1. خانه
  2. مقالات
  3. فواید روغن نارگیل برای مو + طرز استفاده

فواید روغن نارگیل برای مو + طرز استفاده

فواید روغن نارگیل برای مو + طرز استفاده

  1. خانه
  2. مقالات
  3. فواید روغن نارگیل برای مو + طرز استفاده
فواید روغن نارگیل برای مو
folder_openمقالات

در فرهنگ های باستان از فواید روغن نارگیل برای مو و پوست سر، بسیار استفاده می شده است. از سال ها پیش بشر به خواص شگفت انگیز روغن های گیاهی پی برده است. در میان روغن های گیاهی، بدون تردید روغن نارگیل خالص جایگاه ویژه ای دارد. حتی در تراپی های نوین نیز از روغن درمانی به طور روتین استفاده می شود.

اگر می خواهید با کمترین هزینه، موهایی سالم، پر پشت و محکم داشته باشید، از طبیعت درمانگر کمک بگیرید. درمان همه مشکلات در دل طبیعت است. برای درمان مشکلات مو و پوست سر نیز می توانید روی فواید روغن نارگیل حساب کنید. تنها شرطش این است که روغن بکر و کاملا طبیعی را استفاده کنید. مراقب باشید محصولات تقلبی را به جای روغن نارگیل اصل، خریداری نکنید.

روغن نارگیل اصل

آیا واقعا روغن نارگیل برای موها خوب است؟

ماساژ روغن های گیاهی روی پوست سر از مدت ها قبل مرسوم بوده. قدیمی ها با این روش ها موهایشان را همیشه با کیفیت نگه می داشتند. زمانی که تراپی های امروزی نبود با استفاده از روغن درمانی، موها حال و روز خوبی داشتند. اغلب نتایج به دست آمده در مورد فواید روغن ها، طبق شواهد تجربی است و تحقیقات گسترده ای در این زمینه انجام نشده است.

اما در مورد روغن نارگیل قضیه متفاوت است. فواید روغن نارگیل برای مو از لحاظ علمی نیز بررسی شده است. عملکرد این روغن در ترمیم موهای آسیب دیده، بسیار عالی بوده است. به خصوص وقتی پای کاهش پروتئین در میان باشد، روغن نارگیل یک گام بزرگ، از سایر روغن ها جلوتر است.

پروتئین یکی از اجزای اصلی در ساختار مو است و کمبود آن در زیبایی و ظاهر موها تاثیر زیادی دارد. روغن نارگیل این کاستی را جبران می کند و پروتئین مورد نیاز مو را در اختیارش قرار می دهد. نتیجه اینکه با مالش روغن نارگیل، موها طراوت و شادابی قبل را پیدا می کنند. حالا سوال اینجاست که چرا و چگونه موها پروتئین از دست می دهند؟

شستشوی موها، استفاده از دستگاه های حرارتی برای حالت دادن به موها، رنگ و دکلره و دیگر مواد شیمیایی و حتی شانه های نامناسب می توانند به بافت پروتئین مو، صدمه بزنند. در این حالت علاوه بر ظاهر ناخوشایند، موها شروع به ریختن هم می کنند. روغن نارگیل حاوی اسید لوریک بوده و با پوشش ساقه مو، از آن محافظت می کند.

فواید روغن نارگیل برای بلندی سر

فواید روغن نارگیل برای مو چیست؟

مهم نیست چه مشکلی با موهای تان دارید همیشه می توانید روغن نارگیل را در روتین مراقبت مو استفاده کنید. جالب اینکه پس از ماساژ روغن نارگیل روی موها اصلا حس چربی ایجاد نمی شود. اگرچه این ماده روغنی است ولی به هیچوجه سنگین و چرب نیست و تارهای مو را به هم نمی چسباند. ساده ترین راه برای استفاده از فواید روغن نارگیل برای مو این است که ماسک موی روغن نارگیل را در خانه تهیه کنید.

افزودن روغن نارگیل به ترکیبات ماسک مو، خواص آن را چند برابر می کند. این روغن یک درمان کامل برای موهایی است که در اثر بد رفتاری و عدم مراقبت صحیح دچار آسیب شده اند. در ادامه مهم ترین خواص روغن زیتون را برای موها و پوست کف سر بررسی می کنیم.

درمان طبیعی با روغن های گیاهی

فواید روغن نارگیل برای بلند شدن مو

موی سالم، زیبا و جذاب است. چنین مویی رشد خوبی دارد و از حجم مناسبی هم برخوردار است. وقتی رشد موها متوقف می شود، تارهای مو بلند نمی شوند و تراکم موها نیز کمتر می شود. علت این است که مو ریزش دارد و مدت زمان کمتری روی سر باقی می ماند. روغن نارگیل، فولیکول مو را تحریک می کند و باعث تقویت آن می شود.

برای داشتن موهای بلند، روغن نارگیل را روی پوست کف سر ماساژ دهید. این روغن خواص مرطوب کنندگی قوی دارد و مالش آن روی ساقه، از شکنندگی مو جلوگیری می کند. به این ترتیب موها خورد و تکه نمی شوند. وقتی موها قطع نشوند و ریزش هم نداشته باشند، طول تارهای مو به صورت یک دست، بلند می شوند. بافت چنین مویی سالم است و رشد بهتری دارد.

جلوگیری از ریزش مو با روغن نارگیل

ریزش مو این روزها خیلی شایع شده و پیر و جوان هم نمی شناسد. به غیر از موارد اندک که ریشه ریزش مو در بیماری ها است در اغلب موارد، رفتار نادرست این مشکل را ایجاد کرده است. سبک زندگی امروزی با استرس، آلودگی هوا و دیگر مشکلات همراه است. موها هم مثل پوست نیاز به رسیدگی دائمی دارند.

برای اینکه آسیب آلاینده ها و مواد شیمیایی روی موها، کمتر شود با موهایتان مهربان تر باشید. آیا می دانید شامپویی که استفاده می کنید حاوی چه موادی است؟ سولفات موجود در اغلب شامپوها، به شدت بافت مو را تخریب می کند. در مورد زل مو، اسپری ها و مضرات اتوی مو و سشوار که دیگر نیازی به گفتن نیست.

یک موضوع دیگر که در بین خانم ها خیلی مد شده، پیروی از رژیم های غذایی نادرست است. به طور کلی اگر سبک زنگی ناسالم داشته باشید به طور مستقیم موهای خود را در معرض خطر قرار داده اید. روغن نارگیل املاح مغذی و مورد نیاز را در اختیار موها قرار می دهد.

روغن تراپی

فواید روغن نارگیل برای مو و درمان شوره سر

شوره سر در اثر فعالیت قارچ و مخمر روی پوست کف سر، تولید می شود. این قارچ موجب رشد بیش از حد پوست در ناحیه شده و پوست شروع به ریزش می کند. پوسته ریزی کف سر در این مورد ناشی از نوعی عفونت قارچی است. داروهای ضد میکروبی و لوسیون های آماده برای از بین بردن شوره سر وجود دارد. شامپو ضد شوره نیز تولید شده که اثرات خوبی دارد.

مشکل این است که با قطع مصرف شامپو و یا لوسیون های ضد شوره، پس از مدتی اغلب سر و کله شوره های آزار دهنده، پیدا می شود. درمان شوره سر از تراپی های طولانی و زمان بر است. انتظار نداشته باشید با یکی دو بار شستشوی موها با شامپویی خاص و … به طور کلی از شر شوره سر خلاص شوید.

روغن نارگیل خواص ضد میکروبی قوی دارد و می توان در درمان شوره سر، سهولت ایجاد کند. بهترین روش استفاده از روغن نارگیل برای برطرف کردن شوره سر به این طریق است: مقدار 3-4 قطره روغن را در کف دست ریخته و دست ها را به هم بمالید حالا با کمک انگشتان، پوست کف سر را ماساژ دهید.

درمان مشکلات مو و پوست سر

حفظ رطوبت مو از فواید روغن نارگیل

اگر موهایتان سالم است و دچار هیچ مشکل و آسیبی نیست نباید روغن نارگیل را روی کف سر ماساژ دهید. برای حفظ کیفیت موها هر دو هفته یک بار، به اندازه چند قطره روغن را روی انتهای مو ماساژ دهید تا از موخوره و شکاف ساقه مو جلوگیری شود. در ضمن مالش مقدار زیادی روغن نارگیل روی پوست سر و موها اصلا توصیه نمی شود زیرا موها چرب می شوند و اصلا خوشایند نیست. در حالا عادی چربی روغن در حد متعادل است و حس سنگینی روی موها به وجود نمی آورد.

 فواید روغن نارگیل برای مو بسیار است از جمله اینکه با ماساژ روغن نارگیل می توانید از خشکی مو خلاص شوید. موها در اثر استفاده از سشوار، دکلره، رنگ مو، شستشوی زیاد، کلر استخر و …. خشک و دهیدراته می شوند. موهای خشک، حالت وز و غیر قابل کنترل پیدا می کنند و تارهای مو گره می خورد.

روغن نارگیل یک لایه محافظ روی موها تشکیل می شود که موجب حفظ رطوبت موها خواهد شد. این روغن در برابر تبخیر، پایداری زیادی دارد و حتی می تواند به عنوان محافظ حرارتی مو قبل از اتوی مو و سشوار هم استفاده شود.

نرمی و لطافت مو

روغن نارگیل گره های مو را باز می کند و به موها حالت می دهد. می توانید شب روغن را روی موها بمالید و صبح، موها را بشویید. این روغن یک درمانگر واقعی است و به ریشه مو هیچ آسیبی نمی رساند. انواع ویتامین ها و مواد معدنی و پروتئین در ساختار روغن نارگیل موجود است.

ماساژ روغن نارگیل روی تارهای مو، درخشش و جلای طبیعی به موها دارد. این درمان، حال موهایتان را خوب می کند و لطافت و نرمی دائمی به موها می دهد. اگر به هر علتی ساقه مو دچار آسیب شده، با روغن نارگیل مشکل برطرف می شود. برای بهره گیری از فواید روغن نارگیل برای مو لحظه ای درنگ نکنید. همیشه یک شیشه روغن نارگیل در خانه داشته باشید و یک قاشق از آن را در ماسک مو بریزید یا به عنوان لوسیون بعد از حمام برای گرفتن وز مو، چند قطره را روی موها مالش دهید.

فواید رغن نارگیل برای مو صاف

کلینیک تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده

قبل از اینکه تصمیم بگیرید موهایتان را کوتاه کنید به آلبوم ما نگاهی بیندازید. ده ها و صدها مورد مثل شما بودند که موهایی سوخته و آسیب دیده داشتند. در این مرکز بهترین تراپی ها برای برطرف کردن مشکلات مو ارائه می شود. اگر موهایتان در اثر رنگ و دکلره آسیب دیده و دیگر زیبایی قبل را ندارد، چاره کار نزد ماست.

درمان های تخصصی برای احیا مو در سالن زیبایی مو سعیده درویش زاده با بالاترین کیفیت انجام می شود. برای مشورت و راهنمایی در مورد نوع خدمات، کافیست عکس موهایتان را ارسال کنید تا متخصصین ما، درمان متناسب را پیشنهاد بدهند. برای مثال در مورد موهای بسیار آسیب دیده لازم است تا پلکس تراپی و پروتئینه هم زمان در یک جلسه انجام شود.

همین حالا تماس بگیرید و از مشاوره های تخصصی، به رایگان استفاده کنید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed