1. خانه
  2. مقالات
  3. برای خوش حالت شدن مو چیکار کنیم؟

برای خوش حالت شدن مو چیکار کنیم؟

برای خوش حالت شدن مو چیکار کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. برای خوش حالت شدن مو چیکار کنیم؟
موهای خوش حالت
folder_openمقالات

برای داشتن موهای زیبا و خوش حالت به شامپوی گران قیمت نیاز ندارید. هیچکدام از محصولات آرایشی و بهداشتی نمی توانند موهای تان را به اندازه کافی، خوش فرم نشان دهند. برای خوش حالت شدن مو لازم است تا فوت و فن آن را بلد باشید. با رعایت برخی جزئیات می توانید به سادگی موهای غیر قابل کنترل و بی حالت خودتان را فرم دهید و خوش حالت تر نشان دهید.

موها نقش مهمی در زیبایی چهره دارند و استایل یک خانم را نشان می دهند. آیا می خواهید شلخته و نامرتب دیده شوید؟ برخی از خانم ها تصور می کنند حالت موهایشان ژنتیکی است و کار زیادی نمی توانند برای خوش حالت شدن موها انجام دهند. برخی نیز فکر می کنند فلان شامپوی خارجی برای موهایشان خوب است و به آن حالت می دهد. برای اینکه موهای شاداب و درخشانی داشته باشید با ما همراه شوید تا چم و خم کار را یاد بگیرید.

مراقبت از موها در خانه

چگونه موها را خوش حالت کنیم؟

حالت دادن به موها به خصوص در هوای گرم و مرطوب کار دشوارتری است. این روزها که گرمای تابستان بیداد می کند کنترل موها و نظم دادن به آن هم سخت تر شده است. گرمای هوا موجب عرق کردن پوست سر می شود و این مشکل را چند برابر بیشتر خواهد کرد. اگر اهل استخر رفتن و شنا باشید که درگیری کلر آب استخر هم به مشکلات اضافه می شود.

شستشوی موها در روزهای گرم تابستان اهمیت زیادی دارد. اگر موهای چربی دارید در هوای گرم، وضعیت موهایتان بدتر می شود. برای از بین بردن چربی اضافی موها، نیازی به این نیست که روزی چند بار به حمام بروید و موها را شامپو بزنید. در شدیدترین چربی مو باز هم یک روز در میان شستن موها به اندازه است. بیش از این مقدار تنها موهایتان را با آسیب و صدمات بیشتری درگیر می کنید. برای اینکه موها چرب تر دیده نشود، نرم کننده را به ریشه موها نزنید.

روش های خوش حالت شدن موها

 

برای خوش حالت شدن مو از محصولات مناسب استفاده کنید

محصول مناسب به مفهوم گران یا خارجی نیست. راز داشتن موهای خوش فرم و شکیل اینست که بدانید چه محصولی را برای موهای تان به کار ببرید. برای مثال اگر موهای نازکی دارید نباید از محصولات حالت دهنده مو به مقدار زیاد استفاده کنید. این محصولات موها را سنگین می کنند و موهای نازک، کم پشت تر دیده می شوند.

برای اینکه موها به سر نچسبد و کم پشت دیده نشود از یک موس حجم دهنده استفاده کنید. به طور کلی روی موهای نازک نمی توانید مقدار زیادی موس، اسپری و … بزنید. این موها نیاز به مقدار کمی از محصولات بهداشتی و آرایشی دارند و برای حالت دادن به موها همین مقدار کم کافی است. اما در مورد موهای ضخیم و پر پشت دست تان باز است و می توانید کمی بیشتر از محصولات مو استفاده کنید.

نوک موهای خود را فراموش نکنید

وقتی وموهایتان بد حالت شده و فرم نمی گیرد به نوک موها نگاه کنید. آیا موها پر از موخوره است یا نازک شده؟ نوک موها در خوش حالت دیده شدن آن نقش مهمی دارد. موهای سوخته و موخوره دار زیبا نیستند هر از گاهی به آرایشگاه بروید و موهای خود را کمی کوتاه کنید. به این ترتیب موها ضخیم و پر پشت تر دیده می شود. علت اینست که موهای بلند، به مرور ریزش داشته اند و نا مرتب شده اند. در واقع انتهاب همه موها یکسان نیست .وقتی موها را کوتاه می کنید انتهای مو شکل می گیرد و یک دست دیده می شود.

برای خوش حالت شدن مو حتما هر شش هفته یکبار به اندازه یک تا دو سانتیمتر از موها را کوتاه کنید. به این ترتیب ظاهر موها بسیار خوش فرم تر و شکیل تر دیده می شود و زیبایی مو چند برابر می شود.

شستشوی صحیح موها

یک مدل موی خوب به خوش حالت شدن مو کمک می کند

تغییر مدل کوتاهی مو نیز در این مورد تاثیر دارد بد نیست گاهی مدل های متنوع تری را هم امتحان کنید. البته موهای بلند و پر پشت، زیبایی خاص خود را دارند و این روزها طرفداران زیادی دارند. بلند کردن موها یک پدیده زمان بر است و مدت ها طول می کشد تا موهایتان بلند شود. شاید دل کوتاه کردن موها را نداشته باشید و بخواهید به هر قیمتی موهای تان را حفظ کنید.

اگر موهایتان نازک شده، کم پشت است و حجم زیادی از موها را از دست داده اید، به کوتاه کردن موها هم فکر کنید. موهای کوتاه به همان اندازه موهای بلند، زیبا و جذاب هستند. از نظر تاثیر بر زیبایی چهره نیز هیچ تفاوتی بین موهای کوتاه و بلند نیست. در ضمن با براشینگ موی کوتاه می توانید موهای زیباتری نیز داشته باشید. بر اساس فرم صورت و طرح کلی چهره تان می توانید مدل های موی کوتاه شیک و متناسب تری را انتخاب کنید. به این ترتیب موهایتان پر پشت تر نیز دیده می شود. در ضمن با این کار از شر موخوره و موهای نازک و سوخته نیز خلاص می شوید.

 اکسسوری های مناسب مو را به درستی استفاده کنید

آیا دائم موهای تان را با کش، دم اسبی می بندید؟ اگرچه این مدل مو بسیار پر طرفدار و راحت است اما می توانید با انواع تل، گل سر، سنجاق سرهای فانتزی و …. دم اسبی های زیباتری داشته باشید. ر ضمن برای اینکه موها خوش حالت تر و حجیم تر دیده شوید با کمک سنجاق مو و اکسسوری های زینتی، امکان طراحی متفاوت موها را نیز خواهید داشت. در تصویر زیر نمونه ای زیبا از یک اکسسوری به شکل گل را می بینید که موها را به زیبایی هر چه تمام تر، مرتب کرده است. با یک جستجو در سایت های آنلاین می توانید اکسسوری های شکیل تری را هم پیدا کنید.

اکسسوری های مناسب موی بلند

برای خوش حالت شدن مو از پوش دادن استفاده کنید

موهای پر پشت زیبا و جذاب تر از موهای نازک و کم حجم هستند. یکی از متدهای قدیمی برای خحم داده به موها، پوش است. پوش دادن موها یک کار ساده و در عین حال بسیار موثر است که حجم موها را خیلی بیشتر نشان می دهد. با استفاده از تکنیک پوش دادن می توانید همان موهای طبیعی خودتان را حالت دهید بدون اینکه نیازی به اکستنشن، کلاه گیس، هرپیس و … باشد. موقع براشینگ مو همیشه از پوش هم استفاده می شود.

پوش دادن موهایتان را بسیار خوش حالت نشان می دهد ولی معایبی هم دارد. از جمله اینکه در حین پوش دادن، موها خیلی گره می خورد. به خصوص اگر آرایشگرتان ناشی باشد یا ابزار کار مناسبی نداشته باشد، وضعیت بدتر خواهد شد. پوش دادن ناشیانه می تواند موجب آسیب به موها بشود و موها را دچار شکنندگی کند.

موهای تان با فر دادن خوش حالت تر کنید

فر دادن از روش های رایج برای حالت دادن به موها است. اگر موهای بی حالت و کسل کننده ای دارید موهایتان را برای تنوع، فر کنید. برای فر دادن از دستگاه های حرارتی و مواد شیمیایی می توان استفاده کرد. مواد شیمیایی فری دائمی و چند ماهه می دهند ولی با بیگودی و سشوار می توانید موها را با آسیب کمتری فر کنید.

برای فر کردن موها در منزل به بیگودی کوچک و متوسط نیاز دارید. بیگودی های خیلی درشت، موها را صاف می کنند. سایز مناسب بیگودی در نوع فری که ایجاد می شود تاثیر دارد. با چند بار امتحان، می توانید فرهای نازی درست کنید. فر کردن مو با اتوی مو نیز لم دارد ولی خیلی از دختر خانم های جوان به ان تسلط دارند.

روش های فر کردن موها

فرق سر صحیح، موها را خوش حالت نشان می دهد

آیا عادت دارید همیشه فرق سرتان را به یک طرف باز کنید؟ اگر سال هاست که فرق سر خود را عوض نکرده اید، اشتباه بزرگی را مرتکب شده اید. وقتی همیشه موها از یک جهت فرق باز می شود ریشه مو به همان سمت تمایل پیدا می کند و به اصطلاح روی پوست سر می خوابد. برای جلوگیری از این مشکل لازم است تا به طور مرتب و در فاصله زمانی کوتاه، جهت فر موهایتان را تغییر دهید.

با همین کار ساده در خوش حالت شدن موها یک گام اساسی برداشته اید. تعویض مکرر فرق سر موجب می شود تا موها پر حجم تر و شاداب تر دیده شود.

برس مناسب موهای تان را خوش فرم و شکیل تر می کند

در بارار انواع و اقسام شانه و برس را می بینید. برخی برس ها دارای دندانه های ریزتری هستند و فاصله بین دندانه های برخی شانه و برس ها بازتر است. برس های تخت، گرد، کوچک و بزرگ هر کدام کارایی خاصی دارند. با توجه به جنس موها، حجم موها و انتظاری که دارید، یک شانه مناسب خریداری کنید.

تنها با یک شانه خوب می توانید موها را خوش حالت و زیباتر نشان دهید. شانه ای که فاصله دندانه های برای موهایتان مناسب است، حجم مو را افزای شمی دهد. در ضمن با شانه زدن به موها و برس کشیدن، درخشش موها نیز بیشتر خواهد شد.

خوش حالت شدن مو با شانه

مرکز تخصصی زیبایی و احیا مو سعیده درویش زاده

مژده به خانم های با سلیقه و خوش استایل! هم اکنون جدیدترین روش های مراقبت از مو در کلینیک تخصصی سعیده درویش زاده ارائه می شود. کادر تخصصی سالن زیبایی در همه ساعات روز آماده ارائه خدمات به بانوان محترم هستند. اگر به دنبال راهی ساده و بی ضرر برای خوش حالت شدن موها هستید از تجارب متخصصین سالن زیبایی مو استفاده کنید.

جهت اطلاع از نوع خدمات و نحوه کار می توانید از مشاوره رایگان ما استفاده کنید. برخی از خدمات مرکز احیای مو عبارتند از: نانو بوتاکس مو، نانو پروتئین تراپی مو، کراتین درمانی، پلکس تراپی و …… در ضمن انواع رنگ و دکلره و انواع هایلایت ساده کلاسیک نیز در این مرکز انجام می شود.

5/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed