1. خانه
  2. مقالات
  3. اشتباهات رایج که به موها آسیب می زند

اشتباهات رایج که به موها آسیب می زند

اشتباهات رایج که به موها آسیب می زند

  1. خانه
  2. مقالات
  3. اشتباهات رایج که به موها آسیب می زند
اشتباهات رایج مو
folder_openمقالات

داشتن موهای خشک و شکننده همیشه به دلیل ژنتیک نیست. در اغلب موارد این آسیب، ناشی از اشتباهات رایج روزمره است که ندانسته انجام می شود. از شامپویی که خریداری می کنید گرفته تا ابزارهای حرارتی حالت دهنده مو و یا حتی نحوه خوابیدن می تواند بر سلامت موها تاثیر بگذارد. اشتباهات مراقبت از مو گاهی به قدری عادی است که شاید باور کردنش سخت باشد. اما همین موارد به ظاهر عادی و ساده هستند که نمی گذارند زیبایی و جذابیت موها، آشکار شود.

 آسیب مو همیشه نتیجه کاری نیست که انجام می دهید. حتی کارهایی که انجام نمی دهید هم می تواند موها را در معرض آسیب قرار دهد. در ادامه برخی اشتباهات ساده در مراقبت از مو آورده شده که با انجام ندادن آن ها می توانید درخشندگی و استحکام مطلوب را برای موها ایجاد کنید. کدامیک از این اشتباهات را انجام می دهید؟ در کامنت ها حتما بنویس

اشتباهات مراقبت از مو

اشتباهات مراقبت از مو در حمام

حمام با آب داغ خیلی مطبوع است اما آب داغ بلای جان پوست و موهایتان است. اگر عادت دارید با آب داغ دوش بگیرید حتما در این رویه تغییر دهید. آب داغ چربی و روغن طبیعی پوست سر را خشک می کند و خیلی زود ظاهر موها را تغییر می دهد. این چیزی نیست که بخواهید تجربه کنید. موهایی که با آب داغ شسته می شوند خشک، وز و پر از شوره و موخوره هستند.

یکی دیگر از اشتباهات رایج در مراقبت از مو این است از نرم کننده مو، درست همانند شامپو استفاده می کنید! نرم کننده ها دارای فرمولاسیون متفاوتی هستند و برای ریشه مو مشکل ایجاد می کنند. آیا نرم کننده را روی همه قسمت های مو و پوست سر ماساژ می دهید؟

با همین اشتباه ساده، به کلی موها صدمه می بینید زیرا پوست سر در معرض آسیب قرار دارد. مواد موجود در نرم کننده ها باعث ریزش موی شدید می شود. نرم کننده را باید روی ساقه مو بمالید و بعد از چند دقیقه موها را آبکشی کنید.

همیشه موها را با سشوار خشک می کنید

اگر از افرادی هستید که دوش گرفتن در صبح را دوست دارید احتمالا همیشه از سشوار استفاده می کنید! قبل از خارج شدن از منزل باید موها را خشک کنید و معمولا زمان هم کم است. بنابراین چاره ای باقی نمی ماند جز اینکه با باد گرم سشوار، رطوبت موها را خشک کنید. گرمای شدید به موها آسیب می زند. این مورد از آن دسته اشتباهات مراقبت از مو است که البته خودتان هم می دانید ولی بارها و بارها انجام می دهید. حداقل اگر هر روز این کار را انجام می دهید از مواد محافظ حرارتی مو و باد سرد سشوار استفاده کنید

اتوی موی ارزان قیمت

از اتوی موی ارزان، استفاده می کنید!

شاید تصور می کنید که این چه ربطی به اشتباهات مراقبت از مو دارد. حقیقت این است که همه ابزارهای طراحی شده حرارتی و اتو موهای موجود در بازار دارای کیفیت یکسانی نیستند. صاف کننده ها یا فر کننده های موی ارزان قیمت، به احتمال زیاد باعث خشکی و شکنندگی موها می شوند.

مثال جنس صفحه اتوی مو روی قیمت ها تاثیر می گذارد. اتو موهای ارزان قیمت دارای صفحات فلزی هستند که حرارت را یکسان پخش نمی کنند. در ضمن برخی از اتو موهای بسیار با کیفیت، محفظه ای برای آب دارند که از خشک شدن رطوبت بافت مو جلوگیری می کنند. کمی بیشتر هزینه کنید تا یک ابزار حالت دهنده مناسب را خریداری کنید.

شانه زدن به موهای خیس

اشتباه در شانه زدن به مو داخل و خارج از حمام

اشتباهات مراقبت از مو تنها مربوط به داخل حمام نیست هر عملی که روی موها انجام شود می تواند موجب آسیب به ساقه مو بشود. در مورد شانه نکردن موهای خیس زیاد شنیده اید. اما واقعا چقدر به این نکته توجه می کنید؟ وقتی در حین شامپو زدن، موها را زیاد چنگ بزنید تارهای مو در هم گره می خورد. هرگز از شانه و برس برای باز کردن گره موهای خیس استفاده نکنید.

تا زمانی که موها خیس و مرطوب است نباید موها را شانه بزنید. حتی خشک کردن موها با حوله نیز کافی نیست. صبر کنید تا مو، کامل خشک شود. با همین ترفند ساده لطف بزرگی به موهای تان می کنید.

استفاده از شانه و برس اشتباه هم به همان اندازه، موها را در معرض آسیب قرار می دهد. شانه موهای شما ممکن است بی ضرر به نظر برسد. اما این فقط ظاهر قضیه است. چنانچه دندانه های شانه و برس، تیز و فلزی باشد به شدت پوست سر را خراش می دهد. یک برس چوبی با دندانه های درشت، بهترین انتخاب برای موها است. برس های با الیاف طبیعی و مویی نیز به اندازه کافی نرم و لطیف هستند و حتی پوست سر را نیز کمی ماساژ می دهند.

روش صحیح خوابیدن با موهای باز

اشتباهات مراقبت از مو در خوابیدن

دو اشتباه رایج در این زمینه وجود دارد. اولی این است که با موهای خیس بخوابید. دیگری هم که کمتر به آن توجه می شود، جنس بالش است.

خوابیدن با موهای خیس

اگر عادت دارید شب ها دوش بگیرید و همانطور با موی خیس بخواید، موهای خود را به زودی از دست می دهید! خوابیدن با موهای خیس از بزرگترین اشتباهات مراقبت از مو است که خیلی ها ندانسته انجام می دهند. موها در حالت مرطوب حالت ارتجاعی و انعطاف پذیری دارد و این امر مو را مستعد شکنندگی می کند.

 برای جلوگیری از پاره شدن موها در هنگام خواب، قبل از خوابیدن موهای خود را کاملاً خشک کنید. با همین راهکار ساده می توانید جلوی آسیب های بیشتر را بگیرید.

تاثیر خواب بر مو

رایج ترین اشتباهات در مراقبت از مو

پیرایش موها در مرتب نگاه داشتن آن ضروری است. یکی از بهترین و رایج ترین مدل های مو، دم اسبی است که در بین دختر خانم های جوان خیلی پر طرفدار است. مدل موهای پیچانده شده شبیه به تصویر هم خیلی رایج است. هر چقدر موها را سفت ببندید و موقع بستن موها را بیشتر بکشید، پوست سر دچار آسیب بیشتری می شود. هر نوع فشار روی پوست سر برای موها نوعی استرس به حساب می آید.

در مورد پیچاندن مو بالای سر هم، اوضاع به همین صورت است. اگر وقت کافی برای حالت دادن موها ندارید و موها را محکم می بندید و می پیچانید، تارهای مو شکسته می شوند و در همان قسمت شروع به خورد شدن می کنند. قسمت های کشیده شده پوست سرا نیز فراموش نکنید. درست از همین قسمت ها موها شروع به ریختن می کند و این چیزی نیست که بخواهید تجربه کنید.

اشتباهات مراقبت از مو با کش

نخوابیدن روی بالش ساتن

چقدر به راحتی بالش توجه دارید؟ برای اینکه گردن درد نگیرید همه سعی تان را می کنید که یک بالش با اندازه مناسب و نرم و … تهیه کنید. اما آیا می دانید که همین بالش با رویه کتان، نخ و الیاف پلی استر و … مقصر اصلی گره های مو در صبح بعد است؟

موقع خواب با هر حرکتی که می کنید بین موها و روبالشی اصطکاک ایجاد می شود. تماس موها با بالش می تواند منجر به شکستن موها و گره های زیاد در تارهای مو بشود. ساتن یا همان پارچه ابریشمی، بهترین و مناسب ترین متریال برای جنس روبالشی است. ابریشم کمترین اصطکاک را با تارهای مو ایجاد می کند و نمی گذارد موها در موقع خواب، دچار کشش و پارگی شوند.

اشتباهات رایج در مزاقبت از مو

پول خرج نمی کنید!

یکی از رایج ترین اشتباهات مراقبت از مو این است که به یک سالن ارزان قیمت مراجعه می کنید. دکلره کردن موها، کراتینه و احیا، خدمات نوین تقویت مو و …. همگی از کارهای تخصصی است و آرایشگرتان باید به اندازه کافی در این زمینه آگاهی داشته باشد. با مراجعه به یک سالن موی ارزان قیمت از دو جهت به موهای تان ظلم می کنید.

اول اینکه فرد آرایشگر، مهارت لازم را ندارد. نتیجه این می شود که موها می سوزد و دچار آسیب جدی می شود.

دوم اینکه در سالن های ارزان قیمت، از مواد خوب و با کیفیت استفاده نمی کنند.

مهارت آرایشگر و نوع مواد هر دو خودش را روی موهای تان به وضوح نشان می دهد. اگر تاکنون همیشه به سالن های غیر تخصصی مراجعه کرده اید حداقل برای یک بار هم که شده، موهای خود را به دست یک آرایشگر متخصص بسپارید. به این ترتیب خودتان متوجه تغییر می شوید و اصلا نیازی به هیچ توضیحی نیست.

هزینه کردن برای خدمات مو و یا خرید محصولات مراقبت از مو و ابزارهای حرارتی حالت دهنده مو، ضروری است. با این کار سلامت موهای خود را بیمه می کنید. در هر موردی می خواهید صرفه جویی کنید ولی در مورد سلامت پوست، مو و بدن تان از هیچ خرجی دریغ نکنید. سلامتی بزرگ ترین و ارزشمندترین دارای انسان است و موهای سالم بخشی از سلامت عمومی بدن هستند.

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

رنگ مو و مواد دکلره به موها آسیب می زنند. اگر موهای خود را در یک سالن غیر حرفه ای دکلره یا کراتین و … کرده اید احتمالا با مشکلات زیادی مواجه هستید. اگر بعد از کراتینه و احیا و خدمات ترمیم مو، محصولات مراقبت از موی خوب استفاده نکرده باشید هم موهای تان حال و روز خوبی ندارد.

به هر دلیلی که موهای تان دچار آسیب شده با ما تماس بگیرید. مرکز تخصصی احیا مو، مشاوره رایگان خدمات مو ارائه می دهد. به این ترتیب برای ترمیم موها و عملیات بازسازی و احیا راهنمایی های لازم را دریافت می کنید. همین حالا برای اصلاح و بهبود کیفیت موهایتان اقدام کنید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed