1. خانه
  2. مقالات
  3. 7 ترفند ساده که موجب حفظ زیبایی موهای تان می شود!

7 ترفند ساده که موجب حفظ زیبایی موهای تان می شود!

7 ترفند ساده که موجب حفظ زیبایی موهای تان می شود!

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 7 ترفند ساده که موجب حفظ زیبایی موهای تان می شود!
حفظ زیبایی موها
folder_openمقالات

ژنتیک نقش مهمی در پرپشتی و زیبایی موها دارد. بسیاری از افراد به طور ذاتی دارای موهایی خوش حالت و شاداب هستند. داشتن موهایی زیبا و جذاب یک طرف قضیه است، طرف دیگر اینست که بتوانید زیبایی موهای تان را برای همیشه حفظ کنید. برخی از خانم ها راز و رمز حفظ زیبایی موها را می دانند و حتی در دوران سالمندی نیز موهایی جوان و شاداب دارند.

بسیاری از افراد تصور می کنند با بالا رفتن سن، موها دیگر زیبایی سال های جوانی را ندارد. این تا حدودی درست است اما می توان جلوی روند پیر شدن موها را گرفت. همانطور که برای حفظ شادابی پوست و چهره تان از انواع و اقسام کرم ها و لوسیون ها و …. استفاده می کنید برای حفظ زیبایی موها نیز باید راهکاری اصولی را پیش بگیرید.

خبر خوب اینکه رسیدگی و مزاقبت از موها آن طور که به نظر می رسد، پر هزینه نیست. در واقع بیشتر از آنکه به پول نیاز داشته باشید به کمی حوصله و دقت نیاز دارید. چقدر برای حفظ موهای تان وقت صرف می کنید؟ آیا می دانید چگونه از موهای تان مراقبت کنید؟

رازهای حفظ زیبایی موها

ترفندهای ساده برای حفظ زیبایی موها

مواردی که در ادامه ذکر می شود یک فرمول جادویی برای مراقبت از موها است که خانم های زیادی از آن اطلاع دارند. اگرچه این موارد چیز عجیب و غریبی نیست ولی کمتر کسی به آن عمل می کند. اگر هنوز موهای سالم، پر پشت، براق و شادابی دارید، تا دیر نشده این راه های ارزان قیمت را امتحان کنید. به این ترتیب سال های زیادی می توانید از جذابیت چهره و زیبایی موهای تان لذت ببرید.

حتی اگر موهای تان با مواد شیمیایی یا داغی اتوی مو و سشوار، دچار آسیب و سوختگی شده باشد نیز می توانید از این توصیه ها استفاده کنید. دقت کنید روند ترمیم موهای آسیب دیده، وقت گیر و دشوارتر است ولی قطعا از نتیجه راضی خواهید بود. فرمول جادویی حفظ زیبایی موها به این قرار است:

1-تقویت موها با پروتئین

ساختار موی انسان از کراتین ساخته شده که نوعی پروتئین مو به حساب می آید. وقتی مقدار کراتین در بدن کم می شود، موها نیز مثل پوست و ناخن ها واکنش نشان می دهند و به حالت خشک، زبر، شکننده و موی وز کرده در می آیند. هر فرد بالغ به ازای هر کیلوگرم وزن بدن، نیاز به یک گرم پروتئین دارد. به عنوان مثال یک خانم 50 کیلویی به 50 گرم پروتئین نیاز دارد در حالی که یک خانم 70 کیلویی به 70 گرم پروتئین در طی روز نیاز دارد.

با مصرف این مقدار پروتئین موها به خوبی رشد می کنند و کیفیت و حالت بهتری دارند. مکمل های پروتئین به صورت پودر و … در بازار موجود است که ورزشکاران از آن استفاده می کنند. در حالت عادی نیازی به مصرف پروتئین اضافی به صورت مکمل غذایی نیست و بدن می تواند پروتئین مورد نیاز موها را از طریق مواد غذایی دریافت کند. مواد غذایی حاوی پروتئین عبارتند از: گوشت، مرغ و ماهی، تخم مرغ، لوبیا، لبنیات.

در صورتی که پروتئین کافی در طی روز مصرف نشود موها دچار ضعف می شوند در این صورت دچار ریزش مو، سفید شدن مو و شکنندگی تارهای مو می شوید. پروتین تراپی مو از روش های رایج برای ترمیم موهای آسیب دیده است.

ترفندهای ارزان برای رشد موها

2-حفظ زیبایی موها با زینک

زینک یا روی را می توان عنصری جادویی برای جلوگیری از ریزش مو نامید. زمانی که موها شروع به ریزش می کند، قرص زینک به عنوان مکمل دارویی مصرف می شود و نتیجه خوبی دارد. برای اینکه موهای پر پشت و زیبایتان همیشه به همین صورت باقی بماند، روی مصرف کنید. خوشبختانه زینک ( روی ) در بسیاری از سبزیجات و میوه ها وجود دارد. روزنانه به مقدار کافی آب بنوشید و از سالاد سبزیجات در کنار مواد غذایی استفاده کنید. به همین سادگی زیبایی موهای تان را حفظ کرده اید.

3- امگا 3 برای ترمیم مو و پوست سر

برای اینکه موها رشد خوبی داشته باشند باید پوست سر کاملا سالم و سلامت باشد. همه روش هایی که برای حفظ زیبایی موها گفته می شود روی پوست سر هم موثر است و موجب افزایش کیفیت و بهبود مشکلات پوست کف سر می شود. اسیدهای چرب امگا 3 نیز یکی از مواردی هستند که هر خانمی به آن نیاز دارد. کاهش امگا 3 در بدن به طور مستقیم روی فولیکول مو تاثیر می گذارد. فولیکول چربی مورد نیاز را از غدد زیر پوست کف سر دریافت می کند. زمانی که ترشح چربی از این غدد کم بشود، فولیکول نیز دچار مشکل می شود.

خبر خوب اینکه منابع غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 در دسترس هستند. با مصرف ماست، پنیر، انواع غلات، سالاد و دانه های روغنی نظیر دانه کتان، نیاز روزانه بدن به امگا 3 برطرف می شود. ماهی آزاد، ساردین و شاه ماهی نیز منبع غنی از اسیدهای چرب مورد نیاز بدن هستند که در طبخ غذاهایی مختلف می توان از آن استفاده کرد. اگر به غذاهای دریایی علاقه ندارید برای جبران کمبود امگا 3، اشکال دارویی این ماده را مصرف کنید.

ترفندهای شستشوی موی سر

4-حفظ زیبایی موها با محصولات بهداشتی

قبل از اینکه جنس و موهای خود را بشناسید نباید اقدام به خرید شامپو و یا هر نوه محصول بهداشتی دیگری بکنید. جنس موهای افراد با هم یکی نیست حتی در دوران مختلف زندگی نیز جنس موها تغییر می کند. برای مثال در دوران نوجوانی به علت ترشح زیاد هورمون ها، پوست سر و موها چرب تر است. در دوران سالمندی اغلب افراد پوست و موهایی خشک و شکننده را تجربه می کنند.

سبک زندگی و عادات شخصی نیز در این زمینه تاثیر می گذارد. بسیاری از خانم ها برای سهولت از سشوار برای خشک کردن موها استفاده می کنند. اتوی مو هم وسیله ای پر کاربرد برای حالت دادن و صاف کردن موها است. مجموعه این عوامل روی کیفیت موها تاثیر دارد. حتی دفعات شستشوی موها نیز به اندازه انتخاب شامپوی مناسب، مهم است.

حتی افراد یک خانواده نیز لزوما از یک نوع شامپو استفاده نمی کنند. مهم تر از نوع شامپو، دمای آب به هنگام شستن موها است. آب داغ قاتل زیبایی موهای تان است. یکبار برای همیشه تصمیم بگیرید که از آب ولرم برای شستشوی موها و استحمام استفاده کنید این کار هزینه ای ندارد ولی یک عادت بهداشتی مناسب است.

استفاده از ماسک مو، نرم کننده و دیگر محصولات بهداشتی نیز فراموش نشود. برای حفظ زیبایی موها لازم است تا با انواع ماسک موی تقویت کننده و مرطوب کننده، از موها مراقبت کنید. به این ترتیب بسیاری از املاح ضروری و ویتامین ها در اختیار پوست سر و ریشه مو قرار می گیرد.

حفظ زیبایی موی بانوان

5- حفظ زیبایی موها با شانه زدن

حتی کوچک ترین اقدامات نیز می تواند روی زیبایی و سلامت موها تاثیر داشته باشد. در مورد نحوه شانه زدن و تعداد دفعات شانه زدن به موها، حرف های زیادی شنیده می شود. واقعیت اینجاست که نیازی نیست موها را قبل از خواب و یا در طی روز چندین بار شانه بزنید. به طور کلی شانه و برس برای باز کردن گره های مو به کار می رود. معمولا پس از استحمام و شستن موها و یا بعد از بیدار شدن از خواب، موها بیشتر به هم گره می خورد.

موها را با شانه دندانه پهن از پایین شانه بزنید تا گره های مو باز بشود و سپس به سمت بالای مو بروید. نکته مهم اینکه موهای خیس و مرطوب را نباید شانه بزنید زیرا در این حالت، موها حالت کشسانی زیادی دارند و با شانه دچار شکستگی و موخوره می شوند.

6-راز زیبایی موها در روش خشک کردن مو

یکی از کم هزینه ترین روش ها برای پر پشت شدن موها اینست که روش صحیح خشک کردن موها را یاد بگیرید. بسیاری از آسیب ها به ساقه موها در موقع خشک کردن، اتفاق می افتد. موهای خیس در معرض آسیب بیشتری هستند و به سادگی کشیده شده و پاره می شوند. حوله را طوری روی موها قرار دهید که موجب ساییدگی تارهای مو به یکدیگر نشود.

نگهداری از موی بلند زنانه

بهترین حالت اینست که حوله را به صورت عمودی در دو طرف موها بگذارید تا آب اضافی موها گرفته شود. خشک شدن موها در هوای آزاد و بدون استفاده از سشوار، در حفظ زیبایی موها تاثیر زیادی دارد. دفعات سشوار کشیدن و استفاده از اتوی مو را کاهش دهید. در صورتی که عجله دارید می توانید با باد گرم سشوار موها را خشک کنید و از حرارت متوسط اتوی مو برای صاف کردن موها استفاده کنید. هر زمان که فرصت دارید اجازه بدهید موهای تان به طور طبیعی و بدون دستگاه های حرارت دهنده، خشک شود.

7-حفظ زیبایی موها در کلینیک زیبایی مو

اگر به زیبایی و سلامت موهای تان اهمیت می دهد مراقبت از موها را به حرفه ای ها بسپارید. کلینیک زیبایی مو جایی است که عده ای متخصص به طور حرفه ای مشکلات موهای تان را درمان می کنند. اگر موها به هر علتی دچار آسیب شده نیاز به رسیدگی فوری و تخصصی دارد. مرکز تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده یکی از معروف ترین کلینیک های زیبایی مو در کشور است. در این مرکز، مشاوره های تخصصی و رایگان برای استفاده از محصولات بهداشتی مو ارائه می شود که در نوع خود بی نظیر است. برای داشتن موهایی پر پشت، سالم و زیبا به آرایشگرهای حرفه ای اعتماد کنید. موها گنجینه زیبایی چهره تان هستند که نیاز به مراقبت دائمی دارند.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed