1. خانه
  2. مقالات
  3. ژلیش ناخن چیست؟ آموزش زدن ژلیش روی ناخن ها

ژلیش ناخن چیست؟ آموزش زدن ژلیش روی ناخن ها

ژلیش ناخن چیست؟ آموزش زدن ژلیش روی ناخن ها

  1. خانه
  2. مقالات
  3. ژلیش ناخن چیست؟ آموزش زدن ژلیش روی ناخن ها
ژلیش ناخن چیست؟
folder_openمقالات

ژلیش ناخن یکی از ترندهای محبوب زیبایی در بین خانم ها است که در اغلب سالن های آرایشگاه ها انجام می شود. با توجه به جذابیت های ظاهری ژلیش روی ناخن طبیعی، هر روز بر طرفداران آن افزوده می شود. طبیعی بودن کار یک حسن بزرگ است و برای خانم هایی که تمایلی به کاشت ناخن ندارند، پیشنهاد می شوند. اگر ناخن هایی قوی و سالم دارید با ژلیش کردن، بر زیبایی ناخن ها بیفزایید.

برخی از افراد تصور می کنند که ژلیش می تواند در اندازه و بلندی ناخن تغییر ایجاد کند. اصولا ژلیش روی ناخن طبیعی انجام می شود و از نظر فرم یا بلندی ناخن ها هیچ تغییری انجام نمی شود. هر چه هست بر روی ناخن های طبیعی خود فرد است بدون اینکه چیزی به آن افزوده شود. مراحل کار با آنچه که در کاشت ناخن می بینید تفاوت دارد. در این مطلب ژلیش ناخن و نحوه انجام و مزایا و معایب آن بررسی می شود. اگر تصمیم دارید تغییر اساسی در ناخن ها بدهید با ما همراه باشید

طراحی ناخن

ژلیش ناخن چیست؟

ژلیش یک نوع طراحی موقت روی ناخن است. این روش به دلیل تنوع در اجرا و جذابیت های فوق العاده ای که دارد جایگزین لاک های معمولی شده است. ژلیش نوعی ژل رقیق شده است که حالت مایع دارد و با فرچه کوچکی بر روی ناخن کشیده می شود. کار با ژلیش بسیار راحت است و حتی در خانه نیز امکان ردن ژلیش ناخن وجود دارد.

آیا ژلیش همان لاک ناخن است؟ از نظر اصولی نمی توان ژلیش را با لاک ناخن های معمولی یکی دانست. حتی نتیجه کار هم متفاوت است و ناخن ها زیباتر و جذاب تر از موقعی که لاک می زنید، به نظر می رسند. البته ژلیش هم مانند لاک با استفاده از فرچه ای کوچک روی ناخن ها کشیده می شود. لزومی ندارد با سرعت زیاد، ژلیش ناخن را اجرا کنید زیرا این مواد به سرعت لاک، خشک نمی شوند. در ادامه با تفاوت ژلیش ناخن و لاک معمولی بیشتر آشنا می شویم.

تفاوت ژلیش ناخن با لاک معمولی

– زمان خشک شدن طولانی تر

این می تواند یک مزیت بزرگ باشد زیرا دیگر نیازی نیست که نگران به جا ماندن رد فرچه روی ناخن ها باشید. در واقع موقع ژلیش ناخن وقت کافی دارید تا طرح مورد نظرتان را اجرا کنید. ژلیش سریع رشد نمی شود و خیلی راحت تر می توانید با آن کار کنید. این ویژگی موجب شده تا امکان طراحی های متنوع تر و با جزئیات دقیق تر هم داشته باشید زیرا نگران خشک شدن لاک نیستید.

– استفاده از دستگاه LED یا UV

ژلیش ناخن با رنگ های متنوع و طراحی های جذاب تری همراه است. خیلی راحت می توانید رنگ ژلیش را با لباس تان ست کنید. درست مثل زمانی که لاک می زنید فرچه را روی ناخن ها بکشید. البته معمولا فرچه ژلیش ناخن روی درب آن کار شده و مثل لاک ناخن، جدا نمی شود. یکی از بزرگ ترین تفاوت های لاک و ژلیش در نحوه خشک شدن آن است.

بر خلاف لاک معمولی، برای انجام ژلیش ناخن به یک دستگاه کوچک LED یا UV نیاز دارید. با قرار دادن دست ها در دستگاه و روشن کردن آن، نور یو وی روی مواد ژلیش تابانده می شود. به این ترتیب فرایند خشک شدن و تثبیت مواد ژل راحت تر انجام می شود. هرگز سعی نکنید ژلیش را بدون دستگاه و مثل لاک ناخن، استفاده کنید. این مواد بدون اشعه اصلا خشک نمی شوند و حالت رقیق دارند.

دستگاه LED

– دوام لاک ژلیش

لاک های معمولی خیلی زود از روی ناخن ها پاک می شوند البته این پاک شدن نصفه و نیمه است و چندان هم جالب نیست. با چند بار شستشوی دست احتمال اینکه لاک آسیب ببیند، هست. اما در مورد ژلیش ناخن خیال تان راحت باشد. در حالت عادی حداقل یک ماه ژلیش روی ناخن ها باقی می ماند. این در حالی است که شما کار خاصی هم انجام نمی دهید. با کمی مراقبت می توانید دوام ژلیش را بیش از این زمان هم، افزایش دهید.

بنابراین می توانید از مدت ها قبل خودتان برای مهمانی و مراسم های در پیش رو، آماده کنید. کلی هم وقت دارید تا یک طرح جذاب و متفاوت را انتخاب کنید.

-نحوه پاک کردن ژلیش

به طور حتم نمی توانید با روش های معمولی، ژلیش را از روی ناخن تان پاک کنید. با پدهای لاک پاک کن و محلول های تمیز کننده هم کار سختی در پیش دارید. اگر به هر علتی تصمیم به پاک کردن ژلیش دارید از آستون خالص استفاده کنید. البته محلول های تمیز کننده آسیب کمتری به ناخن ها وارد می کنند اما در مورد ژلیش ناخن چاره دیگری ندارید و باید از استون صد در صد استفاده کنید. چندین بار پد را به استون آغشته کنید و روی ناخن ها بکشید.

به طور معمول ژلیش زدن به ناخن در آرایشگاه انجام می شود و برای پاک کردن آن نیز می توانید به کمک آرایشگرتان این کار را انجام دهید. البته امکان استفاده از ژلیش ناخن در منزل هم هست. در ادامه روش کار با لاک ژلیش در خانه آموزش داده شده است.

ژلیش ناخن عروس

در مرحله اول ناخن ها مانیکور می شود

مانیکور کردن باعث می شود که ناخن ها شکل و فرم بهتری بگیرند. در این مرحله می توانید ناخن را با طرح های متفاوتی فرم دهید. اگر دوست دارید ناخن ها را سر صاف و مربع شکل دهید. توجه داشته باشید که این روش با کاشت ناخن متفاوت است و طرح ها روی ناخن طبیعی انجام می شود. بنابراین بلندی ناخن ها در اجرای طرح های متنوع و زیباتر شدن کار، تاثیر دارد.

مزیت دیگر مانیکور کردن این است که پوست های اضافی اطراف ناخن، جمع می شود و پوست کمی به عقب می رود. در نتیجه ناخن ها ظاهر بهتری دارند و پس از اجرای لاک ژلیش حالت زیباتری به خود می گیرند.

لاک زدن به روش جدید

آموزش ژلیش ناخن

در مرحله دوم روی ناخن ها خراش هایی ایجاد می شود. این کار برای افزایش دوام لاک ژل روی ناخن انجام می شود. برای اینکه لاک بهتر به سطح ناخن بچسبد، با استفاده از سوهان، لایه رویی ناخن کمی خراشیده می شود. البته این کار به یک دلیل مهم تر هم انجام می شود و آن کاهش ضخامت ناخن است. به این ترتیب پس از اجرای ژلیش، ناخن ها ظریف تر و زیباتر دیده می شوند.

از این پس نباید دست ها را بشویید و تا اجرای کامل لاک ژل صبر کنید. در صورتی که دست ها شسته شود، چسبندگی ژل روی سطح ناخن بسیار کمتر می شود. در این صورت نباید به دوام طولانی ژلیش دل خوش باشید. حالا که تا این مرحله رفته اید لطفا دست ها را نشویید حتی اگر خیلی سخت تان باشد.

نکته مهم این است که شکل ظاهری ناخن ها بعد از ژلیش بسیار زیباتر می شود. در مقایسه با لاک، این شیوه دارای مزایای بیشتری است از جمله دوام و ماندگاری ژل که چندین برابر لاک معمولی است. اما در نظر داشته باشید که خراش سطح ناخن با سوهان و استفاده از دستگاه با اشعه UV دو عامل مهم هستند که به ناخن ها آسیب می رسانند.

اگرچه دوام لاک خیلی کمتر است اما میزان آسیب کمتری هم وارد می شود.

طراحی ناخن طبیعی

در آخر هم لاک ژلیش ناخن اجرا می شود

حالت ژل مانند لاک طوری است که به راحتی روی ناخن می نشیند. برای اینکه رنگ لاک پر رنگ تر باشد لازم است تا 2 لایه ژلیش روی ناخن اجرا شود. ابتدا یک مرحله لاک ژل زده می شود. سپس انگشتان دست در دستگاه کوچکی قرار می گیرد. این دستگاه با تابش اشعه یو وی، در چند چند ثانیه ژل را خشک می کند.

حالا نوبت به اجرای مرحله دوم لاک ژل است. اگر احساس می کنید لازم است بار سوم و چهارم هم همین کار را تکرار کنید. پس از اجرای هر لایه ژل دوباره مراحل خشک کردن با دستگاه تکرار می شود. این کار را تا زمانی که طرح نهایی ایجاد شود، ادامه دارد.

اگر ناخن های ضعیف و شکننده ای دارید بهتر است ابتدا این مشکل را برطرف کنید تا نتیجه لاک ژلی زیباتر باشد. تقویت ناخن با روش های طبیعی هزینه چندانی ندارد اما زیبایی دست هایتان را بیمه می کند.

طراحی های متنوع و زیبای ناخن

مشاوره رایگان زیبایی مو در سالن سعیده درویش زاده

آیا تا حالا از مشاوره های رایگان خانم درویش زاده استفاده کرده اید؟ اگر در تصمیم گیری تردید دارید حتما از این مشاوره های اختصاصی و رایگان استفاده کنید. به این ترتیب خیلی راحت می توانید بهترین روش بازسازی و احیا موهای آسیب دیده را انتخاب کنید. مشاوره به صورت فردی است و با توجه به جنس مو و میزان آسیب به ساختار مو، راهکار مناسب ارائه می شود.

اگر موهای رنگ و دکلره شده دارید، می توانید با یکی از لاین های احیا مو، کیفیت موهای خود را ارتقا دهید. راه حل پیشنهادی متناسب با نیاز موهای شما ارائه می شود پس از هر فردی به فرد دیگر متفاوت است. قبل از اینکه موها بررسی شود نمی توان با قاطعیت در مورد لاین احیا تصمیم گیری کرد. در کلینیک تخصصی سعیده درویش زاده انواع تراپی مو با مواد نانو انجام می شود.

برخی از خدمات سالن عبارتند از: پروتئین تراپی، نانو بوتاکس مو، پلکس و اولاپلکس درمانی، آرگان تراپی، ویتامینه مو، آگاو تراپی، کراتینه و احیا موهای آسیب دیده.

1/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed