1. خانه
  2. مقالات
  3. راه های درمان موی دکلره شده

راه های درمان موی دکلره شده

راه های درمان موی دکلره شده

  1. خانه
  2. مقالات
  3. راه های درمان موی دکلره شده
درمان موی دکلره شده
folder_openمقالات

تنوع در تغییر رنگ موها، چهره تان را خاص و جذاب تر نشان می دهد. در مورد تیره تر کردن موها مشکل زیادی وجود ندارد ولی اغلب خانم ها تمایل دارند موهای خود را چند درجه روشن تر کنند. برای این منظور ابتدا موها با مواد دکلره بی رنگ می شود تا به راحتی رنگ روشن را جذب کند. مواد دکلره می توانند به ساقه مو آسیب وارد کنند در این صورت لازم است تا هر چه زودتر برای درمان موی دکلره شده اقدام کنید. اگر موها سوخته باشد و به موقع درمان را شروع نکنید، راهی جز کوتاه کردن موها باقی نمی ماند.

برای روشن کردن موها از موادی استفاده می شود که بافت کوتیکول مو را تخریب می کنند. در واقع مواد دکلره ساختار کوتیکول را تغییر می دهند تا رنگ مو بتواند به داخل ساقه مو نفوذ کند. دکلره کردن موها کاری به شدت تخصصی است و باید توسط آرایشگر ماهر و با تجربه انجام شود. سپردن این کار به افرادی که توانایی انجام آن را ندارند یک ریسک بزرگ است.

همه خانم ها حتی برای یک بار هم که شده، موها را دکلره کرده اند شاید حتی شما که در حال خواندن این مطلب هستید هم تجربه دکلره های پی در پی را داشته باشید. کسانی که به دفعات متعدد و بارها موها را دکلره می کنند، بیشتر در معرض آسیب های ناشی از مواد شیمیایی دکلره هستند.

عوارض دکلره کردن مو

دکلره چه آسیبی به موها می زند؟

چنانچه پودر دکلره به پوست سر برسد، امکان آسیب شدید و ایجاد زخم در پوست سر وجود دارد. این مواد به شدت قوی هستند و می توانند پوست کف سر را تحت تاثیر قرار دهند. وجود موادی نظیر اکسیدان و پودر دکلره ترکیبی به وجود می آورد که برای پوست مضر است. قرمزی، خارش، التهاب و حتی زخم در پوست سر از عوارض حساسیت به مواد دکلره است.

اگر چه آسیب به پوست سر چندان شایع نیست ولی خشک شدن موها به شدت رایج است. اکثر افرادی که برای درمان موی دکلره اقدام می کنند دچار همین مشکل هستند. معمولا پس از دکلره، رطوبت مو از بین می رود و ساقه مو بسیار خشک و دهیدراته می شود. این وضعیت باعث می شود که موها پف و وز پیدا کنند و ظاهر چندان خوبی نداشته باشند.

با نفوذ مواد دکلره به لایه کوتیکول، تخلخل مو از بین می رود و پولک های مو به حالت باز و برجسته قرار می گیرند. نتیجه اینکه موها در معرض شکستگی، خشکی، وز و پف کردگی قرار می گیرد. شکننده شدن موها بعد از دکلره یک مشکل جدی است که موجب خورد شدن مو و توقف رشد موها می شود.

موهایی که بعد از دکلره به شدت خشک می شوند مستعد ابتلا به موخوره هستند. در این صورت انتهای ساقه مو شکافته می شود و این شکاف تا ریشه مو نیز می تواند ادامه داشته باشد. در مواردی که موخوره گسترش زیادی دارد تنها چاره، کوتاه کردن موها است.

اما بدترین آسیب وقتی است که موهایتان بعد از دکلره دچار سوختگی می شود. موهای سوخته قابلیت درمان و برگشت به حالت قبل را ندارند. این مشکل در اثر سهل انگاری آرایشگر بی تجربه، به وجود می آید.

راه های درمان موی دکلره شده

درمان موی دکلره شده در 4 گام

گاهی آسیب های ناشی از مواد دکلره بسیار شدید است و مجبورید موها را کوتاه کنید. در این صورت همه پول و وقت خود را هدر داده اید و به جای زیبایی، دچار دردسر زیادی شده اید. بهترین درمان برای موی دکلره شده این است که از بروز مشکلات و آسیب های بعدی پیشگیری کنید. اگر به تازگی موها را با استفاده از مواد دکلره، سفید کرده اید بلافاصله درمان را شروع کنید.

روزهای اولیه و به خصوص 4 هفته اول، بهترین زمان برای درمان موی دکلره شده است.تنها در این صورت است که می توانید سلامت موها را باز گردانید. هر چقدر زمان بیشتری را از دست بدهید، درمان مشکل تر و پر هزینه تر خواهد شد. در نظر داشته باشید که احیا موهای سوخته و آسیب دیده هزینه زیادی دارد.

نحوه صحیح شستن موها

گام اول شستشوی موها بعد از دکلره

بعضی ها پیشنهاد می کنند موها را یک هفته بعد از دکلره نشویید! البته چنین چیزی اصلا ضروری نیست. اما رعایت برخی ملاحظات در شستشوی موها از واجبات است. مهم تر از همه اینکه نباید با شامپوی معمولی یا شامپوهای حاوی سولفات موها را بشویید. بعد از اینکه موها را با دکلره، به رنگ روشن در آوردید مجاز نیستید محصولات شیمیایی مختلف را روی موها استفاده کنید. اول از همه شامپوی قبلی را کنار بگذارید.

شامپوهای معمولی برای موهای معمولی ساخته شده اند. البته بعد از دکلره کردن، یگر موهایتان معمولی تلقی نمی شود. برای درمان موی دکلره شده حتی می توانید تا یک هفته شامپو را از پروسه شستشوی موها حذف کنید. به خصوص اگر پوست سرتان چرب است این یک راه حل عالی و بدون هزینه است. اجازه دهید چربی  روغن طبیعی پوست سر، موها را نرم و مرطوب کند.

در صورتی که حتما به شامپو نیاز دارید از محصولاتی که حاوی روغن نارگیل هستند، استفاده کنید. این شامپوها به اندازه شامپوی معمولی، پوست سر و موهایتان را خشک نمی کند و برای موی تازه دکلره شده، عالی است. تحت هیچ شرایطی مجاز نیستید از شامپوهای حاوی ترکیبات سولفات استفاده کنید با این کار باید فاتحه موهای دکلره شده را بخوانید.

خداحافظی با اتوی مو

گام دوم خداحافظی با سشوار و اتوی مو

وسایل حالت دهنده حرارتی مو، حتی بافت موی سالم و عادی را هم تخریب می کنند. گرما و حرارت دشمن کوتیکول مو هستند و پولک های مو را باز نگه می دارند. همین عامل موجب از دست رفتن رطوبت طبیعی مو می شود. برای درمان موی دکلره شده نیازی نیست کار خاصی انجام دهید در واقع لازم است که این کار مهم را انجام ندهید!

برای مدت چهار هفته هر گونه وسیله حرارتی نظیر سشوار، اتوی مو، بابلیس، برس حرارتی مو و …. را کنار بگذارید.این وسایل مستقیم روی موها کشیده می شوند و با مو در تماس هستند. البته استفاده از محافظ حرارت مو تا حدود زیادی به جلوگیری از آسیب ناشی از حرارت کمک می کند. اما آن را هم از هفته چهارم بعد از دکلره، مجاز هستید. در حال حاضر ضروری است که موها در آرامش بیشتری باشند. از هر گونه شوک حرارتی روی موها خودداری کنید.

درمان موی دکلره شده با روغن طبیعی

گام سوم درمان موی دکلره شده با روغن طبیعی

بعد از دکلره کردن موها حتما نرم کننده را در روتیم مراقبت از مو قرار دهید. هرگز بدون استفاده از نرم کننده، از حمام خارج نشوید. کار مهم دیگری که می توانید برای جلوگیری از آسیب به موی دکلره شده انجام دهید، روغن درمانی است.

اسم درمان که می آید شاید خیلی ها را دچار هراس کند. منظور از روغن درمانی این است که از روغن های طبیعی نظیر زیتون و نارگیل بر روی موها استفاده کنید.

به خصوص ماسک روغن نارگیل در شب عالی است. می توانید شب ها روغن نارگیل را روی مو بمالید و صبح موها را با آب ولرم بشویید. به همین سادگی. این درمان بسیار کم هزینه است ولی عملکرد فوق العاده ای دارد. اگر حس و حال این کار را ندارید. حداقل یک ساعت قبل از حمام، موها را با روغن نارگیل ماساژ دهید.

تقویت و درمان موی دکلره شده

گام چهارم تقویت و درمان موی دکلره شده

برای اینکه موهای سالم و شادابی داشته باشید تا 4 هفته اول بعد از دکلره، هیچ محصول آرایشی و بهداشتی را روی موها اعمال نکنید. اجازه دهید موها کمی نفس بکشد و به صورت طبیعی درمان شود.

اگر تغذیه مناسبی داشته باشید ریشه مو همه مواد مغذی را دریافت می کند و غدد چربی پوست سر نیز ترشح نرمالی خواهند داشت. اگر به مدت 4 هفته موها را تحت مراقبت شدید قرار دهید، امکان آسیب به موها در حد صفر می رسد. البته این در شرایطی است که موها نسوخته باشد اگر موها در اثر دکلره، بسوزد به درمان های تخصصی و ویژه نیاز دارید.

به یک سالن تخصصی مو مراجعه کنید تا انواع تراپی برای موی سوخته تان انجام شود. این درمان پر هزینه است اما نتیجه خوبی دارد. بلافاصله بعد از انجام تراپی مو، وضعیت پف و وز و سوختگی و خشکی موهایتان برطرف می شود.

موخوره روی موهای دکلره شده

مرکز تخصصی کراتینه و احیا مو سعیده درویش زاده

مواد دکلره می تواند به شدت موها را تخریب کند اما اگر آرایشگرتان ماهر باشد، هیچ مشکلی پیش نمی آید. در واقع آسیبی که یک فرد بی تجربه و ناشی به موهایتان می زند بسیار بیشتر از مواد شیمیایی موجود در رنگ و مواد دکلره است. برای اینکه موها کمتر آسیب ببیند به سالن زیبایی مو با کادر تخصصی مراجعه کنید.

در مرکز زیبایی مو درویش زاده همه چیز بوی حرفه ای بودن دارد. از تجهیزات به روز، سالن گرفته تا کادر حرفه ای و موادی که استفاده می شود همگی حرفه ای هستند. اگر موهایتان در اثر دکلره های قبلی دچار آسیب شده، نیازی به کوتاه کردن موها نیست. تنها با یک بار مراجعه به این مرکز می توانید موهایتان را ترمیم و احیا کنید.

کراتینه و احیای موهای آسیب دیده، پروتئین تراپی مو، نانو بوتاکس مو، اولاپلکس تراپی و …. از خدماتی است که می تواند موهای آسیب دیده تان را درمان کند. انتخاب نوع درمان و چگونگی اجرای آن بستگی به شرایط مو و میزان آسیب های وارد شده دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات رایگان مشاوره تخصصی با ما تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed