1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه چتری هایمان را در خانه کوتاه کنیم؟

چگونه چتری هایمان را در خانه کوتاه کنیم؟

چگونه چتری هایمان را در خانه کوتاه کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه چتری هایمان را در خانه کوتاه کنیم؟
کوتاه کردن چتری در خانه
folder_openمقالات

کوتاه کردن چتری در خانه تنها 5 دقیقه طول می کشد ولی پیامدهای آن تا مدت ها گریبانتان را می گیرد. موی چتری باید به چهره تان بیاید وگرنه اصلا جذابیتی ندارد. اگر صورت بیضی شکل و کشیده ای دارید احتمالا با موهای چتری مشکلی نخواهید داشت. به هر حال چتری های جلوی سر، صورت را گردتر و کوچک تر نشان می دهد قبل از تصمیم به کوتاه کردن چتری ها، خوب فکر کنید. آیا واقعا می خواهید چتری هایتان را کوتاه کنید؟

آیا واقعا می خواهید خودتان چتری ها را کوتاه کنید؟ مدت ها طول می کشد تا دوباره موهای بریده شده، بلند شوند. بهترین کار اینست که به آرایشگاه مراجعه کنید و اجازه بدهید یک حرفه ای موهایتان را کوتاه کند. به هر حال آرایشگر بهتر می تواند چتری هایتان را کوتاه کند. اگر همچنان اصرار دارید این گوی و این میدان. با ما همراه شوید تا روش کوتاه کردن چتری ها را یاد بگیریم.

آموزش کوتاه کردن چتری در خانه

برای اینکه چتری ها همیشه به یک اندازه باشد باید مرتب قسمت انتهای موهای چتری را کوتاه کنید. این کار می تواند برای تان گران تمام شود. به هر حال هزینه آرایشگاه و کوتاه کردن موها آن به فواصل کوتاه تر خودش مبلغ زیادی خواهد شد. اما وقتی موهای چتری را در خانه کوتاه می کنید مقدار زیادی صرفه جویی خواهید کرد. این در صورتی است که مدت های زیادی چتری گذاشته باشید در این صورت لازم است تا طریقه کوتاه کردن چتری را یاد بگیرید.

به نظر کار ساده ای است اما فوت و فن خاص خود را دارد. شاید در بار اول در بریدن چتری ها کمی ناشیانه عمل کنید ولی در نوبت های بعدی، قطعا مهارت بیشتری خواهید داشت پس نگران نباشید و شروع کنید.

محوه کوتاه کردن چتری ها

چتری ها را خودت کوتاه کن

برای کوتاه کردن چتری در خانه به یک قیچی مناسب نیاز دارید. قیچی مخصوص آرایشگری برای این کار مناسب تر است. قیچی برش نان، قیچی گوشت و مرغ، قیچی کاردستی و ….. هیچکدام برای کوتاه کردن موها مناسب نیستند. اگر می خواهید چتری ها را در خانه کوتاه کنید بد نیست به فکر خرید یک قیچی آرایشگری خوب باشید.

به جز قیچی به شانه و گیره مو نیز نیاز دارید. این ها حداقل وسایل مورد نیاز برای کوتاه کردن چتری در خانه است. یکبار هزینه می کنید و این لوازم را خریداری می کنید ولی برای همیشه می توانید کار کوتاه کردن چتری ها را به تنهایی انجام دهید.

روش کوتاه کردن چتری ها

آماده سازی برای کوتاه کردن چتری ها در خانه

بهتر است موها را از قبل بشویید و از نرم کننده نیز استفاده کنید. اجازه دهید تا موها در هوای آزاد خشک شود تقریبا 3 ساعت طول می کشد تا بافت مو به طور کامل خشک شود و حالت طبیعی به خود بگیرد. اگر از سشوار استفاده می کنید دما را روی کم تنظیم کنید و مثل همیشه موها را حالت بدهید.

برای کوتاه کردن موی چتری حتما صبر کنید تا موها کاملا خشک شود. هرگز موی خیس را قیچی نکنید. بریدن موی خیس اصلا کار درستی نیست و به موهایتان صدمه می زند. موهای خیس در اثر کمترین فشار و کشیدگی دچار آسیب می شوند. قبل از اینکه دست به قیچی شوید از خشک بودن موها مطمئن شوید.

از طرفی موهای خیس بلندتر هستند و موقع قیچی زدن نمی توانید اندازه واقعی چتری ها را تشخیص دهید. بعد از کوتاه کردن مو نیز دیگر کار از کار گذشته و چتری ها احتمالا بیش از حد کوتاه شده اند. در این صورت حداقل یک ماه باید صبر کنید تا موهای جلوی به اندازه مناسب برسد. در این مدت هر بار که به آینه نگاه می کنید متوجه اشتباهتان می شوید.

آموزش کوتاه کردن چتری در خانه

کوتاه کردن موی چتری در خانه

برای اینکه موهای چتری را کوتاه کنید نیازی به دانستن فنون آرایشگری و پیرایش مو نیست. این موها در جلوی سر هستند و تقریبا در دیدتان قرار دارند بنابراین خیلی راحت می توانید بلندی چتری ها را اندازه گیری کنید. به طور ساده روش کار به این صورت است:

موها را شانه بزنید و قسمت های کناری مو را با سنجاق سر محکم کنید تا روی صورت تان نریزد. فرق سر را پیدا کنید و یک به صورت مثلث موهای چتری را جدا کنید. راس مثلث روی فرق سرتان قرار دارد.

اندازه چتری ها چقدر باشد؟ بلندی یا کوتاهی موی چتری خیلی سلیقه ای است. با توجه به فرم صورت و مدل موهایتان می توانید یک اندازه را در نظر بگیرید. برای خودتان یک معیار مشخص داشته باشید به عنوان مثال لبه زیرین ابرو را در نظر بگیرید و چتری ها را تا این اندازه، کوتاه کنید.

حالا یک دسته از موها را بین انگشتان اشاره و وسط خود ببرید. انگشتان خود را جایی قرار دهید که می خواهید موهای چتری را قطع کنید. به این ترتیب یک حدود قابل قبولی را مشخص کرده اید که بیشتر از آن موها کوتاه نمی شود.

قیچی را عمود بر موی چتری قرار دهید و هر مقداری که از موهای زیر انگشتان بیرون می آید را با میلیمتری کوتاه کنیدیک نقطه را برای شروع در نظر بگیرید و از آن به عنوان راهنما استفاده کنید. به سمت دو طرف سر پیش بروید و همه موهای چتری را برش بزنید.

انتخاب قیچی مناسب برای کوتاهی مو

از بین بردن رد قیچی روی چتری ها

بعد از اینکه چتری ها را کوتاه کردید احتمالا متوجه تیزی و خطوط جای قیچی می شوید. این خطوط خیلی توی ذوق می زنند و باید به نحوی آنها را از بین ببرید. ابتدا یکبار موهای چتری را شانه بزنید و آن تارهایی را که جا مانده یا از چتری بیرون زده، را با دقت کوتاه کنید. با دقت و وسواس موها را نوک گیری کنید تا همه قسمت های چتری به یک اندازه باشد.

برای این کار می توانید چتری ها را مثل حالت قبل بین انگشتان بگیرید و قیچی را داخل موها طوری حرکت دهید که خطوط از بین برود و موها بافت دار بشود. مراقبت باشید خیلی موها را قیچی نزنید زیرا انتهای چتری ها بیش از حد نازک خواهد شد.

کوتاه کردن موی چتری

نبایدهای کوتاه کردن چتری در خانه

هرگز موهای چتری را خیس نکنید. تارهای خیس خاصیت کشسانی زیادی دارند و در اثر حرکت شانه آسیب می بینند. در ضمن نمی توانید بلندی چتری مو را دقیق تنظیم کنید.

هرگز از قیچی های متفرقه برای کوتاه کردن موها استفاده نکنید. کار با قیچی آرایشگری بسیار راحت تر است زیرا این وسیله برای کوتاه کردن مو ساخته شده و دارای تیغه و دسته مناسب تری است.

هرگز چتری ها را خیلی کوتاه نکنید همیشه وقت برای کوتاه کردن بلندی چتری هست. اگر از مدل چتری خوشتان نیاید مدت ها طول می کشد که چتری ها دوباره به اندازه قبل، رشد کنند.

در نظر داشته باشید که وقتی موها را در انگشتان می گیرید موها کمی کشیده می شود و صاف است. پس از کوتاه کردن موها، اندازه چتری کمتر دیده می شود به خصوص وقتی موها فر و مواج باشد.

کوتاه کردن چتری فر

روش کوتاه کردن چتری های فر

افرادی که موهای فر و مواج دارند با احتیاط بیشتری چتری ها را کوتاه کنند. شاید خیلی فکر خوبی نباشد که موی چتری را خودتان کنید. موهای فر، پیچ و تاب زیادی داارند و تنظیم بلندی چتری ها کار ساده ای نیست. در ضمن وقتی موها بین انگشتان دست قرار می گیرند کمی کشیده می شوند و فرها باز می شود. در این صورت احتمال اشتباه در اندازه گیری زیاد است.

البته این موضوع باعث نمی شود که چتری ها را کوتاه نکنید. این روزها بسیاری از سلبریتی ها و چهره های هنری، چتری های فر را انتخاب کرده ند. چتری های فر ترند سال هستند و طرفداران زیادی هم دارند. اگر موهای فری دارید می توانید چتری های خود را به صورت آزاد روی صورت بریزید یا اینکه چتری ها را یک طرف جمع کنید. در هر صورت جذابیت این موهای فرفری خیلی زیاد است.

این کار را به آرایشگرتان واگذار کنید و از چتری های زیبایتان لذت ببرید. هر از گاهی چتری ها را بالای سر جمع کنید یا موهای جلوی سرتان را با اتوی مو صاف کنید.  با صاف کردن مو کارتان ساده تر می شود. به هر حال انتخاب های زیادی دارید و همیشه می توانید مدل موهای جدید را نیز انتخاب کنید.

مرکز تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده

آیا موهای تان در اثر رنگ و دکلره و یا حرارت بالای سشوار سوخته و آسیب دیده؟ آیا بعد از یک رژِم غذایی سخت، دچار ریزش مو شده اید؟ هر مشکلی که با موهایتان دارید با ما در میان بگذارید. ما با استفاده از بهترین روش های روز دنیا، کارهای ترمیم و احیای موها را انجام می دهیم. برای داشتن حال خوب باید به ظاهرتان رسیدگی کنید ما اینجاییم تا مشکلات موهایتان را درمان کنیم.

روش های درمانی روتین در سالن زیبایی عبارتند از: پروتئین تراپی مو، نانو بوتاکس مو، پلکس تراپی مو، ویتامینه موی نازک، رفع ریزش مو، احیای موهای آسیب دیده و سوخته.

در ضمن جدیدترین تکنیک های رنگ و مش و انواع هایلایت های کلاسیک و فشن زیر نظر متخصصین مرکز مو، ارائه می شود. ما از بهترین مواد موجود در بازار استفاده کنیم که حال موهایتان را خوب کنیم. اینجا یک مرکز تخصصی است که سال ها در زمینه موی بانوان فعالیت دارد. برای مشاوره رایگان در مورد تهیه محصولات بهداشتی مو و یا انجام خدمات تخصصی مو، همین حالا تماس بگیرید.

1.7/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed