1. خانه
  2. مقالات
  3. دانستنی هایی از مزایای بوتاکس مو

دانستنی هایی از مزایای بوتاکس مو

دانستنی هایی از مزایای بوتاکس مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. دانستنی هایی از مزایای بوتاکس مو
folder_openمقالات

در میان روش های احیا مو، برخی از بقیه محبوبیت بیشتری دارند. بوتاکس مو یکی از همین روش هایی است که بسیار مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. بعد از اجرای بوتاکس روی موها، صافی و براق بودن مو به وضوح افزایش خواهد داشت و این دقیقا همان چیزی است که خیلی ها به دنبالش هستند. موهای آسیب دیده، خشک و وز و غیر قابل کنترل هستند اما همه این موارد با بوتاکس برطرف خواهد شد. مزایای بوتاکس مو تنها شامل صافی نیست بلکه بسیاری از مشکلات مو را می توان با این شیوه، درمان کرد.

آیا تاکنون از بوتاکس مو استفاده کرده اید؟ برخی از خانم ها تصور می کنند که بوتاکس مو نیز چیزی شبیه به بوتاکس صورت است که در زیبایی و از بین بردن چروک پوست، استفاده می شود. از نظر اجرایی زمان تا آسمان بین این دو نوع بوتاکس، فاصله است. اولین و مهم ترین تفاوت در ترکیبات مواد اولیه است. برای جوان سازی پوست از بوتاکس حاوی سم بوتولیسم استفاده می شود. پس از تزریق سم به ناحیه مورد نظر، نوعی فلجی در عضلات رخ می دهد و اسپاسم عضله برطرف می شود. در نتیجه سطح پوست صاف تر دیده می شود و چروک های ریز و سطحی نیز از بین می روند.

اما این ماجرا به طور کلی با اجرای بوتاکس روی موها فرق دارد. همین قدر بگویم که در این شیوه صافی و احیای مو، خبری از سم و مواد فلج کننده عضلات و … نیست. ترکیبات بوتاکس مو از کم ضررترین و ایمن ترین مواد در صنعت آرایشگری و زیبایی به حساب می آیند.

ماندگاری بوتاکس مو

مزایای بوتاکس مو

به طور معمول ترکیبات بوتاکس روی موها اعمال می شود و هیچ ماده ای به پوست سر تزریق نمی شود. نوعی بوتاکس ترزیقی نیز وجود دارد که مورد تایید انجمن پزشکی آمریکا نیست و در حال حاضر، تقریبا منسوخ شده است. در این مطلب هر جا از مزایای بوتاکس مو گفته می شود منظور نوع غیر تزریقی است. هم اکنون در آرایشگاه ها از مواد بوتاکس برای ترمیم و احیا مو استفاده می شود. این ترکیبات نیازی به تزریق ندارند و با شیوه های غیر تهاجمی مورد استفاده قرار می گیرند.

بوتاکس مو قسمت های نازک یا شکسته فیبر مو را پر می کند. این پوشش توسط یک ماده پروتئینی انجام می شود و خاصیت درمانی دارد. در واقع بوتاکس ساقه مو با ترمیم قسمت های آسیب دیده مو، درخشندگی و برق طبیعی مو را بر می گرداند. پر کننده هایی که برای بوتاکس کردن موها استفاده می شوند حالت انعطاف پذیری بالایی دارند و به خوبی خلل و فرج ساقه مو را می پوشانند. برخی از مزایای بوتاکس مو را در ادامه می خوانید.

رفع موخوره با بوتاکس تراپی

بهبود موخوره بعد از بوتاکس کردن موها

وقتی موها خشک و دهیدراته می شود معمولا موخوره نیز سر و کله اش پیدا می شود. موخوره ها پیر و جوان نمی شناسند همه خانم ها و آقایان در هر سن و سالی، امکان ابتلا به موخوره را دارند. در مطالب قبلی بارها تاکید شده که موخوره هیچ درمانی ندارد. برای خلاص شدن از موخوره حتما باید موهای تان را کوتاه کنید. اگر تمایلی به این کار ندارید احیا مو با بوتاکس می تواند ایده خوبی باشد.

پیشگیری از موخوره و برطرف کردن عوارض آن از مزایای بوتاکس مو است. برای این کار لازم است تا ابتدا موها موخوره گیری شوند و سپس مواد بوتاکس روی موها اجرا شود. فیلرهای موجود در ترکیبات بوتاکس، بخش های آسیب دیده نوک مو را پوشش می دهند. موخوره موجب دو شاخه شدن انتهای مو می شود. در موخوره گیری با قطع قسمت های جدا شده مو، مشکل تا حدودی بهتر می شود اما در نهایت این مواد بوتاکس مو است که ساقه را ترمیم می کند.

نحوه بوتاکس کردن مو

تقویت موهای آسیب دیده با بوتاکس مو

موهای آسیب دیده، خشک و دهیدراته هستند. ساقه مو درگیر انواع و اقسام مشکلات است که مهم ترین آن مربوط به عوارض موخوره می تواند باشد. در اثر استفاده مداوم از مواد شیمیایی و حرارت روی موها، ساقه مو آسیب می بیند. موهایی که به شدت دچار صدمه شده اند، نازک و ضعیف هستند و به مرور می ریزند. یک راه ساده برای تقویت موهای آسیب دیده این است که ساقه مو ترمیم شود. فیبرهایی که به عنوان فیلر ساقه مو را پر می کنند در افزایش استحکام مو تاثیر به سزایی دارند.

کاهش وز از مزایای بوتاکس مو

استفاده مداوم از اتوی مو و سشوار موجب می شود تا کوتیکول مو بالا بیاید. رنگ و دکلره نیز همین وضعیت را ایجاد می کنند. بالا آمدن کوتیکول مو همان پف و وز مو است که اصلا ظاهر خوبی ندارد. موهایی که خشک هستند دچار شکستگی، پف و وز می شوند. حالت دادن به موهای وز بسیار دشوارتر است. از طرفی وز مو، حالت چهره را نا مرتب جلوه می دهد. به سادگی نمی توانید موهای پف و وز را کنترل کنید یا آن را جالت دهید. از مزایای بوتاکس مو این است که رطوبت مورد نیاز مو تامین می شود و موها نرم و لطیف و البته بدون وز می شوند.

کاهش پف و وز مو

نرم کردن انواع مو

موهای آسیب دیده به علت در هم ریختگی ساختار مو حالت زبر و خشن تری دارند. حال آنکه موهای سالم دارای طراوت و لطافت خاصی هستند. خیلی موارد در دمیج شدن مو تاثیرگذار است اما بیش از همه دو عامل مواد شیمیایی و حرارت، در تخریب ساقه مو نقش دارند. از مزایای بوتاکس مو همین بس که موهای زبر و خشک و خشن را نرم و لطبف می کند.

نرمی و لطافت مو حتی با شستشو نیز از بین نمی رود و تا زمان زیادی موها به همین صورت باقی می مانند. موهای خشک و زبر نیاز به رطوبت و تامین پروتئین مو دارند. در بوتاکس تراپی هر دو این موارد در اختیار مو قرار می گیرد. برای انجام بوتاکس مو از مواد حاوی کراتین استفاده می شود. کراتین اصلی ترین ماده پروتئینی در ساختار مو است.

براق کردن موهای کدر و مات

هر گونه آسیب به کوتیکول مو باعث می شود که موها کدر به نظر برسند. علت این است که لایه پوشاننده مو به اصلاح بالا آمده است. کوتیکول شبیه به فلس ماهی است و به صورت پولکی روی ساقه مو را پوشانده است. در اثر مواد شیمیایی و یا دستگاه های حرارتی، فلس های پولک مانند کوتیکول از هم باز می شوند و به صورت نامنظم و برجسته ظاهر می شوند.

این به هم ریختگی در ساختار مو روی برق طبعی مو و شفافیت آن تاثیر می گذارد. با استفاده از ترکیبات موثر در بوتاکس مو می توان این آسیب را برطرف کرد. عملکرد بوتاکس به این ترتیب است که دورتادور ساقه مو را پوشش می دهد. در این صورت موها حالت صاف و براق تری پیدا م کنند.

بوتاکس برای موهای کدر و مات
بدون مواد سمی و فرمالدئید

از مهم ترین مزایای بوتاکس مو می توان به ایمن بودن آن اشاره کرد. بر خلاف برخی از تراپی های رایج، ترکیبات بوتاکس مو دارای مواد سمی نیست. برای مثال برای کراتینه کردن موها از ماده ای به نام فرمالدئید استفاده می شود که سمی بودن آن به اثبات رسیده است. اما این ماده یا دیگر مواد مشابه برای بوتاکس کردن موها کاربردی ندارند.

بوتاکس مو یکی از موثرترین شیوه های اصلاح ساختار مو و ترمیم آسیب های مو است. در این تکنیک با استفاده از مواد مناسب، فیبرهای مو پوشش داده می شود. به این ترتیب ظاهر موها به طرز شگفت انگیزی تغییر می کند و زیباتر از قبل دیده می شود. این موها تا حدود زیادی صاف تر می شوند و شادابی به ساقه مو بر می گردد.

یک نکته مهم در این قضیه وجود دارد اگر به قصد صاف شدن مو، از بوتاکس استفاده می کنید سخت در اشتباه هستید. بوتاکس کردن مو یک شیوه ترمیم دهندگی مو است و ارتباطی با صافی و احیا ندارد. به طور حتم پس از برطرف کردن آسیب های مو، اندکی صافی وجود دارد. اگر اولویت شما صاف شدن مو است باید از قبل به آرایشگرتان اطلاع دهید.

مهم ترین مزایای بوتاکس مو

بوتاکس مو را در کلینیک تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده انجام دهید

اجرای بوتاکس مو نیاز به تخصص و مهارت دارد. این کاری نیست که خودتان در خانه انجام دهید یا هر کس دیگری بتواند برای شما انجام دهد. عقل حکم می کند که درمان های تخصصی مو و انواع تراپی مو را در یک مرکز حرفه ای با تجهیزات پیشرفته انجام دهید. تجربه و کار بلد بودن آرایشگر هم در این مورد بسیار مهم است. بسیاری از خانم ها دسترسی به آرایشگرهای حرفه ای ندارند و نمی توانند یک مرکز حرفه ای احیا مو را از بقیه تشخیص دهند.

ما همه آنچه را که برای احیا موها نیاز دارید را یکجا تدارک دیده ایم. از آرایشگرهای متخصص و تعلیم دیده گرفته تا بهترین مواد و ترکیبات را اینجا پیدا می کنید. کلینیک احیا مو سعیده درویش زاده از مجهزترین و مدرن ترین سالن های تهران است که خدمات نوین تراپی مو را انجام می دهد. در این سالن از ترکیبات موثر و استاندارد برای ترمیم موهای آسیب دیده استفاده می شود. برندهای استفاده شده همگی امتحان خود را پس داده اند و از بهترین ها در این حرفه هستند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed