1. خانه
  2. مقالات
  3. کراتینه مو چه فرقی با بوتاکس مو دارد؟

کراتینه مو چه فرقی با بوتاکس مو دارد؟

کراتینه مو چه فرقی با بوتاکس مو دارد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. کراتینه مو چه فرقی با بوتاکس مو دارد؟
تفاوت کراتینه مو و بوتاکس مو
folder_openمقالات

موهای ابریشمی و صاف و لخت یکی از معیارهای زیبایی است که با چهره اکثر خانم ها هماهنگی خوبی دارد. وقتی موهای شما، مجعد، وز و خشک و شکننده است زیبایی و جذابیت خاصی ندارد که هیچ، حتی قیافه تان را هم نامرتب نشان می دهد. این موضوع را همه خانم ها می دانند و با کراتینه کردن یا بوتاکس، موها را نرم و صاف و براق تر می کنند. تقریبا از هر خانمی که بپرسید برای صافی مو، کدام روش بهتر است یکی از این دو تکنیک را معرفی می کند. آیا در مورد فرق کراتینه مو و بوتاکس مو چیزی شنیده اید؟

شاید تعجب کنید اما کراتینه و بوتاکس مو دو روش مختلف هستند و با مواد و ترکیبات کاملا متفاوتی کار می شوند. خیلی ها بعد از دیدن نتیجه کار، تصور می کنند این اسامی اشاره به یک تکنیک دارد و بیشتر بازی با کلمات است. این را یک آرایشگر حرفه ای و مربی احیا مو به شما می گوید:” کراتینه مو و بوتاکس مو با هم تفاوت دارند”!

در ادامه با ما همراه باشید که کلی اطلاعات در مورد کراتینه و بوتاکس مو برای شما در نظر گرفتیم.

فرق کراتینه مو و بوتاکس مو

شباهت کراتینه مو و بوتاکس مو چیست؟

قبل از پرداختن به تفاوت کراتینه مو و بوتاکس مو بد نیست در ارتباط با شباهت کراتینه با بوتاکس توضیحاتی داده شود. بعد از کراتینه کردن موها، ظاهر مو نرم و لطیف و صاف و براق می شود. این به دلیل موادی است که در ترکیبات کراتینه مو وجود دارد. به طور کلی کراتین دارای ساختار پروتئینی است که در بافت مو هم وجود دارد. موهای خشک و زبر در واقع نشان می دهند که دچار فقر پروتئین هستند. بد نیست بدانید که وقتی کوتیکول مو دچار آسیب می شود ابتدا رطوبت مغز مو و بعد هم پروتئین ساقه مو کم می شود. این چرخه معیوب تا زمانی که درمان مناسب انجام نشود، ادامه دارد.

ظاهر موها بعد از کراتینه، شباهت زیادی به بوتاکس مو دارد. بعد از اینکه موها بوتاکس می شود شاهد صافی، نرمی و براق شدن موها هستید. همین موضوع باعث شده تا تفاوت بوتاکس مو و کراتینه مو دیده نشود. برای بوتاکس کردن موها از هیچ نوع تزریقی استفاده نمی شود اما همه ویتامین ها، آمینو اسیدها، املاح مورد نیاز مو با استفاده از ترکیبات مناسب، تامین می شود.

شباهت دیگر کراتینه مو و بوتاکس مو در نیمه دائمی بودن این روش ها است. هر دو تکنیک ماندگاری موقت دارند و پس از مدتی نیاز به احیا و بازسازی مجدد مو، است. در واقع رشد موها از ریشه، می تواند خودش را نشان دهد زیرا تارهای تازه روییده، شبیه به ژنتیک شما خواهد بود. به این معنی که اگر قبلا موهای فرفری داشتید، بعد از کراتینه مو و بوتاکس مو، تا حدود زیادی ساقه مو صاف خواهد شد اما قسمت ریشه به صورت قبل و فرفری رشد می کند.

قیمت بوتاکس مو

فرق کراتینه مو و بوتاکس مو چیست؟

از کراتینه برای صاف کردن موهای فر و مجعد استفاده می شود. این روش مناسب خانم ها و دختر خانم هایی است که از شانه کردن و گره خوردن موهای فر و مجعدشان، خسته شده اند. موهای فرفری بسیار زیبا و جذاب است اما نگهداری از موی فر گاهی خیلی مشکل است. همه مو فرفری ها حد اقل برای یک بار هم که شده، موهای خود را کراتینه می کنند تا برای چند ماه از دردسرهای فرهای پیچ در پیچ خلاص شوند. بعد از کراتینه موها صاف و لخت می شود و این یک امتیاز بزرگ است.

اما از بوتاکس مو همه افراد می توانند استفاده کنند. چه موهای فر و پر پشت داشته باشید یا نه، همیشه می توانید موها را با بوتاکس، ترمیم کنید. اصلی ترین فرق کراتینه و و بوتاکس مو در همین است که بوتاکس اساسا به منظور ترمیم آسیب های مو انجام می شود و جنبه تراپی دارد. این تکنیک برای بازسازی عمیق مو عالی است و بسیاری از مشکلات مو را درمان می کنند. حتی اگر موها به موخوره هم مبتلا شده، می توانید روی بوتاکس مو حساب کنید.

نکته مهم دیگر در مورد عوارض کراتینه مو است که برخی را نگران کرده است. بوتاکس مو هیچ عارضه ناخوشایندی ایجاد نمی کند زیرا حاوی مواد مورد نیاز مو است. همه ویتامین ها و املاح و عناصر مورد نیاز مو بعد از بوتاکس کردن تامین می شود. مواد استفاده شده در ترکیبات بوتاکس مو، طبیعی و ارگانیک است اما برخی از محصولات کراتینه مو دارای فرمالدئید هستند.

تفاوت در قیمت بوتاکس و کراتین

کدامیک از این روش ها دوام بیشتری دارند؟

در مورد فرق کراتینه مو با بوتاکس مو مواردی ذکر شد حالا نوبت به مدت زمان ماندگاری است. به طور معمول دوام کراتین حدود 6 ماه است اما معمولا بوتاکس تا 4 ماه بیشتر دوام ندارد. این مدت زمان تقریبی است و برای همه افراد یکسان نیست. هم بوتاکس مو و هم کراتینه مو نیاز به مراقبت دارند. کارهایی که بعد از کراتینه و بوتاکس در منزل انجام می شود روی مدت زمان ماندگاری صافی و لختی مو اثر می گذارد.

در مورد همه انواع تراپی مو نیز این نکته صادق است. برای مثال موهای کراتین شده نباید در معرض کلر استخر باشند. این موضوع برای کسانی که موها را بوتاکس می کنند نیز صدق می کند. همه مواد شیمیایی قوی از جمله کلر و شامپوها و نرم کننده ها و …. می توانند دوام بوتاکس و کراتینه را کاهش دهند.

در صوتر رسیدگی صحیح و استفاده از محصولات مناسب می توان حداکثر استفاده را از این روش ها داشت. در شرایط یکسان و نگهداری و مراقبت اصولی، همیشه دوام کراتین بیش از بوتاکس مو است.

احیای موهای سوخته و وز

 کراتینه یا بوتاکس کدام بهتر است؟

هر دو این روش ها مزایایی دارند و به سادگی نمی شود برای همه یک نسخه را پیچید. برای مثال اگر موهای فر و پر پشت تری دارید ولی نمی توانید وقت روی آن بگذارید بهتر است موها را کراتینه کنید. موهای فر به رسیدگی بیشتری احتیاج دارند. به این ترتیب موها لخت و صاف و براق می شود این موها دیگر به براشینگ و اتوکشی و … نیاز ندارند.

البته در نظر بگیرید که کراتینه اغلب برای موهای سالم و فر انجام می شود. اگر موهای شما از رنگ و دکلره های قبلی سوخته، پودر و پوک شده باشد! دیگر کراتینه تاثیری ندارد بوتاکس مو برای درمان موهای آسیب دیده استفاده کرد. بوتاکس برای همه موها با هر حالتی کارایی خوبی دارد. وقتی موها دهیدرانه شده و آب و رطوبت از دست داده است بهترین درمان، استفاده از مواد بوتاکس روی موها است. این مواد از درون موها را بازسازی می کنند و از بیرون نیز قدرت ترمیم کنندگی خوبی دارند.

در نتیجه برای موهای آسیب دیده، بوتاکس مو انتخاب بهتری است. این شیوه تا حدود زیادی صافی نیز دارد. در صورتی که موهای سالمی دارید شاید کراتینه مو بیشتر به کارتان بیاید. به خصوص مو فرفری ها صد در صد پس از کراتینه کردن موها، از نتیجه رضایت بیشتری خواهند داشت.

مهم ترین فرق کراتینه مو و بوتاکس مو

تفاوت قیمت کراتینه مو و بوتاکس مو

در این مورد بهتر است چیزی گفته نشود. واقعا نمی توان یک قیمت خاص را برای بوتاکس کردن مو و یا کراتینه و احیا مو در نظر گرفت. هزینه ها بالا و پایین دارد. مواد و ترکیباتی که برای صافی و احیای مو استفاده می شود، تا حد بسیار زیادی روی قیمت ها تاثیر می گذارد. فرض کنید یک آرایشگر از مواد کراتینه مرغوب و استاندارد استفاده می کند. آرایشگر دیگری اما برای بوتاکس کردن موها از مواد غیر اورجینال استفاده کرده است. خب واقعا مقایسه قیمت ها در این دو مورد کاملا اشتباه است.

اصلی ترین مولفه در تعیین قیمت ها، موی شماست. اگر موهای پر پشت و بلندتری دارید در هر دو مورد می بایست پول بیشتری بپردازید. اندازه بلندی مو یک عامل مهم در تعیین قیمت ها است. به هر حال که بد نیست بی خیال قیمت ها بشوید و بیشتر به دنبال کار خوب باشد. در صورت استاندارد نبودن مواد مصرفی و یا بی تجربی آریشگر، عوارض کراتینه می تواند بیشتر از بوتاکس مو باشد.

به یک سالن خوب مراجعه کنید تا کار با کیفیت تری روی موها انجام شود. به این ترتیب مدت زمان بیشتری می توانید از صافی و لختی و زیبایی موهایتان لذت ببرید.

مرکز تخصصی احیا مو

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

تصمیم گیری نهایی با شماست که از چه روشی برای ترمیم و احیای موهای آسیب دیده استفاده کنید. در این سالن کلیه خدمات احیا مو انجام می شود. برای اینکه رضایت کامل داشته باشید، قبل از هر اقدامی مشاوره اختصاصی بگیرید. حرفه ای های مرکز موی سعیده درویش زاده، با توجه به نوع موهایتان و آسیب احتمالی، بهترین ها را پیشنهاد می شوند. به ما اطمینان کنید و کار را به کاردان بسپارید.

گاهی لازم است تا از دو تکنیک متفاوت، هم زمان استفاده شود این به دلیل ناهمگونی در ساختار مو است. برای مثال موهای دکلره شده در قسمت ریشه سالم هستند ولی ساقه مو پوک شده است. به همین دلیل از مواد و ترکیبات متفاوت برای احیا مو استفاده می شود. خلاصه که با اطمینان به ما ضرر نمی کنید. اینجا کلی آدم با تجربه تحت نظارت مستقیم خانم درویش زاده، کار می کنند تا حال موهای شما خوب که نه، عالی شود.

جهت اطلاع از هزینه ها یا درخواست مشاوره اختصاصی تماس بگیرید. در ضمن همه مشاوره های تخصصی به صورت کاملا رایگان ارائه می شود.

4.8/5 - (5 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed