1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه از موهای رنگ شده، مراقبت کنیم؟

چگونه از موهای رنگ شده، مراقبت کنیم؟

چگونه از موهای رنگ شده، مراقبت کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه از موهای رنگ شده، مراقبت کنیم؟
مراقبت از موی رنگ شده
folder_openمقالات

اغلب خانم ها برای کمی تنوع، به دنبال تغییراتی در چهره هستند. رنگ کردن موها اولین و سریع ترین راه برای ایجاد تغییر در یک چهره تکراری و خسته کننده است. حتی گاهی با همین تغییر ساده، روحیه تان هم بهتر می شود و شادی و شعف بیشتری را تجربه می کنید. تنها اشکال کار در آسیب هایی است که مواد شیمیایی رنگ مو، به همراه دارند که البته آن هم با کمی مراقبت از موی رنگ شده قابل پیشگیری است.

روش های مراقبتی شامل قبل و بعد از رنگ کردن مو است. در هر صورت با همین کارهای به ظاهر ساده ولی مهم می توانید مانع آسیب به موها بشوید. رنگ موهای شیمیایی تنوع رنگی بسیار بیشتری از رنگ های طبیعی دارند. از این رو استقبال عمومی از این نوع رنگ مو خیلی بیشتر است. اگر شما هم علاقه دارید موهایتان را به رنگی متفاوت از رنگ طبیعی موهایتان، تغییر دهید اطلاعات این مطلب به کارتان می آید.

نکات مهم در مراقبت از موی رنگ شده

مراقبت های قبل از رنگ کردن مو

مراقبت از موی رنگ شده را باید حتی قبل از رنگ کردن موها شروع کنید! در واقع قبل از اینکه موها را رنگ کنید یک سری نکات مهم وجود دارد. مواد موجود در رنگ موهای شیمیایی می توانند به ساختار مو، آسیب برسانند. هر چقدر موها سالم تر و شاداب تر باشد میزان صدمه به بافت مو کمتر می شود.

رنگ کردن موهایی که دچار آسیب هستند، یک اشتباه بزرگ است و منجر به افزایش صدمات به مو می شود. در این صورت بعد از رنگ کردن موها باید منتظر پیامدهای آن هم باشید. قبل از هر اقدامی از سلامت موها مطمئن شوید. چه موهایی سالم است؟

وقتی تغذیه درست داشته باشید نصف راه را رفته اید. ریشه مو، ویتامین ها، املاح، مواد مغذی و …. را از طریق خون دریافت می کند. مصرف غذای مفید و غنی از مواد معدنی و املاح، یکی از ساده ترین راه ها برای داشتن موهای سالم و قوی است. با استفاده از ماسک موی خانگی نیز می توانید موها را تقویت کنید تا ساقه مو سالم و سرحال باشد.

رنگ کردن موهای تیره

-انتخاب رنگ موی مناسب

پس از تصمیم گیری در مورد رنگ کردن موها نوبت به انتخاب یک رنگ موی خوب است. اگر کیفیت رنگ مو خوب باشد، مراقبت از موی رنگ شده نیز به مراتب ساده تر می شود. در این صورت دیگر نگران آسیب ناشی از رنگ مو نخواهید بود. بهتر است رنگ موی انتخابی دارای این خصوصیات باشد:

رنگ موی بدون آمونیاک دارای فرمولاسیون سالم تری است و حداقل آسیب را دارد

رنگ مویی تهیه کنید که دارای خواص نرم کنندگی نیز باشد در این صورت برای مراقبت از موی رنگ شده دردسر کمتری دارید

برخی رنگ موها دارای روغن طبیعی هستند و به حفظ رطوبت مو کمک می کنند این محصولات را خریداری کنید

ذر انتخاب خود رنگ نیز دقت کنید. برای مثال رنگ موی دارای تناژ قرمز، دارای مولکول های بزرگ تری هستند. این نوع رنگ ها فشار بیشتری به کوتیکول وارد می کنند.

یک راه ساده برای مراقبت از موی رنگ شده این است از همان ابتدا کار را به کاردان بسپارید. برخی رنگ موها به اصطلاح دشوار هستند و بهتر است در سالن آرایشگاه، توسط آرایشگرتان اجرا شوند.

شستشوی موهای رنگ شده

مراقبت های بعد از رنگ کردن مو

مراقبت از موی رنگ شده در افزایش ماندگاری رنگ مو و حفظ سلامت موها تاثیرگذار است. در صورتی که یک آرایشگر با تجربه، موهایتان را رنگ کرده باشد نیمی از کار درست انجام شده است. اما هنوز لازم است برای مراقبت از موی رنگ شده کارهای زیادی انجام دهید. موهای رنگ شده در ابتدا خیلی زیبا و جذاب است اما اگر رسیدگی های لازم را انجام ندهید، خیلی زود به دردسر می افتید. با برخی کارهای ساده یم توانید سلامت موهای رنگ شده را تضمین کنید.

-شستشوی موهای رنگ شده، ممنوع!

یکی از اشتباهات رایج این است که بلافاصله بعد از رنگ کردن مو، موهایتان را با شامپو شستشو دهید. لزومی ندارد بعد از برگشت به خانه سرعت دوش بگیرید حداقل زمان برای تثبیت رنگ مو، 48 ساعت است. در این فاصله کوتیکول مو بسته می شود و رنگ جذب مو می شود. حتی توصیه می شود 3 تا 4 روز نیز موها را شستشو ندهید.

نکات مراقبت از موی رنگ شده

-مراقبت از موی رنگ شده با شامپوی مخصوص

به طور کلی وقتی موها را رنگ می کنید باید استفاده از شامپو را محدودتر کنید. برای مثال اگر هر روز دوش می گیرید موها را هر بار شامپو نزنید حداکثر هفته ای 2 تا 3 بار برای شستشوی موها کافی است. بیشتر از این مقدار ماندگاری رنگ مو را کاهش می دهد و حتی می تواند موهایتان را نیز خشک و آسیب پذیر کند.

نوع شامپو نیز اهمیت دارد برای موهای رنگ شده، شامپوی مخصوص تولید شده. با استفاده از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده می توانید سلامت موهایتان را بیمه کنید. این شامپوها فاقد سولفات هستند. سولفات نوعی ماده شیمیایی است که علاوه بر آسیب به موها، رنگ مو را نیز نابود می کند. سولفات حاوی نمک زیادی است و رطوبت مو را از بین می برد.

-مراقبت از موی رنگ شده با نرم کننده ها

نرم کننده ها موها را درخشان تر و صاف تر نشان می دهند. البته یک دلیل مهم تر برای استفاده از نرم کننده وجود دارد. مواد موجود در نرم کننده ها یک لایه محافظ روی مو تشکیل می دهد که مانع خروج رنگ می شود. از طرفی نرم کننده ها مو را سالم تر نگه می دارند و از گره خوردن مو نیز جلوگیری می کنند. برخی شامپوهای مخصوص موی رنگ شده، حاوی نرم کننده نیز هستند از این نوع محصولات استفاده کنید.

روغن درمانی برای تقویت مو
-روغن درمانی برای موهای رنگ شده

برای اینکه موهایتان بعد از مدتی خشک و شکننده نشود از روغن های گیاهی استفاده کنید. ساده ترین راه برای مراقبت از موی رنگ شده این است که با روغن نارگیل با روغن زیتون و بادام و … موها را تقویت کنید. روغن های طبیعی موها موجب نرم و درخشندگی موها می شوند.

استفاده از این روغن ها ساده است می توانید از نوک انتهای ساقه تا ریشه مو را با چند قطره روغن، پوشش دهید. روغن های طبیعی فاقد مواد شیمیایی و مضر هستند و به موها آسیب نمی رسانند. با گرم کردن روغن می توانید اثرگذاری آن را افزایش دهید. روغن طبیعی را روی بخار کتری کمی گرم کنید و س از استفاده، موها را با روسری ببندید تا گرم بماند.

انواع ماسک مو نیز در جلوگیری از آسیب به موهای رنگ شده، عالی است. برای مراقبت از موی رنگ شده و تقویت موها می توانید ماسک تخم مرغ و عسل یا ماسک های حاوی روغن طبیعی و مواد پروتئینی را استفاده کنید.

 تابش آفتاب روی موها

کارهایی ممنوع که نباید انجام دهید

 برای مراقبت از موی رنگ شده برخی کارها را انجام می دهید و باید از انجام برخی کارها نیز خودداری کنید. برخی کارها موجب آسیب به موهای رنگ شده می شود. برای مثال نور خورشید خطری جدی برای موهایتان است. قبل از قرار گرفتن در نور مستقیم خورشید حتما از کلاه یا روسری و … استفاده کنید. هر چقدر موها را نور آفتاب دور نگهدارید، حال موهایتان بهتر می شود.

به طور کلی گرما و حرارت، دشمن موهای رنگ شده و رنگ نشده هستند. از آب داغ حمام گرفته تا وسایل حرارتی حالت دهنده مو، همگی به موهایتان آسیب می زنند. تا می توانید از سشوار و اتوی مو کمتر استفاده کنید.

برخی محصولات بهداشتی هم اصلا میانه خوبی با موهای رنگ شده ندارند. برای مثال شامپو ضد شوره یا پاک کننده های عمیق و انواع ماسک مو شیمیایی به شدت رنگ موها را از بین می برند. بهتر است قبل از رنگ کردن موها با استفاده از شامپوی تمیز کننده عمیق، موها را شستشو دهید. بعد از رنگ کردن دیگر مجاز به استفاده از این مواد نیستید. این شامپو باعث کمرنگ شدن رنگ مو می شود.

برای مراقبت از موی رنگ شده در استخر، حتما از کلاه شنا استفاده کنید. کلر استخر موجب سبز شدن رنگ موی بلوند می شود. حتی رنگ موهای تیره نیز در اثر کلر استخر، کمرنگ تر و مات تر می شود. اگر زیاد به استخر می روید از مواد محافظ مو استفاده کنید. توصیه می شود قبل از شنا در استخر موها را با نرم کننده بشویید. به این ترتیب یک لایه محافظ روی رنگ مو تشکیل می شود.

مراقبت از موی رنگ شده بلند

مرکز تخصصی زیبایی مو سعیده درویش زاده

استفاده زیاد از رنگ مو و دکلره باعث خشک شدن و دهیدراته شدن موها می شود. برای حفظ سلامت مو لازم است تا علاوه بر کارهای روتین مراقبت از مو، روش های تخصصی تری را نیز به کار بگیرید. ما در این مرکز انواع تراپی را برای موهای آسیب دیده از رنگ مو و مواد شیمیایی ارائه می دهیم.

در صورتی که موها نازک و ضعیف شده بهتر است با ویتامینه کردن، جان دوباره ای به مو بدهید. اگر موها خیلی خشک و خشن شده لازم است تا کراتین طبیعی مو تامین شود. پروتئین تراپی می تواند آسیب های مو را برطرف کند.

اگر به موهای رنگ شده و دکلره شده، رسیدگی کنید همیشه از زیبایی موهایتان لذت خواهید برد. آیا در استفاده از خدمات تخصصی تردید دارید؟ آیا تصمیم گیری برای تان مشکل است؟ آیا اطلاعی از تراپی های نوین ندارید؟

برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات ترمیم و احیا مو، تماس بگیرید. کلیه مشاوره های تخصصی به رایگان ارائه می شود.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed