1. خانه
  2. مقالات
  3. مقایسه بین اتوی مو و برس حرارتی مو، کدامیک بهتر است؟

مقایسه بین اتوی مو و برس حرارتی مو، کدامیک بهتر است؟

مقایسه بین اتوی مو و برس حرارتی مو، کدامیک بهتر است؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. مقایسه بین اتوی مو و برس حرارتی مو، کدامیک بهتر است؟
مقایسه اتوی مو و برس حرارتی مو
folder_openمقالات

تنوع دستگاه های حالت دهنده حرارتی مو هر روز بیشتر می شود. زمانی سشوارها خدایی می کردند و تنها وسیله برقی برای خشک کردن و حالت دادن به موها بودند. این روزها انواع اتوی مو و برس حرارتی نیز وارد صنعت آرایشگری شده اند. حتی بسیاری از این لوازم راه به خانه ها نیز پیدا کرده اند و مورد استفاده روزانه قرار دارند.

با ورود دستگاه های جدید و کارآمدتر، انتخاب بهترین ها خیلی مشکل می شود. بسیاری از خانم ها نمی دانند اتوی مو و برس حرارتی چه تفاوتی با یکدیگر دارند و کدامیک بهتر از دیگری است. همین موضوع موجب شده تا برخی شایعات در مورد این لوازم برقی حالت دهنده مو نیز بر سر زبان ها باشد. اتوی مو بهتر است یا برس حرارتی؟

اگر قصد خرید یکی از این وسایل را دارید بهتر است در مورد مزایا و معایب اتوی مو و برس حرارتی اطلاعات کسب کنید. به این ترتیب انتخاب بهتری خواهید داشت و پولی که می پردازید دقیقا در جای صحیح خرج می شود. در این مطلب به طور خلاصه هر یک از این دستگاه ها مورد بررسی قرار گرفته است.

فرق اتوی مو و برس حرارتی

آشنایی با مزایا و معایب برس حرارتی

در سال 2015 برای اولین بار این وسیله توسط شرکت دافنی به بازار معرفی شد. ظاهر این برس ها، شباهت به برس معمولی دارد و طریقه کار با آن نیز راحت است. در بین فروشندگان و خریداران این وسیله با نام برس صاف کننده مو نیز معروف شده است.

یک صفحه سرامیکی در ساختار برس برقی وجود دارد که قادر به انتقال اشعه مادون قرمز به دندانه های برس است. به طور کلی کاربرد این وسیله برای صاف کردن مو است و انواع و اقسام آن در خانه ها پیدا می شود.

قبل از مقایسه بین اتوی مو و برس حرارتی بد نیست کمی از مزایای هر دو وسیله گفته شود. اولین مورد مربوط به سهولت استفاده از دستگاه است. کار با برس حرارتی مو خیلی راحت تر از اتوی مو و سشوار است به طوری که دیگر نیازی به کمک شخص دیگری ندارید.

حالت دادن و صاف کردن موها با برس حرارتی، بسیار سریع تر است و در مدت زمان کوتاه تری انجام می شود. بر روی بدنه برس موی حرارتی، درج تنظیم دما وجود دارد و مصرف کننده می تواند میزان حرارت را کنترل کند. اگر موهای ضخیم تری دارید حرارت های بالاتر توصیه می شود! ولی برای موهای ضعیف و نازک، استفاده از حرارت پایین تر، مناسب است.

برس حرارتی مو سبک است و اندازه مناسبی دارد. کار با آن راحت است و حرارت یکنواختی را روی موها ایجاد می کند. بنابراین آسیب زیادی روی موها ایجاد نمی کنید. خیلی ساده یک قسمت از موها را جدا کرده و با دست نگه دارید. سپس از ریشه به سمت انتهای ساقه مو، برس بکشید. حتما به یک دست موها را نگه داشته و با دست دیگر، به آرامی برس را حرکت دهید.

طریقه استفاده از برس حرارتی مو

آشنایی با مزایا و معایب اتوی مو

اتوی مو نیز از وسایل صاف کننده است که تقریبا در هر خانه ای، یک مدل از آن پیدا می شود. کار با این اتو موها نیز ساده است و نیاز به تخصص خاصی ندارد. مقداری از مو را جدا کنید و بین دو صفحه دستگاه قرار دهید. حالا به آرامی مچ دست را حرکت دهید تا اتوی مو روی سرتاسر ساقه حرکت کند.

اتوی مو و برس حرارتی هر دو از دستگاه های صاف کننده مو هستند و برای خشک کردن موها استفاده نمی شود. موهای خیس و مرطوب تنها با سشوار خشک می شود و بقیه دستگاه های حرارتی حالت دهنده مو، مناسب این کار نیستند.

بهترین مارک اتو مو

اتوی مو، پف و وز موها را می گیرد و تا حدود بسیار زیادی صافی ایجاد می کند. به خصوص افرادی که جنس موهای ضخیم و مجعد دارند با این اتوهای مو به خوبی می توانند موهایشان را صاف و لخت کنند.

بعد از صاف کردن مو با اتوی مو، درخشندگی و شفافیت موها بیشتر می شود. همچنین برق مو و الکتریسیته ساکن موها نیز گرفته می شود که خودش موجب از بین رفتن وز و صافی بیشتر می شود. در اغلب موارد صافی مو تا شستشوی بعدی باقی می ماند و نیازی به استفاده مجدد از دستگاه نیست.

استفاده زیاد از این اتوها توصیه نمی شود و می تواند خشکی و شکنندگی مو را افزایش دهد. به خصوص اگر مستعد موخوره و خشکی مو هستید در استفاده از اتو مو خیلی محتاط باشید.

انواع اتوی مو با صفحات سرامیک، تیتانیوم و تورمالین در بازار موجود است. که هر کدام مزایایی دارند.

صاف کردن موها در منزل

مقایسه اتوی مو و برس حرارتی

برای اینکه مقایسه بهتری داشته باشیم از جنبه های گوناگون به مقایسه این دو وسیله می پردازیم.

مقایسه از نظر ابعاد

هر دو وسیله در اندازه های متنوعی موجود هستند. اتو موهای خیلی کوچک تر برای جلوی موها به کار می روند و مناسب صاف کردن همه قسمت های مو نیستند. در واقع صفحه سرامیکی دستگاه کوچک است و نمی تواند همه موها را صاف کند. ابعاد و وزن اتو مو در به کارگیری آن موثر است.

اتوهای مو که خیلی سنگین و بزرگ باشند خیلی زود مچ دست را خسته می کنند و نمی توانید با آن کار کنید. برخی اتو موها سالنی هستند و برای کاربران خانگی ساخته نشده اند. کار با این دستگاه ها به دلیل ایجاد حرارت بالاتر، دشوارتر است و امکان سوختن موها با اتوی مو وجود دارد.

در مقایسه اتوی مو و برس حرارتی می توان گفت که برس های حرارتی مو ایمن تر هستند و سوختگی مو ایجاد نمی کنند. حرارت این دستگاه کمتر است و توضیح حرارت یکنواخت تری دارد. نحوه حرکت دست و میزان توقف اتوی مو و برس حرارتی اهمیت زیادی دارد.

طریقه حالت دادن به موهای مجعد

قدرت صاف کنندگی مو

بدون تردید میزان صاف شدن موها بعد از اتو کردن خیلی بیشتر است. حتی ماندگاری موی صاف بعد از اتوی مو نیز بالاتر است. نوع دستگاه و قدرت آن روی صافی مو تاثیر دارد اما مهم تر از آن، جنس موها است. اگر تارهای مو خیلی نازک و ضعیف باشد با اتوی مو آسیب می بیند! ولی برس حرارتی مو آسیبی به موها نمی رساند.

از طرفی قدرت صاف کنندگی برس حرارتی مو روی موهایی فر و مجعد خیلی کم است. موهای ضخیم، فرفری، وز، مجعد و غیر قابل کنترل تنها با اتوی مو صاف می شوند. برس حرارتی اندکی، وز مو را می گیرد ولی هرگز نمی تواند به اندازه یک اتو موی با کیفیت، موها را صاف و شلاقی کند. بعد از اینکه با اتوی مو، حالت موها را تغییر دادید درخشندگی موها به وضوح بیشتر می شود.

قیمت اتوی مو برس حرارتی

بحث قیمت ها خیلی پیچیده است. از انصاف فروشنده و دلالی ها و قیمت های غیر واقعی که بگذریم، هر دو وسیله دارای تنوع قیمتی هستند. به این ترتیب حتی با بودجه کمتر هم می توانید از هر کدام که بخواهید خریداری کنید ولی توصیه می شود دستگاه های با کیفیت تر را تهیه کنید.

هم اتوی مو و هم برس حرارتی دارای تنوع کیفی هستند. همه محصولات موجود در بازار کارایی خوبی ندارند. موقع خرید کمی بیشتر هزینه کنید و یک محصول با قابلیت های بیشتر و کیفیت بالاتر را خریداری کنید. طول عمر اتوی مو و برس حرارتی استاندارد بالاتر است و البته قیمت ها هم اندکی بیشتر است. قبل از خرید با یک متخصص مشورت کنید در حال حاضر کالای تقلبی و غیر اصل هم در بازار موجود است که شاید به راحتی تشخیص داده نشود.

اتوی مو برای حالت دادن به موها

اتوی مو بخرم یا برس حرارتی؟

اتوی مو و برس حرارتی هر کدام مزایا و معایبی دارند. بحث انتخاب و ترجیح یکی بر دیگری خیلی سلیقه ای است و بر اساس ویژگی های فرد، متفاوت است. برای مثال برس حرارتی می تواند برای افرادی که موهای آسیب دیده و بسیار ضعیف دارند، انتخاب بهتری باشد. با توجه به میزان حرارت کم و احتمال آسیب کمتر، با خیال راحت می توانید از برس حرارتی مو استفاده کنید.

اما اتوی مو برای افرادی که موهای ضخیم تر و مقاوم تری دارند، انتخاب مناسب تری است. به خصوص اگر بخواهید موهای ضخیم حالت دار و مواج را حالت دهید، همیشه با اتوی مو به نتیجه بهتری می رسید. این را هم در نظر بگیرید که تعداد دفعات استفاده از اتوی مو در مقایسه با برس حرارتی، باید کمتر باشد. در واقع اتوی مو در روتین مراقبت های روزانه مو قرار ندارد ولی استفاده گاه به گاه آن مشکلی به وجود نمی آورد.

در مقایسه اتوی مو و برس حرارتی باید به کیفیت دستگاه نیز توجه کنید. برای مثال اتو موهای سرامیکی به دلیل اینکه قابلیت پخش حرارت بهتری دارند، سوختگی ایجاد نمی کنند و مطمئن تر از مدل های دیگر هستند. اتو موی تیتانیومی و تورمالینی بسیار قوی است و برای استفاده در سالن زیبایی، تولید شده است.

توجه: قبل از استفاده از دستگاه های حرارتی حالت دهنده ، حتما از محافظ حرارتی مو استفاده کنید.

مرکز تخصصی احیا مو سعیده درویش زاده

سالن زیبایی درویش زاده مشاوره رایگان و تخصصی مو ارائه می دهد. اگر برای خرید اتوی مو و برس حرارتی تردید دارید یا نمی دانید کدام برند اتوی مو یا کدام جنس، کارایی مناسب تری دارد با ما تماس بگیرید. در صورت مناسب نبودن وسایل حرارتی حالت دهنده مو، آسیب زیادی به موها وارد می شود. از طرفی این دستگاه ها ارزان قیمت نیستند. پس قبل از خرید حتما از متخصص زیبایی و احیا مو مشورت بگیرید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed