1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه موهای سوخته با مواد دکلره را سریع درمان کنیم؟

چگونه موهای سوخته با مواد دکلره را سریع درمان کنیم؟

چگونه موهای سوخته با مواد دکلره را سریع درمان کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه موهای سوخته با مواد دکلره را سریع درمان کنیم؟
ترمیم موهای سوخته
folder_openمقالات

خانم های ایرانی علاقه زیادی به روشن کردن موهای خود دارند. رنگ موی ایرانی ها به طور طبیعی، تیره است و به سادگی رنگ های روشن و بلوند روی موها نمی نشیند. برای اینکه موها چندین درجه روشن تر شود معمولا از مواد دکلره استفاده می شود. به این ترتیب می توانید در یک جلسه موها را تا حدی که می خواهید روشن تر کنید. اما دکلره، آسیب زیادی به موها می زند و حتی گاهی موها می سوزد و جزغاله می شود. برای ترمیم موهای سوخته از دکلره راه های مختلفی وجود دارد.

دکلره یک تکنیک رایج برای از بین بردن رنگدانه های مو است. در این روش ابتدا رنگ اصلی مو کاملا به حالت خنثی و بدون رنگ در می آید و بعد می توان رنگ مورد نظر را روی این دکلره اجرا کرد. در رنگ موهای تیره از مواد دکلره استفاده نمی شود ولی برای بلوند کردن مو، مواد دکلره کارایی موثری دارد. دکلره از مواد شیمیایی بسیار قوی است و کار با آن نیاز به تخصص و تجربه دارد. قبل از اینکه به راه های درمان و ترمیم موهای سوخته بپردازیم اصلا ببینیم چرا موها می سوزد آیا همیشه مواد دکلره باعث سوختن موها می شود یا مشکل از جای دیگری است؟

علت جزغاله شدن موها

چرا موهام سوخته و جزغاله شده؟

به طور کلی دو عامل در سوختن موها نقش دارند. اولین مورد مربوط به حرارت و داغی اتوی مو و سشوار است. اگر مدام موها را با دستگاه های حرارتی، حالت می دهید دیر یا زود به این مشکل دچار می شوید. مورد بعدی مربوط به سوختن موها بعد از رنگ و دکلره است. البته همیشه هم این اتفاق پیش نمی آید ولی درصد بالایی از خانم ها بعد از دکلره کردن موها با چنین مشکلی مواجه می شوند.

ترمیم موهای سوخته ساده نیست پس بهتر است اول با مشکلات و آسیب های احتمالی بعد از دکلره آشنا شوید. اگر رنگ موهای طبیعی خودتان خیلی تیره باشد و بخواهید به یک باره موها را بلوند کنید احتمال اینکه موها بسوزد، بیشتر است. موها دارای تخلخل هستند رطوبت و چربی طبیعی از غشا متخلخل نگهداری می کند. اما  در اثر گرما یا مواد شیمیایی دکلره، لایه لیپیدی مو از بین می رود.

 وقتی موها را می شویید و یا شانه می زنید تارهای مو دچار کشیدگی و شکستگی شدید می شود. در این وضعیت موهای دکلره شده مثل آدامس کش می آیند و حالت سوخته، خمیری و پودری پیدا می کنند. حالا اما 3 عامل باعث این قضیه هستند که یکی یکی به آن می پردازیم.

علت جزغاله شدن موها چیست؟

1-مواد نامرغوب دکلره موجب سوختن موها شده

دکلره دارای ترکیبات شیمیایی قوی است. این مواد می تواند موها را دچار آسیب زیادی کند. اما در اغلب موارد مشکل از نامرغوب بودن مواد دکلره است. در واقع بحث شیمیایی بودن مواد یک طرف، گاهی کیفیت مواد دکلره هم خوب نیست. متاسفانه هم اکنون برندهای جعلی و فیک زیادی در بازار موجود است. این مواد اصلا مناسب موها نیستند و به شدت بافت مو را تخریب می کنند.

از این بدتر وقتی است که می خواهید خودتان در خانه موهایتان را دکلره کنید. مواد بی کیفیت و نابلدی خودتان دست به دست هم می دهند موها سوخته و وز و آدامسی می شود. ترمیم موهای سوخته هزینه زیادی دارد هرگز خودتان اقدام به دکلره کردن مو نکنید. مگر سالن های آرایشگاه چه مشکلی دارند؟

2- موهات جزغاله شده چون آرایشگر ناشی بوده

بعضی از خانم ها هم هستند که همه جا پول خرج می کنند الا برای خودشان! هرگز برای صرفه جویی در هزینه ها به یک سالن آرایشگاه ارزان قیمت نروید. در اغلب موارد این سالن ها، افراد با تجربه و حرفه ای را به کار نمی گیرند. دکلره کردن مو از موارد تخصصی است و آرایشگرتان باید در این زمینه تجربه کافی داشته باشد. درصد صحیح ترکیب مواد، مدت زمان ماندن دکلره روی موها و خیلی جزئیات دیگر را از روی برچسب قوطی دکلره متوجه نخواهید شد.

یک آرایشگر ماهر می تواند در این مورد تصمیم بگیرد و تشخیص دهد که مواد چقدر روی موها باشد. در این میان موارد زیادی در نظر گرفته می شود. هر دقیقه ای که مواد دکلره بیشتر روی موها باقی می ماند، احتمال آسیب به موها بیشتر می شود. آرایشگر در اینجا نقش اساسی و مهم را دارد.

آیا وقتی دچار مریضی هستید به یک پزشک ارزان قیمت مراجعه می کنید؟ البته که نه! مهارت پزشک برایتان مهم است و حاضرید هزینه اش را هم بپردازید. در مورد موها هم همینطور کار را به اهلش بسپارید تا از نتیجه رضایت داشته باشید. البته اگر مواد مرغوب استفاده شود و آرایشگرتان نیز با تجربه باشد باز هم امکان سوختن موها هست!

در این صورت علت از جای دیگری آب می خورد مشکل نه از آرایشگر است و نه مواد دکلره مشکلی دارند، اشکال کار در موهای خودتان است و بس.

درمان موهای خمیری و پودر شده

3-جنس موهات از اول برای دکلره مناسب نبوده

همه موها مناسب دکلره کردن نیستند. مواد شیمیایی قوی در ترکیبات دکلره مو وجود دارد. این مواد موها را تحت تاثیر زیادی قرار می دهند. تصور کنید وقتی مواد دکلره می تواند رنگدانه های مو را نابود کند، چه بلایی سر موهای شما خواهد آورد. اگر موهای نازک و ضعیفی دارید نباید موهای تان را دکلره کنید. ضخامت مو تا حد زیادی وابسته به ژن است. اما برخی موارد نظیر سوء تغذیه و رژیم های سخت غذایی نیز می تواند موجب نازک شدن موها بشود.

افرادی که به طور دائم موها را رنگ می کنند و موهایی خشک و وز و آسیب دیده دارند، کاندید مناسبی برای دکلره کردن مو نیستند. اگر قبلا موها را دکلره کرده اید نیز نباید دوباره روی همان موها، دکلره انجام دهید. موهای دکلره شده، جان ندارند و نمی توانند مواد شیمیایی جدید را تحمل کنند و بلافاصله خمیر می شوند. ترمیم موهای سوخته امکان پذیر است اما بهتراست این موها را دکلره نکنید.

اگر تحت شیمی درمانی هستید یا داروهای خاصی را مصرف می کنید نیز موها در معرض آسیب هستند بنابراین با دکلره صد در صد موها جزغاله می شود. استفاده از مواد مرغوب و تجربه و مهارت آرایشگرتان اهمیت دارد ولی وقتی جنس موهای شما مطلوب نباشد نباید اصرار به بلوند کردن موها داشته باشید. چون نتیجه کار وحشتناک خواهد شد.

پلکس و اولا پلکس درمانی

ترمیم موهای سوخته با پلکس تراپی

پلکس ها نسل جدید محصولات مراقبت از مو که برای احیا مو عملکرد خوبی دارند. وقتی موها با مواد دکلره دچار سوختگی می شود در واقع پیوندهای دی سولفیدی مو دچار آسیب و شکستگی شده است. این وضعیت به خودی خود و در طول زمان قابل برگشت نیست. در واقع وقتی موها دچار شکستگی می شوند تنها با مواد پلکس می تواند حالت قبل را به دست بیاورد.

پلکس تراپی برای ترمیم پیوندهای مولکولی مو و با هدف بازسازی و ترمیم مو انجام می شود. وقتی پل های گوگردی به حالت صحیح قرار می گیرند، ظاهر موها کمی صاف و نرم تر می شود اما پلکس ها به طور اختصاصی از مواد صاف کننده مو به حساب نمی آیند. مواد پلکس از نانو ذرات هستند و قابلیت نفوذ به مغز مو را دارند. به این ترتیب ترمیم موهای سوخته به صورت عمقی انجام می شود و این حالت بعد از شستن موها، همچنان حفظ خواهد شد.

پروتئین درمانی برای ترمیم موهای سوخته

ترمیم موهای سوخته با پروتئین درمانی

بعد زا پلکس تراپی ساختار گوگردی مو اصلاح می شود ولی هنوز لازم است تا موهای اسب دیده با پروتئین تقویت شوند. در ساختار مو پروتئین کراتین یک ماده حیاتی است وقتی موها در اثر حرارت بالا یا مواد شیمیایی دکلره سوخته، رطوبت و پروتئین مو نیز از بین رفته است. پس از اصلاح پل های گوگردی مو حتما باید موها با پروتئین بازسازی شوند.

پروتئین در ساخت کراتین مو تاثیر دارد. برای اینکه کار بازسازی و احیای مو به درستی انجام شود بعد از پلکس تراپی، پروتئین تراپی باید انجام شود. بعد از پروتئین تراپی موها نرم و صاف و براق می شود. ریشه موها هم تقویت شده و جالب اینکه حجم موها بیشتر دیده می شود.

تشخیص فاصله زمانی بین این دو کار، با آرایشگرتان است معمولا هر دو پلکس و پروتئین در یک جلسه انجام می شود اما به هر حال این عملیات وقت گیر هستند. بهتر است از قبل یک نصف روز را خالی کنید تا با خیال راحت بتوانید کارهای ترمیم موهای سوخته و آسیب دیده تان را انجام دهید. بعد از اتمام کار به حدی موها صاف و نرم و جذاب می شوند که قطعا از دیدنش لذت خواهید برد. پس ارزش چند ساعت صبر کردن را دارد.

راه های ترمیم موهای سوخته

مرکز تخصصی ترمیم و احیا مو سعیده درویش زاده

بهترین روش برای احیا موی سوخته با مواد شیمیایی این است که پلکس و پروتئین انجام شود. این کار هزینه زیادی دارد ولی قطعا تنها راه موثر برای درمان موهای جزغاله است. موهایتان را به دستان توانمند رهبر احیا مو بسپارید. در مرکز احیا مو درویش زاده از مواد مرغوب و استاندارد استفاده می شود. این مواد حاوی نانو ذرات هستند و به عمق مو نفوذ می کنند.

اگر قصد دارید به موهایتان جان بدهید و به صورت اصولی موها را ترمیم کنید با ما تماس بگیرید. تیم پشتیبانی پاسخگوی سوالات و دل نگرانی های شماست. اگر تا کنون از خدمات کلینیک استفاده نکرده اید لحظه ای درنگ نکنید. زیبایی موها به طور خاص موجب جذاب تر شدن چهره تان می شود.

2.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed