1. خانه
 2. مقالات
 3. آموزش تشخیص رنگ مو از روی کاتالوگ

آموزش تشخیص رنگ مو از روی کاتالوگ

آموزش تشخیص رنگ مو از روی کاتالوگ

 1. خانه
 2. مقالات
 3. آموزش تشخیص رنگ مو از روی کاتالوگ
کاتالوگ خوانی رنگ مو
folder_openمقالات

برای رنگ کردن موها در خانه به یک رنگ موی مناسب نیاز دارید. برندهای معتبر و استاندارد، رنگ موهای خوبی به بازار عرضه کرده اند بنابراین دور برندهای متفرقه و بی نام و نشان را خط بکشید. بدون نیاز به کاتالوگ خوانی رنگ مو نیز نمی توانید رنگ دلخواه تان را از آلبوم انتخاب کنید. این کاتالوگ حاوی اطلاعات خوبی در مورد تناژ و سایه رنگ مو است.

در نظر داشته باشید که رنگی که در کاتالوگ می بینید فقط یک ایده اولیه می دهد. در واقع جزئیات زیادی می تواند رنگ نهایی موها را بعد از استفاده از رنگ مو، مشخص کند. برای مثال رنگ موهای خودتان تیره است یا روشن؟ فرض کنید دو نفر با پایه رنگ متفاوت از یک رنگ مو خریداری می کنند. پس از رنگ کردن موها، تفاوت زیادی بین رنگ موهای این دو فرد دیده می شود.

از طرفی میزان تارهای سفید مو نیز روی رنگ مو تاثیر دارد. اگر تعداد موهای خاسکتری و زیادی دارید باید از طیف رنگ موهای 00 استفاده کنید. این رنگ ها پوشش دهی خیلی خوبی روی موهای سفید و زبر دارند. دنیای کاتالوگ خوانی رنگ مو خیلی گسترده است ولی هر خانمی باید وارد این دنیای پر رمز و راز شود.

اگر می خواهید موهایتان را در خانه رنگ کنید حتما باید معنای اعداد و حروف روی رنگ موها را بدانید. کاتالوگ های رنگ مو نیز همین شماره ها و حروف را دقیقا استفاده می کنند تا بر اساس آن انتخاب کنید. تنها زا روی نمونه رنگ موی موجود در کاتالوگ، انتخاب نکنید این یک اشتباه بزرگ است که موجب پشیمانی می شود. حتما بر اساس راهنمایی و از روی حروف و اعداد، رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید.

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

آموزش کاتالوگ خوانی رنگ مو

حتما موقع ورق زدن کاتالوگ رنگ مو متوجه کدهای کنار رنگ مو شده اید. این اعداد و حروف به منظور راهنمایی خریداران در نظر گرفته شده اند و حاوی اطلاعات مفیدی هستند. اگر ندانید تفاوت عدد 2 با 8 چیست چگونه می خواهید رنگ موی دلخواه تان را انتخاب کنید. آیا می دانید حرف N یا B چه تفاوتی دارد؟

برخی از افراد از روی موهای رنگ شده موجود در کاتالوگ، یک رنگ را انتخاب می کنند. نمونه های موهای رنگ شده در کاتالوگ، معمولا جنبه نمایشی دارد و با استفاده از جلوه های تصویری و عکاسی تبلیغاتی کار شده است. این رنگ ها دقیقا همانی نیستند که در نهایت با ان مواجه می شوید. ابتدا باید رنگ پایه موی خودتان را بشناسید و بعد برای مشخص کردن ترکیب رنگ از روی کاتالوگ، رنگ مو را انتخاب کنید. در این صورت مهارت شما در کاتالوگ خوانی رنگ مو بسیار مهم است.

انتخاب رنگ مو به نظر ساده می آید ولی این کار نیاز به دقت زیادی دارد. هر تغییری که روی رنگ موهای خود ایجاد کنید به طور حتم روی زیبایی و جذابیت چهره تان اثر می گذارد. آشنا نبودن با اعداد و حروف در کاتالوگ رنگ مو، باعث می شود تا موقع انتخاب کاملا سر در گم باشید و ندانید کدام رنگ مو را می خواهید.

ترکیب رنگ مو

کاتالوگ خوانی رنگ مو و معنای اعداد

اکثر کیت های رنگ مو با یک سیستم سطح بندی شده از یک تا 10 شماره گذاری می شوند. این اعداد ارتباط به تیرگی یا روشنی رنگ مو دارند. نحوه ترکیب رنگ مو و اکسیدان یا رنگ پایه موی فرد، روی نتیجهه نهایی تاثر می گذارد اما با توجه به این اعداد می توان میزان رنگ دهی و درجه روشن و تیره را تشخیص داد. اعداد هر چه به سمت 10 می روند میزان روشنی رنگ مو بیشتر می شود. در برخی برندها درجه بندی به 12 نیز می رسد

برای مثال رنگ موی 1 به مفهوم رنگ سیاه است. یا عدد 5 طیف قهوه ای روشن و متوسط را در بر می گیرد. 6 و 7 بلنود تیره و روشن هستند. به همین ترتیب رنگ شماره 10 روشن ترین رنگ در کاتالوگ رنگ مو است. در برخی برندها درجه بندی رنگ مو به 12 نیز می رسد که برای بور و بلوندهای خیلی روشن است اما در سیستم شماره گذاری پایه، روشن ترین سایه، 10 و بلوند است. . نماد اعداد در کنار نماد حروف نمایانگر تناژ و سایه رنگ مو است.

معنای حروف در کاتالوگ خوانی رنگ مو

معنای حروف در کاتالوگ خوانی رنگ مو

همچنین برخی از رنگ موها در نام خود ار حروف نیز استفاده می کنند. این حروف هر کدام نشان دهنده رنگ مویی مشخص است. با توجه به حروف از کاتالوگ رنگ مو می توانید دقیقا رنگ دلخواه تان را انتخاب کنید. این حروف به صورت لاتین پشت قوطی رنگ مو و روی خود تیوب رنگ نیز درج شده اند.

حرف N به معنای رنگ موهایی با تناژ طبیعی است. برای مثال N10 بلوند روشن است ولی N1 سیاه پر کلاغی است. موقع ترکیب رنگ ها به نوع رنگ و درجه تیره و روشنی آن توجه کنید. این رنگ ها می توانند به صورت منفرد و یا در ترکیب رنگی به کار بروند. در ادامه برخی از حروف و رنگ مرتبط آورده شده است. رنگ موی مورد نظرتان را با توجه به این حروف انتخاب کنید.

 • N رنگ موی طبیعی
 • A خاکستری
 •  B آبی
 • BV آبی بنفش
 • C دودی
 • G طلایی
 • M زیتونی
  N خنثی
 • NA خاکستر خنثی
 • NB قهوه ای خنثی
 • O نارنجی
 • OR قرمز نارنجی
 • P پلاتین یا بنفش
 • R قرمز
 • RB قرمز قهوه ای
 • RC مس قرمز
 • RO قرمز نارنجی
 •  RV قرمز بنفش
 • V بنفش
 • B بژ
 • K مسی
 • NF فوق طبیعی
 • PB روشن مایل به بژ
 • PG روشن مایل به طلایی
 • PS روشن مایل به ماسه ای
 • S ماسه ای

نحوه خوانی رنگ مو طبیعی

کاتالوگ خوانی رنگ مو: واریاسیون ها

واریاسون ها برای تغییر در تناژ رنگ موی فعلی به کار می روند. این مواد در واقع رنگ مو نیستند و نباید به تنهایی استفاده می شوند. واریاسیون ها در ترکیب با رنگ مو، رنگ دلخواه تان را ایجاد می کنند. رنگ های اصلی و خالص در ترکیب واریاسون ها دیده می شود. بنفش، آبی، قرمز، طلایی و خاکستری از واریاسیون های اصلی هستند که تناژ پایه رنگ مو را تحت تاثیر قرار می دهند. معمولا در موقع رنگساژ از واریاسیون در ترکیب رنگ مو استفاده می شود.

واریاسیون ها را باید به مقدار کمی استفاده کنید زیرا این مواد غلظت بالایی دارند و حتی اندکی از آن می تواند ترکیب مناسب را ایجاد کند. اگر از واریاسیون بیشتری در ترکیب رنگ مو استفاده کنید، رنگ مورد نظر به سمت تیره می رود. کار با این مواد کمی حساس است و نیار به دقت بیشتری دارد. کم و زیاد شدن مقدار واریاسیون، به کلی رنگ مو را تغییر می دهد و می تواند نارضایتی به همراه داشته باشد. از طرفی حذف این مواد نیز تناژ غیر معمول موها را حذف نخواهد کرد.

در کاتالوگ خوانی رنگ مو به رنگ واریاسیون دقت کنید تا رنگ مویی طبیعی و جذاب تر داشته باشید. هر واریاسیون به منظور خاصی استفاده می شود و روی یک تناژ رنگ مو تاثیر می گذارد. در ادامه با این مفاهیم بیشتر آشنا می شویم.

 • واریاسیون سبز: برای از بین بردن تناژ رنگ موی قرمز
 • واریاسیون زرد: ایجاد تناژ طلایی در تمام ترکیبات رنگ مو
 • واریاسیون نقره ای: تارهای زرد مو را پوشش می دهد واریاسیون ضد زردی مو
 • واریاسیون آبی: برای از بین بردن رنگدانه های نارنجی مو و حذف تار موی نارنجی

در کاتالوگ رنگ مو رنگ های محدودی وجود دارد. سایر رنگ موهایی که می بینید همگی از ترکیب رنگ مو با واریاسیون به دست آمده. این مورد نیاز به تخصص دارد اگر در خانه موها را رنگ می کنید حتما نسبت مناسب ترکیبات رنگ و واریاسیون را در نظر داشته باشید. گاهی نتیجه خیلی فاجعه آمیز می شود زیرا به درستی نسبت ها رعایت نشده است.

کاتلوگ رنگ مو

 

مرکز تخصصی رنگ مو سعیده درویش زاده

آیا در مورد کاتالوگ خوانی رنگ مو هنوز مشکل دارید و نمی توانید رنگ موی مناسب را امتحان کنید؟ آیا ترکیب رنگ موی انتخابی دقیقا همانی نیست که از ابتدا می خواستید؟

ترکیب رنگ مو و در آوردن همان رنگ روی پایه موی هر نفر، نیاز به تخصص و مهارت دارد. سالن زیبایی مو و رنگ موی سعیده درویش زاده با جمعی از بهترین های این حوزه همکاری دارد. اگر می خواهید با بهترین کار کنید و رنگ مویی مطابق ژورنال های روز دنیا داشته باشید با ما تماس بگیرید. انواع رنگ و مش، هایلایت، لولایت، آمبره و سامبره و مش های فانتزی و هایلایت های فشن در این مرکز ارائه می شود.

در ضمن کلینیک زیبایی و احیا مو آماده انجام خدمات کراتینه مو، پروتئین تراپی مو، نانو بوتاکس مو، پلکس تراپی و … می باشد. اگر موهای تان در اثر رنگ و دکلره آسیب دیده یا دچار ریزش موی بعد از زایمان شده اید، ما حال موهای تان را خوب می کنیم.

دیگر نگرانی به پایان رسید هر مشکلی که با موهایتان دارید از مشاوره های تخصصی مرکز استفاده کنید تا به کلی مشکلات مو برطرف شود. جهت رضایت شما بانوان عزیز کلیه مشاوره های تخصصی تا اطلاع ثانوی به رایگان عرضه می شود. این مشاوره به صورت فردی و طبق شرایط ویژه هر نفر صورت گرفته و راهنمایی لازم انجام خواهد شد. با ما تماس بگیرید.

5/5 - (9 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed