1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا می توان بعد از کراتینه موها را دکلره کرد؟

آیا می توان بعد از کراتینه موها را دکلره کرد؟

آیا می توان بعد از کراتینه موها را دکلره کرد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا می توان بعد از کراتینه موها را دکلره کرد؟
folder_openمقالات

این روزها اکثر خانمها به رنگ موی روشن علاقه دارند و دوست دارند موهایی بلوند و زیبا داشته باشند. برای روشن کردن تارهای مو، باید از مواد دکلره و بی رنگ کننده مو استفاده کرد. سوالی که بسیاری از خانمها می پرسند این است که آیا می توان بعد از کراتینه کردن موها یا پروتئین تراپی ، بوتاکس درمانی مو و … از رنگ و دکلره برای تغییر رنگ مو استفاده کرد یا خیر؟ در این نوشته می خواهیم درباره رنگ و دکلره کردن مو بعد از کراتینه با شما صحبت کنیم و از شما دعوت می کنیم تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

آیا دکلره کردن مو بعد از کراتینه کار درستی است؟

همانطور که گفتیم، این روزها بسیاری از افراد به رنگ موی روشن علاقه دارند و به همین دلیل است که خدمات رنگ و دکلره در آرایشگاه ها و سالن های زیبایی مراجعه کنندگان زیادی دارد. استفاده از دکلره برای موها، آسیب زیادی به مو وارد می کند؛ زیرا موها را دچار شوک و تغییر رنگ ناگهانی خواهد کرد. به همین دلیل بهتر است که اولا موهای خود را در سالن های تخصصی مو مطمئن و حرفه ای دکلره کنید و بعد از روشن کردن موها با مواد دکلره، برای کراتینه کردن ، ویتامینه مو و … موهای خود اقدام کنید تا میزان آسیب به تارهای مو به حداقل برسد و بعد از دکلره کردن موهای خود، موهایی سالم و لطیف و زیبا داشته باشید.

اما در پاسخ به سوال مطرح شده باید گفت: بله! بعد از انجام کراتینه مو یا هر لاین تخصصی احیا و صافی که روی موهایتان انجام شده می توانید موهایتان رنگ یا دکلره کنید. اما نکته اینجاست که باید از مواد دکلره و رنگ و اکسیدان هایی استفاده شود که فاقد آمونیاک است. مثل خمیر دکلره برند لورال پروفشنال و سری رنگ موهای دیا از برند لورال پروفشنال و صد البته این رنگ آمیزی و دکلره کردن مو باید توسط متخصصین این فن در سالن های تخصصی مو انجام شود. افرادی که در دوره آموزشی تخصصی مو شرکت کرده و به صورت علمی و آکادمیک در این حیطه کسب دانش و تجربه کرده اند و مشغول فعالیت هستند.

آموزش کراتینه مو دوره حضوری هیرمستران

اول کراتینه کنیم یا رنگ و دکلره؟

سوال بسیار مهمی که روزانه توسط مراجعه کنندگان و عزیزانی که به صورت آنلاین مشاوره میگیرند این است که اول باید مو را رنگ و دکلره کنیم و بعد کراتینه یا برعکس؟

پاسخ: این مهم بسته به شرایط مو متفاوت است. گاهی بهتر است اول مو کراتینه شود یا هر لاین احیا و صافی دیگری که متناسب با نیاز مو است و بعد رنگ و دکلره و گاهی برای مویی بهتر است ابتدا رنگ و دکلره و تغییر رنگ روی موها انجام شده و بعد کراتینه. بنابراین در موردترتیب انجام این روش ها حتما با یک شخص متخصص مشورت کنید.

چند وقت بعد از کراتینه می توان موها را دکلره کرد؟

همانطور که گفتیم بهتر است در ابتدا جهت ترتیب انجام کراتینه مو رنگ و لایت با یک متخصص مشورت کرده و بعد اقدام به انجام کنید. نکته مهم این است که همیشه باید بین دو عمل شیمیایی یک هفته الی ده روز فاصله باشد. یعنی اگر موهایتان رنگ و دکلره کردید ده روز به مو استراحت داده تا مو خودش را ریکاوری کرده و بعد اقدام به کراتینه یا هر لاین احیا و صافی دیگری کنید. هرگز اجازه ندهید آرایشگر بعد از انجام رنگ و دکلره موهایتان را کراتینه یا … کند.

بعد از رنگ و لایت تنها مجاز با انجام ویتامینه کابین هستید دوستان با استفاده از محصولات سالنی همچون ویتامینه کابین کلوستر پروفشنال. این ویتامینه مو باید توسط افراد متخصص  دوره دیده به صورت اصولی انجام شود تا تاثیر گذار باشد. همچنین یادتان باشد اگر بنا به تشخیص آرایشگرتان در ابتدا موهایتان را کراتینه کردید ده روز به مو استراحت داده و بعد اقدام به رنگ و دکلره و رنساژ موهایتان کنید.

موضوعی که اهمیت زیادی دارد این است که حتما برای انجام تمام کارهای سلامت و زیبایی مو مانند رنگ و دکلره یا کراتینه مو، به سالن های مو مطمئن مراجعه کنید تا از مواد باکیفیت و درجه یک برای موهای شما استفاده کنند. هرچقدر هم که رنگ مو زیبا و به روز باشد؛ اما کیفیت تارهای مو تاثیر زیادی روی ظاهر موها خواهد داشت. هیچ کس دوست ندارد که بعد از هزینه کردن برای رنگ و دکلره مو، موهایی خشک و وز و نامرتب داشته باشد و به همین دلیل باید در مراقبت از موها، انتخاب سالن مو و کیفیت مواد مورد استفاده حساسیت به خرج دهید و بهترین گزینه ها را برای خود انتخاب کنید.

 

آیا بعد از هر بار دکلره کردن باید موها را کراتینه کرد؟

همانطور که به شما توضیح دادیم، دکلره کردن با آسیب دیدگی تارهای مو همراه است و به همین خاطر توصیه می شود که بعد از هر بار دکلره کردن موهای خود، آنها را کراتینه کنید تا موهای شما زنده تر از قبل شود.

بسیاری از خانمها بعد از دکلره، مشکلاتی مانند خشکی مو یا وزی مو را تجربه می کنند که این موضوع به دلیل کمبود رطوبت تارهای مو، استفاده از مواد بی کیفیت و تجربه کم آرایشگر اتفاق می افتد. اگر شما هم با چنین مشکلاتی مواجه هستید، می توانید موهای خود را کراتینه کنید تا موهایی نرم و لخت و ابریشمی داشته باشید. بعد از کراتینه کردن موها، خواهید دید که کیفیت موهای شما بهتر می شود و موهایی شاداب تر و سالم تر خواهید داشت.

رنگ کردن مو بعد از کراتینه

یکی از سوالاتی که بسیاری از مشتریان ما می پرسند این است که آیا بعد از کراتینه کردن مو می توان برای رنگ کردن مو و رنساژ اقدام کرد؟ برای پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله، شما می توانید 1 هفته الی ده روز پس از کراتینه درمانی، موهای خود را رنگ یا رنساژ کنید؛ اما پیشنهاد ما این است که بین کراتینه کردن موها و رنگ کردن مو، حداقل یک هفته الی ده روز فاصله ایجاد کنید در این مدت از روتین محصولات مراقبتی مو استفاده کنید تا موهای شما به صورت کامل تقویت شوند و سپس برای رنگ کردن و رنساژ موهای خود اقدام کنید.

بسیاری از افرادی که بلافاصله بعد از کراتینه اقدام به رنگ کردن موها می کنند، نتیجه دلخواهشان را از رنگ کردن موها مشاهده نمی کنند و از رنگ نهایی موها رضایت ندارند؛ زیرا روی لایه های مو، مواد کراتینه قرار گرفته است و مواد داخل رنگ مو، راهی برای نفوذ به داخل تارهای مو پیدا نمی کنند و به صورت کامل روی موها قرار نمی گیرد. بعد از کراتینه کردن موها، هر زمان که خواستید موهای خود را رنگ کنید، حتما از رنگهای بدون آمونیاک استفاده کنید.

آیا می‌توان بعد از کراتینه، موها را هایلایت کرد؟

مراحل هایلایت کردن مو هم مانند رنگ کردن مو و رنساژ است و به همین دلیل بعد از کراتینه صافی یا احیا، باید یک هفته الی ده روز به مو استراحت داده و بهد موهایتان را هایلایت کنید. در صورتی که برای انجام هایلایت مو بعد از کراتینه عجله داشته باشید، خواهید دید که موهای شما به درستی رنگ نمی گیرند و رنگ قسمتهای مختلف موهای شما با هم متفاوت خواهد بود.

 

بهترین کراتین برای موهای دکلره شده چیست؟

پس از دکلره کردن، ممکن است موهای شما ضعیف و نازک هستند. به همین دلیل باید از بهترین کراتین برای موهای دکلره شده استفاده کرد تا موها مجدداً تقویت شوند. اگر به دنبال بهترین کراتین برای موهای دکلره شده هستید، خوب است به سراغ محصولاتی بروید که مقدار کمی فرمالدهید داشته باشد. فرمالدهید نام یکی از ترکیبات شیمیایی موجود در محصولات آرایشی است که استفاده زیاد از آن باعث آسیب رسیدن به پوست سر و تارهای مو می شود. محصولاتی که درصد کمی فرمالدهید دارند، برای انجام کراتین روی موهای دکلره شده بسیار مناسب هستند و هیچ گونه خطر و عوارضی برای افراد ندارند. در بازار ایران، برند کلوستر پروفشنال جزو برندهای خوب در زمینه تولید مواد کراتینه است که موها را به خوبی صاف و احیا می کنند و هیچ منعی برای انجام رنگ و دکلره ندارد.

اگر می خواهید بهترین نتیجه را از کراتینه کردن موهای دکلره شده مشاهده کنید، پیشنهاد می کنیم که بهترین سالن کراتینه را برای انجام این کار انتخاب کنید تا موهای شما به بهترین شکل ممکن کراتینه و احیا شود. همچنین یادتان باشد که بعد از دکلره کردن موها باید موهایتان را ویتامینه کنید و یک هفته الی ده روز بعد کراتینه کنید تا موهای شما ترمیم و تقویت شوند.

پاسخ به سوالات متداول در زمینه کراتینه احیا

در سالن مو سعیده درویش زاده، کار کراتینه موهای مشتریان عزیز با استفاده از برندهای معتبر خارجی مانند کلوستر پروفشنال انجام می شود. بسیاری از مشتریان ما افرادی هستند که موهای آسیب دیده با فرهای ریز و درشت دارند یا در اثر استفاده از رنگ و دکلره های زیاد، موهایشان دچار آسیب شدید شده است. بعضی از مشتریان ما افرادی هستند که در سایر شهرهای ایران زندگی می کنند و با هواپیما به تهران می آیند تا کار کراتینه موهایشان در سالن مو سعیده درویش زاده انجام شود.

در سالن مو سعیده درویش زاده، بعد از انجام کراتینه برای موهای مشتریان عزیز محصولات روتین مراقبتی مو تجویز و در اختیار متقاضیان قرار میگیرد. به آنها توصیه می کنیم که بعد از انجام کراتینه جهت مراقبت بیشتر از مو حتما از سرویس ویتامینه مو کلوستر پروفشنال استفاده کنند.

دکلره کردن مو بعد از کراتینه

آیا کراتینه مو روی رنگ مو تاثیر می گذارد؟

سوالی که بسیاری از مراجعه کنندگان از ما می پرسند این است که آیا کراتینه باعث تغییر رنگ مو می شود یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که در صورت استفاده از مواد باکیفیت و مناسب، رنگ موها در اثر کراتینه کردن تغییر نمی کند. بعضی از مشتریانی که موهای روشن و بلوند دارند، با کراتینه درمانی ممکن است رنگ موهایشان بین یک تا دو درجه روشن تر شود. برای رسیدن به پاسخ این سوال به شما پیشنهاد می کنیم مقاله تاثیر کراتینه روی رنگ مو را مطالعه کنید.

 

1.7/5 - (6 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed