1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه موهای خود را با زردچوبه رنگ کنیم؟

چگونه موهای خود را با زردچوبه رنگ کنیم؟

چگونه موهای خود را با زردچوبه رنگ کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه موهای خود را با زردچوبه رنگ کنیم؟
رنگ کردن مو با زردچوبه
folder_openمقالات

استفاده از مواد طبیعی و گیاهان برای رنگ کردن موها از گذشته های دور مرسوم بوده است. گیاهان علاوه بر رنگ دهندگی خواص درمانی زیادی هم دارند و می توانند مشکلات مو و پوست سر را نیز از بین ببرند. زردچوبه یکی از همین گیاهان پر خاصیت است که در هر آشپزخانه ای پیدا می شود. رنگ کردن مو با زردچوبه چندان رایج نیست و کمتر در موردش شنیده اید این گیاه پر خاصیت، فواید بسیاری برای موها دارد و می تواند هر از گاهی به جهت درمان و یا برای تغییر رنگ موها استفاده شود.

زردچوبه یک رنگ دهنده فوق العاده قوی است. اگر در حین آشپزی، زردچوبه روی لباس تان بریزد به سختی پاک می شود. قدرت رنگ دهی زرد چوبه روی پوست  هم زیاد است. تاکنون بارها و بارها از زردچوبه برای طعم دادن به غذا استفاده کرده اید اما شاید برای رنگ کردن مو با زردچوبه تردید داشته باشید.

زردچوبه یک گیاه است بنابراین مضرات مواد شیمیایی را ندارد و با خیال راحت می توانید با آن موها را رنگ کنید. در ضمن رنگ زرد، گیاه نیز بعد از چند بار شستشو از بین می رود و دائمی نیست. از زردچوبه برای رنگ کردن موها استفاده کنید تا هم یک رنگ موی خاص و فوق العاده را داشته باشید و هم به موها جان تازه ای بدهید. برخلاف رنگ موهای شیمیایی، رنگ های گیاهی به موها طراوت و زیبایی فوق العاده ای می دهند. این رنگ ها هیچ اثر سویی ندارند و هم تراز با ماسک موهای خانگی هستند.

خواص زردچوبه برای مو

خواص زرد چوبه برای مو

موها هم نیاز به رسیدگی و مراقبت دارند تا همیشه با طراوت و شاداب باقی بمانند. مواد شیمیایی موجود در شامپو، نرم کننده مو، ژل و موس، اسپری های فیکساتور و …. به مرور موها را در معرض آسیب قرار می دهند. گاهی در روزمرگی های زندگی فراموش می کنیم که این موها هم به تغذیه و مراقبت نیاز دارند. در هندوستان برخی از زنان برای درمان مشکلات مو از زردچوبه استفاده می کنند. این روش طبیعی است و مضرات مواد شیمیایی را ندارد.

خواص بی نظیر زردچوبه موجب شده تا در تهیه رنگ مو و انواع ماسک موی خانگی، به کار گرفته شود. به طور معمول از زردچوبه برای کنترل ریزش مو، استفاده می شود. زردچوبه یک سم زدای موثر است و پوست کف سر را سم زدایی می کند. با تحریک پوست سر، بستر رشد و فعالیت فولیکول های جدید نیز آماده می شود. این پروسه، ریزش مو را متوقف می کند و حتی موهای جدید نیز در کف سر رشد خواهد کرد.

زردچوبه خواص ضد التهابی زیادی دارد و برای درمان مشکلات کف سر نیز به کار می رود. قرمزی و التهاب و عفونت پوستی در کف سر با ماساژ زردچوبه از بین می رود. اگر به شوره سر مبتلا هستید می توانید با کمک زردچوبه برای همیشه از شر شوره های خجالت آور خلاص شوید. عامل اصلی ایجاد شوره سر، نوعی قارچ پوستی است که چربی و پوست ریزی را افزایش می دهد. اگر شوره سر زرد رنگ و درشت باشد با همین روش درمان می شود.

آموزش رنگ کردن موها در منزل

آموزش رنگ كردن مو با زردچوبه

زردچوبه جایگزین ارزان زعفران در آشپزی است. پودر زردچوبه برای طعم و رنگ دادن به غذا استفاده می شود. از نظر تغذیه ای نیز زردچوبه ارزش غذایی بالایی دارد. زردچوبه یکی از پر مصرف ترین ادویه ها در آشپزی ایرانی است. زردچوبه مصارف گوناگونی در زیبایی پوست و مو دارد.

رنگ كردن مو با زردچوبه بدون مواد دکلره انجام می شود و نیازی به سفید و بی رنگ کردن موها نیست. برای ایجاد موهای بلوند یا قهوه ای روشن و طلایی می توانید با زردچوبه نوعی رنگ موی خانگی تهیه کنید. اگر پایه رنگ موها خیلی تیره باشد احتمالا رنگ موها تغییر نمی کند و تاثیر چندانی نخواهد داشت.

بعد از رنگ کردن مو با زردچوبه طیف رنگی متفاوتی خواهید داشت. رنگ نهایی بستگی به تیرگی یا روشنی موهایتان دارد. برای همین نتیجه در هر فردی متفاوت است. هر چه رنگ موها روشن تر باشد، میزان رنگ پذیری ساقه مو نیز بیشتر می شود.

طریقه رنگ کردن مو با زردچوبه

مدل های مختلفی برای این کار وجود دارد. می توانید زردچوبه را به تنهایی استفاده کنید یا اینکه برخی مواد دیگر را به ترکیب رنگ مو اضافه کنید. در این صورت رنگ های بسیار متنوع و جذاب تری خواهید داشت. برای تهیه رنگ مو به پودر زردچوبه احتیاج دارید.

قبل از هر کاری با استفاده از وازلین پوست گردن، پیشانی و اطراف خط رویش مو را چرب کنید. زردچوبه می تواند پوست تان را نیز رنگی کند. حتما دورتادور خط رویش مو و پشت گوش ها و …. را با یک لایه وازلین بپوشانید.

طرز تهیه خمیر زردچوبه

طرز تهیه خمیر زردچوبه برای رنگ کردن موها

با توجه به حجم و بلندی موها، مقدار مناسب پودر زردچوبه را در کاسه ای بریزید. حداقل یک مشت پودر زردچوبه لازم دارید. به تدریج کمی آب به زردچوبه اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا به صورت خمیری در بیاید. غلظت و سفتی یا شلی خمیر زردچوبه بستگی به خودتان دارد.

در نظر داشته باشید که خمیر غلیظ قدرت پوشانندگی بیشتری دارد و روی ساقه مو را کامل پوشش می دهد. اما کار با خمیر غلیظ مشکل است. به دلیل سفت بودن، خمیر زردچوبه را نمی توانید روی موها بمالید.

رنگ کردن مو با زردچوبه و خمیر روان، ساده تر است زیرا با قلمو یا دست می توانید مواد را روی موها بمالید. البته مشکل خمیر روان این است که به راحتی از روی موها چکه می کند و می ریزد. اگر از یک خمیر شل استفاده می کنید مراقب باشید جایی را رنگی نکنید. این رنگ به سختی از روی پارچه و لباس، پاک می شود.

موهای رنگ شده طبیعی

مراحل رنگ کردن مو با زردچوبه

توجه داشته باشید که قبل از استفاده از هر نوع رنگ مویی، تست رنگ انجام دهید. برخی از افراد دارای پوست حساس تری هستند و نسبت به مواد شیمیایی و یا حتی گیاهان نیز واکنش نشان می دهند. برای اطمینان قبل از اینکه از رنگ موی زردچوبه ای استفاده کنید، کمی از خمیر را روی پوست داخل بازو بمالید و در در صورتی که تورم و قرمزی ایجاد نشد، موها را با آن رنگ کنید.

اگر قبلا از حنا برای رنگ کردن موها استفاده کرده اید، نیاز به آموزش ندارید. خمیر زردچوبه هم تقریبا مثل حنا استفاده می شود. بهتر است با انگشتان خمیر را بردارید کار با قلمو کمی دشوار است. مقداری خمیر زرد چوبه را برداشته و به پوست کف سر بمالید. موها را به چند قسمت تقسیم کنید تا به راحتی دسترسی به پوست کف سر داشته باشید.

سپس موها را از ریشه تا انتهای ساقه به خمیر زردچوبه، آغشته کنید. لایه به لایه روی همه قسمت های مو، رنگ موی زردچوبه ای را بمالید. سعی کنید به همه قسمت ها به طور یکسان، زردچوبه مالیده شود.

یک ساعت صبر کنید و بعد موها را آبکشی کنید. هر چقدر خمیر زردچوبه بیشتر روی موها باشد، پر رنگ تر می شود.

نحوه رنگ کردن مو با زردچوبه

یک ترکیب متفاوت برای رنگ کردن موها

از اسپری زردچوبه نیز می توانید برای رنگ کردن موها استفاده کنید. مقدار نصف لیوان پودر زردچوبه را در یک ظرف فلزی بریزید. به اندازه یک و نیم لیوان آب به آن اضافه کنید. ظرف را روی گاز قرار بدهید و زیر اجاق گاز را روشن کنید. ترکیب آب و زردچوبه را هم بزنید و صبر کنید تا مواد به جوش بیاید. بعد از چند دقیقه جوشیدن، رنگ زردچوبه بیرون می آید و می توانید اجاق را خاموش کنید.

بعد از سرد شدن ، مواد را از تنظیف عبور دهید تا صاف شود. سپس ترکیب آب و زردچوبه جوشیده را در بطری اسپری بریزید و با آن سرتاسر موها را رنگ کنید. اسپری زردچوبه را روی پوست کف سر و طول ساقه موها بپاشید. موها را با شانه دندانه درشت شانه کنید تا مواد به همه قسمت های مو برسد.

حداقل 30 دقیقه صبر کنید. هر چقدر مواد بیشتر روی موها باشد، رنگ بیشتری می دهد.

توجه داشته باشید که اگر موهای رنگ پریده و متخلخل دارید ، شاید نتیجه دلخواه را نگیرید. بهتر است روی قسمتی از موها، خمیر زردچوبه را آزمایش کنید

اگر از نتیجه راضی بودید همه موها را با آن رنگ کنید. با افزودن زعفران، بابونه، پودر پوست گردو و برخی مواد دیگر می توانید ترکیب رنگی متفاوتی با زردچوبه داشته باشید. مدت زمان ماندگاری خمیر زردچوبه روی موها پایه رنگ اولیه موها نیز روی نتیجه تاثیر دارد.

رنگ موی زردچوبه ای

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

اگر تارهای مو تخلخل زیادی دارد و خشک است می توانید با روش های نوین احیا، موها را درمان کنید. پروتئین تراپی و ویتامینه مو، نانو بوتاکس مو، پلکس تراپی و … از خدمات تخصصی برای احیا موهای آسیب دیده هستند. اگر در این مورد اطلاعاتی ندارید با ما تماس بگیرید.

تیم پشتیبانی در همه ساعات اداری پاسخگوی سوالات شماست. در ضمن می توانید از مشاوره های تخصصی سالن زیبایی مو سعیده درویش زاده نیز به رایگان استفاده کنید.

مژده به علاقمندان، کلیه خدمات فوق به صورت آنلاین نیز آموزش داده می شود. پکیج های آموزشی حرفه ای برای ورود به بازار کار و کسب استقلال مادی، تهیه شده و از طریق وب سایت قابل سفارش است.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed