1. خانه
  2. مقالات
  3. 5 مزیت برس حرارتی مو که شاید به آن توجه نکرده باشید

5 مزیت برس حرارتی مو که شاید به آن توجه نکرده باشید

5 مزیت برس حرارتی مو که شاید به آن توجه نکرده باشید

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 5 مزیت برس حرارتی مو که شاید به آن توجه نکرده باشید
ویزگی های برس حرارتی مو
folder_openمقالات

آیا تاکنون از برس های صاف کننده موی حرارتی استفاده کرده اید؟ این برس ها به تازگی خیلی پر طرفدار شده اند و استقبال زیادی از این محصولات می شود. در بسیاری اوقات کاربران، لوازم قدیمی حالت دهنده مو را کنار گذاشته اند و تنها با همین برس های همه کاره، موها را حالت می دهند. مزایای برس حرارتی مو به حدی زیاد است که روز به روز تقاضا برای خرید آن بیشتر می شود.

این وسیله ظاهری شبیه به یک برس موی معمولی دارد و می توان با آن موها را شانه زد. باز کردن گره های مو تنها مزیت استفاده از این نوع برس ها نیست. برس حرارتی یک وسیله برقی است و با زدن دوشاخه به پریز برق و روشن شدن دستگاه، صفحه سرامیکی برس شروع به داغ شدن می کند. انواع برس حرارتی مو شارژی نیز موجود است ولی کاربرد برس های برقی مو بیشتر است.

مزایای برس صاف کننده مو

مزایای برس حرارتی مو

یک صفحه سرامیکی با ترکیبات ویژه، اساس دستگاه برس موی حرارتی را تشکیل می دهد.این وسیله طوری طراحی شده که انرژی الکتریکی را به گرما تبدیل می کند. این گرما توسط اشعه مادون قرمز به دندانه های برس، منتقل می شود. به این ترتیب حرارت دندانه ها به همراه شانه زدن، روی موها تاثیر می گذارد.

در واقع حتی با شانه زدن معمولی نیز می توانید موها را صاف کرده و حالت دهید. دندانه های دستگاه، فلزی است ولی با کاور سرامیک پوشش داده شده تا حرارت را به نحو مطلوبی روی موها اعمال کند. به این ترتیب گرما و داغی خیلی ملایم و یکنواخت روی موهای درگیر در دندانه برس حرارتی مو، پخش می شود.

برس موی حرارتی را باید روی موهای خشک و تمیز استفاده کنید. به این ترتیب که ابتدا موها شسته شده و در هوای آزاد مو کاملا خشک می شود. سپس موها با برس، صاف و مرتب می شود. این پروسه به قدری ساده است که در هیچکدام از دستگاه های قدیمی، نمونه اش دیده نمی شود.

در ادامه برخی از مهم ترین مزایای برس حرارتی مو بررسی شده است.

طرز استفاده از برس حرارتی مو

1-در وقت شما صرفه جویی می کند

بسیاری از دختران جوان، ساعت ها با موهای خود درگیر هستند. صاف کردن با فر کردن و حالت داده به موها وقت زیادی می گیرد. به خصوص دخترهای مو فرفری، به مدت زمان بیشتری برای حالت دادن به موها نیاز دارند. معمولا برای صاف کردن مو از اتوی موی حرارتی استفاده می کند که کارای خوبی دارد اما استفاده از این وسیله نیز تا حدودی وقت گیر است. اما هنگام استفاده از برس موی داغ، این زمان را به میزان قابل توجهی کوتاه می کنید.

چگونه؟ هنگام استفاده از برس حرارتی مو می توانید با بخش بیشتری از موهای خود کار کنید. در مقایسه با  اتوی مو، مدت زمان صاف کردن موهای فر با این برس ها خیلی کمتر می شود. در واقع می توانید قسمت بزرگتری از موهای خود را همزمان صاف کنید. هر بار بخش بیشتری از موها با دندانه های برس مو برخورد می کند و تحت تاثیر گرما و حرارت قرار می گیرد.

بنابراین می توانید سریع تر برس را روی کل سر، حرکت دهید. از مزایای برس حرارتی مو این است که هنگام حالت دادن به موها، زمان قابل توجهی صرفه جوبی می شود. برس موی حرارتی برای استفاده روزمره یا در مواقعی که نیاز دارید موهای خود را سریع حالت دهید، مفید است.

مزایای برس حرارتی مو چیست؟

2-برس حرارتی مو با موها مهربان است

یکی از مزایای برس حرارتی مو این است که داغی بیش از حد ندارد.  اگر از برس موی حرارتی استفاده می کنید، مخصوصاً اگر از آن به درستی استفاده کنید روند صاف شدن، آسیب کمتری به موها و پوست سر می رساند. هنگام استفاده از اتوی مو، قسمتی از موهای خود را بین دو صفحه داغ قرار می دهید که آنها را در معرض حرارت زیاد قرار می دهد. این روند باعث خشک شدن و از بین رفتن رطوبت موهای شما می شود در حالی که با برس های حرارتی، موهای شما فقط در معرض حرارت کافی برای صاف شدن قرار می گیرد و هیچ نوع اشعه مضر نیز به موها تابیده نمی شود.

به طور کلی شدت گرما و دمای دندانه های برس مو در حدی نیست که پوست سر یا موها را بسوزاند. با کمی دقت می توانید موها را بدون آسیب، حالت دهید و پیچ و تاب و فرهای مو را باز کنید. این کار از آنچه تصور می کنید ساده تر و البته ایمن تر است.

برس مو صاف کن چیست؟

3-افزایش حجم و درخشندگی از مزایای برس حرارتی مو است

به تصویر زیر نگاه کنید. برس مویی که مشاهده می کنید یکی از نمونه های رایج در بازار است. همانطور که از تصویر هم مشخص است این برس ها از نظر ظاهری کاملا شبیه به برس های معمولی هستند. در واقع سیستم دندانه در این وسیله وجود دارد و از هیچ نوع صفحه تخت که موها را تحت فشار قرار می دهد، خبری نیست.

در نتیجه بعد از صاف کردن موها، حجم و تراکم مو کمتر دیده نمی شود. علت این است که موها اصلا تحت فشار نیستند! و به تارهای مو از میان دندانه های برس، حرکت می کنند. این امر موجب باز شدن تارهای به هم چسبیده مو می شود و حجم موها را بیشتر نشان می دهد. برس حرارتی مو، هوای گرم را در لا به لای تارهای مو پخش می کند و موها صاف، حجیم و درخشان تر دیده می شوند.

بهترین برس حرارتی مو در بازار

4-برس حرارتی مو، جمع و جور است

یکی دیگر از مزایای برس حرارتی مو، اندازه کوچک و وزن کم آن است. بر خلاف سشوار و اتوی مو، ابعاد برس حرارتی مو کاملا مشخص است و از حد معینی بیشتر نمی شود. همه آنچه برای ساخت دستگاه نیاز است در یک برس ساده، وجود دارد. قسمت دندانه ها و دسته برس سبک و کوچک است. یک سیم با طول متفاوت نیز از قسمت پایین دسته برس مو خارج شده که برای اتصال به منبع برق است.

برس موی حرارتی یک وسیله کاربردی است که در سفرها می تواند همراه تان باشد. این وسیله بزرگ نیست و حجم زیادی را اشغال نمی کند. انواع برس حرارتی مو باتری خور برای سفر عالی هستند و در هر مکانی قابل استفاده هستند. حتی وقتی به برق دسترسی ندارید نیز می توانید موهایتان را صاف و مرتب کنید.

فواید برس صاف کننده موها

برس حرارتی مو بسیار کاربردی و همه پسند است

کاربر پسند بودن از برترین مزایای برس حرارتی مو است. افرادی که تجربه استفاده از این وسیله را دارند، از سهولت کاربری و نتیجه کار رضایت زیادی دارند. برای استفاده از این برس ها، به آموزش خاص یا مهارت و … نیازی نیست. حتی برای اولین بار نیز می توانید خیلی راحت و ساده موهای تان را صاف کنید.

حرارت یکنواخت برس مو، به خوبی موج های مو را صاف می کند و پف و وز مو را می گیرد. درست شبیه به وقتی که موها را با برس معمولی، شانه می زنید از این وسیله نیز استفاده کنید. تنها تفاوت در این است که تارهای مو به هنگام برخورد با برس، تحت تاثیر گرمای ملایم قرار می گیرند. کار با این برس های حرارتی بسیار آسان است.

سرعت مرتب کردن موها بسیار بالاتر می رود و کیفیت صافی مو تا حد زیادی قابل قبول است. از همه مهم تر اینکه، به دلیل حرارت متعادل، موها و پوست سر در معرض آسیب نیستند و خطری در کار نیست.

یک تذکر مهم در استفاده از برس موی حرارتی قابل ذکر است. در نظر داشته باشید که این برس ها برای داخل حمام نیستند. در واقع هم به دلیل برقی بودن و هم به دلیل خیس بودن موها نباید از برس حرارتی مو در داخل حمام استفاده کرد.

مهم ترین مزایای برس حرارتی مو ایمن بودن آن است و اینکه به موها آسیب نمی رساند. وقتی در حمام موهای خیس و مرطوب را شانه می زنید تارهای مو تحت کشسانی شدید قرار می گیرند و به شدت آسیب می بینند. در واقع به هیچ وجه نباید موها را در حالت خیس شانه بزنید.

در ضمن برس کشیدن به موهای خیس و مرطوب موجب می شود تا موها وز کنند و صافی مورد نظرتان ایجاد نشود.

مرتب کردن موها در سفر

کلینیک تخصصی کراتینه و احیای مو سعیده درویش زاده

سوختن موها با مواد دکلره یکی از بدترین اتفاقاتی است که هر خانمی را شوکه می کند. ما در این مرکز انواع خدمات کراتینه و احیا را برای ترمیم موهای آسیب دیده، ارائه می دهیم. بعد از اینکه کارشناس مجموعه موهایتان را می بیند در مورد خدمات مناسب، راهنمایی های لازم را انجام می دهد. در اغلب موارد به همراه کراتینه از پلکس تراپی نیز استفاده می شود تا موها کیفیت و سلامت خود را به دست بیاورند.

احیا مو یکی از تخصصی ترین کارها در سالن زیبایی است و توسط شخص، با تجربه و دارای مهارت انجام می شود. اگر به سلامت موهای خود اهمیت می دهید، حتما به مراکز تخصصی مو مراجعه کنید. هر قیچی به دستی آرایشگر نیست و صلاحیت انجام کارهای تخصصی مو را ندارد.

استفاده از مواد مرغوب و بدون عوارض ناخواسته، به همراه کادر ویژه و دوره دیده مرکز دو رکن مهم در جلب رضایت مراجعین است. کیفیت خدمات ما را از مراجعه کننده های قدیمی سوال کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed