1. خانه
  2. مقالات
  3. تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو چیست؟ کدامیک برای موهایم بهتر است؟

تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو چیست؟ کدامیک برای موهایم بهتر است؟

تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو چیست؟ کدامیک برای موهایم بهتر است؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو چیست؟ کدامیک برای موهایم بهتر است؟
تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو
folder_openمقالات

تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو برای بسیاری از افراد مشخص نیست اما همچنان این دو تکنیک هر روز پر طرفدارتر می شود! در بسیاری از سالن های زیبایی، درمان های بوتاکس مو و کراتین مو انجام می شود. معمولا افرادی که موهایشان دچار آسیب شده، وز و غیر قابل کنترل است برای صاف کردن موها یکی از این دو روش را انتخاب می کنند.

هم بوتاکس مو و هم کراتینه مو هر دو در از بین بردن وز و موخوره و تقویت درخشش موها و صافی مو تاثیر دارند. از لحاظ ظاهری تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو در حد قابل ملاحظه ای نیست و همین موضوع موجب شده تا برخی از افراد تصور کنند، هیچ فرقی بین این دو روش وجود ندارد. واقعیت اینجاست که به غیر از تشابهات ظاهری، تفاوت های متعددی بین بوتاکس مو و کراتین مو وجود دارد. با دانستن شباهت ها و تفاوت ها، بهتر می توانید تصمیم گیری کنید زیرا برای هر فرد با توجه به هدفی که دارد، یکی از این روش ها جوابگوست.

تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو چیست؟

این دو تکنیک تنها از لحاظ اسم تفاوت ندارند بلکه به کلی شیوه کار و نتیجه نهایی متفاوت است. برای اینکه متوجه فرق بین بوتاکس و کراتینه بشوید لازم است تا ابتدا تعریف واضحی از هر دو روش داشته باشیم. به این ترتیب پاسخ خیلی از سوالات تان مشخص می شود.

تفاوت بوتاکس مو با کراتینه مو

بوتاکس مو چیست؟

بوتاکس مو (hair botox ) یک روش درمانی برای موهای وز و دارای موخوره است. در واقع با استفاده از روش های غیر شمیایی، شکاف های تار مو پر می شود و موها صاف و یک سدت دیده می شوند. بوتاکس مو نوعی درمان ترمیمی برای افرادی است که به دلیل بالا رفتن سن و یا برخی ندانم کاری ها، موهایشان دچار آسیب شده است.

در بوتاکس مو فرایند بازگشت و احیا موها انجام می شود که در نتیجه آن، ظاهر موها تا حدودی صاف تر می شود. علت اینست که خلل و فرج ساقه مو با مواد مناسب پر می شود و سطح مو هموار و منظم دیده می شود. در این شیوه درمانی از هیچ نوع مواد شیمیایی مضر استفاده نمی شود. در حین انجام بوتاکس مو، گازها و بخارات سمی از مواد منتشر نمی شود و هیچ خطری فرد را تهدید نمی کند.

برای درک تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو همین بس که بدانید بوتاکس حالت درمانی دارد و به منظور زیبایی انجام نمی شود. البته تتیجه نهایی بدون تردید روی ظاهر و زیبایی مو نیز اثرگذار است اما هدف از ابتدا تنها حفظ ظاهر مو نبوده است. بوتاکس مو درست همانند بوتاکس پوست صورت جنبه درمانی دارد ولی در این تکنیک از هیچ نوع ماده سمی( بوتولیسم) استفاده نمی شود.

در بوتاکس مو با استفاده از انواع پروتئین ها، ویتامین ها و املاح، آمینو اسیدها و لیپیدها، ساختار موها بازسازی و ترمیم می شود. بوتاکس مو را می توان یک روش پر کننده الیاف مو نامید که منجر به جوان تر شدن موها می شود. بعد از اتمام مراحل بوتاکس، موها ابریشمی و براق تر دیده می شود.

فرق بوتاکس و کراتینه

کراتینه مو چیست؟

این روزها زیاد از واژه کراتینه و کراتینه برزیلی استفاده می شود. خانم هایی که تمایل دارند موهای خود را صاف و شلاقی کنند احتمالا از مشتریان پر و پا قرص کراتینه مو هستند. تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو در همین است که کراتینه مو اساس به منظور ایجاد صافی مو، انجام می شود. در واقع هر گاه هدف اصلی، صاف کردن موهای فر و مجعد باشد، از این شیوه استفاده می شود.

کراتینه کردن مو نوعی درمان شیمیایی برای خلاص شدن از پیچ و تاب مو است. برای کراتینه کردن موها از مواد حاوی فرمالدئید استفاده می شود. فرمالدئید یک ماده شیمیایی قوی با بخارات سمی است. موقع کار با مواد کراتینه، باید از تنفس بخارات سمی و بد بوی گاز فرمالدئید خودداری کنید زیرا اثرات جبران ناپذیری دارد.

برخی پژوهش ها از امکان سرطان زا بودن مواد حاوی فرمالدئید می گوید و این امر نگانی هایی را به همراه داشته است. در حین اجرای کراتینه صافی مو لازم است تا سیستم تهویه سالن در شرایط مطلوبی باشد و هوا در گردش باشد.

بوتاکس بهتره یا کراتینه

تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو از لحاظ عوارض احتمالی

برای کراتینه کردن موها از موادی استفاده می شود که عموما دارای ترکیبات شیمیایی خطرناک تری هستند. البته انواع مواد بدون فرمالدئید و دارای مقدار کمتری فرمالدئید هم به بازار آمده است. به همه اینها هنوز بین بوتاکس مو و کراتینه، ایمن بودن بوتاکس مو بیشتر است. در بوتاکس کردن موها از مواد حاوی ویتامین و املاح مورد نیاز موها استفاده می شود. این مواد به نوعی حالت ترمیم کنندگی ساقه مو را دارند.

اگر موها دچار موخوره، وز مو و دمیج شده همیشه بوتاکس مو انتخاب بهتری است. در واقع بوتاکس مو را می توان نوعی درمان نرم کننده مو نامید. در این شیوه درمانی، هر نوع شکستگی و نازکی ساقه مو با مواد پر می شود و ظاهر موها صاف و براق تر می شود. بعد از بوتاکس کردن، موها حالت نرم و انعطاف پذیری پیدا می کند و بسیار صاف و لخت می شود.

در حالیکه هنوز ایمن بودن کراتینه مو به تایید نرسیده و توصیه های بهداشتی همگی بر خطرناک بودن آن تاکید دارند. برای انجام کراتینه از مواد شیمیایی استفاده می شود. این مواد به هیچوجه مواد مغذی را در اختیار مو قرار نمی دهند بلکه تنها جنبه فیلر و پر کنندگی دارند. در یک کلام می توان گفت عوارض بوتاکس مو کمتر از کراتینه مو است.

شستشوی موها بعد از کراتینه

تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو از نظر شکل ظاهری

باید ببینید از انجام کراتینه یا بوتاکس مو به دنبال چه نتیجه ای هستید. آیا می خواهید موها صاف و شلاقی بشود؟ در این صورت کراتینه مو برترین انتخاب است. در این روش تمرکز روی صاف کردن موها است. با استفاده از مواد شیمیایی، ناهمواری های مو  برطرف می شود به این صورت که در نقاط خالی، پر کننده های کراتین قرار می گیرد. روش کار به حدی عالی است که ظاهر موها بسیار صاف و براق تر خواهد شد. کراتینه مو بیشتر جنبه زیبایی دارد و برای افرادی که از موهای فر خود خسته شده اند، پیشنهاد می شود.

بوتاکس مو همه مواد مورد نیاز را در اختیار موها قرار می دهد. این روش درمانی به طور اختصاصی روی صاف کردن موها کار نمی کند. البته در نهایت حتی بعد از بوتاکس مو نیز تا حدود زیادی ساقه مو حالت صاف می گیرد. اما این نوع صافی درجه کمتری از کراتینه کردن مو دارد. از قبل تصمیم بگیرید که چه هدفی دارید و می خواهید چه کاری برای موهای تان انجام دهید.

درمان موهای آسیب دیده

تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو از نظر ماندگاری

هیچکدام از روش های درمانی مو قادر به تغییر دائمی ساقه مو نیستند. به همین ترتیب کراتینه و بوتاکس نیز طول عمر محدودی دارند. شاید تبلیغات صافی دائم مو را شنیده باشید. در واقع ماندگاری روش درمانی بوتاکس مو و کراتینه مو زیاد است اما همیشگی نیست. با برخی ترفندها می توان ماندگاری بوتاکس و کراتین مو را افزایش داد. این روش ها شامل شستشوی کمتر موها و استفاده از شامپوی بدون سولفات برای افزایش ماندگاری مواد است.

به طور معمول روش درمانی بوتاکس مو بین 2 تا 4 ماه دوام دارد. با مراقبت های کافی می توان حداکثر در این بازه زمانی از داشتن موهایی نرم و براق لذت برد. بعد از این ز تا عملیات بازسازی و ترمیم موهای بوتاکس شذه، انجام شود.

انتظار می رود کراتینه مو به طور متوسط 3 ماه دوام داشته باشد. در صورت رعایت نکات ابتدایی در موقع شستن مو، می توان در همه این مدت، شاهد موهایی صاف و لخت بود. امکان ترمیم و بازسازی موهای کراتین شده، بعد از این مدت وجود دارد.

تفاوت در قیمت ها

این روش های درمانی دارای قیمت ثابت و مشخصی نیسند. قیمت گذاری بر اساس بلندی و حجم موها انجام می شود. در هر دو مورد قیمت کار برای موهای پر پشت و بلند، بیشتر است. در مقایسه بین قیمت ها برای موهایی با شرایط یکسان، کفه ترازو به سمت بوتاکس مو سنگین تر است. قیمت بالاتر بوتاکس مو به دلیل تخصصی بودن و انحصاری بودن آن است. تنها در برخی مراکز و سالن های زیبایی، روش درمانی بوتاکس مو ارائه داده می شود. بنابراین قیمت ها اندکی همیشه بالاتر از کراتینه کردن مو تمام می شود.

تفاوت کراتینه مو با بوتاکس مو

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

با توجه به وضعیت موها و توقعی که از درمان دارید در مورد روش کار تصمیم گیری کنید. ما اینجاییم تا خدمات حرفه ای و با کیفیت را برای زیبایی و ترمیم موهایتان ارائه دهیم. برخی از خدمات مرکز شامل: نانو بوتاکس مو، نانو کراتینه مو، نانو پروتئین مو و پلکس تراپی مو می باشد. اگر در انتخاب شیوه انجام کار و نوع خدمات احیا و ترمیم مو به مشورت یا راهنمایی نیاز دارید با ما تماس بگیرید. کلیه مشاوره های تخصصی مو ، رایگان بوده و به صورت انفرادی و برای شخص شما انجام می شود.

استفاده از مواد اولیه استاندارد و با کیفیت کلینیک زیبایی سعیده درویش زاده یک اصل مهم و ضروری است. موها روی زیبایی چهره تاثیر زیادی دارند پس هر چه سریع تر نسبت به رفع آسیب های مو اقدام کنید. متخصصین سالن زیبایی تعهد دارند بهترین ها را در اختیارتان قرار دهند. داشتن حال خوب حق همه ماست. با رسیدگی و مراقبت از موها، حس و حال بهتری پیدا می کنید.

پ ن: ما در این سالن محصولات فیک استفاده نمی کنیم حتی اگر قیمت کمتری داشته باشند.

4.8/5 - (5 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed