1. خانه
  2. مقالات
  3. اشتباهات رایج کوتاه کردن مو که شاید شما هم انجام می دهید!

اشتباهات رایج کوتاه کردن مو که شاید شما هم انجام می دهید!

اشتباهات رایج کوتاه کردن مو که شاید شما هم انجام می دهید!

  1. خانه
  2. مقالات
  3. اشتباهات رایج کوتاه کردن مو که شاید شما هم انجام می دهید!
اشتباهات رایج کوتاه کردن مو
folder_openمقالات

بعضی ها برای کوتاه کردن مو به تقویم نگاه می کنند. عقیده بر این است که یک روزهایی نباید موها را کوتاه کرد زیرا اتفاق شومی پیش می آید. به وجود روزهای نحس و شوم یا روزهای خوب برای کوتاه کردن موها اعتقاد دارید؟ ما هم شنیده ایم و راست و دروغش را نمی دانیم. از باورهای عمومی که بگذریم برخی اشتباهات رایج کوتاه کردن مو را نمی توان نادیده گرفت. در واقع این ها شایعه و داستان نیستند که بخواهیم قبول یا رد کنیم.

گاهی ندانسته کارهایی را انجام می دهیم که موجب آسیب به مو می شود. حالا اینکه این کارها چ ارتباطی به کوتاه کردن مو دارد را در ادامه می خوانیم.

اشتباه در کوتاه کردن موها

اشتباهات رایج کوتاه کردن مو

عوض کردن مدل موها همیشه هیجان انگیز است. اگر می خواهید تغییری در حال و هوای خود ایجاد کنید مدل موها را عوض کنید. با همین ترفند ساده کلی حال دلتان خوب می شود. امتحان کنید نتیجه عالی است. با یک آرایشگاه خوب و کار بلد تماس بگیرید و وقت رزرو کنید. به این ترتیب خیلی ساده و راحت یک تغییر بزرگ در ظاهرتان ایجاد می شود که البته هزینه چندانی هم ندارد.

بسیاری از خانم ها با ورود به سالن آرایشگاه به نوعی جوگیر می شوند! در واقع فراموش می کنند برای چه به این مکان آمده اند. شاید شما هم وسوسه شوید که از دیگر خدمات سالن زیبایی استفاده کنید. این خیلی هم خوب است اما در نظر داشته باشید که ناخواسته اشتباهاتی را انجام ندهید. برخی از این اشتباهات قابل جبران نیست و می تواند ظاهرتان را تا مدت ها تحت تاثیر قرار دهد.

به تعدادی از اشتباهات رایج کوتاه کردن مو در این مطلب جمع آوری شده که می تواند راهنمای خوبی برای تان باشد. این بار که قصد کوتاه کردن موها را دارید این موارد را نیز در نظر بگیرید.

روش صحیح کوتاهی مو

کوتاه کردن موهای کثیف

قبل از رفتن به سالن آرایشگاه برای کوتاه کردن مو، حتما استحمام کنید. شستشوی موهای کثیف کمترین کاری است که می توانید انجام دهید. برخی از خانم ها تصور می کنند که چون موها قرار است بریده شود، نیازی به نظافت ندارد.

البته این روزها اغلب آرایشگاه ها بخش ویژه ای برای شستن مو دارند و قبل از کوتاه کردن، موها را شستشو می دهد. این به دلیل باز کردن مو است و هیچ ارتباطی با کثیفی مو ندارد.

همیشه موقع حضور در سالن زیبایی، آراسته و تمیز باشید. این روی پرستیژ اجتماعی تان هم تاثیر دارد. علاوه بر این کوتاه کردن موی کثیف هیچ امتیازی ندارد پس چرا با موهای کثیف به آرایشگاه بروید. موهای کثیف و چرب، حالت کوتاهی مو را خوب نشان نمی دهند.

مراقبت از موی بلند

اشتباهات رایج کوتاه کردن مو یا مقاومت در برابر کوتاه کردن مو!

داشتن موهای بلند یکی از شاخصه های زیبایی است. خیلی از خانم ها دوست دارند موهایی بلند و پر پشت داشته باشند. تا اینجای قضیه مشکلی ندارد. اما گاهی این افراد در برابر کوتاه کردن موها مقاومت می کنند. یعنی اینکه خانم مورد نظر ما اصلا حاضر نیست موهای خود را کوتاه کند. شاید تصور کنید که با کوتاه کردن موها، از بلندی مو کم می شود ولی این کار مزایای زیادی برای تان دارند.

برای اینکه موها بافت و حجم مناسبی داشته باشند لازم است هر از گاهی انتهای مو کمی کوتاه شود. این امر مغایرتی با بلند کردن موها ندارد هنوز هم می توانید موهای خود را بلند کنید. موی انسان ماهی 13 تا 16 میلیمتر رشد می کند. در یک سال تقریبا 15 سانتیمتر موها بلندتر می شود. هر چقدر مو بلندتر باشد بیشتر در معرض آسیب است.

شامپو و نرم کننده ها و دیگر محصولات بهداشتی حاوی مواد شیمیایی هستند و به تارهای مو آسیب می رسانند. در این میان تاثیر مخرب نور خورشید و گرمای دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو را هم نمی توان نادیده گرفت. این روزها همه خانم ها و دختران جوان از اتو مو و سشوار استفاده می کنند.

بلوند کردن موهای تیره هم خیلی مد شده و بسیاری از خانم ها از رنگ و دکلره استفاده می کنند. همه مواد شیمیایی و دستگاه های حرارتی به مرور موها را تخریب می کنند. قسمت انتهای مو عمر بیشتری دارد و در معرض مواد شیمیایی بیشتری بوده است. این موها خشک و شکننده هستند. با کوتاه کردن انتهای مو از موخوره نیز جلوگیری می شود. مو بلندها سالی 2 تا 3 بار کمی از انتهای مو را کوتاه کنند.

موخوره روی موهای بلند

اشتباهات رایج کوتاه کردن موی ضعیف

خیلی از افراد تصور می کنند که با کوتاه کردن موهای ضعیف و سست و نازک، معجزه می شود. به این ترتیب که موهای جدید و تازه روییده خیلی ضخیم تر و قوی تر از قبل رشد می کند. حتی شاید موقع شانه زدن به موها نیز احساس کنید، تارهای موی کمتری می ریزد. اما هیچکدام از این ها واقعیت ندارد.

اگر می خواهید موهایی سالم و پر پشت داشته باشید باید ریشه مو را تقویت کنید. در واقع موقع کوتاه کردن تنها ساقه مو قطع می شود و این هیچ تاثیری در ضخامت مو ندارد. با بریدن قسمت های آسیب دیده مو، بخش بالای مو که سالم تر است خودش را نشان می دهد. خب طبیعتا این طور به نظر می رسد که موها بهتر و قوی تر شده اند.

خبر بد اینکه قیچی آرایشگاه نمی تواند موها را تقویت کنید. با کوتاه کردن قسمت های آسیب دیده مو، به خود لطف بزرگی می کنید. حالا بهتر است به طور ریشه ای به فکر درمان باشید. اگر لازم است از پزشک متخصص کمک بگیرید. کمبود ویتامین ها و املاح مورد نیاز بدن می تواند منجر به ضعیف شدن موها شود. با دریافت مکمل های غذایی، مشکل برطرف خواهد شد.

اشتباهات رایج کوتاه کردن مو خیس

اصرار به کوتاه نکردن موخوره ها

موخوره یک آسیب جدی است که در آن کوتیکول مو شکافته می شود. این پدیده در انتهای مو به شکل دو شاخه شدن و گاهی حتی چند شاخه شدن موها دیده می شود. وقتی موها خیلی خشک و شکننده باشد در معرض موخوره است. هیچ راه حل قطعی برای خلاص شدن از شر موخوره وجود ندارد. البته می توان برای پیشگیری از موخوره کارهایی انجام داد. قبل از اینکه موخوره ایجاد شود می توان کاری کرد ولی بعد از ابتلا به موخوره راهی به جز کوتاه کردن موها نیست.

یکی از اشتباهات رایج کوتاه کردن مو این است که افراد حاضر نیستند موهای پر از موخوره را کوتاه کنند. در واقع به نظر این افراد هنوز راه نجاتی هست و می توان با درمان های خانگی به نوعی موخوره ها را از بین برد. برخی از شرکت های تولید کننده محصولات آرایشی- بهداشتی نیز به این قضیه دامن می زنند.

تبلیغات زیادی در مورد مواد ترمیم کننده موخوره وجود دارد. عزیزان این موارد چیزی جز فروش بیشتر محصولات نیست و هیچکدام از این مواد در ترمیم موخوره نقش ندارند. در واقع وقتی کوتیکول مو شکافته می شود و ترک می خورد دیگر امکان ترمیم نیست. توصیه می شود موها را چند سانتی متر بالای موخوره ها کوتاه کنید همین و تمام.

اشتباهات رایج کوتاه کردن مو در خانه

اشتباهات در انتخاب مدل مو

این یکی از همه وحشتناک تر است. وقتی هیجان زده می شوید یادتان باشد هر مدل مویی را انتخاب نکنید. مدتی طول می کشد تا موها دوباره بلند شود. کوتاه کردن بیش از حد مو، برای کسی که سال ها موی بلند داشته، نتیجه خوبی ندارد. احتمال فردا صبح که از خواب بیدار می شوید، از تصمیم خود پشیمان شده اید.

اصطلاحات در آرایشگری را یاد بگیرید. برخی موارد در مورد انتخاب نوع مدل مو هم از برخی واژه ها استفاده می شود که به نظر عجیب هستند. بدون هیچ خجالتی از آرایشگرتان در مورد مدل موی پیشنهادی سوال کنید. برخی از اسامی هم شامل چندین مدل هستند. برای مثال مدل موی باب تنوع زیادی دارد. اگر از قبل ندانید دقیقا چه مدلی را می خواهید شاید نتیجه همانی نباشد که تصور می کردید.

همین جا یک مطلب مهم را یادآوری کنم عزیزان از قبل در مول مدل کوتاه کردن موها تصمیم بگیرید. آلبوم های مدل مو در همه سالن های زیبایی وجود دارند اما در نظر بگیرید که این افراد مدل هستند. در واقع شاید مدل مویی که در تصویر می بینید اصلا برای فرم صورت شما مناسب نباشد

کوتاه نکردن موی بلند

کلینیک تخصصی بازسازی و احیا مو سعیده درویش زاده

آیا تا به حال از خدمات احیا مو سالن درویش زاده استفاده کرده اید؟ اگر از مشتری های قدیمی باشید که خوب می دانید اینجا یک آرایشگاه معمولی نیست. در این سالن جمعی از متخصصین احیا مو فعالیت دارند که خوب کارشان را بلدند. محیط آرایشگاه و لوازم و تجهیزات همگی نشان می دهد که پا به یک مرکز تخصصی گذاشته اید. سالن در 3 طبقه مجزا برای ارائه خدمات بازسازی و احیا مو تجهیز شده که در کمتر جایی نظیرش را می بینید.

از همه مهم تر مواد و ترکیبات استفاده شده برای احیا مو است. این مواد از بهترین برندهای روز دنیا گلچین شده تا موهای مراجعین عزیز، کیفیت بهتری داشته باشد. برای هر لاین احیا نیز متناسب با نیاز مو از ترکیبات خاص استفاده می شود. اینطور نیست که از یک مواد روی موهای رنگ شده، دکلره و یا طبیعی استفاده شود. باید از نزدیک ببینید تا خودتان متوجه شوید.

خبر خوب اینکه در سالن درویش زاده، مشاوره رایگان مو و تهیه محصولات مو نیز به مراجعین داده می شود. در ضمن اگر به فنون آرایشگری و روش های احیا مو علاقه دارید می توانید در آموزش های مرکز شرکت کنید و خیلی زود کسب و کار مستقل خود را راه اندازی کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed