید. برخی از سبک های آرایش مو و چهره مربوط به گذشته بوده و جایی در این زمان ندارد.

البته همیشه می توانید از مدل موهای ترند روز استفاده کنید. با این کار جوان و برازنده تر هم دیده می شوید. به طور کلی رنگ و مدل و آرایش مو همگی در چهره شما تاثیر دارد. برخی موارد اشتباهاتی انجام می دهید که پیرتر دیده می شوید. به راحتی می توان از تکرار این اشتباهات جلوگیری کرد. اگر از ابتدای مطلب با ما همراه بودید حتما ایده های جدیدتری نیز به ذهن تان رسیده است.

پیری چهره با مدل موی قدیمی

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

موهای آسیب دیده چهره را نا مرتب نشان می دهد. وقتی موها پف و وز دارند حالت سوخته و خمیری و پودری هستند، به نظرتان زیبا هستند؟ قطعا موهای آسیب دیده روی زیبایی و جذابیت چهره شما تاثیر منفی دارند. بسیاری از مشکلات و آسیب های مو قابل بازسازی و ترمیم هستند. در سالن درویش زاده انواع تراپی مو به روش غیر تهاجمی ارائه می شود.

نانو بوتاکس مو، پروتئین درمانی، پلکس تراپی، کراتینه و احیا مو به همراه انواع ویتامینه موهای چرب و خشک از پر طرفدارترین خدمات سالن هستند. اگر موهای شما در اثر دکلره نامرغوب کاملا سوخته و جزغاله شده نگران نباشید. در مرکز تخصصی احیا مو درویش زاده جدیدترین متدهای روز دنیا برای ترمیم مو استفاده می شود.

خیال تان بابت مواد احیا مو هم راحت باشد در این سالن از مواد حاوی ذرات نانو برای نفوذ به مو استفاده می شود. در نتیجه در اثرگذاری و ماندگاری مواد به مراتب بیشتر خواهد شد. اگر در تصمیم گیری تردید دارید با ما تماس بگیرید تا مشاوره اختصاصی انجام شود. کلیه مشاوره ها  توسط متخصص و به رایگان انجام می شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed