1. خانه
  2. مقالات
  3. فوت و فن براشینگ موی کوتاه در خانه

فوت و فن براشینگ موی کوتاه در خانه

فوت و فن براشینگ موی کوتاه در خانه

  1. خانه
  2. مقالات
  3. فوت و فن براشینگ موی کوتاه در خانه
براشینگ موی کوتاه
folder_openمقالات

براشینگ موی کوتاه در سالن های زیبایی به صورت حرفه ای انجام می شود. در این صورت بسیاری از ایرادات چهره و مو نیز پوشش داده می شود. برای مثال افرادی که موهایی کم پشت دارند می توانند با براشینگ صحیح، این مشکل را تا حدود زیادی پنهان کنند. همه چیز به مهارت آرایشگرتان بر می گردد که چقدر روی چهره شناسی و نحوه براشینگ مو مهارت داشته باشد.

آیا می خواهید مثل یک آرایشگر حرفه ای، موهای تان را در خانه براشینگ کنید؟ نحوه سشوار کشیدن موی کوتاه با موهای بلند تفاوت دارد. اگر موهای تان حالت ندارد و حالت دادن به آن سخت است، نگران نباشید طریقه درست سشوار کشیدن موها در این مطلب آموزش داده شده است.

براشینگ موی کوتاه در خانه

موی کوتاه استایل شیک و همه پسندی است. از خانم های جوان گرفته تا خانم هایی که پا به سن گذاشته اند، می توانند سبک کوتاهی موی مناسب خود را داشته باشند. این استایل حتی در بین سلبریتی ها و ستارگان محبوب هالیوودی هم طرفداران زیادی دارد. نحوه براشینگ کردن موها روی زیبایی چهره هم تاثیرگذار است و این موضوع در مورد موهای کوتاه خودش را بیشتر نشان می دهد.

براشینگ مو بخشی از روتین مراقبت از مو است و تقریبا به صورت روزانه انجام می شود. مدل موی زیبایی که صبح روی موهای تان دیده می شد بعد از یک خواب شبانه به طور کلی از بین می رود و لازم است تا دوباره عملیات سشوار کشیدن موها انجام شود. برای اینکه موها در هنگام سشوار کشیدن دچار آسیب نشود باید از قبل اقدامات لازم انجام بشود.

براشینگ موی کم پشت

روتین مراقبت از مو قبل از براشینگ

در این مورد سبک زندگی و استایل هر شخص، متفاوت است. به طور کلی افراد به دو دسته تقسیم می شوند. یک گروه موهای رنگ شده دارند و گروه دیگر تاکنون موهایشان را رنگ نکرده اند. برای هر دو گروه شامپوهای مخصوص تولید شده است. بنابراین اگر موهای خود را رنگ کرده اید حتما از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید تا در معرض آسیب کمتری باشد.

برای موهای رنگ نشده، شامپوی معمولی کافی است اما در هر صورت استفاده از نرم کننده مو برای همه افراد توصیه می شود. نرم کننده ها را می توان روی ساقه مو استفاده کرد و پس از آبکشی موها، نرمی و لطافت ساقه مو تامین می شود. نکته مهم قبل از براشینگ موی کوتاه اینست که حتما از یک اسپری محافظ حرارتی مو نیز استفاده شود.

شاید تصور کنید موهای بلند نیاز به مراقبت دارند زیرا در معرض حرارت بیشتری هستند ولی در این مورد هیچ تفاوتی بین موی کوتاه و بلند نیست. اگر به صورت روزانه موها را براشینگ می کنید حتما نیاز به اسپری محافظ حرارت مو دارید. این محصول برای جلوگیری از آسیب موها در اثر گرما، طراحی شده و ارتباطی با بلندی یا کوتاهی موها ندارد.

انواع مدل مو بر اساس فرم چهره

رطوبت موها چقدر باشد؟

وقتی موها را می شویید حتما آب اضافی مو را با حوله بگیرید. موهای کاملا خیس که آب از آن چکه می کند برای براشینگ کردن مناسب نیست. خوشبختانه برای خشک کردن موی کوتاه مشکل کمتری دارید و خیلی راحت می توانید آب اضاف موها را بگیرید. حتی در هوی آزاد هم این موها در کمتر از 10 دقیقه نیمه خشک می شوند و آماده براشینگ کردن هستند. برای اینکه پس از سشوار کشیدن، موها شاداب تر و براق تر دیده شوند در مرحله آخر آبکشی موها در حمام از آب سرد استفاده کنید.

برای براشینگ موی کوتاه به چه ابزاری نیاز دارید؟

یک سشوار و یک برس مو همه چیزی است که در براشینگ مو به کارتان می آید. بهتر است سشوار دارای تنظیمات حرارتی باشد به این ترتیب با توجه به جنس موها و نازکی یا ضخامت مو می توانید دمای مورد نیاز را برای سشوار در نظر بگیرید. سشوار سبک که در دست راحت باشد را انتخاب کنید تا موقع براشینگ کردن کارتان ساده تر پیش برود.

نحوه براشینگ موی کوتاه

در مورد برس موی مناسب برای براشینگ، دو انتخاب وجود دارد:

  • برس موی چوبی
  • برس موی فلزی

بهترین انتخاب برس های گرد و بزرگ است. موقع براشینگ موی کوتاه با یک برس بزرگ، قادر به حالت دهی خوبی روی موها هستید. این برس ها حجم موها را نیز بیشتر نشان می دهند و از این لحاظ کارامدتر هستند. در مورد چوبی یا فلزی بودن برس باید موارد متعددی را در نظر بگیرد این انتخاب برای افراد مبتدی تا حد زیادی سلیقه ای است ولی از لحاظ حرفه ای می توان این موارد را یادآور شد:

برس فلزی انتقال حرارت بالاتری دارید و موها را بهتر حالت می دهد بنابر این شاید کار با این نوع برس ها ساده تر از برس های چوبی باشد. اما مشکل اینجاست که امکان سوختن موها با برس های فلزی به مراتب بیشتر از برس های چوبی است. فلزات حرارت را در خود نگه می دارند بنابراین اگر مدت زمان پیچیدن موها دور برس، بیشتر شود به راحتی تارهای مو دچار سوختگی و آسیب می شود. برس های چوبی با موی طبیعی یا مصنوعی هر دو برای براشینگ موی کوتاه مناسب هستند. اگر تجربه ای در این کار ندارید این نوع برس ها را انتخاب کنید اما آرایشگرتان برس گرد بزرگ فلزی را انتخاب می کند.

مدل موی تیلور سویفت

براشینگ موی کوتاه و کم پشت

کم پشت بودن موها می تواند به علت کمبود ویتامین باشد. نقش ژنتیک نیز در این قضیه بسیار پر رنگ است. به طور کلی ضخامت موی افراد یکسان نیست در برخی خانواده ها همه افراد موهایی ضخیم دارند بدون آنکه کار خاصی انجام بدهند. موهای نازک، کم پشت تر دیده می شوند. گاهی شدت کم پشتی موها به قدری زیاد است که پوست سر، به وضوح دیده می شود. به خصوص وقتی موها کوتاه تر است حجم موها مهم است.

 در این مورد بهتر است قبل از براشینگ از محصولات حجم دهنده مو استفاده شود. بعد از سشوار کشیدن، موها خیلی حجیم تر دیدن می شوند و ظاهر بهتری دارند. در واقع هدف از براشینگ موی کوتاه ، پوش دادن آن است. اگر موها خیلی کم پشت است باید از ریشه موها پوش داده شود.

برای استفاده از اسپری حجم دهنده مو، دو روش استفاده می شود. اول اینکه وقتی موها کمی نمدار است اسپری را روی ریشه موها بزنید. حالا سرتان را کمی به عقب برده و موها را با سشوار خشک کنید. به همین راحتی حجم موها بیشتر خواهد شد.

راه دوم اینست که مقداری از موها را دور برس مو بپیچید و برس را به حالت زاویه 180درجه از ریشه مو نگهدارید. در واقع برس بر خلاف جهت ریشه مو نگه داشته می شود. حالا با سشوار موها را خشک کنید. هم زمان برس را به سمت پایین حرکت دهید.

آشنایی با براشینگ مو

مرحله تثبیت بعد از براشینگ موی کوتاه

بعد از اتمام براشینگ، سرتان را کمی تکان دهید تا موها آزادانه حرکت کند. سپس کمی ژل مو را به قسمت انتهایی ساقه مو بمالید و با دست آن را حالت دهید. کرم مو هم همین خاصیت را دارید و برای بعد از سشوار کشیدن خوب است.

در صورت علاقه می توانید با استفاده از اسپری، موها را تثبیت کنید. در حالی که سر را به عقب برده و حرکت می دهید از فاصله 30 سانتیمتری، تافت را روی موها اسپری کنید. برای جلوی موها نیز از تافت استفاده کنید تا دوام براشینگ، بیشتر شود اما از قبل چشم ها را با دست بپوشانید.

نکات مهم در جلوگیری از آسیب سشوار

حالت دادن موها به بهای سوختن قسمتی از موها، کار درستی نیست. اولویت با سلامت و حفظ کیفیت موها است. هر گاه متوجه سوختن موها شدید بلافاصله سشوار را خاموش کنید.

برای اینکه موها از باد گرم سشوار، آسیب کمتری ببنید حتما با استفاده از ماسک موی تقویت کننده، به تارهای مو جان تازه ای بدهید. تغذیه و آبرسانی موها یک ضرورت است. با همین ماسک موهای خانگی نیز می توانید شادابی موهایتان را حفظ کنید.

اگر موهای مجعدی دارید حتما از پخش کننده های حرارت باد سشوار استفاده کنید. دیسپانسر مو در این مورد کاربرد زیادی دارد. این وسیله یک سری مجزا است که بر روی دهانه خروجی باد گرم سشوار، نصب می شود. با استفاده از این وسیله زمان براشینگ موی کوتاه اندکی طولانی تر می شود. کمی وقت بگذارید تا موهایتان دچار سوختگی و آسیب نشود. این معامله ای دو سر سود است.

حالت دادن موای نامنظم و وز

کلینیک تخصصی زیبایی و ترمیم مو سعیده درویش زاده

موهای سوخته در اثر باد داغ سشوار اصلا زیبا نیستند. موهای وز، خشک، پر از موخوره یا موهای کم پشت و نازک همگی قابل ترمیم هستند. اگر به هر علتی از کیفیت و ظاهر موهایتان رضایت ندارید با ما تماس بگیرید. ما به اندازه یک تلفن با شما فاصله داریم. جمعی از بهترین متخصصین موی کشور در مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده، خدمات ویژه ای را برایتان تدارک دیده اند.

ما در این مرکز انواع خدمات روز دنیا در زمینه احیای موهای آسیب دیده را ارائه می دهیم. ویتامینه موهای خشک و زبر، ویتامینه موهای نازک و ضعیف، درمان قطعی ریزش مو، پروتئین تراپی، پلکس تراپی مو، نانو بوتاکس مو و …. بخشی از خدمات این مرکز هستند.

جهت احترام به مشتری کلیه خدمات مشاوره ای مرکز احیا مو، به صورت کاملا رایگان ارائه می شود.

2.7/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed