1. خانه
  2. مقالات
  3. چه زمانی می توان موهای کاشته شده را رنگ کرد؟

چه زمانی می توان موهای کاشته شده را رنگ کرد؟

چه زمانی می توان موهای کاشته شده را رنگ کرد؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چه زمانی می توان موهای کاشته شده را رنگ کرد؟
رنگ کردن مو بعد از کاشت
folder_openمقالات

کاشت مو  آخرین کاری است که می توانید برای موهایتان انجام دهید. وقتی حجم و تراکم موها در برخی نواحی پوست سر به حد محسوسی، کم می شود ناچارید روش های تهاجمی مانند کاشت مو را انتخاب کنید. برای افرادی که کاشت مو را انجام می دهند سوالات بسیاری مطرح می شود. برای مثال بهترین زمان برای رنگ کردن مو بعد از کاشت مو، یکی از سوالات رایج است.

افرادی که از گزینه کاشت مو استفاده کرده اند نمی دانند آیا می توان این موها را رنگ کرد یا خیر؟

در صورتی که امکان رنگ کردن موها باشد، چه زمان می توان اقدام به این کار کرد؟

در فرایند کاشت مو، فولیکول های مو از خزانه موی سر فرد، برداشت می شوند. این موها برای جایگذاری در نواحی خالی شده پوست سر، استفاده می شود. این عملیات موجب تغییرات زیادی در فولیکول مو است و برای نتیجه گیری بهتر، لازم است تا کمی صبر داشته باشید. فولیکول های جابجا شده باید با شرایط جدید کنار بیایند و به درستی در پوست سرتان جا خوش کنند.

زمان رنگ کردن مو بعد از کاشت

آیا می توانم موهایم را بعد از کاشت رنگ کنم؟

پاسخ این سوال، بله است. بله شما می توانید موهای خود را رنگ کنید اما در زمان مناسب! استفاده از مواد شیمیایی روی موهایی که اخیرا تحت پیوند کاشت مو قرار گرفته اند، اصلا درست نیست. در حین عملیات کاشت مو، برش های ریزی در پوست سر ایجاد می شود که با چشم چندان قابل مشاهده نیستند. اما این شکاف های خیلی ریز به هر حال وجود دارند و در طی این مدت نمی توان هیچ نوع عملی روی موها و پوست سر انجام داد. رنگ کردن مو بعد از کاشت مو نیز موکول به وقتی می شود که محل جراحی کاملا ترمیم شده باشد.

هرگونه دستکاری روی پوست سر و یا استفاده از مواد شیمیایی ( رنگ مو و مواد دکلره) احتمال عفونت پوست سر را افزایش می دهد. فولیکول های پیوند شده نیاز به مراقبت دارند. حداقل در اولین ماه پس از کاشت مو به هیچ وجه نباید از مواد شیمیایی استفاده کنید. در این مدت تنها باید روی مراقبت از مو و پوست سرتان تمرکز کنید و به توصیه های پزشک تان عمل کنید.

در نظر داشته باشید که استفاده بیش از حد از رنگ مو و مواد دکلره، خود عاملی در آسیب به موها تلقی می شود. خواه موها کاشت شده یا طبیعی باشد در هر صورت این میزان آسیب، بسیار شدید است.  رنگ موها حاوی مواد شیمیایی مانند پراکسیدها و …. هستند. فولیکول های پیوند شده اخیر نسبت به موهای طبیعی شما، در مقابل  هرگونه تغییر شیمیایی حساس تر هستند. بنابراین  بسیار مهم است که آنها را در معرض این مواد در طول دوره درمان یک ماهه، قرار ندهید.

کاشت مو و پیوند فولیکول مو

 آیا می توانم موهایم را قبل از کاشت مو رنگ کنم؟

یکی دیگر از سوالات رایج در بین افرادی که کاشت مو انجام می دهند در مورد رنگ کردن مو از قبل است. در این مورد هم جواب بله است. به طور حتم شما می توانید موهای تان را از قبل رنگ کنید و با موهای رنگ شده برای کاشت مو اقدام کنید.  این یک راه خوب برای رنگ کردن موها است که  بدون به خطر انداختن پیوندهای جدید کاشته شده، انجام می شود.

رنگ کردن مو قبل از کاشت به رنگ کردن مو بعد از کاشت ترجیح دارد. البته به شرطی که این کار حداقل یک هفته قبل انجام شود. زیرا رنگ می تواند پوست سر را نیز رنگ کند و این موضوع ایجاد برش در طول پیوند را برای تیم پزشکی دشوار می کند. رنگ کردن موها قبل از کاشت مو هیچ اشکالی ندارد ولی این کار را به روز آخر موکول نکنید. یادتان باشد هدف اصلی، انجام موفقیت آمیز پیوند مو است و نباید کاری انجام دهید که روی نتیجه نهایی تاثیر بگذارد. وقتی پوست سر بدون رنگ باشد، تیم پزشکی دید بهتری دارند و برش های تمیزتری ایجاد می شود.

نظر پزشک متخصص در مورد رنگ کردن مو بعد از کاشت بسیار مهم است اما در مورد قبل از پیوند مو، حساسیت زیادی وجود ندارد. واکنش بدن هر فرد در مقابل پیوند فولیکول مو متفاوت است. برخی افراد خوش زخم هستند و خیلی سریع، جراحات و زخم هایشان بهبود پیدا می کند! در حالی که برخی افراد در مدت طولانی تری، بهبود پیدا می کنند. به طور کلی در مورد رنگ کردن مو بعد از کاشت یا قبل از کاشت حتما نظر پزشک تان را بپرسید و طبق توصیه او عمل کنید.

رنگ کردن موی پیوندی

بهترین زمان برای رنگ کردن مو بعد از کاشت چه مدتی است؟

چه مدت بعد از پیوند می توانم موهایم را رنگ کنم؟ در واقع مانند هر جراحی دیگر، ابتدا باید مراقبت های خاصی را انجام دهید. انجام برخی مراقبت های خاص برای موهای تازه کاشته شده، نتیجه مطلوب را تضمین کنید. هدف اصلی این مراقبت ها، بهبود زخم ها، جلوگیری از بروز عوارض جانبی نامطلوب (التهاب ، عفونت و غیره) و همچنین تحریک رشد موهای جدید است.

در تکنیک FUE (استخراج واحد فولیکولار)، که اتفاقاً اصلی ترین مورد برای کاشت مو هم هست! فولیکول ها با دقت جدا شده و یکی یکی کاشته می شوند، بنابراین بسیار ظریف هستند. به همین دلیل بلافاصله بعد از عمل و در هفته اول نباید به پیازهای پیوند شده یا ناحیه عمل شده اصلاً دست بزنید. زیرا این کار می تواند باعث عفونت پوست سر و  یا حتی افتادن پیوندهای جدید شود.

رنگ کردن مو بعد از کاشت بهتر است حداقل  4 هفته پس از عمل انجام شود. این زمان برای تکمیل پروسه بهبودی پوست سر شما ضروری است. اما توجه داشته باشید که روند بهبودی و تقویت فولیکول های جدید کاشته شده، در همه افراد یکسان نیست. گاهی دوره بهبود زخم های پوست سر تا 6 هفته نیز طول می کشد.

علاوه بر آن رنگ کردن مو بعد از کاشت را نباید در منزل انجام دهید. توصیه می شود این کار توسط یک متخصص آرایشگری انجام بشود زیرا چنین فردی می داند کار را چگونه انجام دهد. انتخاب مواد و محصولات مناسب، مدت زمان ماندگاری رنگ، روی موها و همه موارد دیگر را به آرایشگرتان بسپارید. با این کار یک لطف بزرگ به خودتان کرده اید زیرا خیال تان بابت موهای تازه کاشت شده راحت است. وقتی موها را خودتان در منزل رنگ می کنید امکان آسیب به موهای پیوندی بسیار زیادتر است.

جراحی پیوند فولیکول مو

رنگ کردن مو بعد از کاشت باید چند وقت یک‌بار باشد؟

طبق شواهد موجود، سرعت رشد موها در اولین سال بعد از کاشت مو به مراتب بیشتر است. در واقع موها تا یک مدت سریع تر رشد می کنند و دائم ریشه مو بیرون می زند و دیده می شود. همین موضوع موجب می شود که با فواصل کوتاه تری از رنگ مو استفاده کنید. همین کار می تواند مضرات زیادی داشته باشد. به هر حال مواد رنگ مو، شیمیایی هستند و تا حدودی تحریک ایجاد می کنند. به خصوص اینکه پوست سرتان نیز بعد از کاشت مو، حسابی حساس شده است.

رنگ کردن مو بعد از کاشت بیش از هر چیزی به موهای قبلی و قدیمی تان آسیب می زند. در واقع موهای پیوندی کمتر در معرض آسیب هستند! علت این است که موهای پیوند داده شده از نواحی خاصی برداشته می شوند. برای برداشت فولیکول مو، نواحی مقاوم سر انتخاب می شود. این موها به نسبت به بقیه موهای سر، مقاوم تر هستند و حساسیت کمتری نشان می دهند. بنابراین مواد شیمیایی موجود در رنگ مو نیز نمی تواند این موها را از بین ببرد.

اگر همه اقدامات لازم را انجام دهید و تا خوب شدن کامل محل جراحی، صبر کنید هیچ مشکلی وجود ندارد. فواصل رنگ کردن مو بعد از کاشت حداقل در سال اول کوتاه تر است و این به دلیل رشد بیشتر موها است. می توانید هر از گاهی به موها استراحت بدهید و بعد دوباره اقدام به رنگ کردن موها بکنید.

علل ریزش مو در زنان جوان

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

جراحی پیوند مو و کاشت مو از روش های تهاجمی است و مخاطراتی را به همراه دارد. وقتی تراکم مو در برخی نواحی سر به شدت کم می شود چاره ای جز این کار نیست. از طرفی ریسک این کار زیاد است و همیشه نیز نتیجه عمل کاشت مو، موفقیت آمیز نیست. پیشنهاد ما، احیای مو و تقویت موهای آسیب دیده است. به این ترتیب نیازی به صرف هزینه سنگین برای جراحی های زیبایی و کاشت مو نیست. در واقع قبل از اینکه موها به چنین وضعی دچار شود می توان موها را احیا کرد.

برای اینکه موهای پر پشت و زیبا داشته باشید راه های ساده تری هم وجود دارد. علت اصلی کم شدن حجم مو، ریزش موی شدید است. با استفاده از انواع تراپی های تخصصی می توانید از ریختن موها جلوگیری کنید. اگر موهایتان در اثر استفاده مداوم از مواد دکلره، دچار آسیب شده و یا به شدت می ریزد ما راه حل خوبی داریم

با استفاده از شیوه های نوین در احیا مو می توانید زیبایی و سلامت موها را تضمین کنید. در این مرکز از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا برای درمان موهای آسیب دیده استفاده می شود. پاشش ذرات نانو به پوست سر برای تقویت فولیکول مو و رشد موهای جدید یک راه کاملا علمی و موفقیت آمیز است که به موها جان دوباره ای می دهد.

قبل از هر اقدامی می توانید از مشاوره های رایگان و تخصصی مرکز زیبایی مو استفاده کنید. ما راه های درمان را پیشنهاد می دهیم، تصمیم نهایی با خود شماست.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed