1. خانه
  2. مقالات
  3. نحوه نگهداری و مراقبت از بالیاژ مو

نحوه نگهداری و مراقبت از بالیاژ مو

نحوه نگهداری و مراقبت از بالیاژ مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. نحوه نگهداری و مراقبت از بالیاژ مو
موهای بالیاژ شده
folder_openمقالات

همیشه هم رنگ کردن موها ایده خوبی نیست. گاهی با ایجاد هایلایت هایی ظریف در لا به لای موها می توانید تغییری فوق العاده در چهره تان ایجاد کنید. بالیاژ یکی از این تکنیک های جذاب و مدرن است که با عمل رنگ کردن مو تفاوت دارد. سرعت اجرای بالیاژ نیز به نسبت سریع تر است و این موضوع توجه علاقمندان را جلب کرده است. جالب تر اینکه مراقبت از بالیاژ مو هم چندان کار دشواری نیست و با هر سن و سالی هم هماهنگی دارد.

تا پیش از سال 2010 همه انواع هایلایت با فویل انجام می شد اما از آن تاریخ به بعد، نوعی هایلایت بدون فویل نیز وارد صنعت آرایشگری شد. این تکنیک نسبت به هایلایت های فویلی، رنگ دهی کمتری دارد ولی دارای ظرافت های بیشتری است. بالیاژ مو را می توان نوعی هایلایت مات در نظر گرفت که با رنگ موی طبیعی نیز هارمونی خوبی ایجاد می کند.

مراقبت از بالیاژ مو

بالیاژ مو چیست؟

قبل از اینکه به راه های مراقبت از بالیاژ مو بپردازیم بهتر است در مورد بالیاژ بیشتر بدانیم تاریخچه بالیاژ مو به سال های 1970 میلادی بر می گردد و فرانسوی ها ابداع کننده این تکنیک خلاقانه بوده اند. اما در دهه اخیر تمام دنیا با هایلایت های مدرن بالیاژ آشنا شد. علت محبوبیت بالیاژ، استقبال سلبریتی های هالیوودی از آن است به طوری که این روزها کمتر چهره ای را می بینید که هنوز از هایلایت های قدیمی استفاده کند.

بالیاژ روی هر مدل مویی قابل اجرا است و حالت طبیعی تر را ایجاد می کند. به طور معمول ترکیب رنگ بالیاژ با دست انجام می شود و می توان با توجه به رنگ پوست و مدل مو و چهره فرد، یک هارمونی طبیعی و جذابی را ایجاد کرد. نوع اجرای هایلایت های بالیاژ طوری است که با خطوط رویش مو تداخل ایجاد نمی کند بنابراین نیازی نیست که دائم برای رنگ ریشه اقدام شود همین موضوع مراقبت از بالیاژ مو را ساده تر کرده است.

بالیاژ از انواع هایلایت است ولی به ریشه مو اسیب نمی زند. این تکنیک را می توان نوعی هنر نقاشی روی موها به حساب آورد. مهارت آرایشگر در زیبایی لایت ها تاثیر زیادی دارد. بالیاژ اجرای آزادانه رنگ است که با خلاقیت هنری آرایشگر در هم آمیخته است. نتیجه کار تنها به تجربه و تخصص آرایشگر بستگی دارد.

اجرای بالیاژ روی همه نوع جنس مویی امکان پذیر است. البته بالیاژ روی موهای صاف و لخت زیباتر دیده می شود. اگر موهای خیلی فری دارید می توانید از قبل موها را کمی لخت کنید تا رنگ ها بهتر روی مو بنشیند.

راه های مراقبت از بالیاژ مو

مزایای بالیاژ مو

بالیاژ نیازی به ترمیم ریشه ندارد و این یکی از اصلی ترین علل محبوبیت بالیاژ است. در این تکینک ساقه مو به صورت نامنظم لایت می شود و رنگ ها منظم و خطی نیستند. تکنیک های متفاوتی برای بالیاژ وجود دارد ولی در همگی ریشه مو تیره تر است و نیاز به ترمیم ندارد. البته نوع لایت ها به گونه ای است که تغییر زیادی روی چهره ایجاد می شود اما ریشه می تواند رنگ موهای طبیعی خود فرد باشد.

از دیگر مزایای بالیاژ مو می توان به سرعت اجرای آن اشاره کرد. نشستن های طولانی مدت روی صندلی های آرایشگاه را فراموش کنید برای بالیاژ به زمان خیلی کمتری نیاز دارید البته همه چیز به آرایشگرتان بستگی دارد. جالبت تر اینکه میزان تیره و روشن بودن موها نیز کاملا سلیقه ای است و می توانید از قبل در این مورد با آرایشگرتان صحبت کنید.

از همه مهم تر اینکه بالیاژ به ریشه مو، آسیب وارد نمی کند! اگر به دنبال راهی برای تغییر در چهره و زیبایی و جذابیت فوق العاده هستید بدون نگرانی از ریزش مو یا مشکلات دیگر، می توانید از بالیاژ مو نهایت استفاده را ببرید. بلندی یا کوتاهی موها تاثیری در اجرای بالیاژ ندارد و برای همه مدل مویی نیز قابل استفاده است.

بالیاژ موی کوتاه

معایب بالیاژ چیست؟

با توجه به اینکه ریشه به رنگ طبیعی موهای فرد است نیازی به ترمیم ریشه وجود ندارد. این امر کار مراقبت از بالیاژ مو و مرتب نگه داشتن رنگ مو را ساده تر کرده است. در نظر داشته باشید که همه رنگ موهای شیمیایی روی موها تاثیر دارند برای مثال خشک شدن موها از عوارض رنگ کردن مو است. بنابراین بالیاژ نیز می تواند موها را کمی خشک کند و از این لحاظ باید مراقبت های لازم انجام شود.

در بالیاژ مو از مواد دکلره استفاده می شود و امکان حساسیت پوستی در برخی افراد، هست. بدیهی است خانم های باردار و شیرده نباید موها را بالیاژ کنند البته استفاده از بقیه تکنیک های رنگ کردن مو نیز اصلا پیشنهاد نمی شود.

استفاده از رنگ ها در بالیاژ دارای الگوی از پیش تعیین شده ای نیست و آرایشگر می تواند با خلاقیت خود، بهترین کار را اجرا کند. بنابراین رضایت مشتری ارتباط مستقیم با مهارت آرایشگر دارد. یکی از معایب و یا مشکلات بالیاژ مو این است که همه آرایشگرها نمی توانند به خوبی از عهده اش بر بیایند. در واقع این تکنیک به نوعی تخصصی است و به اصطلاح اجرای آن کار هر کسی نیست.

هایلایت های مدرن روی موی بلند

نحوه مراقبت از بالیاژ مو

بالیاژ به صورت خطی اجرا نمی شود و این زیبایی لایت ها را چند برابر افزایش داده است. برخی توصیه ها قبل و بعد از اجرای بالیاژ وجود دارد که می تواند روی نتیجه کار موثر باشد. برای مثال بهتر است قبل از بالیاژ، موها نوک گیری شود. لازم است تا قسمت های آسیب دیده و مُرده مو جدا شود تا رنگ ها به خوبی روی موها بنشیند. به طور کلی همه تکنیک های هایلایت و رنگ کردن روی موهای سالم، بهتر دیده می شود.

قبل از بالیاژ در مورد نوع رنگ مو و تغییرات آن و حتی جهت فرق سر خود با آرایشگرتان هماهنگ کنید. می توانید از قبل رنگ مورد نظر را انتخاب کنید و از آرایشگر خود مشورت بخواهید که آیا این رنگ با چهره تان هماهنگی دارد با خیر؟ آرایشگرهای با تجربه در مورد ترکیب رنگ ها و چهره شناسی اطلاعات خوبی دارند و بهترین ها را پیشنهاد می دهند.

در مورد نحوه مراقبت از بالیاژ مو و حساسیت های بعدی سوال کنید. اگر برای اولین بار است موها را بالیاژ می کنید این اطلاعات حتما به دردتان می خورد.

رنگ و دکلره روی موی تیره

مراقبت ای بعد از بالیاژ کردن موها

بعد از بالیاژ کردن موها حتما از شامپو و نرم کننده های مخصوص استفاده کنید. محصولاتی که برای موهای رنگ شده، تولید شده اند برای بالیاژ هم مناسب هستند. زیاد سخت گیر نباشید ولی محصولات بی نام و نشان را روی موها استفاده نکنید. این یک توصیه کلی است موها نباید با هر نوع شامپویی شسته شوند در مورد موس مو، ژل، اسپری ها و … هم محتاط باشید و حتما از محصولات با کیفیت استفاده کنید.

برای مراقبت از بالیاژ مو اجازه دهید موها پس از شستشو در هوای آزاد خشک شود. استفاده بیش از حد از دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو باعث خشک شدن موهایتان می شود. به خصوص اتوی مو اصلا مناسب موهای بالیاژ شده نیست زیرا در این حالت، موها حساس تر بوده و در معرض آسیب بیشتری هستند.

بعد از بالیاژ کردن، موها خشک می شوند و نیاز به آبرسانی و رطوبت رسانی دهید. با استفاده از انواع ماسک موی آبرسان می توانید مشکل را برطرف کنید. ماسک موهای خانگی برای این منظور مناسب هستند بدون اینکه هزینه زیادی صرف کنید یک ماسک عالی و کارآمد را تهیه کنید. مواد طبیعی برای ترکیبات ماسک مو استفاده کنید تا موها آبرسانی و تقویت شود.

با استفاده از روغن های طبیعی نوک موها را چرب کنید. با این کار از خشکی بیشتر ساقه مو و احتمال موخوره جلوگیری می کنید. دفعات شستشوی مو را کاهش دهید تا موها خیلی خشک نشود. در ضمن شستشوی زیاد موها می تواند زمان تمدید بالیاژ را تغییر دهد. در حالت ایده آل سالی یک یا دو بار برای تمدید بالیاژ مو کافی است.

بالیاژ مو در سالن سعیده درویش زاده

بالیاژ مو را در مرکز تخصصی موی سعیده درویش زاده تجربه کنید

بالیاژ روی هر نوع مویی زیباست به شرطی که آرایشگرتان در این زمینه تجربه کافی داشته باشد. در سالن حرفه ای احیا مو سعیده درویش زاده، تجربه ای به یاد ماندنی از رنگ و مش و هایلایت و انواع بالیاژ را به یادگار خواهید داشت. این سالن در 3 طبقه مجزا، خدمات گسترده ای را به بانوان عزیز ارائه می دهند. تجهیزات سالن از جدیدترین و مدرن ترین امکانات تهیه شده و دارای کیفیت عالی هستند. کادر حرفه ای و با تجربه سالن زیبایی مو گنجینه های ارزشمندی هستند که ما با آن می بالیم.

برای اینکه کیفیت کار طبق خواسته شما باشد تنها از محصولات با کیفیت و از برندهای معروف استفاده می شود. اینجا همیشه حق با مشتری است تا زمانی که رضایت شما جلب نشود، کار ما تمام نشده است. لطفا از قبل در مورد ساعت مراجعه به سالن هماهنگ بفرمایید تا در کوتاه ترین زمان، کارتان انجام شود.

آیا تا کنون از خدمات احیای مو کلینیک سعیده درویش زاده استفاده کرده اید؟ احیا موهای آسیب دیده بخشی از محبوب ترین خدمات ما است. مشاوره های تخصصی قبل از احیا، به رایگان انجام می شود.

4/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed