1. خانه
 2. مقالات
 3. انواع مدل موی باب ترند سال 2021

انواع مدل موی باب ترند سال 2021

انواع مدل موی باب ترند سال 2021

 1. خانه
 2. مقالات
 3. انواع مدل موی باب ترند سال 2021
انواع مدل موی باب
folder_openمقالات

مدل موهای زیادی در طول تاریخ آمده اند و بعد از چند صباحی، جای خود را به مدل های جدیدتر داده اند. در این میان انواع مدل موی باب از سال های گذشته تا به امروز همواره مورد توجه بوده است. کلئوپاترا را می توان یکی از قدیمی ترین چهره های شناخته شده با مدل موی باب دانست اما این روزها سلبریتی ها و مانکن های ویکتوریا سکریت نیز این مدل موی پر طرفدار را انتخاب کرده اند.

مدل موی باب هر سال یک نوآوری جدید برای علاقمندانش دارد. این مدل ها برای موهای کوتاه، جذاب تر هستند و اغلب دخترها و خانم های جوان به این نوع کوتاهی مو، تمایل دارند. اما نوع مدل موی باب طوری است که در هر سن و سالی که باشید هم می توانید یکی از طرح های مو را انتخاب کنید. در یک نگاه دشوار است که بگوییم این مدل مو در سبک کلاسیک قرار می گیرد یا یک مدل موی مدرن و امروزی است. اگر نخستین بار است که اسم این مدل مو را می شنوید با ما همراه شوید تا جزئیات بیشتری از این مدل محبوب بدانیم.

مدل موی باب چیست؟

در صنعت آرایشگری شاهد تغییرات زیادی در نوع کوتاه کردن موها هستیم. زمانی موی بلند و زمانی موی کوتاه روی بورس بود. Bob haircut یکی از انواع مدل موی کوتاه است که در نوع کلاسیک آن، موها از کنار چانه کوتاه می شوند و دارای خط صاف و مستقیم هستند. البته این روزها انواع مدل موی باب با استایل متفاوت وجود دارد که همگی الهام گرفته از یک بازیگر فرانسوی به نام” پولایر” است.

در حدود 200 سال پیش این مدل مو توسط ” پولایر” رونمایی شد. این سبک کوتاهی مو، اصلا با سطح انتظارات زنان سازگار نبود و استقبالی از آن نشد. تا قبل از سال 1920 میلادی اقبال عمومی از این مدل مو بسیار اندک بود. ابتدا بازیگران هالیوودی باب را برای کوتاه کردن موها انتخاب کردند و به مرور مدل موی باب در بین عموم زنان نیز رایج شد.

مدل موی باب

انواع مدل موی باب برای زنان خوش استایل

در این مدل همیشه موهای عقب، کوتاه تر از موهای جلوی سر هستند. برای افرادی که موهای نازک و کم پشت دارند نیز می توان این نوع کوتاهی مو را انتخاب کند. لایه به لایه بودن موها، طول لایه ها، متراکم بودن موهای پشت سر و به طور کلی همه تغییرات بستگی به مهارت آرایشگرتان دارد. به هر نوع جنس و بافت مو می توانید یکی از مدل های جذب باب را برای کوتاه کردن موهایتان در نظر بگیرید.

مدل موی باب در واقع مدل موی کلاسیک زنان پاریس است که در آن موها به موازات چانه، کوتاه می شود. معمولا این مدل مو به همراه موی چتری کوتاه که تا روی خط ابرو ادامه دارد، بیشتر رایج است. مدل باب چتری، باب فرانسوی و …. همگی اشاره به همین مدل کوتاهی مو دارد. در بین انواع مدل موی باب برخی ترند سال 2021 شده اند و بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. در ادامه به برخی از پر طرفدارترین مدل ها اشاره شده است:

مدل موی کوتاه با چتری

مدل موی باب لِیِر (Layered)

باب لیر یا باب لایه ای ترکیبی از مدل موی باب است که با مدل موی لایه ای در هم آمیخته است. در این مدل، اندازه کوتاهی مو متفاوت است و موها یک دست کوتاه نمی شوند. همین موضوع جذابیت موها را افزایش داده است. به خصوص برای خانم هایی که موهایی نازک و کم پشت دارند مدل باب لایر پیشنهاد می شود زیرا تا حدود زیادی، حجم موها را بیتشر نشان می دهد.

مدل موی باب کوتاه زاویه دار

برای افزایش حجم مو در یک سمت، برش های کوتاه و بلند ایجاد شده که لایه ای پف دار در پشت مو و لایه ای زاویه دار در جلوی موها را ایجاد کرده است. از جذابیت های این مدل می توان به تفاوت در زاویه های گرد و تیز یا اندازه بلندی و کوتاهی موها اشاره کرد. طراحی موها به گونه ای است که با براشینگ صاف نیز زیبا دیده می شود اما به طور طبیعی موها حالت پف دار و پریشان تری دارند.

مدل موی باب نامتقارن

ترند سال 2021 این موهای مدل زیبا و جذاب است. درسایر نمونه ها موهای دو طرف کنار سر از موهای پشت سر، بلندتر هستند. اما در این مدل، عدم تقاون بین موهای کناری و دو سمت سر نیز به وضوح دیده می شود. برای تنوع بد نیست برای یکبار هم که شده این مول موی متفاوت را امتحان کنید.

انواع مدل موی باب فر

مدل موی باب برای موی فر

خانم هایی با موی فر نیز می توانند از جذابیت های مدل موهای باب استفاده کنند. اگرچه در اغلب مدل ها، موها صاف است اما این موضوع به معنای نامناسب بودن این مدل مو برای مو فرفری ها نیست. برعکس تصورتان کوتاه کردن موی فر به مدل باب، زیبایی ان را افزایش می دهد و بسیار جذاب و شیک است.

مدل موی باب پیکسی

در این مدل اندازه بلندی موها بین گوش و گردن است. دختران جوان و نوجوان به این سبک، علاقه بیشتری نشان می دهند و به نوعی جوان پسندتر است. البته افرادی با صورت قلبی و گرد هم می توانند در هر سن و سالی از جذابیت های مدل موی باب پیکسی، لذت ببرند.

مدل موی باب با چتری

این مدل، تغییر کلی در چهره تان می دهد. چتری ها صورت را گرد تر نشان می دهند و این در ترکیب با موهای صاف یا لایه ای باب نوعی حس خاص بودن به فرد می دهد. در مورد موی چتری قبلا مطلبی نوشته شده که خواندنش خالی از لطف نیست. باب با چتری به طور خاص از مدل موهایی است که مورد توجه جوان تر ها قرار گرفته است.

موهای کوتاه و بلند و لایه ای

مدل موی باب برای موهای بلند

اگر موهایی بلند دارید و نمی خواهید قد موها را خیلی کوتاه کنید نیز می توانید یکی از انواع مدل باب را انتخاب کنید. به صورت نرمال و کلاسیک، این مدل مو برای طرفداران موهای کوتاه طراحی شده است. ولی قطعا آرایشگرتان بلد است چگونه مدل باب را روی موهای بلند نیز پیاده کند. اساس کار همانی است که در موهای کوتاه می بینید ولی بلندی موها به طرز محسوسی بیشتر است و این بستگی به خودتان دارد. در این مدل موها ترکیبی از long و bob است که بسیار پر طرفدار نیز شده است.

مدل مو فانتزی

این مدل اندکی بلندتر از نمونه های دیگر است و تقریبا همیشه با چتری همراه است. می توانید از انواع رنگ های فانتزی و هولوگرافیک برای تنوع بخشیدن به موها استفاده کنید. به طور کلی جای کار زیادی دارد و بر حسب خلاقیت تان می توانید تنوع بیشتری نیز به موها بدهید.

کوتاه کردن موها به کلی چهره تان را تغییر می دهد بنابراین در نوع مدل مو دقت زیادی داشته باشید.

انواع مدل موی باب ترند 2021

انواع مدل موی باب برای چه افرادی مناسب است؟

 مدل موی باب از مدلهایی است که برای همه افراد با هر نوع فرم صورتی مناسب است. اگر صورتی بیضی، گرد، مربع، قلبی شکل یا هر فرم دیگری دارید با مدل های جذاب و متنوع باب می توانید استایل خاص چهره تان را داشته باشید. این مدل ها با هر سن و سال و هر سبک و سلیقه ای هماهنگی دارید. اما به صورت حرفه ای می توان انتخاب مدل موی باب را بر اساس فرم صورت به این ترتیب انجام داد:

 • برای فرم صورت قلبی مدل موی باب پیکسی و باب چتری ایده آل است. اگر موها صاف باشد فرم چهره بسیار زیباتر خواهد شد.
 • در فرم صورت گلابی ک خطوط فک از خط های رویش مو پهن تر است. باب کلاسیک و مدل باب کوتاه و بالای گوش پیشنهاد می شود.
 • افرادی با فرم صورت کشیده می توانند بلندی موها را تا روی چانه در نظر بگیرند تا پهنای صورت بیشتر دیده شود.
 • در فرم صورت مربعی اندازه عرض پیشانی، فک و استخوان های گونه یکسان است. با مدل موی نامتقارن و باب زاویه دار، فرم صورت بسیار جذاب تر دیده می شود.
 • فرم صورت گرد در همه زوایا کاملا متقارن است . این فرم صورت با مدل موی باب زاویه دار و لایه ای تناسب بیشتری دارد. به خصوص اگر موها فر و موج دار باشد.
 • فرم صورت بیضی همخوانی زیادی با باب پیکسی دارد و زیبایی چهره را افزایش می دهد. در این فرم صورت، پیشانی از خط فک، پهن تر است.
 • فرم بیضی یعنی پیشانی نسبتاً پهن‌تر از خط فک است و استخوان‌های گونه عریض‌ترین قسمت صورت هستند. مناسب‌ترین مدل موی باب برای این شکل، مدل باب وارونه و نیز پیکسی است. با مدل باب وارونه و مدل پیکسلی، زیبایی شما چندین برابر می شود.

بافت موهای کوتاه

مرکز تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده

مدل موها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارد. انواع مدل موهای جدید از آلبوم 2021 در این مرکز ارائه می شود. علاوه بر کوتاهی مو می توانید از جدیدترین مدل های مش و هایلایت های روز نیز استفاده کنید. طراحی موها بر اساس چهره و فرم صورت، به شما جذابیت بیشتری می دهد.

در صورتی که موها آسیب دیده و نیاز به ترمیم و تقویت دارید از خدمات ویتامینه مو، پروتئین تراپی مو، بنانو بوتاکس مو و …. در کنار سایر خدمات زیبایی بهره ببرید. اینجا یک کلینیک تخصصی احیا مو است که خدمات ویژه و حرفه ای را ارائه می دهد. برای اطلاع از سایر خدمات و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed