بوتاکس مو چیست
folder_openمقالات

احتمالا نام بوتاکس تا حالا به گوشتان خورده است و می دانید که این کار برای از بین بردن چین و چروک پوست به کار می رود. اما ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که بوتاکس مو چیست و اصلا چه کاربردی دارد؟ با افزایش میزان سن، همانطور که چروک های روی پوست افزایش پیدا می کنند و پوست حالت ارتجاعی خود را از دست می دهد، موها نیز ضعیف تر می شوند و حالت پذیری خود را از دست می دهند و دچار آسیب دیدگی می شوند.

در این حالت است که بوتاکس مو می تواند به کارتان بیاید و کمک کند که موهای خودتان را از این وضعیت نجات دهید و آنها را به حالت اول خودشان برگردانید. در این مقاله می خواهیم در مورد این صحبت کنیم که بوتاکس مو چیست و چه کاربردی برای موهایتان دارد و چه زمانی باید از آن استفاده کنید.

اگر به موهای خودتان اهمیت می دهید و می خواهید در مورد روش های جدید و کاربردی نگهداری مو اطلاعات بیشتری داشته باشید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

 

بوتاکس مو چیست

 

بوتاکس مو چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر با بوتاکس پوست آشنایی داشته باشید، احتمالا می دانید که روند بوتاکس به این صورت است که یک ماده سمی به نام بوتولینوم به عضلات پوست تزریق می شود تا فلج شوند و به این ترتیب پوست از چین و چروک رها شده و صاف شود. اما باید بگوییم که بوتاکس مو به این صورت نیست و یک کار کاملا متفاوت است. تنها دلیل نامگذاری آن به عنوان بوتاکس مو این است که این فرآیند می تواند تارهای مو را احیا کرده و آنها را مجددا پر و صاف نماید تا مانند قبل شوند و این کار به صاف کردن پوست شباهت دارد. البته باید بگوییم که بوتاکس مو تنها برای زمانی نیست که سن بالا می رود و موها حالت قبلی خود را از دست می دهند، بلکه حتی برای موهای آسیب دیده نیز می توان از این روش استفاده کرد تا آنها را احیا نمود.

 

بوتاکس مو چه زمانی کاربرد دارد؟

ممکن است بوتاکس مو برایتان جالب بوده باشد و بخواهید بدانید که چه زمانی کاربرد دارد و آیا در حال حاضر برای موهای شما مناسب است یا خیر. در ادامه می خواهیم برخی از مهمترین کاربردهای بوتاکس مو را با هم بررسی کنیم.

1- مناسب برای موهای دارای موخوره:

اگر مدام میبینید که موهایتان به چند شاخه تقسیم شده اند و اصطلاحا موخوره دارند، این یعنی بوتاکس مو برایتان مناسب است و یکی از بهترین راه ها برای از بین بردن موخوره است.

2- مناسب برای موهای نازک و کم حجم:

یکی دیگر از کاربردهای این روش، برای موهایی است که نازک شده اند و ضعیف تر از قبل هستند و حجم خود را از دست داده اند. این روش کمک می کند که موهای خودتان را تقویت کرده و بتوانید آنها را مجددا به حالت قبلی برگردانید و پرحجم کنید.

3- مناسب برای موهای آسیب دیده:

قبلا در مقاله کراتینه کردن موهای آسیب دیده به شما گفتیم که چه کارهایی باعث آسیب رسیدن به موهایتان می شوند و با این کارهای آسیب زننده آشنا شدید. اگر موهایتان آسیب دیده هستند، بوتاکس مو یکی از بهترین راهکارها برای احیا آنها است.

4- مناسب برای موهای فر و وز:

برخی افراد به خاطر داشتن موهای وز، شدیدا ناراحت و کلافه هستند؛ البته راهکاری زیادی برای از بین بردن وزی مو وجود دارد که بوتاکس مو نیز یکی از این راهکارها است و می تواند بسیار موثر باشد.

5- موثر برای صاف کردن مو:

اگر موهای فری دارید و حالت طبیعی موهایتان فر است اما می خواهید آنها را صاف کنید، راهکاری مختلفی پیش رویتان قرار دارد و بوتاکس مو نیز یکی از این راهکارها است که می توانید به راحتی موهایتان را صاف و زیبا کند.

فواید بوتاکس کردن موها

فواید استفاده از بوتاکس مو چیست؟

تا به اینجا با بوتاکس مو و زمانی که می توانید از آن استفاده کنید آشنا شدید، حالا می خواهیم به سراغ این موضوع برویم که اصلا بوتاکس مو چه فوایدی برای موهای شما خواهد داشت و چه مزیت هایی دارد.

1- روش ارگانیک برای زیبایی موها:

جالب است بدانید که بوتاکس مو یکی از روش های کاملا ارگانیک برای احیا موها است که می توانید از آن استفاده کنید. مواد استفاده شده در بوتاکس مو شامل روغن خاویار، ویتامین B5، ویتامین E و کلاژن است که این مواد کاملا طبیعی هستند و کمک می کنند موهایتان تغذیه، ترمیم و احیا شوند.

2- بدون استفاده از مواد شیمیایی:

در تمامی روش های دیگری که برای احیا موها استفاده می شوند، هیچگونه مواد شیمیایی در این روش وجود ندارد و به همین خاطر موها به صورت کاملا طبیعی و با مواد بدون ضرر تغذیه و احیا می شوند.

 

3- کمک به ایجاد موهای صاف و ابریشمی:

این روش می تواند برای شما موهایی کاملا صاف و ابریشمی ایجاد کند و موها را هم از درون و هم بیرون احیا کند. زیرا مواد موجود در این روش می توانند به تارهای مو نفوذ کرده و آنها را تقویت کنند تا کاملا احیا شوند.

4- بدون آسیب رساندن به تارهای مو:

خیلی از روش های دیگر اگر به صورت قوی روی موهایتان اجرا شوند، ممکن است آسیب هایی را به دنبال داشته باشند و موهایتان را خراب کنند؛ اما بوتاکس مو به هیچ وجه آسیبی را به موها نمی رساند و کاملا ایمن است و می توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید.

 

مراقبت های بعد از بوتاکس

تفاوت بوتاکس مو با کراتینه چیست؟

احتمالا این سوال برایتان پیش آمده است که تفاوت اصلی بوتاکس مو و کراتینه در چیست؟ مهمترین تفاوتی که این دو روش دارند، موادی است که در آنها استفاده می شود.

در کراتین موادی استفاده می شوند که در آنها مقداری مواد شیمیایی وجود دارد و اگر پیش یک فرد کاربلد این کار را انجام ندهید و استفاده زیادی از مواد شود، ممکن است سبب آسیب رسانی به موها و پوست سر شود و برایتان مشکلات زیادی را ایجاد کند. اما در بوتاکس هیچگونه مواد شیمیایی وجود ندارد و می توانید بدون هیچگونه خطری این روش را انجام دهید تا موهای خودتان را احیا کنید و آنها را به بهترین حالت خود برگردانید.

در کل می توانیم بگوییم که کراتین مو بیشتر برای افزایش استحکام موها کاربرد دارد و می تواند موهایتان را قوی تر کند، اما بوتاکس مو می تواند موهایتان را احیا کند و آنها را ترمیم کند تا کیفیت موهایتان افزایش پیدا کند.

روش بوتاکس موها چه مدت ماندگاری دارد؟

ماندگاری این روش مانند روش های دیگری که وجود دارند، کاملا بستگی به این دارد که موهای شما چه جنسی دارند و چه مقدار از بوتاکس برایتان انجام شده است، اما حدودا این روش بین 2 تا 4 ماه ماندگاری دارد و بعد از آن مجددا باید برای تمدید مراجعه کنید.

 

مضرات بوتاکس موها

 

مضرات بوتاکس مو چیست؟

همانطور که به شما گفتیم، بوتاکس یک روش کاملا ارگانیک و بدون مشکل برای موها است و هیچگونه عوارضی ایجاد نمی کند، اما با این حال اگر این کار را پیش یک فرد کم تجربه و نابلد انجام دهید و مواد بوتاکس با پوستتان تماس داشته باشد، ممکن است دچار حساسیت شوید. به همین خاطر توصیه می کنیم که برای جلوگیری از چنین مشکلاتی، حتما به صورت کامل تحقیق کنید تا پیش یک فرد کاربلد بروید و بوتاکس را پیش او انجام دهید تا هیچگونه مشکلی برایتان ایجاد نشود. برای انجام خدمات بوتاکس مو، صافی و ریباندینگ، کراتینه مو و… می توانید به سالن زیبایی سعیده درویش زاده مراجعه کنید تا این کار توسط افراد متخصص و حرفه ای برای شما انجام شود.

 

مراقبت های بعد از بوتاکس کردن موها

بوتاکس همانطور که گفتیم می تواند 2 تا 4 ماه برای شما ماندگاری داشته باشد، اما با رعایت مواردی که در ادامه می گوییم می توانید این مدت را افزایش دهید و طولانی تر کنید:

1- شستشوی درست موها:

این نکته را باید در نظر داشته باشید که پس از اینکه موهای خودتان را بوتاکس کردید، حدودا 48 تا 72 ساعت صبر کنید و سپس موهای خودتان را با شامپوهای بدون سولفات بشویید. این کار باعث می شود که مواد بوتاکس به بیشترین میزان ممکن جذب موهایتان شوند.

2- استفاده از شامپوی بدون سدیم و فاقد مواد شیمیایی:

بعد از بوتاکس نیاز است که شامپوی خودتان را عوض کنید. برای خرید شامپو دقت کنید که در ترکیبات شامپو شما سدیم، سولفات و مواد شیمیایی دیگر وجود نداشته باشند تا به موهایتان آسیبی وارد نشود و بوتاکس مدت زمان بیشتری ماندگار شود.

 

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد روش بوتاکس مو صحبت کردیم که می تواند به احیا و ترمیم موهای آسیب دیده شما کمک کند و موهایتان را به بهترین شکل تغذیه کند. همچنین گفتیم که این روش برای چه زمان هایی مناسب است تا بتوانید تشخیص دهید که موهای شما به بوتاکس نیاز دارند یا خیر.

در ادامه با هم تفاوت بوتاکس و کراتین را بررسی کردیم و نکات تکمیلی را در مورد این روش گفتیم. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید در مورد بوتاکس کردن موها اطلاعات خودتان را افزایش دهید و با این روش ارگانیک و نوین نگهداری موها کاملا آشنا شوید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed