1. خانه
  2. مقالات
  3. اصول مهم برای کراتینه کردن مو در منزل

اصول مهم برای کراتینه کردن مو در منزل

اصول مهم برای کراتینه کردن مو در منزل

  1. خانه
  2. مقالات
  3. اصول مهم برای کراتینه کردن مو در منزل
اصول کراتینه کردن مو در منزل
folder_openمقالات

کراتینه مو یکی از روش های احیا و صاف کردن مو است که به موهای شما کیفیت و حالتی صاف و ابریشمی می بخشد. خیلی از افراد به خاطر هزینه سالن های زیبایی، ترجیح می دهند که کراتینه کردن مو در منزل انجام دهند تا بتوانند با هزینه ای کمتر موهای خودشان را کراتینه کنند؛ اما سوالی که وجود دارد این است که آیا کراتینه کردن مو در منزل می تواند تاثیر مشابه کراتینه مو در سالن زیبایی را داشته باشد؟ اصلا برای کراتینه کردن موها در خانه باید چه اصول مهمی را رعایت کنید تا بتوانید بهترین نتیجه ممکن را کسب کنید؟ در این مقاله می خواهیم به شما اصول مهم برای کراتینه کردن مو در منزل را بگوییم تا بتوانید با این اصول آشنا شوید و در نهایت تصمیم بگیرید که بهتر است این کار را در خانه انجام دهید یا در یک سالن زیبایی کراتینه مو انجامش دهید.

اگر به فکر کراتینه کردن موهای خودتان هستید و می خواهید این کار را در منزل انجام دهید اما هنوز کمی می ترسید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا بتوانید تصمیم بهتر و درست تری را برای انجام این کار بگیرید.

انواع کراتینه مو

با انواع کراتینه مو بیشتر آشنا شوید

برای اینکه بتوانید کراتینه را برای خودتان انجام دهید، نیاز است که در ابتدا با انواع آن آشنا شوید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. در کل کراتینه مو به دو روش انجام می شود که در ادامه آنها را بررسی می کنیم:

1- کراتینه احیا:

این روش برای موهایی مناسب است که شدیدا آسیب دیده هستند و به خاطر استفاده زیاد از سشوار و اتو مو و دکلره، حالت طبیعی خود را از دست داده و ضعیف شده اند. با کراتینه احیا می توانید موهای خودتان را احیا کرده و آنها را به حالت اولیه خود برگردانید تا بتوانید موهایی صاف و ابریشمی داشته باشید. پس اگر موهایی آسیب دیده و شکننده دارید، می توانید از این نوع کراتین استفاده کنید تا نتیجه مناسبی دریافت کنید.

کراتین احیا کننده مو چیست؟

2- کراتینه صافی:

دومین نوع کراتینه، مخصوص صافی موها است. در این روش بیشتر تمرکز کراتینه روی صاف کردن موهای وز است و می توانید از این روش استفاده کنید تا موهایی صاف و ابریشمی داشته باشید.

البته در این نوع از کراتینه نیز کمی احیا موها انجام می شود؛ اما مقدار آن خیلی زیاد نیست. اگر موهایی دارید که خیلی آسیب دیده نیستند و تنها هدفتان این است که آنها را صاف کنید، این روش برایتان انتخاب بهتری است.

این دو نوع کراتینه مو روش هایی هستند که می توانید براساس نیاز خودتان و نوع موهایی که دارید از آنها استفاده کنید. شما می توانید مقاله مربوط به نکات مهم درباره کراتین درمانی مو را در این وبسایت مطالعه کنید. پیشنهاد می کنیم که برای مشورت با آرایشگر متخصص به یک سالن زیبایی مراجعه کنید تا آرایشگر موهایتان را بررسی کرده و بتواند کمک کند که چه روشی برایتان مناسب تر است. شما می توانید برای انتخاب روش کراتینه مناسب برای موهای خود، به سالن زیبایی سعیده درویش زاده مراجعه کنید تا بهترین روش کراتینه مو متناسب با بودجه و موهای شما برایتان انتخاب شود.

اصول کراتینه کردن مو در منزل

نکات و اصول کراتینه کردن مو در منزل

در قسمت قبلی با هم انواع کراتینه مو را بررسی کردیم، حالا می خواهیم به سراغ این موضوع برویم که اصول مهم برای کراتینه کردن مو در منزل را بررسی کنیم تا بتوانید تصمیم بگیرید که اصلا کراتینه مو در خانه بهتر است یا در سالن زیبایی و اینکه در صورت انجام این کار در خانه بتوانید نتیجه مناسبی را دریافت کنید.

1- مواد باکیفیت را برای این کار تهیه کنید:

اولین اصل مهمی که می تواند تعیین کننده نتیجه نهایی شما در کراتینه مو باشد، این است که مواد با کیفیت و مناسبی را تهیه کنید. اگر سری به بازار بزنید، متوجه خواهید شد که برندهای مختلفی کراتینه مو تولید می کنند که هرکدام نیز ادعا می کنند که بهترین گزینه برای انتخاب هستند؛ اما وقتی با افرادی که از آنها استفاده کرده اند صحبت می کنید، متوجه می شوید که دچار عوارض مختلفی شده اند که این نشان دهنده مرغوب نبودن و بی کیفیت بودن مواد موردنظر بوده است. پس اولین اصل مهمی که باید رعایت کنید این است که لزوما به دنبال مواد ارزان قیمت نباشید و سعی کنید موادی را تهیه کنید که کیفیت بالایی داشته باشد تا در آینده دچار مشکل نشوید.

2- از حرفه ای بودن خودتان مطمئن شوید:

دومین نکته مهمی که می تواند تا حد خیلی زیادی در موفقیت آمیز بودن نتیجه کراتینه مو در منزل نقش داشته باشد، حرفه ای بودن خودتان است. چون برای کراتینه کردن مو در خانه نمی خواهید از یک آرایشگر حرفه ای کمک بگیرید، باید خودتان یا شخصی که این کار را برایتان انجام می دهد تا حد مناسبی کاربلد باشد تا برایتان مشکل ایجاد نکند. پیشنهاد می کنیم که مقاله چه کسی میتونه کراتین کنه؟ و چه کسی نمیتونه کراتین کنه؟ را هرچه سریعتر مطالعه کنید.

دقت کنید که انجام نادرست کراتینه هم می تواند برایتان عوارض شدیدی ایجاد کند و مشکل ساز شود و هم ممکن است که باعث شود نتیجه خوبی از این کار نگیرید و موهایتان به خوبی احیا یا صاف نشود. پس برای این موضوع دقت کافی را داشته باشید و سعی کنید از کسی کمک بگیرید که حداقل تجربه این کار را داشته باشد و با اصول اولیه آن آشنایی باشد تا درگیر خطرات و عوارض کراتینه در منزل نشوید.

3- از ماسک تنفسی استفاده کنید:

کراتینه مو دارای مواد شیمیایی است و به همین خاطر می تواند بوی شدیدی را تولید کند که استشمام آن شدیدا خطرناک است. به همین خاطر در سالن های زیبایی هم از ماسک استفاده می شود و هم سالن دارای تهویه مناسب است. اما برای کراتینه کردن مو در منزل باید حتما خودتان و کسی که این کار را انجام می دهد از ماسک استفاده کنید و سعی کنید در اتاقی این کار را انجام دهید که تهویه مناسب یا پنجره داشته باشد تا بوی تولید شده شما را اذیت نکند.

4- کراتین را به پوست سر نمالید:

یکی از نکات مهمی که خیلی از افراد به آن توجهی نمی کنند اما آرایشگرهای حرفه ای کاملا به آن مسلط هستند، این است که کراتین نباید به پوست سر مالیده شود و باید آن را روی ساقه موهای خودتان بمالید. مالیده شدن کراتین به پوست سر می تواند باعث ایجاد آلرژی و حتی ایجاد عوارض شدیدی مانند سرطان شود و مواد شیمیایی که در کراتین وجود دارند بسیار خطرساز هستند. به همین خاطر نیاز است که برای این موضوع دقت لازم را داشته باشید تا بتوانید خودتان را از هرگونه خطری حفظ کنید و دچار عوارض بعد از کراتینه مو نشوید.

5- مراقبت های بعد از کراتینه را رعایت کنید:

یکی از موضوعات مهمی که در ماندگاری کراتینه کمک می کند و اثرگذاری کراتینه را بیشتر می کند، این است که مراقبت های لازم بعد از کراتینه مو را به صورت کامل رعایت کنید. برای این منظور نیاز است که موهای خودتان را با مواد مغذی تغذیه کنید و آنها را با شامپوی بدون سولفات بشویید و همچنین نیاز است کمتر در دریا و استخر که دارای نمک و کلر هستند شنا کنید تا موهایتان دچار آسیب نشوند.

این کارها کمک می کنند که بتوانید مدت زمانی بیشتری کراتینه خودتان را ماندگار کنید و کیفیت موهای خودتان را تا حد بسیار زیادی افزایش دهید.

 

کراتینه کردن مو در خانه

 

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد اصول مهم برای کراتینه کردن مو در منزل صحبت کردیم و گفتیم که اصلا انواع کراتینه مو چه هستند و چه تاثیری دارند؟ در ادامه با هم بررسی کردیم که چه اصولی را باید رعایت کنید تا هم بتوانید نتیجه مناسبی بگیرید و هم درگیر عوارض کراتینه مو نشوید.

در نهایت توصیه ما این است که سعی کنید از یک سالن زیبایی معتبر استفاده کنید تا یک کراتینه واقعی و حرفه ای را تجربه کنید اما اگر خودتان می خواهید کراتینه کردن مو در منزل را انجام دهید، حتما اصول گفته شده را رعایت کنید تا مشکلی برایتان ایجاد نشود. همچنین می توانید روش کراتینه کردن مو در خانه با مواد طبیعی را یاد بگیرید و این کار را به خوبی در منزل انجام دهید و موهایی صاف و زیبا داشته باشید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که بتوانید با اصول مهم برای کراتینه مو در خانه آشنا شوید و بتوانید در صورت نیاز این کار را به صورت ایمن و بدون مشکل انجام دهید.

در صورتی که برای کراتینه کردن موهای خود در خانه سوالی دارید، حتما با ما در میان بگذارید تا کارشناسان متخصص ما با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed