1. خانه
  2. مقالات
  3. نکاتی که قبل از رنگساژ کردن مو باید بدانید

نکاتی که قبل از رنگساژ کردن مو باید بدانید

نکاتی که قبل از رنگساژ کردن مو باید بدانید

  1. خانه
  2. مقالات
  3. نکاتی که قبل از رنگساژ کردن مو باید بدانید
رنگساژ کردن مو
folder_openمقالات

بعد از چند بار شستشو، موهای رنگ شده درخشندگی و زیبایی خود را از دست می دهند. این ماهیت همه رنگ موها است و ارتباطی هم به خارجی و وطنی بودن آن ندارد. در واقع رنگ مو کمی کدر و مات می شود که و برق و جلای اولیه را ندارد. به خصوص موهای دکلره شده یا انواع هایلایت بیشتر با این مورد روبرو می شوند. رنگساژ کردن مو راهی مطمئن برای بازگشت زیبایی و جذابیت موهای رنگ شده است.

تقریبا بعد از دو ماه از دکلره کردن، رنگ مو بی کیفیت می شود. اگر بخواهید فواصل دکلره کردن را کاهش دهید، موها به شدت آسیب می بیند پس چاره چیست؟ در چنین مواقعی به جای رنگ و دکلره مجدد می توانید موها را رنگساژ کنید. در این روش مواد مدت زمانی که مواد روی موها می ماند خیلی کمتر است. به این ترتیب میزان آسیب به ساختار مو نیز به مراتب کمتر خواهد شد. حتی با رنگساژ کردن مو می توانید تغییر رنگ زیبایی نیز روی موها ایجاد کنید.

طریقه رنگساژ کردن مو

رنگساژ کردن مو در چه مواردی کاربرد دارد؟

بیشترین کاربرد رنگساژ بر روی موهایی با پایه رنگ روشن است. برای مثال وقتی مو قبلا با دکلره روشن شده باشد می توان با رنگساژ، موها را رنگ کرد. رنگ های معمولی می توانند پایه رنگ روشن مو با دکلره را کمی تیره تر کنند ولی رنگساژ طیف رنگی مناسب را ایجاد می کند. حتی تکرار رنگ قبلی هم لزومی ندارد و با همین تکنیک به نتیجه دلخواه خواهید رسید.

رنگساژ در مقایسه با رنگ مو خیلی ضعیف تر است و نمی تواند موهای تیره را تغییر رنگ دهد. اما بر روی موی هایلایت و دکلره به خوبی عمل می کند. برای شارژ آمبره و بالیاژ و … نیز می توانید از همین شیوه استفاده کنید. با رنگساژ کردن مو قسمت های تیره رنگ نمی گیرد و مشکلی برای ترکیب رنگی موهایتان پیش نمی آید. حتی رنگ ریشه مو نیز در آمبره یا بالیاژ مو مشکل ساز نیست و اصلا جلوه بدی ندارد.

از رنگساژ کردن مو می توانید برای تغییر رنگ موقت و ایجاد هاله های رنگی روی موهایتان نیز استفاده کنید. با این راهکار ساده بدون استفاده از مواد شیمیایی قوی، موها به گونه ای متفاوت دیده می شوند.

حتی اگر قبلا موها را کراتین کرده اید نیز امکان استفاده از رنگساژ هست. با این تکنیک ساده دیگر موهای شما آسیب نمی بیند. به طور کلی رنگساژ بر روی موهای طبیعی و رنگ شده قابل اجرا است. به خصوص وقتی روی سلامت موها خیلی حساس هستید رنگساژ انتخاب بهتری از رنگ مو است.

رنگساژ فانتزی

رنگ کردن مو چه تفاوتی با رنگساژ دارد؟

برای اینکه موها را رنگ کنید ابتدا رنگ مورد نظر با اکسیدان مخلوط می شود. در صورتی که ترکیبی از آب، اکسیدان و رنگ برای رنگساژ کردن مو استفاده می شود.

رنگساژ به دلیل ترکیب با آب دارای قدرت اثرگذاری ضعیف تری نسبت به رنگ مو است.

این روش برای موهای روشن موثر است در صورتی که رنگ مو را می توان روی همه تناژ تیره و روشن مو استفاده کرد.

رنگ مو بر روی موهای خشک اعمال می شود در حالیکه موقع رنگساژ موها کمی مرطوب می شود.

دوام و ماندگاری رنگساژ خیلی کمتر از رنگ موهای دائمی است و حداکثر یک ماه باقی می ماند.

رنگساژ ترکیب رقیق تری نسبت به رنگ مو  و از نظر شیمیایی ضعیف تر است. پس آسیب کمتری به مو می رساند.

شدت خروجی رنگ مو نسبت به پایه مو خیلی متفاوت است ولی در این تکنیک، خروجی تفاوت زیادی ندارد.

نحوه دکلره کردن

آیا رنگساژ می تواند جایگزین رنگ مو باشد؟

این تکنیک شیوه ای کارامد است و می تواند آسیب کمتری از رنگ مو داشته باشد. به همین علت خیلی از خانم ها تمایل دارند به جای رنگ کردن موها، از رنگساژ استفاده کنند. این می تواند تصمیمی درست و یا اشتباه باشد. در واقع رنگساژ اصلا به منظور رنگ کردن مو به کار نمی رود و تنها یک تکنیک کمکی است.

وقتی موها دارای بالیاژ، هایلایت، مش، آمبره و سامبره و روش های مشابه است، رنگساژ ایده بدی نیست. اما اگر منظور پوشش سفیدی مو و یا تغییر کلی رنگ مو باشد اصلا این روش خوبی نیست. رنگساژ مدل ضعیف شده و رقیق شده رنگ مو است بنابراین نباید توقع داشته باشید مثل رنگ مو عمل کند.

به طور طبیعی قدرت مانور رنگی رنگساژ در حد کمی است و تنها در مواقع خاص کاربرد دارد. برای مثال وقتی موها را سبز و آبی و قرمز می کنید، برای دفعات بعدی رنگساژ می تواند اثرگذاری عالی داشته باشد. ترکیبات استفاده شده در این تکنیک به منظور رنگ کردن مو، قدرت کافی ندارد.

اگر زمان طولانی تری مواد روی ساقه مو باشد، قطعا موها تیره می شود از طرفی زمان طولانی تر به منزله آسیب مواد شیمیایی به مو است. هر چقدر مواد رنگ مو یا رنگساژ مدت زمان بیشتری روی موها باشد، به همان میزان باید منتظر عوارض آن باشید. اگرچه ترکیب رنگساژ ضعیف تر از رنگ مو است اما به این به مفهوم بدون خطر بودن آن نیست.

احیا رنگ موی مات و کدر

آیا می توان رنگساژ را در منزل انجام داد؟

رنگساژ کردن مو برای افرادی که رنگ های فانتزی دارند، عالی است. حتی بسیاری از رنگ و دکلره های جدید هم قابلیت استفاده از رنگساژ را دارند. وقتی موها بد رنگ، مات و کدر و بی روح شده است می توانید با این روش، موها را سر زنده تر نشان دهید. رنگساژ موجب می شود تا فاصله بین رنگ کردن موها طولانی تر شود. این روش ساده و جذاب، جلای از ست رفته مو را بر می گرداند و ظاهر موها بسیار زیباتر دیده می شود.

مجموعه این موارد باعث شده تا برخی از خانم ها بخواهند رنگساژ کردن مو را در خانه انجام دهند. هم اکنون خیلی ها خودشان با رنگ موهای شیمیایی اقدام به رنگ کردن مو می کنند. حالا سوال اینجاست که آیا می توان رنگساژ را همانند رنگ مو در خانه انجام داد.

در واقع رنگساژ کردن مو حتی از رنگ مو هم خطرات کمتری دارد. برای رنگساژ مقداری آب به مواد رنگ و اکسیدان اضافه می شود. این آب موجب کاهش غلظت ترکیب رنگ مو می شود. همین موضوع ساده می تواند قدرت شیمیایی رنگساژ را حتی تا نصف کاهش دهد. البته مدت زمان ماندن رنگساژ روی مو هم مهم است.

با توجه به این موارد می توان گفت که البته امکان رنگساژ کردن مو در خانه نیز هست. اگر در زمینه ترکیب رنگ ها و به کارگیری رنگ مو و اکسیدان با نسبت مناسب، تجربه دارید که عالی. در صورت عدم آگاهی از نسبت های صحیح رنگ و اکسیدان و آب، بهتر است خودتان را درگیر مشکلات بعدی نکنید. با آرایشگرتان تماس بگیرید و یک وقت برای رنگساژ کردن مو رزرو کنید خیلی راحت و بی دردسر.

بازسازی و احیای رنگ موها

نکات مهم در رنگساژ

گاهی برای رسیدن به پایه رنگ مورد نظر لازم است تا چند رنگ با هم ترکیب شود. اینکه چه میزان از هر کدام رنگ ها استفاده شود، نیاز به تجربه و مهارت دارد. در این مورد شناخت مباحثی همچون رنگ شناسی و پایه مو بسیار حیاتی است. گاهی این کار به حدی دشوار است که در ابتدا تصورش را نمی کردید. بهتر است رنگساژ کردن مو را به اهلش بسپارید. این کاری نیست که بتوانید به تنهایی از عهده اش بربیایید.

 برای از بین بردن تناژ نارنجی و زردی موی رنگ شده حتما باید تکنیک های رنگ شناسی و ترکیب رنگ را بلد باشید. اگر مواد رنگساژ بیش از زمان مورد نیاز روی موها بماند، نتیجه تیره تر شدن موها است و این چیزی نیست که از ابتدا می خواستید.

ترکیب تناژ مختلف رنگ مو بدون دانش و آگاهی از قوانین ترکیب مو می تواند فاجعه به بار بیاورد. برای اینکه نتیجه مطلوب حاصل شود حتما از یک فرد متخصص کمک بگیرید. آرایشگر با تجربه و حرفه ای به خوبی با زیر و بم ترکیب رنگ آشنایی دارد و می تواند دقیق خواسته تان را اجرا کند.

استفاده از ماسک مو بعد از رنگساژ موجب حفظ رطوبت مو می شود. برای اینکه موها خشک و شکننده نشود از روغن های طبیعی نظیر بادام و زیتون استفاده کنید.

مزایای بالیاژ کردن مو

رنگساژ را در سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده تجربه کنید

آیا تاکنون از خدمات سالن استفاده کرده اید؟ اغلب خانم ها اینجا را به دلیل انواع روش های احیا مو در ذهن دارند. وقتی موها با مواد شیمایی قوی رنگ و دکلره، پف و وز و دمیج می شود فوری به یاد سالن درویش زاده می افتید. البته حق دارید کراتینه و احیا، بوتاکس تراپی، نانو پروتئین درمانی، پلکس تراپی و … سالن درویش زاده در کل کشور تک است.

 مرکز احیا مو سعیده درویش زاده در زمینه بازسازی و احیا موهای آسیب دیده پیشتاز است. اما این تنها بخشی از فعالیت های سالن است. مراجعه کنندگان محترم می توانند با انواع هایلایت و رنگ و مش، جذابیت چند برابری را تجربه کنند. اگر رنگ موی قبلی شما مات و کدر شده حتما با رنگساژ کردن مو به شیوه تخصصی، زیبایی و درخشندگی موها بر می گردد.

انجام لایت های فانتزی و کلاسیک، آمبره و سامبره، بالیاژ مو به همراه رنگ و دکلره و رنگساژ با تعیین وقت قبلی امکان پذیر است.

4.2/5 - (4 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed