1. خانه
  2. مقالات
  3. برای رنگ کردن، مو چرب باشد یا تمیز؟

برای رنگ کردن، مو چرب باشد یا تمیز؟

برای رنگ کردن، مو چرب باشد یا تمیز؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. برای رنگ کردن، مو چرب باشد یا تمیز؟
رنگ و دکلره روی موی چرب
folder_openمقالات

رنگ کردن موها یکی از کارهایی است که هزینه زیادی ندارد ولی به شدت حس و حال شما را عوض می کند. اگر مدت هاست تغییری در ظاهرتان نداده اید و به دنبال یک تنوع ساده و سریع هستید، رنگ موهای تان را عوض کنید. برای این کار می توانید از یک آرایشگر با تجربه کمک بگیرید و با خیال راحت، منتظر نتیجه کار باشید. سوالی که مطرح می شود این است که آیا باید قبل از رنگ کردن موها را بشویید یا رنگ کردن موی چرب نتیجه بهتری دارد؟

البته یک آرایشگر حرفه ای بهتر می داند که چطور موهای شما را رنگ کند. اما اگر قصد رنگ کردن موها در خانه را داشته باشید کار کمی دشوار است. برخی از خانم ها عقیده دارند که رنگ مو رو موهای چرب، بهتر جواب می دهد اما عده ای نیز فکر می کنند که موهای تمیز، بهتر رنگ می گیرد. راستش هر دو گروه تا حدی درست می گویند. برای رنگ کردن موها می توانید از قبل آن را بشویید یا این کار را انجام ندهید. در هر مورد رعایت برخی نکات الزامی است. در ادامه به این موضوع بیشتر می پردازیم.

موی تمیز یا موی چرب

رنگ کردن موی چرب بهتر است یا موها تمیز باشد؟

رنگ کردن موها به قدری جذاب و هیجان انگیز است که شاید حتی به این موضوع توجه هم نکنید. به خصوص وقتی برای رنگ کردن مو به سالن آرایشگاه می روید اصلا توجهی به کار آرایشگرتان ندارید و تنها منتظر نتیجه کار هستید. این خیلی هم خوب است اما قطعا برای رنگ کردن مو در خانه با کلی سوال مواجه می شوید.

رنگ کردن موی چرب یا تمیز هم یکی از این مواردی است شاید قبل از این به آن فکر نکرده باشید. خیلی ساده می توان گفت که این تصمیم به چند عامل بستگی دارد. اول از همه جنس رنگ مو مهم است. هر چقدر مواد شیمیایی قوی تری در رنگ مو باشد، توصیه می شود اندکی مو چرب باشد. نکته دوم در مورد جنس موها و ضخامت و به طور کلی سلامت مو است.

رنگ کردن موی چرب

آیا موها را قبل از رنگ کردن، بشوییم؟

چربی طبیعی مو توسط غدد زیر پوست سر تولید شده است. این روغن طبیعی و چربی در نرم و لطیف نگاه داشتن موها و جلوگیری از خشکی و وز مو تاثیر دارد. در ضمن چربی مو یک لایه محافظ قوی است و از آسیب های خارجی به مو تا حد زیادی کم می کند. در نظر داشته باشید که رنگ کردن مو نیز نوعی تهاجم به حساب می آید و می تواند مو را در معرض آسیب زیادی قرار دهد.

با رنگ کردن موی چرب می توانید اثرات رنگ مو را کاهش دهید. این موضوع هم در مورد آسیب های احتمالی به کوتیکول مو است و هم روی رنگ پذیری موها تاثیر دارد. در واقع هر چقدر موها چرب تر باشد قدرت رنگ پذیری کمتری دارد. موهای تمیز و شسته شده آماده رنگ کردن هستند و درصد بالایی از مواد رنگ مو را جذب می کنند.

معمولا توصیه نمی شود بلافاصله بعد از شستن مو، اقدام به رنگ کردن کنید. تقریبا اغلب محصولات رنگ مو، روی موهایی که شسته نشده اند بهتر اثر می کند. توصیه می شود موها خیلی چرب و روغنی نباشد ولی لزومی هم به شستن موها مثلا در یک ساعت قبل نیست. اگر قصد رنگ کردن موها را دارید بهتر است و موها را می شویید، بهتر است حتما مو را خشک کنید.

رنگ کردن موی شسته شده

موی تمیز بهتر رنگ می گیرد یا موی روغنی؟

برای رنگ کردن مو تمیز باشد یا کثیف؟ منظور از کثیف همان چرب بودن مو است که به نظر می تواند روی رنگ مو تاثیر بگذارد. بدون تردید برای کاهش صدمات ناشی از مواد شیمیایی رنگ مو می توانید روی این چربی حساب کنید. چربی طبیعی پوست سر نقش محافظت کننده دارد و از آسیب های خارجی به مو نیز جلوگیری می کند.

اگر از رنگ موهای موقت و نیمه موقت استفاده می کنید ضرورتی ندارد موها چرب باشد. این نوع رنگ موها دارای فرمولاسیون ضعیف تری هستند و مواد شیمیایی قوی ندارند. بنابراین با رنگ موی موقت تقریبا هیچ آسیبی به موها وارد نمی شود. پس نمی توان یک نسخه را برای همه پیچید. اینکه رنگ کردن موی چرب بهتر است یا موی تمیز به نوع رنگ مو ارتباط دارد.

به طور حتم موهای تمیز بهتر رنگ می گیرند اما در مورد رنگ موهای دائمی کمتر محتاط باشید. اجازه دهید طبیعت کارش را انجام دهد. چربی مو نوعی محافظ طبیعی است.

شستشوی مو قبل از رنگ کردن

رنگ کردن موی چرب و سفید چه نتیجه ای دارد؟

موهای تمیز قدرت نفوذپذیری بالاتری دارند و به راحتی مواد مختلف را جذب می کنند. برای مثال وقتی قصد استفاده از ماسک مو را دارید بهتر است حتما موها تمیز باشد. در این صورت مواد موثر ماسک مو به خوبی به عمق مو نفوذ می کند. همین داستان برای رنگ مو هم صدق می کند. موهای تمیز و شسته شده کاملا آماده رنگ پذیری هستند.

موهای چرب دارای یک لایه روغن اضافی هستند که روی تارهای مو را پوشانده است. این لایه چربی در روند رنگ پذیری موها تداخل ایجاد می کند. چربی طبیعی پوست سر برای محافظت از مو و پوست کف سر ضروری است. رنگ کردن موی چرب این خوبی را دارد که مانع آسیب مواد شیمیایی به موها می شود. در ضمن پوست سرتان از آسیب های ناشی از رنگ مو در امان است.

البته اگر تعداد موهای سفیدتان بیشتر است بد نیست رنگ مو را روی موهای تمیز استفاده کنید. موهای سفید خشک تر هستند و به سختی رنگ می گیرند. بنابراین ضرورتی ندارد که موها چرب باشد.

دکلره روی موهای تیره

برای رنگ مو بهتر است مو تمیز باشد یا چرب؟

این موضوع ارتباط مستقیم به نوع موادی دارد که برای رنگ کردن موها استفاده می شود. رنگ موهای دائمی با حجم بالاتری از اکسیدان و مواد سفید کننده، ترکیب می شوند. بنابراین این نوع رنگ ها قدرت نفوذ بیشتری دارند و با احتیاط بیشتری باید استفاده شوند. اگر موها قبل از رنگ کردن شسته شود و پوست سرتان تمیز باشد، امکان آسیب به فولیکول مو وجود دارد.

در بسیاری از اوقات بعد از رنگ کردن مو، به طور ناگهانی موهایتان شروع به ریختن می کند. این قضیه مربوط به آسیب ناشی از مواد دکلره و رنگ موهای دائمی است. برای جلوگیری از بروز چنین مشکلی توصیه می شود موها کمی چرب باشد. رنگ کردن موی چرب این حُسن را دارد که از اثرات زیانبار مواد شیمیایی دکلره روی ساختار مو کم می کند.

بهتر است موها کمی چرب باشد ولی این به معنای روغنی بودن مو نیست. برای مثال بهتر است 2 یا 3 روز قبل از دکلره کردن، موها را شستشو ندهید.

مراقبت از مو در منزل

نکات مهم قبل از رنگ کردن موها

استفاده از رنگ مو کار دشواری است و هر خانمی می تواند با رعایت یک سری اصول، موهای خود را در خانه رنگ کند. البته برای ترکیب رنگ های خاص موضوع به این سادگی نیست. اغلب رنگ موهای زیبا و جذابی که می بینید به صورت ترکیبی کار شده اند. به این صورت که دو یا چند رنگ با درصد متفاوت در ترکیب رنگ مو وجود دارند. نسبت مناسب اکسیدان نیز اهمیت دارد. هر گونه ناهماهنگی در درصد اکسیدان و رنگ، روی نتیجه کار اثر می گذارد.

برای بار اول شاید نتیجه به همان خوبی که انتظار دارید، نباشد اما به مرور یاد می گیرید که چگونه از رنگ مو استفاده کنید. رنگ کردن موی چرب و یا شسته شده هر دو امکان پذیر است و این ارتباط به نوع رنگ مو دارد. رنگ موهای دائمی حاوی مواد شیمیایی قوی تری هستند و ماندگاری طولانی تری هستند ولی به ساختار مو نیز آسیب می زنند. برای اینکه میزان آسیب را کاهش دهید روز قبل، موها را شستشو دهید و یک روز بعد اقدام به رنگ کردن موها کنید. در مورد رنگ موهای موقت این حساسیت وجود ندارد.

به طور کلی همیشه برچسب روی قوطی رنگ مو را مطالعه کنید و طبق توصیه های تولید کننده، ترکیب مواد و مدت زمان را تنظیم کنید. اگر تجربه ای در این زمینه ندارید از آرایشگرتان کمک کنید و کار را به دستان هنرمند یک حرفه ای بسپارید. نتیجه کار قطعا متفاوت است.

نحوه رنگ کردن موی چرب

انواع رنگ موی کلاسیک و فشن در سالن سعیده درویش زاده

برای تجربه ای متفاوت حتما برای یک بار هم که شده از رنگ موهای فانتزی، فشن و مدرن مرکز موی درویش زاده استفاده کنید. بدون سوختن و یا آسیب به مو می توانید هر نوع رنگ مویی را روی پایه رنگ تیره و روشن داشته باشید. لذت تغییر رنگ موها وقتی دو چندان می شود که موها سالم و شاداب باشند. سالن احیا مو درویش زاده پیشرو در صنعت بازسازی و احیای مو کشور است. اگر موهایتان از رنگ و دکلره های قبلی دچار سوختگی شده، خمیری و آدامسی و پوک است حتما نیاز به ترمیم و بازسازی تخصصی است.

خانم های علاقمند به رنگ موی کلاسیک و شیک، کافی است رنگ موی مورد نظرتان را از آلبوم انتخاب کنید. بعد از رنگ کردن موها، از نتیجه شگفت زده خواهید شد. رنگ ها دقیق طبق ژورنال اجرا می شود. انواع هایلایت، مش و رنگ و دکلره با مواد مرغوب و کیفیت بالا انجام می شود. جهت هماهنگی و رزرو وقت از قبل اقدام کنید.

توجه: این مرکز مشاوره های اختصاصی مو و خرید محصولات را به رایگان ارائه می دهد.

4.5/5 - (2 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed