1. خانه
  2. مقالات
  3. ماسک موی مناسب موهای شما کدام است؟

ماسک موی مناسب موهای شما کدام است؟

ماسک موی مناسب موهای شما کدام است؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ماسک موی مناسب موهای شما کدام است؟
ترمیم موهای آسیب دیده
folder_openمقالات

ماسک مو از محصولات مراقبتی است که با نفوذ به کوتیکول مو، مشکلات و آسیب های آن را برطرف می کند. این نوع ماسک ها برای موهایی که دچار خشکی، زبری و خشونت زیاد هستند، عالی است اما آیا می دانید که چه نوع ماسک مویی برای شما مناسب است؟ اغلب افراد بدون توجه به ترکیبات محصولات مراقبت از مو اقدام به استفاده از آن می کنند. ماسک موی مناسب دارای ترکیباتی است که به طور اختصاصی روی آسیب های موی شما فعال می شود. همه ماسک هایی که برای مو تولید شده اند، مناسب موهای  شما نیستند.

شاید یک نوع ماسک مو دارای بهترین ترکیبات باشد اما با توجه جنس موهای تان اصلا مناسب نباشد. در ترکیبات ماسک مو از مواد نرم کننده و حالت دهنده استفاده شده است روغن های پایه، پلی ثابت این محصولات هستند. یک ماسک موی مناسب به خوبی می تواند زبری، خشکی و وزی مو را بگیرد. نحوه عملکرد این محصول طوری است که می تواند به کوتیکول مو نفوذ کند. در نتیجه تغذیه و آبرسانی مو به درستی انجام می شود و آسیب های مو ترمیم می شود.

ماسک موی مناسب

ماسک مو چه فایده ای دارد؟

در یک تعریف ساده می توان گفت که همه ماسک موها برای ترمیم، آسیب های مو طراحی شده اند. عملکرد هر نوع ماسک مو بستگی به ترکیبات آن دارد ولی در هر صورت کارایی فوق العاده این محصولات را نمی توان نادیده گرفت. در ادامه برخی از مزایای استفاده از ماسک مو بررسی شده است.

  • بازسازی و ترمیم ساقه مو

موی سالم خشک و زبر نیست اما با گذشت زمان مواردی روی ساختار مو تاثیر می گذارد و کیفیت مو را تغییر می دهد. هر بار که از رنگ مو و مواد شیمیایی دیگر استفاده می کنید و یا اوقاتی که با باد گرم سشوار، موها را خشک می کنید و …. موها دچار آسیب می شوند. این موضوع در طی سال ها خودش را نشان می دهد و چشم باز می کنید و می بینید که موهای نرم و براق و سالم تبدیل به موهایی خشک و بد حالت شده اند. این موها استحکام خوبی ندارد ولی با ماسک موی مناسب می توانید موها را ترمیم و بازسازی کنید.

تقوت موهای آسیب دیده از رنگ مو

  • آبرسانی به موهای دهیدراته

وقتی موها خشک می شود در واقع رطوبت مغز مو از بین رفته است. این موها بسیار آسیب پذیر هستند و در معرض ابتلا به موخوره قرار دارند. انواع موخوره با خشکی و دهیدراته شدن موها ارتباط مستقیم دارد. ترکیبات شیمیایی در محصولات مراقبت از مو، حرارت آفتاب و سشوار و … از دلایل اصلی دهیدراته شدن مو هستند. با ماسک آبرسان مو می توان میزان رطوبت مورد نیاز ساقه مو را تامین کرد.

از فاکتورهای دیگر خشکی مو ، از دست دادن آب مو ها است که استفاده از ماسک های مناسب می تواند رطوبت و مواد مغذی مورد نیاز مو را تامین کند. معمولا ماسک هایی که حاوی روغن های گیاهی مانند روغن کرچک و روغن نارگیل هستند توانایی خوبی در آبرسانی و تقویت مو دارند.

  • ماسک موی مناسب برای موهای تقویت موی رنگ شده

انواع رنگ مو و مواد دکلره که در هایلایت، آمبره و سامبره و …. استفاده می شود به مرور موها را ضعیف می کند. آسیب وارد شده ناشی از مواد دکلره به طور طبیعی، درمان نمی شود. حتما شاهد پف و وز و پوکی و خمیری شدن موها بعد از دکلره کردن بوده اید. یکی از فواید ماسک مو، تقویت و احیای موهای آسیب دیده از مواد شیمیایی است. این ترکیبات رطوبت و پروتئین مورد نیاز مو را تامین می کنند.

ماسک موی مناسب خشکی و وز مو

چگونه ماسک موی مناسب را انتخاب کنیم؟

ماسک های مو دارای ترکیبات مختلفی هستند و این کار انتخاب را سخت کرده است. برای اینکه یک ماسک موی خوب و دارای ویژگی های مناسب را تهیه کنید به جنس مو و ترکیبات ماسک مو توجه کنید. یکی از ساده ترین راه ها این است که بر اساس جنس و ساختار مو محصولات مراقبت از مو را خریداری کنید در مورد ماسک مو نیز تفاوتی وجود ندارد. بر این اساس دسته بندی های متنوعی وجود دارد.

ماسک موی مخصوص موهای خشک

بافت این محصولات به نسبت سنگین تر و غلیظ است. ترکیبات ماسک مو از موادی تهیه می شود که به طور خاص، موجب آبرسانی به ساقه مو می شود. روغن های پایه آبرسان، ماده اصلی در ترکیبات ماسک مو برای موهای خشک هستند. روغن آرگان، روغن جوجوبا و …. در این محصولات استفاده می شوند.

ماسک برای موهای خشک

ماسک موی مناسب موهای چرب

تعداد افرادی که ذاتا دارای موهای چرب هستند،کم نیست. برای این افراد انواع ماسک مو برای متعادل سازی چربی پوست سر مناسب است. در واقع این محصولات حاوی موادی هستند که تنظیم کننده چربی پوست هستند. در زیر پوست سر تعداد زیادی غدد سباسه وجود دارد که با ترشح سبوم پوست سر و موها را نرم و براق نگاه می دارند. گاهی ترشح این غدد بیش از حد بوده و موها حالت چرب و روغنی پیدا می کنند.

بافت ماسک موی مناسب برای این افراد سنگین و غلیظ نیست و حالت متعدل تری دارد. اگر موی چربی دارید هرگز از ماسک های حالت دهنده عمقی استفاده نکنید زیرا منافذ پوست سر مسدود می شود و مشکلات بیشتری خواهید داشت.

ماسک موی مخصوص موهای رنگ ‌شده

موهای رنگ شده در معرض خشکی و شکنندگی قرار دارند. بهترین و موثرترین ترکیبات برای احیا این موها، ترکیبات پروتئین با پایه کراتین هستند. مواد دکلره و حرارت بالای دستگاه های حالت دهنده مو دو عامل مهم در آسیب ساقه مو بوده و درصد بالایی از خانم ها با آن درگیر هستند. موهای آسیب دیده از رنگ و دکلره، مات و کدر می شوند و زیبایی خود را از دست می دهند. با استفاده از ماسک موی پروتئینه می توان درخشندگی و براق بودن موها را برگرداند.

ماسک موی مناسب خانگی

ماسک موی مناسب موهای نازک و صاف

موهای نازک، کم پشت تر دیده می شوند. بهترین ماسک مو برای این افراد، محصولات حجیم کننده مو است. معمولا ماسک موهایی با بافت سبک برای موهای نازک، صاف و کم پشت مناسب تر هستند. ترکیبات موجود در این نوع ماسک ها قایلیت حجیم تر نشان دادن موها را دارد. توجه داشته باشید که ماسک موهای غلیظ و چرب، موها را سنگین می کند و این برای موهای نازک یک فشار مضاعف است.

ماسک موهایی که با روغن های طبیعی تهیه می شوند بدون سنگین و چرب کردن مو می توانند نیازهای آن را برطرف کنند. مواد موثر در روغن های طبیعی موجب تقویت موهای نازک شده و رطوبت مو را نیز در حد متعادل نگاه می دارد. بهترین روغن برای این افراد، روغن نارگیل طبیعی است.

ماسک مو برای موهای ضخیم

ضخامت مو ارتباط با ژنتیک فرد دارد. موی بعضی ها ذاتا ضخیم تر از حالت عادی است. این موضوع آسیب به حساب نمی آید و در واقع موها سالم هستند. مشکل از وقتی شروع می شود که بخواهید موهای پر پشت و ضخیم تان را شانه کنید. معمولا این نوع مو مستعد گره است. گره خوردن موهای ضخیم یک دردسر واقعی است. هرگز سعی نکنید با زور کشیدن گره های مو را باز کنید این کار باعث قطع شدن ساقه مو می شود.

با استفاده از ماسک موی حالت دهنده عمقی می توانید لطافت و نرمی بیشتری به بافت مو بدهید. این در شرایطی است که موها سالم باشد و با حرارت و مواد شیمیایی آسیب ندیده باشد. در این صورت حالت دهنده ها همه نیازهای مو را تامین می کنند و دیگر موقع شانه زدن به موها، مشکلی نخواهید داشت.

مراقبت از موهای آسیب دیده

ماسک برای موهای فر

مو فرفری ها باید بیشتر مراقب موهای زیبای خود باشند. موهای فر مستعد خشکی و وز است. این جنس مو خیلی زود دچار کمبود رطوبت و چربی می شوند و همین موضوع حالت موی فر را خراب می کند. وقتی موها رطوبت و روغن طبیعی کافی ندارند، نرمی و لطافت خود را از دست می دهند و زبر و خشن و غیر قابل کنترل می شوند. انواع ماسک موی آبرسان بر پایه پروتئین و کراتین برای این افراد مناسب است.

ماسک ضد ریزش مو

وقتی به هر دلیلی مواد مورد نیاز موها تامین نشود، موها ضعیف و سست می شوند. این موها کیفیت مناسبی ندارند و به مرور از پوست سر جدا شده و می ریزند. برای جلوگیری از ریزش مو می توانید از ماسک موی مناسب با نیازهای مو استفاده کنید. قبل از آن لازم است تا علت ضعیف شدن مو مشخص شده و مشکل برطرف شود.

ابریشمی کردن موها با ماسک مو

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

وقتی موها در اثر رنگ و دکلره سوخته و به کلی پودر شده، ماسک مو کارساز نیست. همه محصولات مراقبت مو برای حفظ سلامت و بهبود کیفیت موها طراحی شده اند. این مواد نمی توانند بافت آسیب دیده و تخریب شده ساختار گوگردی مو را ترمیم کنند. در سالن زیبایی مو درویش زاده انواع تراپی مو ارائه می شود.

اگر موهایتان خشک و پف و وز شده، خمیری و پودر شده یا از ساقه قطع می شود، راه حل آن اینجاست. با تامین نیاز مو و آبرسانی و پروتئین رسانی به عمق مو می توان آسیب وارد شده به ساقه مو را برطرف کرد. لاین احیا مو شامل نانو بوتاکس، پروتئین تراپی مو، کراتینه و احیا و انواع ویتامینه برای موهای خشک، چرب و سست است.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از هزینه ها تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed