1. خانه
  2. مقالات
  3. در مورد عوارض بوتاکس مو چه می دانید؟

در مورد عوارض بوتاکس مو چه می دانید؟

در مورد عوارض بوتاکس مو چه می دانید؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. در مورد عوارض بوتاکس مو چه می دانید؟
عوارض بوتاکس مو
folder_openمقالات

با افزایش سن، پوست دچار چین و چروک هایی می شود که ظاهر خوشایندی ندارد. موها نیز تحت تاثیر تغییراتی قرار می گیرند و دیگر کیفیت و ظاهر زیبای قبل را ندارند. برای صاف شدن چین و چروک های پوست از ماده های به نام بوتاکس استفاده می شود که در موردش زیاد شنیده اید. برای صاف کردن موها و از بین بردن ظاهر ناخوشایند آن نیز از بوتاکس استفاده می شود. از لحاظ ظاهری موها بعد از بوتاکس کردن صاف می شود و کاملا تغییر می کند.اما عوارض بوتاکس مو اصلا قابل مقایسه با بوتاکس پوست نیست

محصولات مورد استفاده در بوتاکس مو به منظور ترمیم مشکلات موی سر و تغییر در شکل ظاهری موها به کار گرفته می شود. این شیوه درمانی یکی از جدیدترین متدهای ترمیم موهای آسیب دیده است و در همه گروه های سنی قابل اجرا است. درمان های بوتاکس مو توسط متخصص زیبایی و مو در سالن آرایشگاه انجام می شود و بدون نیاز به تزریق دارو یا دیگر روش های تهاجمی است.

بوتاکس مو چیست؟

Botox از سم باکتریایی بوتولین تهیه شده و در اشکال دارویی موجود است. این دارو برای معالجه برخی از مشکلات عضلانی و از بین بردن موقت چین و چروک صورت استفاده می شود. روند درمان با بوتاکس با تزریق دز مناسب در یک یا چند نوبت همراه است.

البته بوتاکس مو ارتباطی به داروی یاد شده ندارد و اصطلاحی برای ترمیم و احیای موهای آسیب دیده است. فرایند بوتاکس برای موها نوعی درمان صاف کننده و از بین برنده وز مو به حساب می آید. این درمان را می توان به منظور تعویق فرایند پیری مو نیز به کار گرفت زیرا حالت جوان سازی موها را به همراه دارد.

بر خلاف داروهای مورد استفاده در بوتاکس صورت، هیچ نوع سم و یا مواد آسیب رسان در فرایند بوتاکس کردن موها استفاده نمی شود. در واقع مواد شیمیایی مضر در این فرایند مورد استفاده قرار نمی گیرد. برای صاف کردن موها در این شیوه از انواع پروتئین های مورد نیاز مو در کنار ویتامین ها و املاح مغذی و آنتی اکسیدان ها استفاده می شود.

شرکت های تولید کننده با استفاده از ترکیباتی نظیر ویتامین های B5 و E، اسید گلیوکسیلیک، اسیدهای آمینه و پپتیدها، کمپلکس کلاژن کلاژن، روغن آرگان، روغن خایار و برخی مواد خاص، محصولاتی موثر را برای ترمیم موها تولید کرده اند. عوارض بوتاکس مو در حد صفر است.

محصولات بوتاکس مو

چرا موها را بوتاکس کنیم؟

بی کیفیت شدن موها می تواند از عوارض بالا رفتن سن باشد. موها در سالمندی تنها رنگ خود را از دست نمی دهد بلکه، نرمی و لطافت موها نیز به وضوح کم می شود. به طور کلی فرایند بوتاکس کردن موها برای اصلاح نقص ساختاری موها است بنابراین همه افرادی که به نوعی، دچار آسیب دیدگی مو هستند می توانند از این شیوه درمان استفاده کنند.

افرادی که دارای موهای نازک یا بیش از حد ضخیم هستند قطعا از بوتاکس کردن موها بهترین نتیجه را می گیرند. افرادی با موهای فرفری، وز، خشک و شکننده، مات و کدر، آسیب دیده و دارای مو خوره نیز می توانند از این شیوه برای اصلاح ساختار موها استفاده کنند.

آیا موهای تان در اثر رنگ کردن مداوم و استفاده از مواد دکلره، حالت زبر و خشن گرفته است؟ آیا حرارت بالای اتو و سشوار، موهای تان را وز و خشک و شکننده کرده است؟ آیا از وضعیت موهای تان رضایت ندارید؟ پیشنهاد می کنم یکبار بوتاکس مو را امتحان کنید تا همه مشکلات موهای تان یکجا برطرف شود.

خطرات احتمالی و عوارض بوتاکس مو چیست؟

سم بوتولیسم ماده اصلی بوتاکس صورت است و این نام می تواند شبهاتی را ایجاد کند. بسیاری از افراد تمایل ندارند تا از این سم برای زیبایی موها استفاده کنند. در واقع این تشابه اسمی موجب شده تا دغدغه هایی به وجود بیاید. درست مانند بوتاکس که با شل شدن عضلات و صاف کردن پوست کار می کند ، “بوتاکس مو” با پر کردن فیبرهای جداگانه کمک می کند تا موها پر و صاف شوند. این شیوه درمان بدون استفاده از سم بوتولیسم است و تنها از طریق فیلرهای پر کننده مو و ورود هوا به ساختار مو انجام می شود.

در نتیجه مقاومت تارهای شکسته، نازک و آسیب دیده موها به طرز فوق العاده ای بیشتر می شود. بعد از انجام عملیات بوتاکس روی موها، حجم، درخشندگی و ظاهر تارهای مو تغییر می کند. این فرایند موجب صاف شدن موها می شود. بوتاکس موجب سالم شدن و برگشت شادابی و طراوت به موهایتان خواهد شد.

عوارض بوتاکس مو در مقایسه با سایر روش ها بسیار ناچیز است. در این شیوه از فرمالدئید ، پارارین یا مواد شیمیایی و سموم مشابه استفاده نمی شود. بوتاکس نوعی روش درمانی موثر برای رفع آسیب موها است و از درمان های زیبایی محسوب می شود. قبل از هر تصمیمی بهتر است با مزایا و معایب بوتاکس مو آشنا شوید.

مزایای بوتاکس مو

مزایای بوتاکس مو

برای اینکه هر گونه نگرانی را از خود دور کنید لازم است تا با این شیوه درمانی بیشتر آشنا شوید. در یک کلام می توان گفت که بوتاکس برای موها هیچ عارضه ناخوشایندی را به همراه ندارد. با استفاده از این درمان، سلامت و طراوت موها، بازیابی می شود.

بوتاکس کردن، موها را تغذیه می کند زیرا همه املاح و ویتامین های مورد نیاز مو در ترکیبات بوتاکس، وجود دارد.

بوتاکس مو یکی از شیوه های رایج در درمان ریزش مو و حفاظت از موهای آسیب دیده است.

برای درمان موهای کم پشت و نازک می توان از بوتاکس استفاده کرد زیرا حجم و ضخامت موها بعد از بوتاکس، بیشتر می شود.

برای افزایش درخشندگی موها این شیوه درمان عالی است.

عوارض بوتاکس مو

بوتاکس از کم عارضه ترین درمان ها برای رفع آسیب موهای خشن است اما این به معنای کاملا بی خطر بودن بوتاکس نیست. همه درمان های زیبایی با ریسک بروز واکنش های آلرژیک همراه است. در درمان بوتاکس برای موها از مواد مغذی و املاح مورد نیاز موها استفاده می شود. این روش بدون تهاجم بوده و ایمن است. تنها موضوع مهم مربوط به حساسیت و تحریک پوستی در برخی افراد است.

برای جلوگیری از هر عارضه ای قبل از بوتاکس کردن موها، تست انجام می شود. به طور معمول مواد بوتاکس مو با پوست، در تماس نیست با این وجود انجام یک تست ساده، ضرری ندارد. برخی از افراد به مواد بوتاکس، حساسیت نشان می دهند.

در ضمن این شیوه، نوعی درمان است و به منظور اصلاح ساختار مو و ترمیم تارهای مو انجام می شود. اگر هدف صاف کردن موها باشد می توان از روش های کارامدتری استفاده کرد.

از همه مهم تر اینکه بوتاکس مو مناسب بانوان باردار یا مادران شیرده نیست. احتمال بروز آلرژی و تحریکات پوست سر در این افراد به دلیل تغییرات هورمونی، بیشتر است.

بوتاکس مو چیست؟

نگهداری و مراقبت از موهای بوتاکس شده

هیچ گزارشی از عوارض بوتاکس مو ثبت نشده ولی برخی اقدامات می تواند ماندگاری بوتاکس را کم کند. درمان بوتاکس از روش های موقت اصلاح و ترمیم موهای آسیب دیده است. مواد استفاده شده به مرور و با شستشو از روی موها، پاک می شوند. توصیه می شود به مدت 72 ساعت بعد از بوتاکس کردن، موها را شستشو ندهید. به این ترتیب مواد موثر و پروتئین های ضروری جذب ساقه مو می شوند.

جهت افزایش ماندگاری بوتاکس مو از شامپوهای گیاهی و حاوی روغن های طبیعی استفاده کنید.

قبل از شنا لازم است تا از محصولات حافظ مو استفاده شود. کلر استخر و نمک موجود در آب دریا، ماندگاری مواد بوتاکس را کاهش می دهد.

بستن موها با کش یا کوتاه کردن موها از مواردی هستند که به موهای بوتاکس شده، آسیب می زنند.

اشعه UV نور مستقیم خورشید و حرارت زیاد نیز برای موها خوب نیست.

استفاده از مواد شیمیایی قوی نظیر رنگ مو و مواد دکلره نیز توصیه نمی شود. در صورت تمایل می توانید قبل از بوتاکس کردن، موها را رنگ کنید.

برای ترمیم بوتاکس مو به سالن زیبایی معتبر مراجعه کنید و از درمان های خانگی و سنتی خودداری کنید.

 بوتاکس برای موها

مرکز ترمیم و احیای موی سعیده درویش زاده

سلامت و شادابی موها یکی از مهم ترین مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در هر سن و سالی هستید می توانید از داشتن موهای زیبا و پر پشت خود لذت ببرید. نقش موی سر در زیبایی و استایل خانم ها بسیار زیاد است. مرکز تخصصی احیا و ترمیم موی سعیده درویش زاده با بهره گیری از روش های روز دنیا، در خدمت بانوان عزیز است. برای جلوگیری از عوارض بوتاکس مو و سایر روش های زیبایی و ترمیمی، به مراکز خوشنام و معتبر مراجعه کنید.

ترمیم موهای آسیب دیده و دمیج، رفع زبری و خشن شدن موهای رنگ شده، رفع ریزش مو، تقویت موهای نازک و ضعیف و …. در تخصص ما است. تیم حرفه ای و متخصص کلینیک زیبایی از بهترین مواد موجود در بازار برای احیای موهای آسیب دیده استفاده می کند.

نانو بوتاکس مو، پروتئین تراپی مو، کراتینه کردن موها، پلکس تراپی بخشی از خدمات سالن زیبایی مو است. مشاوره های تخصصی کلینیک را از دست ندهید. مرکز احیای موی سعیده درویش زده با افتخار، کلیه مشاوره های تخصصی مو و تهیه محصولات بهداشتی را به رایگان ارائه می دهد. جهت رزرو وقت و هماهنگی همین حالا تماس بگیرید.

4.6/5 - (15 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed