1. خانه
  2. مقالات
  3. روش استفاده از ژل مو و اسپری مو

روش استفاده از ژل مو و اسپری مو

روش استفاده از ژل مو و اسپری مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. روش استفاده از ژل مو و اسپری مو
استفاده از اسپری مو و ژل مو
folder_openمقالات

احتمالا همه ما می دانیم که محصولاتی مانند ژل مو، اسپری مو، تافت و… می توانند به حالت پذیری مو کمک کنند و باعث شوند که موهای ما حالت خودشان را حفظ کنند. اما احتمالا این موضوع را هم شنیده اید که استفاده از این محصولات می تواند باعث آسیب دیدن موهای شما شود و موهایتان را شدیدا تحت تاثیر قرار دهد، با این حال برخی اوقات واقعا نیاز داریم که از چنین محصولاتی استفاده کنیم تا بتوانیم موهای خودمان را در حالتی که می خواهیم حفظ کنیم. در مجالس و مهمانی های مختلف این امکان وجود دارد که موها بدون استفاده از مواد نگهدارنده، شل شده و حالت خود را از دست بدهند، برای همین منظور نیاز است که از حالت دهنده ها استفاده کنیم. اگر روش استفاده از ژل مو و اسپری مو را بدانید و بتوانید به صورت اصولی از آنها استفاده کنید، نیازی نیست که نگرانی بابت آسیب دیدن موهای خودتان داشته باشید و این مواد را به صورت کامل کنار بگذارید. در این مقاله می خواهیم در مورد روش استفاده از ژل مو و اسپری مو صحبت کنیم و بگوییم که چطور می توانید از این محصولات استفاده کنید تا آسیبی به موهای خودتان وارد نکنید. اگر از افرادی هستید که زیاد از این مواد استفاده می کنید و دوست دارید که بتوانید موهای خودتان را نیز سالم نگه دارید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاعات فوق العاده ای دریافت کنید.

 

اسپری مو

 

چه زمانی استفاده از ژل مو و اسپری مو می تواند به موها آسیب وارد کند؟

شاید این سوال برایتان ایجاد شده باشد که اصلا چرا کارشناسان و متخصصان مو می گویند که مواد نگهدارنده و حالت دهنده می توانند باعث ایجاد آسیب در موها شوند، برخی از نکات وجود دارند که اگر آنها را رعایت نکنید، ممکن است این مواد به موهایتان آسیب های شدیدی را وارد کنند.

در ادامه با هم مهمترین نکات را بررسی کرده و سعی می کنیم آنها را توضیح دهیم تا بیشتر بتوانید با این موضوع آشنا شوید.

 

1- استفاده بیش از حد محصولات آرایشی مو:

ژل مو یک ماده چرب است که می تواند روی موها مالیده شده و به آنها حالت پذیری بیشتری دهد و همچنین کمک می کند که موهایتان خشک شده و در همان حالت باقی بمانند.

اما استفاده بیش از حد از ژل مو، می تواند شدیدا آسیب زننده باشد. وقتی زیاد و بیش از اندازه استاندارد از این ماده استفاده می کنید، هم استحکام موهایتان کم شده و آنها را ضعیف می کنید. نکته دیگری که وجود دارد این است که در صورت مالیده شدن ژل به پوست سر، ممکن است منافذ پوست سر بسته شوند و این موضوع می تواند آسیب های شدیدی را به موهای شما وارد کند.

2- استفاده از مقدار زیادی ژل:

یکی از مهمترین نکاتی که باید در استفاده از مواد نگهدارنده و حالت دهنده مو رعایت کنید، این است که همیشه به اندازه مناسب، از این مواد استفاده کنید. برخی از افراد به قدری از ژل و مواد دیگری استفاده می کنند که روی موهایشان باقی می ماند و باعث ایجاد دانه های سفید در میان موها می شود.

استفاده بیش از حد از ژل و مواد دیگر، باعث می شود که به تدریج موهایتان دچار ریزش شود و این موضوع به خاطر کاهش استحکام موها و ضخامت آنها است؛ پس سعی کنید بیش از اندازه از این مواد استفاده نکنید.

3- استفاده از مواد بی کیفیت:

اگر سری به بازار بزنید، می توانید محصولاتی مانند ژل و اسپری مو را با برندهای مختلفی ببینید که در سطح بازار هستند و گاهی اوقات با هم تفاوت قیمت بسیار زیادی دارند. اگر می خواهید به صورت حرفه ای از این مواد برای موهای خودتان استفاده کنید، توصیه ما این است که با تحقیق سعی کنید بهترین و معتبرترین برند ممکن را خریداری کنید و حتی اگر نیاز است پول بیشتری را بابت آن محصول پرداخت کنید.

چون در این حالت شما مطمئن می شوید که محصول موردنظر کیفیت بالایی دارد و آسیب کمتری به موهایتان وارد می کند، اما استفاده از محصولات بی کیفیت می تواند شدیدا آسیب زننده باشد و موهایتان را دچار مشکل کند.

4- خوابیدن با مواد حالت دهنده:

اشتباهی که برخی از افراد و مخصوصا آقایان انجام می دهند، این است که بعد از اینکه از موادی مانند ژل استفاده می کنند، در پایان روز موهای خود را نمی شویند و همین موضوع باعث می شود که آسیب بیشتری به موهایشان وارد شود.

اگر در ابتدای صبح برای منظور خاصی از این مواد استفاده می کنید، حتما در پایان روز موهای خودتان را کاملا و با شامپو بشویید تا ماده موردنظر به صورت کامل از موهایتان پاک شده و از بین برود.

 

5- استفاده از مواد روی پوست سر:

یکی دیگر از اشتباهات رایجی که افراد انجام می دهند، این است که از محصولات نگهدارنده و حالت دهنده مو، به درستی استفاده نمی کنند. دقت کنید که این محصولات برای حالت دهی مو استفاده می شوند و آنها را باید به موهای خودتان و ساقه موها بمالید.

نیازی نیست که این مواد روی پوست سرتان مالیده شوند، چون همانطور که در موارد قبلی گفتیم این کار می تواند باعث بسته شدن منافذ پوست سرتان شده و باعث شود که ریشه موهایتان شدیدا آسیب دیده و دچار ریزش مو شوید.

روش استفاده از ژل مو و اسپری مو

 

روش استفاده از ژل مو و اسپری مو

تا به اینجا با هم بررسی کردیم که چه نکاتی می توانند باعث شوند که ژل و اسپری مو به موهایتان آسیب وارد کنند. با انجام ندادن کارهایی که تا حالا گفتیم، می توانید از آسیب های احتمالی تا حد زیادی جلوگیری کنید.

حالا می خواهیم به سراغ این موضوع برویم که اصلا چه نکاتی را باید رعایت کنید تا بتوانید استفاده بهتری از این مواد داشته باشید و مشکلی برای موهای خودتان ایجاد نکنید. پس همچنان با ما همراه باشید.

1- ابتدا موها را تمیز کنید:

شاید این نظرتان عجیب باشد اما قبل از اینکه به موهایتان ژل یا هر ماده دیگری بزنید، حتما موها را کاملا شسته و خشک کنید تا تمیز شود و سپس از این مواد استفاده کنید.

وقتی موهایتان را نشسته باشید، احتمالا خشک و آلوده هستند و به همین خاطر نیاز است که از مواد بیشتری برای حالت پذیری استفاده کنید، اما وقتی موها را می شویید، تمیز و نرم می شوند و استفاده کمتری از این مواد نیاز است.

2- برای استفاده از اسپری مو، فاصله را رعایت کنید:

اسپری مو باید روی موها استفاده شود نه روی پوست سر، به همین خاطر نیاز است که فاصله اسپری تا موهای خودتان را رعایت کنید تا هم به خوبی روی موها پخش شود و هم به پوست سرتان نرسد.

برای این مورد می توانید حداقل 30 سانتی متر اسپری را از موهایتان فاصله دهید تا به خوبی روی موها پاشیده شده و بنشیند و مشکلی برای پوست سرتان ایجاد نکند.

 

رعایت فاصله برای استفاده از اسپری مو

 

3- از مواد حاوی الکل استفاده نکنید:

موادی که دارای الکل هستند، می توانند باعث خشکی شدید موهایتان شوند و همین موضوع باعث می شود که موهای شما خشک و شکننده شده و آسیب ببینند. به همین خاطر توصیه می کنیم که سعی کنید موادی را پیدا کنید که هیچگونه الکلی در آنها وجود ندارد یا درصد الکل خیلی کم است تا به موهایتان آسیب جدی وارد نکنید.

 

4- از مواد تقویت کننده استفاده کنید:

اگر از موادی روی موهایتان استفاده می کنید که دارای الکل هستند و استفاده تان از این مواد زیاد است، توصیه ما این است که حتما از مواد تقویت کننده ای مانند ماسک مو استفاده کنید.

این مواد می توانند به آبرسانی موهای شما شدیدا کمک کنند و باعث می شوند که موهایتان تقویت شده و استحکام خود را حفظ کنند. به همین خاطر توصیه ما این است که استفاده از آنها را جدی بگیرید.

محصولات مراقبت از مو

 

جمع بندی مطالب

در این مقاله به شما گفتیم که روش استفاده از ژل مو و اسپری مو چیست و چطور می توانید آسیب های این مواد را به حداقل برسانید. همچنین باهم بررسی کردیم که چه موضوعاتی را باید رعایت کنید تا این مواد آسیبی به موهایتان وارد نکنند.

در مرحله بعدی نیز روش استفاده از ژل مو و اسپری مو را بررسی کرده و نکاتی که نیاز است رعایت کنید را گفتیم. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که روش درست استفاده از ژل مو و اسپری مو را یاد بگیرید و بتوانید به روش اصولی تری از این مواد استفاده کنید.

 

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed