1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم؟

چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم؟

چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم؟
folder_openمقالات

کراتینه مو یکی از روش هایی است که برای صافی و احیای موها استفاده می شود و این روش در ایران طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. افراد مختلف دوست دارند که با استفاده از کراتینه، موهای خودشان را صاف و احیا کنند تا بتوانند موهایی سالم تر و زیباتر داشته باشند. گاهی اوقات ممکن است که شما از انجام کارهای مختلفی مانند کراتینه پشیمان شوید یا حتی متوجه شوید که به خاطر حساسیت پوست سر، نیاز دارید که کراتینه را از بین ببرید تا تاثیر مخربی را روی سلامتی شما نداشته باشد. برای این کار شما باید بدانید که چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم و باید با روش های انجام این کار آشنایی داشته باشید تا بدون هیچگونه مشکلی، بتوانید کراتینه موجود روی موهای خودتان را خنثی کنید.

در این مقاله می خواهیم بررسی کنیم که چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم و ببینیم چه روش هایی برای این کار وجود دارند که برای این موضوع کاربردی هستند و به شما کمک می کنند که حذف کراتینه روی موها را به بهترین شکل انجام دهید.

اگر کراتینه مو را انجام داده اید و حالا از این کار پشیمان هستید و می خواهید تاثیرات کراتینه را روی موهای خودتان از بین ببرید، حتما در این مقاله با ما همراه باشید تا با هم بررسی کنیم که چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم و روش های کاربردی را برای انجام این کار به شما بگوییم که کمک می کنند بهترین نتیجه را کسب کنید.

چگونه اثر کراتینه را از بین ببریم؟

چرا باید بدانیم که چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم؟

با وجود اینکه کراتینه روشی پرهزینه است و انجام آن و خرید موادی که نیاز دارد، هزینه بالایی برای افراد خواهد داشت، شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا فردی با وجود این هزینه بالا باید بخواهد کراتینه موهای خود را از بین ببرد؟

در ادامه با هم برخی از مهمترین عواملی که باعث می شوند گاهی اوقات به از بین بردن کراتینه نیاز داشته باشید را بررسی خواهیم کرد.

1- هزینه نگهداری بالا:

بعد از کراتینه، کار شما تمام نمی شود و برای اینکه بتوانید ماندگاری کراتینه را روی موهای خودتان افزایش دهید، نیاز است که از مواد مخصوصی مانند شامپوهای بدون سولفات و… استفاده کنید که این مواد هزینه بالایی دارند.

در نتیجه می توانیم بگوییم که نگهداری از موهای کراتین شده کاری است که برایتان هزینه بالایی خواهد داشت و اگر نتوانید این نگهداری را به خوبی انجام دهید، ممکن است زمان ماندگاری کراتینه شدیداً کاهش پیدا کند و نتوانید مدت زمان زیادی کراتینه موهای خودتان را حفظ کنید.

2- ایجاد حساسیت روی پوست سر:

در برخی از افراد، ممکن است که ترکیبات مواد کراتینه باعث ایجاد حساسیت در پوست سر شود و مشکلاتی مانند خارش و… را ایجاد کند که در این حالت بعضی از افراد خواستار از بین بردن تاثیرات کراتینه هستند.

3- آسیب رسیدن به موها:

کراتینه روشی است که کمک می کند موهایتان سالم تر و شاداب تر شوند؛ اما همانطور که در مورد اول نیز گفتیم، بعد از کراتینه نیاز به برخی از مراقبت ها دارید که اگر این مراقبت ها را به خوبی انجام ندهید، ممکن است موهایتان آسیب ببینند. عدم رسیدگی به موها بعد از کراتینه و مراقبت نامناسب از آنها، باعث می شود که موهایتان خشک و شکننده شوند.

بنابراین اگر نمی توانید برای مراقبت از موهای خودتان زمان کافی بگذارید یا این کارها را انجام نمی دهید، شاید بهترین انتخاب برای شما این باشد که کراتینه را از بین ببرید تا بتوانید به صورت عادی به موهایتان رسیدگی کنید.

از بین بردن کراتینه مو

چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم؟

همانطور که به شما توضیح دادیم کراتینه مو روشی است که از مواد خاصی استفاده می کند و تا زمانی که این مواد روی مو باقی بمانند و از آنها مراقبت شود، تاثیرگذاری خوبی دارد؛ اما به محض انجام ندادن مراقبت های لازم، کراتینه موجود روی موها از بین می رود.

یکی از مراقبت های مهم بعد از کراتینه مو این است که شما باید از شامپوهای بدون سولفات یا شامپوهایی استفاده کنید که درصد سولفات کنترل شده ای دارند، شامپو دارای سولفات، می تواند موهایتان را کاملا شسته و هرگونه آلودگی و مواد اضافی و چربی که روی موها است را به صورت کامل پاک می کند.

این کار باعث می شود که حتی مواد کراتینه نیز از روی موها شسته شده و کراتینه دیگر نتواند تاثیر قبلی خود را داشته باشد. به همین خاطر بهترین روش برای از بین بردن تاثیر کراتینه این است که موهای خودتان را چند بار با استفاده از شامپو دارای سولفات بشویید تا بتوانید این مواد را به صورت کامل از روی موهای خودتان پاک کنید.

البته دقت کنید که یک شامپو مناسب و معتبر خریداری کنید تا هیچگونه آسیبی به موهای شما نرساند و باعث ایجاد ریزش در موهای شما نشود.

چگونه از عوارض کراتینه برای موها جلوگیری کنیم؟

تا به اینجا گفتیم که اگر کراتینه روی موهای شما تاثیرات مناسبی ایجاد نکرد یا نتوانستید مراقبت های بعد از کراتینه را به خوبی انجام دهید، چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم. حالا می خواهیم بگوییم که چه کارهایی انجام دهید تا کراتینه برای موهای شما تاثیرات مخربی نداشته باشد.

1- از مواد با کیفیت برای کراتینه کردن موهای خود استفاده کنید:

مواد زیادی با برندهای مختلف برای انجام کراتینه وجود دارند که هرکدام قیمت های متفاوتی دارند. اگر می خواهید بهترین نتیجه را از کراتینه موهای خودتان دریافت کنید و بتوانید کراتینه ای موثر داشته باشید، سعی کنید بهترین مواد ممکن را تهیه کنید یا از آرایشگر خودتان بخواهید که این کار را برایتان انجام دهد. شما می توانید کراتینه کردن موهای خود را در سالن مو سعیده درویش زاده انجام دهید تا کار کراتینه کردن موهای شما با استفاده از مواد اولیه درجه یک و باکیفیت انجام شود.

2- کار کراتینه کردن موهای خود را به آرایشگرهای حرفه ای بسپارید:

مهارت بالای یک آرایشگر در کار کراتینه مو، باعث می شود که کراتینه روی موهای شما تاثیر بیشتری بگذارد و فرآیند صافی و احیای موهای شما بهتر انجام شود.

به همین خاطر توصیه می کنیم که برای پیدا کردن آرایشگر مناسب و حرفه ای زمان کافی بگذارید و نمونه کارهای آرایشگر موردنظر را به خوبی بررسی کنید و حتی در صورت نیاز با مشتریان قبلی او صحبت کنید تا بتوانید بهترین آرایشگر را برای کراتینه کردن موهای خود انتخاب کنید. در سالن مو سعیده درویش زاده، پرسنل ماهر و حرفه ای مشغول به کار هستند که کار کراتین کردن موهای مرجعه کنندگان را به بهترین شکل ممکن انجام می دهند. شما می توانید نمونه کارهای کراتین را در پیج اینستاگرام سعیده درویش زاده مشاهده کنید.

موهای سالم و شاداب

3- مراقبت های بعد از کراتینه را انجام دهید:

همانطور که در طول این مقاله گفتیم، مراقبت های بعد از کراتینه مو، خیلی مهم هستند و باید بتوانید به خوبی آنها را رعایت کنید تا بهترین نتیجه ممکن را دریافت کنید.

به همین خاطر نیاز است که برای انجام مراقبت های بعد از کراتینه زمان کافی بگذارید و این کارها را انجام دهید تا هم موهایتان سالم تر باقی بمانند و هم ماندگاری کراتینه را افزایش دهید.

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد این صحبت کردیم که چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم و گفتیم که چرا با وجود هزینه بالای مواد کراتینه و انجام خود کراتینه، برخی از افراد نیاز به از بین بردن تاثیرات کراتینه پیدا می کنند.

در ادامه با هم بررسی کردیم که کراتینه را چطور می توانید از روی موهای خودتان از بین ببرید و اثرات آن را خنثی کنید و بهترین روشی که برای این کار وجود دارد را به شما توضیح دادیم.

در آخر نیز با هم بررسی کردیم که چطور می توانید کاری کنید کراتینه، تاثیر منفی روی موهایتان نداشته باشد و بتوانید بهترین نتیجه را از انجام آن دریافت کنید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که جواب سوال چگونه اثر کراتینه مو را از بین ببریم را پیدا کنید و بتوانید بدون هیچگونه مشکلی این کار را برای خودتان انجام دهید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم. برای رزرو نوبت کراتینه مو شما می توانید با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و نوبت کراتینه موهای خود را رزرو کنید.

2/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed