1. خانه
  2. مقالات
  3. 6 توصیه برای پوشاندن موهای خاکستری

6 توصیه برای پوشاندن موهای خاکستری

6 توصیه برای پوشاندن موهای خاکستری

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 6 توصیه برای پوشاندن موهای خاکستری
پنهان کردن موهای خاکستری
folder_openمقالات

خاکستری شدن موها بخشی از پروسه افزایش سن است. همین طور که سن و سال بالاتر می رود موهای خاکستری و سفید هم سر و کله شان پیدا می شود. ناگفته نماند که این روزها خیلی از جوان ترها هم با این مشکل روبرو هستند. شاید افراد کم و سن و سالی را دیده باشید که تعدادی موی خاکستری دارند و این موضوع گاهی بسیار آزار دهنده است. شاید به فکر افتاده باشید که یک طوری این تارهای خاکستری مو را پنهان کنید. پوشاندن موهای خاکستری چندان هم کار دشواری نیست. کارهای زیادی می توانید انجام دهید که موهای خاکستری چندان در دید نباشند.

واقعیت اینست که اغلب افراد این تارهای سفید و خاکستری مو را دوست ندارند. این به دلیل تصوری است که از موی سفید داریم. خواه ناخواه وقتی موها خاکستری می شود سن فرد بالاتر نشان داده می شود. به طور طبیعی همیشه دیده ایم که افراد سالمند، موهای خاکستری و سفید دارند. پس در هر سن و سالی اگر با این مشکل روبرو شویم پیرتر از سن واقعی به نظر برسیم. این مورد آقا و خانم هم ندارند همه افراد با هر نژاد و ملیتی که دارند روزی موهای خاکستری را روی سرشان می بینند. این یک فاجعه نیست با استفاده از روش های ساده پوشاندن موهای خاکستری که در ادامه گفته شده، مشکل به کلی برطرف می شود.

راه های پوشاندن موهای خاکستری

چگونه موهای خاکستری را پنهان کنیم؟

سوال اینجاست که اصلا چرا می خواهید این کار را انجام دهید؟ پوشاندن موهای خاکستری چندان هم ضروری نیست. خیلی از خانم ها و آقایان پا به سن گذاشته دارای موهای جو گندمی و حتی یک دست سفید هستند. برای برخی از افراد این استایل خیلی هم شیک و باکلاس است. با همه جذابیت هایی که موی سفید و خاکستری دارد برای خیلی ها ضروری است که تارهای سفید مو را پنهان کنند.

به خصوص وقتی موها را رنگ کرده باشید، با رشد ریشه مو تارهای خاکستری بدجوری توی چشم هستند و این اصلا جالب نیست. با ما همراه شوید که راه های ساده پوشاندن موهای خاکستری را یاد بگیریم. به عنوان اولین ایده توصیه می کنم فرق سرتان را عوض کنید!

عوض کردن فرق سر

1- عوض کردن فرق سر

این یک روش ساده و قدیمی است که خیلی ها از آن استفاده می کنند. اگر تعداد تارهای خاکستری مو چندان زیاد نیست می توانید این روش را امتحان کنید.  همیشه فرق سر راست دارید؟ آن را به سمت دیگر تغییر دهید! اگر فرق وسط باز می کنید موها را بالا بزنید یا یک طرف فرق باز کنید. به هر حال هر تغییری می تواند روی پوشاندن موهای خاکستری تاثیر داشته باشد.

قضیه این است که پراکندگی موهای خاکستری، منظم نیست. این یعنی شاید در بخشی از موهایتان، تعداد تارهای سفید و خاکستری مو بیشتر از قسمت های دیگر باشد. همین حالا جلوی آینه موها را بررسی کنید. می بینید که پراکندی موهای خاکستری یکسان نیست. خب این می تواند به نفع ما باشد و با تغییر فرق سر تا حدود زیادی جلوی این موهای رنگ باخته، از دید پنهان می شوند. اگر تعداد موهای خاکستری زیاد بود ناچارید از رنگ مو استفاده کنید.

رنگ کردن موهای سفید

2- پوشاندن موهای خاکستری با رنگ مو

رنگ کردن مو رایج ترین راه برای پنهان کردن موهای خاکستری است. خیلی ساده می توانید یک رنگ مو تهیه کنید و با آن همه رنگ موهای خود را تغییر دهید. در نظر داشته باشید موهای سفید اندکی ضخیم تر و خشک تر هستند و به سختی رنگ می گیرند. اما کار نشد ندارد به هر حال می توانید با رنگ مو از شر موهای خاکستری خلاص شوید. حداقل برای مدتی موها رنگ دارند.

به طور کلی دو نوع رنگ موی شیمیایی و طبیعی برای پوشاندن موهای خاکستری وجود دارد. رنگ موهای شیمیایی به 3 گروه رنگ موی دائمی، نیمه دائمی و موقت تقسیم می شوند. رنگ های دائمی از نظر ترکیبات شیمیایی قوی تر هستند و ماندگاری خیلی بالاتری دارند. پوشش دهی این رنگ ها هم بسیار زیاد است و خیلی ساده حتی بد قلق ترین موهای خاکستری را هم رنگ می کنند. اما رنگ موی دائمی موجب آسیب شدید به ساختار مو می شود و شاید برای استفاده دائمی مناسب نباشد.

رنگ موهای فانتزی در گروه رنگ موی موقت هستند. این نوع رنگ ها پس از شستشو کامل از روی تارهای مو پاک می شوند. میزان ماندگاری رنگ موی موقت بسیار کم است. البته به همین میزان نیز این رنگ ها آسیب کمتری به مو وارد می کنند. طیف وسیعی از رنگ موهای شیمیایی تولید شده و به راحتی می توانید رنگ مورد نظرتان را پیدا کنید.

اما رنگ موهای طبیعی تنوع کمتری دارند و قدرت انتخاب کمتری دارند. البته در نظر بگیرید این نوع رنگ موها عموما از گیاهان و طبیعت گرفته شده اند و حاوی مواد مضر شیمیایی نیستند. بنابراین در حالت کلی رنگ موی طبیعی هیچ آسیبی به مو نمی رساند. رنگ کردن مو با حنا یکی از ساده ترین راه ها برای تغییر رنگ موها است.

درخشش و جلا دادن به موهای خاکستری

3- هایلایت راهی برای پوشاندن موهای خاکستری

آیا چند تار موی خاکستری همه اعتماد به نفس تان را گرفته است؟ اگر نمی خواهید همه موها را رنگ کنید برای پنهان کردن موهای سفید، راه ساده تری هم وجود دارد. از آرایشگرتان بخواهید تا یک هایلایت ملایم و جذاب روی موهای شما انجام دهد. به همین سادگی به جای اینکه کل موها را رنگ کنید، مشکل را برطرف می شود.

افزودن هایلایت روی موهای خاکستری موجب زیباتر دیده شدن رنگ موی طبیعی تان می شود. این ترفند ساده حتی تارهای خاکستری و سفید مو را نیز پنهان می کند و دیگر موضوع این حد آزار دهنده نیست.

4-پوشاندن ریشه مو با اسپری

بسیاری از خانم ها با این مشکل روبرو هستند. از این طرف موها را رنگ می کنید و بعد از چند هفته، رشد ریشه مو رازتان را برملا می کند. با توجه به ژنتیک رشد ریشه مو در افراد، متفاوت است. بعضی ها بعد از یک ماه و برخی دیگر حتی پس از دو هفته، رشد ریشه مو زیادی دارند. حالا چاره چیست؟ نمی توانید همیشه رنگ به دست باشید و دائم ریشه موهایتان را رنگ کنید. از طرفی با این وضعیت هم که اصلا درست نیست و تارهای خاکستری بدجور جلوی چشم تان هستند.

ساده ترین روش برای پوشاندن موهای خاکستری ریشه، استفاده از اسپری رنگ ریشه است. با این محصول به راحتی می توانید موقع خروج از منزل و حضور در جمع، ریشه مو را رنگ کنید. پس از شستشو نیز رنگ ریشه مو پاک می شود ولی نگران نباشید شما یک اسپری رنگ ریشه خوب در اختیار دارید.

رنگ کردن ریشه مو

5- پوشاندن موهای سفید فوری با قلم مخصوص

با یک جستجوی ساده در فروشگاه های لوازم آرایشی- بهداشتی می توانید محصولات جالبی را تهیه کنید. ماژیک های رنگی مخصوص ریشه مو از همین محصولات جذاب هستند. خودکار یا ماژیک رنگ ریشه مو برای مواقعی که وقت ندارید تا موها را رنگ کنید، عالی است. بعضی از این محصولات دارای براش کوچکی هستند که با آن می توانید سریع قسمت ریشه مو را رنگ کنید. به این ترتیب همه موهای خاکستری به طور موقت از دید پنهان می شوند.

6- درخشش و جلا دادن به موهای خاکستری

حالا نوبت به جذاب ترین ایده برای پوشاندن موهای خاکستری است. اگر نمی خواهید موها را رنگ کنید این راه حل می تواند مشکل را برطرف کند. بسیاری از خانم ها به دلیل مضرات رنگ موهای شیمیایی تمایلی به استفاده از رنگ مو ندارند. به خصوص وقتی تنها تار موی خاکستری دارید شاید رنگ کردن مو ایده خوبی هم نباشد. به هر حال مضرات این کار بیش از فواید آن است. حنا و بابونه و …. هم از رنگ های طبیعی هستند که برخی از افراد آن را نمی پسندند.

برای پوشاندن موهای خاکستری در مهمانی ها و مجالس می توانید از اکلیل های رنگی استفاده کنید. این محصولات ترکیبی از ژل مو و اکلیل هستند و روی ساقه مو می نشینند. در واقع هیچ نوع ماده شیمیایی به بافت مو نفوذ نمی کند بنابراین نگران آسیب های احتمالی به موهای خود نباشید. تنوع رنگی اکلیل های مخصوص هم زیاد است با توجه به پایه رنگ موی خود یک اکلیل رنگی جذاب و خاص را انتخاب کنید. با همین راهکار ساده تمرکز از روی موهای خاکستری برداشته می شود و اکلیل ها کار خودشان را انجام می دهند.

بازسازی و احیا مو

مرکز تخصصی زیبایی مو و احیا مو سعیده درویش زاده

دیگر نگران موهای خاکستری نباشید. در این سالن انواع رنگ موهای کلاسیک و فانتزی طبق ژورنال های روز دنیا، ارائه می شود. رنگ و مش و انواع هایلایت، لولایت، آمبره، سامبره، بالیاژ مو و و رنگ موهای فانتزی و فشن برای سلیقه های خاص. اگر تاکنون تجارب بدی از رنگ و دکلره و هایلایت مو دارید، همه را فراموش کنید. ما اینجاییم تا بهترین ها برای شما ارائه کنیم.

کافی است رنگ موی مورد نظرتان را از آلبوم جدید 2022 انتخاب کنید و بقیه کار را به دستان هنرمند آرایشگران ما بسپارید. حتی اگر موهای شما در اثر دکلره های بی کیفیت قبلی دچار آسیب شده است نیز می توانید ابتدا موها را بازسازی و احیا کنید. اینجا یک سالن آرایشگاه معمولی نیست بلکه کلینیک تخصصی احیا مو با شهرت جهانی است.

برخی از خدمات سالن عبارتند از: کراتینه و احیا مو، پروتئین درمانی، پلکس تراپی، نانو بوتاکس مو، ویتامینه مو و …..

هر سوالی در مورد خدمات سالن دارید، با ما در میان بگذارید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed