1. خانه
 2. مقالات
 3. بررسی تفاوت بوتاکس و اولاپلکس درمانی مو

بررسی تفاوت بوتاکس و اولاپلکس درمانی مو

بررسی تفاوت بوتاکس و اولاپلکس درمانی مو

 1. خانه
 2. مقالات
 3. بررسی تفاوت بوتاکس و اولاپلکس درمانی مو
تفاوت بوتاکس مو و پلکس
folder_openمقالات

صنعت آرایشگری و روش های نوین احیا مو روز به روز در حال پیشرفت است. تغییرات اخیر به حدی سریع بوده که اگر مدتی به آرایشگاه نرفته باشید، اصلا متوجه اصطلاحات جدید نمی شوید. حتی خانم هایی که آرایشگاه رفتن بخشی از برنامه هایشان هست نیز با واژه های رایج در حیطه بازسازی و احیا مو آشنایی چندانی ندارند. بوتاکس مو و اولاپاکس از همین موارد هستند که اتفاقا طرفداران زیادی هم دارند. بسیاری از مراجعه کنندگان نمی دانند تفاوت بوتاکس و اولاپلکس چیست و تنها این کلمات را شنیده اند؟

آیا می دانید بوتاکس مو چه فرقی با پلکس یا اولاپلکس مو دارد؟ حتی اگر نتیجه کار به ظاهر تفاوت چندانی نداشته باشد اما پروسه انجام کار و موادی که استفاده می شود، یکسان نیست. با کسب اطلاعاتی در مورد اصطلاحات جدید آرایشگری می توانید تصمیم بهتری بگیرید. شاید دوست، فامیل یا حتی همسایه تان موهای زیبایش را مدیون بوتاکس مو باشد اما برای شما اولاپلکس بهتر جواب بدهد. خلاصه اینکه هر کدام از این موارد به منظور خاصی انجام می دهد. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا بدانید کدام یک از این ها را انتخاب کنید.

مهم ترین تفاوت بوتاکس و اولاپلکس

تفاوت بوتاکس و اولاپلکس چیست؟

همین ابتدا بگویم که هر دو این اصطلاحات اشاره به نوعی روش احیا مو دارد. در واقع وقتی موها حال و روز خوبی ندارد با کمک یکی از این تکنیک ها می توانید سلامت مو را بهبود دهید. نتیجه کار در هر دو مورد، بازسازی مو، صافی، استحکام، افزایش درخشندگی و شادابی مو است. دو دسته از افراد به فکر بازسازی و ترمیم مو هستند. اول کسانی که به دلیل استفاده عدم مراقبت صحیح، دچار مشکلات مو شده اند.

این مشکلات عمدتا ناشی از مواد شیمیایی و حرارت زیاد است. دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو گرمای زیادی را به مو منتقل می کنند. در صورتی که استانداردهای لازم در تولید دستگاه حرارتی مو رعایت نشده باشد، یا نحوه استفاده از ان را بلد نباشید موها در معرض آسیب شدید قرار دارد. گرمای زیاد به کوتیکول مو صدمه می زند و موجب بلند شدن و باز شدن فلس های کوتیکول می شود.

مواد شیمیایی هم بخشی جدایی ناپذیر از زندگی امروزی است. کمتر کسی است که از گیاه طبیعی برای شستشوی موها استفاده کند یا با حنا و رازیانه موهای خود را رنگ کند. مواد شیمیایی در رنگ موها، ژل و اسپری مو، شامپو، نرم کننده ها و همه محصولات آرایشی-بهداشتی هستند.

گروه دومی که برای بوتاکس مو یا اولاپلکس مو و سایر روش های احیا مو مراجعه می کنند مو فرفری ها هستند. این افراد شاید حتی موهای طبیعی و رنگ نشده داشته باشند اما ساختار مو به طور ژنتیکی خشک و وز است. با هر کدام از روش های احیا مو، امکان ترمیم و بازسازی موهای آسیب دیده وجود دارد ولی سوال اینجاست که کدام روش بهتر جواب می دهد. در ادامه برای آگاهی از تفاوت بوتاکس و اولاپلکس تعریف مختصری از هر یک آورده شده است.

فرق بوتاکس مو و اولاپلکس

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس نوعی حالت دهنده عمیق مو است که آسیب های مو را به طرز شگفت انگیزی ترمیم می کند. اگر موها دچار شکستگی شده یا مات و کدر است و تراکم مو کم است، درمان با بوتاکس انتخاب خوبی است. بوتاکس مو حاوی موادی است که دور تا دور الیاف مو را پوشش می دهد و موها ضخیم تر و سالم تر دیده می شوند. مشابه این کار را در کراتین و احیا نیز می بینید. ترکیبات کراتینه و بوتاکس هر دو الیاف مو را می پوشاند. نتیجه اینکه بعد از بوتاکس تارهای مو نرمی و انعطاف پذیری فوق العاده ای دارند و از نظر ظاهری نیز موها صاف تر می شود. این محصول حاوی ترکیبات متنوعی است که عمدتا شامل این مورد است:

 • ویتامین B5
 • ویتامین‌ E
 • روغن خاویار
 • پپتید BONT-L
 • کمپلکس کلاژن

تفاوت بوتاکس و اولاپلکس در ترکیبات و مواد اولیه است. عمده ترکیبات بوتاکس مو، پروتئین ها هستند. در ساختار موها مقدار زیادی پروتئین و کلاژن طبیعی وجود دارد. چنانچه موها دچار آسیب شده باشد می توانید با بوتاکس، پروتئین مورد نیاز مو را تامین کنید. به این ترتیب رطوبت و مواد مغذی مو نیز تامین خواهد شد. اما نکته مهم این است که افزودن مواد غنی از پروتئین به موهای سالم اصلا کار درستی نیست.

در واقع با این کار وقت و پول تان را هدر می دهید. اگر موها سالم است با بوتاکس درمانی، تغییری در ساختار مو ایجاد نمی شود و مو قوی تر و دارای استحکام بیشتر، نمی شود. افرادی که دچار موخوره هستند می توانند از بوتاکس کردن موها رضایت بیشتری دارند. برای درمان موخوره، بوتاکس مو بهترین روش ترمیمی است.

فرق پلکس و اولاپلکس

اولاپلکس چیست؟

اولاپلکس نام تجاری محصولی شگفت انگیز است که برای ترمیم مو استفاده می شود. شرکت اولاپلکس تحقیقات گسترده ای بر روی ریز مولکول ها انجام داد تا نهایت به فرمولاسیون جدیدی از مواد ریز مولکولی برای ترمیم و بازسازی مو دست پیدا کرد. در مطالب قبلی وبسایت درویش زاده، به طور کامل در این مورد توضیح داده شده است. خواندن این مطلب برای افرادی که قصد احیا مو دارند، توصیه می شود. برای دسترسی سریع تر، روی کلمه اولاپلکس تراپی کلیک کنید

ترکیبات به کار رفته در اولاپاکس روی پیوندهای دی سولفیدی مو تاثیر می گذارد. این پیوندها در اثر گرمای زیاد و مواجهه با مواد شیمیایی، شکسته می شوند. در این صورت موها ضعیف شده و استحکام خود را از دست می دهند. اولاپلکس شامل مواد چرب نیست در نتیجه نگران چرب شدن مو بعد از درمان نباشید. از این روش می توانید برای اصلاح ساختار موی دکلره شده نیز استفاده کنید.

پس از اولاپلکس رنگ موها کمی روشن تر می شود ولی ماندگاری رنگ و دکلره نیز طولانی تر خواهد شد. تفاوت بوتاکس و اولاپلکس از لحاظ تخصصی بودن، محسوس نیست. هر دو شیوه را می توانید در خانه نیز انجام دهید ولی درست تر این است که از یک آرایشگر متخصص در زمینه احیا مو کمک بگیرید.

بوتاکس تراپی چیست؟

تفاوت بوتاکس و اولاپلکس از نظر نحوه استفاده

بوتاکس تراپی یک درمان مستقل است و در حین رنگ کردن مو انجام نمی شود. این روش برای ترمیم موهای آسیب دیده از مواد شیمیایی و دستگاه های حرارتی استفاده می شود. اما مواد اولاپلکس را می توانید حتی همراه با ترکیبات رنگ مو نیز استفاده کنید. برای اینکه در حین دکلره کردن موها آسیب نبیند و یا به منظور اصلاح ساختار سولفیدی مو، می توان مواد اولاپلکس را به رنگ مو اضافه کرد. 3 روش متفاوت برای استفاده از اولاپلکس وجود دارد:

 1. – اولاپلکس شماره 1 در حین رنگ شدن مو استفاده می شود. در واقع این مواد به ترکیب رنگ موی دلخواه شما افزوده شده و همراه با رنگ روی مو مالیده می شود. مزیت یان کار این است که در همین ابتدا جلوی آسیب به مو گرفته می شود.
 2. -از اولاپلکس شماره 2 در هنگام شستشوی رنگ مو اضافه می شود. به این ترتیب که ابتدا رنگ از روی مو شسته شده و سپس مواد اولاپلکس به مدت 20 دقیقه روی موها مالیده می شود. در همین زمان کوتاه، تاثیرات منفی رنگ مو کاملا از بین رفته مو نرم و لطیف خواهد شد.
 3. -اولاپلکس شماره 3 نوعی درمان تکمیلی است که به صورت هفته ای یک بار و در منزل قابل استفاده است. اگر قبلا موها را با یکی از روش های مناسب، بازسازی و احیا کرده اید می توانید هفته ای یک بار و به مدت 10 دقیقه مواد اولاپلکس شماره 3 را روی موها بمالید و سپس عملیات آبکشی را طبق معمول انجام دهید.

ترمیم موهای آسیب دیده

تفاوت بوتاکس و اولاپلکس از نظر هزینه

بوتاکس و اولاپلکس از ترکیباتی هستند که به راحتی در دسترس همگان قرار دارد. برخی از خانم ها خودشان اقدام به خرید محصول کرده و در خانه، موها را بوتاکس می کنند در مورد مواد اولاپلکس هم همینطور. واقعیت این است که کار با این مواد نیاز به تخصص دارد و باید توسط آرایشگر با تجربه انجام شود. برای کاهش هزینه ها خودتان اقدام به این کار نکنید شاید مضرات آن بیش از مزایای آن باشد. البته در مورد اولاپلکس شماره 3 موضوع فرق دارد. این محصول برای استفاده دز خانه ساخته شده و به نوعی مکمل درمان سالنی به حساب می آید.

انواع تراپی مو از هر لاین که انتخاب شود ارزش گذاری متفاوتی دارد. علاوه بر هزینه اولیه باری خرید مواد، برند محصولات، مقدار مورد نیاز، محل جغرافیایی آرایشگاه، اعتبار و شهرت آرایشگاه، تجربه و تخصص آرایشگرتان و موارد دیگری موجب کاهش یا افزایش هزینه ها می شوند. به طور حتم یک آرایشگر آموزش دیده که با مواد استاندارد و مرغوب کار می کند دستمزد بالاتری دارد ولی در عوض خیال تان بابت کیفیت کار، راحت خواهد بود.

تفاوت بوتاکس و اولاپلکس

کلینیک تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

روش های نوین تراپی مو را در سالن حرفه ای و تخصصی سعیده درویش زاده تجربه کنید. اینجا یک آرایشگاه معمولی نیست بلکه جمعی از بهترین های صنعت مو و احیا مو در یک کلینیک تخصصی فعالیت دارند. روش کار به این صورت است که ابتدا موهای شما از نظر نوع و میزان آسیب بررسی می شود. سپس درمان متناسب با موها به شما پیشنهاد خواهد شد. تصمیم گیرنده نهایی شما هستید.

بخشی از پر طرفدارترین خدمات سالن این ها هستند: انواع مش و رنگ و هایلایت مو، آمبره و سامبره و بالیاژ مو

لاین احیا مو شامل: نانو بوتاکس تراپی، کراتیه و احیا، پلکس و اولاپکس تراپی، آرگان تراپی، ویتامینه برای موهای خشک و چرب و ….

2.7/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed