1. خانه
  2. مقالات
  3. چکار کنم موهام بعد از دکلره، خشک نشه!؟

چکار کنم موهام بعد از دکلره، خشک نشه!؟

چکار کنم موهام بعد از دکلره، خشک نشه!؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چکار کنم موهام بعد از دکلره، خشک نشه!؟
ترمیم خشکی مو بعد از دکلره
folder_openمقالات

ترمیم خشکی مو بعد از دکلره دغدغه بسیاری از افراد است. بعد از رنگ کردن موها چه در آرایشگاه و چه در خانه همیشه باید منتظر پیامدهای آن باشید. امروزه بیشتر محصولاتی که به عنوان روشن کننده به کار می روند دارای مواد دکلره هستند. شاید ساده بودن دکلره آن را به اولویت اول برای از بین بردن رنگدانه مو تبدیل کرده باشد. مو نیز مانند دیگر ساختار  بدن در صورت عدم آب رسانی مناسب دچار خشکی می شود. برای ترمیم خشکی مو بعد از دکلره روش های تخصصی و انواع تراپی پیشنهاد می شود. البته می توانید با برخی کارهای ساده، جلوی خشک شدن موهای دکلره شده را بگیرید.

همه رنگ موها نیاز به دکلره ندارند اما اگر به بلوند و رنگ موهای روشن علاقه دارید، دردسرهای دکلره را نیز باید بپذیرید. برای از بین بردن رنگ موهای تیره لازم است تا ابتدا از مواد دکلره استفاده شود. این ترکیبات حاوی مولکول های درشت هستند و هنگام عبور از کوتیکول، صدمات جبران ناپذیری را ایجاد می کنند. اگر به طور مداوم از مواد دکلره استفاده کنید دیر مویی روی سرتان باقی نمی ماند که بخواهید آن را بلوند کنید.

بهتر است بین دو دوره رنگ و دکلره، یک زمان استراحت برای موها در نظر بگیرید. همیشه وقت برای رنگ کردن موها هست. یک نکته مهم اینکه دکلره کردن موها در خانه را فراموش کنید. با این کار موها دچار آسیب بیشتری می شوند. کار با مواد دکلره نیاز به تخصص دارد و باید توسط آرایشگرتان انجام شود.

رفع خشکی موی دکلره شده

چرا آبرسانی و ترمیم مو بعد از دکلره لازم می شود؟

نمی توان دکلره را روشی مناسب برای تغییر رنگ مو دانست. استفاده از دکلره برای رنگ کردن مو باعث می شود تا ساختار مو آسیب ببیند. چرا که این ماده سبب ازبین رفتن و تجزیه پروتئین های مو خواهد شد. اگر پس از پاک کردن دکلره شاهد ضعف و سبکی تار های موی خود شدید، بدانید علت این وضعیت دکلره کردن موهای شماست. این عوارض یعنی شکستگی و ضعیف شدن مو ابتدایی ترین تاثیرات دکلره بر سلامت موها هستند. برای ترمیم خشکی مو بعد از دکلره می توانید روش های ساده و کم هزینه ای را انتخاب کنید.

بهترین روش برای جلوگیری از خشکی موی دکلره شده، کدام است؟

تخریب فولیکول های مو علت اصلی آسیب به موها بعد از دکلره کردن است. حفاظت از رطوبت مو بر عهده همین کوتیکول مو است. بدیهی است بازسازی کوتیکول سبب لطیف شدن مجدد موهای شما خواهد شد. برای رفع این مشکل یکی از بهترین گزینه ها استفاده از ماسک مو می باشد. با استفاده از ماسک مو می توانید شاهد لطیف شدن مجدد موهای خود باشید. اما راه حل مذکور یعنی استفاده از ماسک مو تنها راه کار برای ترمیم خشکی مو بعد از دکلره نیست. روش های دیگری نیز وجود دارد از جمله روغن درمانی.

موهای دکلره شده و خشک

استفاده از روغن های مایع گیاهی راهی برای رفع خشکی موی دکلره شده

طیفی از روغن های گیاهی در این باره قابل استفاده هستند. برای نمونه می توانیم به روغن زیتون و نیز بادام و نارگیل اشاره کنیم. می توانید به کمک انگشت روغن زیتون را به قسمت انتهایی مو های خود بزنید. روغن ارگان نیز می تواند بر بخش های وز شده و خشک مو تاثیر مفیدی داشته باشد. روغن نارگیل نیز به دلیل نقش حفاظتی خود درباره رطوبت مو مانع از فقدان پروتئین های مو بعد از دکلره می شود. به علاوه ویتامین E موجود در روغن بادام از تار های موی شما ساختاری قوی و مستحکم خواهد ساخت.

موهای خود را در معرض آفتاب قرار ندهید

دکلره سبب آسیب پذیر شدن موهای شما در برابر منابع حرارت مانند آفتاب می شود. دستگاه هایی که به مو های شما حالت می دهند نیز یکی دیگر از موارد آسیب زننده می باشند. محافظت از مو در برابر آفتاب محافظت از پوست سر را هم به دنبال دارد. در این باره استفاده از مواد دارای spf نیز از سوی متخصصان آرایشگری پیشنهاد می شود.

شستشوی موهای دکلره شده

خودتان یک ماسک مو تهیه کنید

یکی دیگر از راه های ترمیم خشکی مو بعد از دکلره تهیه ماسک موی خانگی می باشد. بسیاری از میوه ها مانند آووکادو و منابع غذایی غنی مانند تخم مرغ را می توان برای ساخت یک ماسک مو خانگی با یکدیگر ترکیب کرد. این مواد حالت کشسانی موهای شما را احیا خواهند کرد.

ترمیم خشکی مو بعد از دکلره با آب برنج

فرقی نمی کند موهای شما دکلره شده باشد یا نباشد. در هر دو حالت آب برنج سبب تقویت موهای شما خواهد شد. اینوزیتول موجود در آب برنج به خوبی موها را نرم و لطیف می کند. روش تهیه آب برنج نیز آسان می باشد. ابتدا برنج را بجوشانید و سپس به کمک آبکش برنج را جدا کنید. در نهایت کافی است آب برنج باقی مانده یک شب تا صبح در یخچال قرار گیرد.

در این حالت امکان شست و شوی مو با آب برنج در زمان دلخواه فراهم است. برای تسهیل استفاده از این ماده مفید می توانید آن را در ظرف مانند بطری شامپو بریزید. در صورت آسیب دیدن مو و استفاده همه روزه از آب برنج می توانید تاثیر استفاده از این ماده را به خوبی ببینید. حتی برخی تجارب نشان دهنده افزایش رشد موها بعد از استفاده از آب برنج است.

خشک و دهیدراته شدن موها

استفاده از نرم کننده های بدون نیاز به آبکشی

 نرم کننده ها برای ترمیم خشکی مو بعد از دکلره بسیار مفید هستند. به راحتی و در هر فروشگاه اینترنتی می توانید این نرم کننده ها را تهیه کنید. اغلب  نرم کننده ها به دلیل داشتن غلظت بالا نیاز به آبکشی داشته باشند. این ترکیبات برای استفاده در حمام مناسب هستند.

برخی از نرم کننده ها را می توانید بدون آبکشی موها نیز استفاده کنید. معمولا این مواد به شکل اسپری هستند و طرز استفاده ساده ای دارند. هنگام خروج از خانه یا بلافاصله پس از رفع رطوبت موهایتان می توانید از این اسپری ها استفاده کنید. بهتر است دستورالعمل محصول را مطالعه کنید تا به درستی از آن استفاده کنید.

عدم استفاده از ابزار های حالت دهنده مو را جدی بگیرید

ابزار های حالت دهنده مو تاثیر غیر قابل چشم پوشی درباره طراوت موهای شما دارند. به همین خاطر اکیدا توصیه می کنیم تعداد دفعات استفاده از ابزار های حرارتی را کاهش دهید. چرا که استفاده از این ابزار ها به نوعی روی خشک شدن موها بعد از دکلره تاثیر دارد. موهای دکلره شده به دلیل استفاده از مواد شیمیایی قوی، مستعد خشکی هستند لطفا یا باد گرم سشوار و اتوی مو به جان موهای خود نیفتید. این کار شاید در ظاهر موها را کمی صاف و زیباتر کند اما در نهایت اوضاع بدتر می شود.

اتوی مو قاتل سلامت موهایتان است به خصوص اگر از مواد محافظ حرارتی مو، استفاده نکرده باشید. حتی در صورتی که محافظ حرارت خوبی هم به موها زده اید باز هم بهتر است هر چه کمتر از اتوی مو استفاده کنید. کوتیکول موها در اثر مواد شیمیایی و حرارت به شدت دچار آسیب می شود.

راه حل نهایی احیا مو

راه حل نهایی ترمیم خشکی مو و جلوگیری از آسیب بیشتر به موها

در این مطلب تمامی نکات قابل توجه درباره ترمیم خشکی مو بعد از دکلره را زیر ذره بین بردیم. یادتان باشد که دکلره با وجود پر استفاده بودن نمی تواند روش مناسبی برای تغییر رنگ موی شما باشد. آسیب فولیکول های مو تاثیری است که همین دکلره کردن بر موهای شما می گذارد. شاید استفاده از محصولات گیاهی یکی از بهترین راه ها برای داشتن موهایی سالم و لطیف باشد. در این باره به روغن های گیاهی اشاره کردیم. مانند روغن های بادام و آرگان و نارگیل. به علاوه اینکه استفاده از نرم کننده های بدون نیاز به آبکشی و عدم استفاده از حالت دهنده های مو را نیز فراموش نکنید.

البته همیشه هم روش های ترمیمی برای موهای خشک و آسیب دیده، همیشه کارساز نیست. وقتی شدت خشکی مو بیش از حد باشد نمی توانید با روغن درمانی و یا عوض کردن شامپو و … به نتیجه برسید. شاید وقت آن رسیده است که موهایتان را با روش های نوین احیا مو، ترمیم کنید. بی توجهی به این مشکل می تواند به بهای از دست رفتن زیبایی موهایتان تمام شود. حتما می دانید که داشتن موهایی نرم و درخشان چقدر روی جذابیت و زیبایی چهره تاثیر دارد.

رنگ و دکلره را در یک مرکز تخصصی انجام دهید

سالن سعیده درویش زاده به انواع تراپی مو معروف است. اگر موهایتان در اثر رنگ و دکلره غیر حرفه ای دچار آسیب شده، برای ترمیم و احیای مو می توانید روی تخصص کادر حرفه ای سالن، حساب کنید. اگرچه تمرکز اصلی مرکز احیا مو سعیده درویش زاده روی تراپی مو است اما بهترین رنگ و هایلایت و انواع لایت های کلاسیک و فانتزی را نیز ارائه می دهد.

با مراجعه به این مرکز می توانید از خدمات مشاوره ای رایگان نیز استفاده کنید. به این ترتیب تصمیم گیری راحت تر است. هم خدمات رنگ و دکلره را دریافت می کنید و هم خیال تان بابت سلامت موها نیز راحت است.

کراتینه و احیا، بوتاکس تراپی مو، پلکس تراپی، دتوکس تراپی و انواع ویتامینه برای موهای خشک و چرب از محبوب ترین خدمات سالن احیا مو سعیده درویش زاده است. برای هماهنگی بیشتر، از قبل وقت رزرو کنید

4.7/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed