1. خانه
  2. مقالات
  3. عوارض کراتینه مو چیست؟

عوارض کراتینه مو چیست؟

عوارض کراتینه مو چیست؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. عوارض کراتینه مو چیست؟
folder_openمقالات

کراتینه مو یکی از روش های محبوب برای احیا و صاف کردن موها است که کمک می کند موهایی با بافتی ابریشمی و در صورت تمایل صاف داشته باشید. همچنین این روش می تواند با افزایش رطوبت موها، از خشکی بیش از حد آنها ور نتیجه از ایجاد موخوره جلوگیری کند و باعث شود که موهایی سالم تر داشته باشید. اما موضوعی که وجود دارد این است که کراتینه مو در کنار مزیت هایی که دارد، با معایب و عوارضی نیز همراه است که باید با آنها آشنا باشید تا بتوانید آگاهانه این روش را برای صاف کردن و احیا موهای خودتان انتخاب کنید. در این مقاله می خواهیم در مورد عوارض کراتینه مو صحبت کنیم و بگوییم که کراتینه مو چه عوارضی دارد و چه مشکلاتی را می تواند برای موهای شما ایجاد کند. همچنین به شما توضیح خواهیم داد که برای جلوگیری از عوارض کراتینه مو و کاهش مشکلات آن، چه راهکارهایی وجود دارد که می توانید انجام دهید و نتایج فوق العاده ای از انجام کراتینه مو دریافت کنید.

اگر به دنبال انجام کراتینه مو هستید و هنوز مطمئن نشده اید که این روش برایتان مناسب است یا نه و از اینکه عوارض کراتینه مو برایتان دردسرساز شود می ترسید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا به شما در مورد معایب و عوارض این روش بگوییم و راهکارهایی را برای حل این مشکلات ارائه کنیم.

عوارض کراتینه مو

عوارض کراتینه مو چیست؟

تقریبا می توانیم بگوییم که برای احیا و صافی موها، هیچ روش بدون عوارضی وجود ندارد و هرکدام از روش هایی که برای این کار هستند، عوارض خاصی را ایجاد می کنند و باید با نحوه جلوگیری از این عوارض آشنایی داشته باشید تا بتوانید از مشکلات احتمالی جلوگیری کنید.

کراتینه مو نیز به همین صورت است و ممکن است عوارضی را با خود به همراه داشته باشد. در ادامه می خواهیم در مورد عوارض کراتینه مو صحبت کنیم و بگوییم که انجام کراتینه مو با چه عوارضی همراه است و چطور می توانید از این عوارض جلوگیری کنید.

موارد زیر از جمله عوارض احتمالی کراتین مو هستند:

1- ابتلا به سرطان:

کراتینه با استفاده از موادی انجام می شود که درصدی از آنها شیمیایی هستند و فرایندی است که باعث احیا و صاف شدن موها میشود. معمولا مواد کراتینه مو دارای فرمالدئید یا مشتقات فرمالدئید فراوانی هستند که این موارد باعث تحریک سلول های پوستی شده و خطر ابتدا به سرطان را افزایش می دهند. اما نکته مهم اینجاست اگر مواد کراتینی که جهت احیا و صافی مو استفاده میشود استاندارد و پروفشنال باشد، مشکل ساز نخواهد بود. پس اولین گام جهت پیشگیری از خطر ابتدا به سرطان انتخاب مواد استاندارد و باکیفیت است.

اما نکته مهم و اساسی، اینجاست که مواد کراتینه باید روی موها قرار بگیرند تا موهایتان بتوانند کراتینه شده و احیا و صاف شوند، اگر شخصی که برایتان کار کراتینه را انجام می دهد حرفه ای نباشد یا در این کار عجله کند، ممکن است مواد را روی پوست سر شما قرار دهد.

این کار باعث می شود که خطرات ابتلا به سرطان در شما افزایش پیدا کند. وقتی این مواد شیمیایی روی پوست سر قرار بگیرند، واکنش های شیمیایی را انجام می دهند که این واکنش، برای پوست سر شدیدا خطرناک است و باعث ابتلا به سرطان و بیماری های مشابه می شود.

پس این موضوع را باید حسابی جدی بگیرید و حواستان باشد که در کراتینه مو، مواد کراتینه روی پوست سر شما قرار نگیرد و در صورت انجام این کار سریعا مواد را پاک کنید تا دچار مشکل نشوید. اگر انجام کراتینه مو را به افراد حرفه ای و متخصص بسپارید، احتمال بروز چنین خطراتی به حداقل می رسد؛ زیرا افراد حرفه ای و متخصص به خوبی می دانند که از چه موادی برای انجام کراتینه مو استفاده کنند و کراتینه موها را با چه روشی انجام دهند تا احتمال بروز خطرات و عوارض کراتینه به حداقل برسد.

2- ریزش موها:

هیچکسی دوست ندارد که با احیا یا صاف شدن موهاش، دچار ریزش مو بشه، اما گاها اتفاق میافتد بعد از انجام کراتینه پوست سر شخص چرب شده و دچار ریزش میشود. نکته اینجاست که به راحتی با کنترل کردن و بالانس کرن چربی کف سر می توان ریزش مو را متوقف کرد. اگر موهایتان را کراتینه کردید و دچار ریزش مو شدید کافی است از یک شامپو کنترل کننده چربی کف سر (مثل شامپو بیوتین کلوسترپروفشنال) استفاده کنید وقتی چربی کف سر کنترل شود ریزش مو بعد از کراتینه هم متوقف خواهد شد.مراقبت های بعد از کراتینه از اهمیت بالایی برخوردار است با دقت در مراقبت و نگهداری از مو بعد از کراتینه می توان از ایجاد عوارض کراتینه مو به راحتی جلوگیری کرد و از خطراتی مانند چرب شدن و ریزش موها در امان بود.

3- ایجاد حساسیت:

برخی از افراد ممکن است به مواد شیمیایی کراتینه مو حساسیت داشته باشند و این موضوع باعث شود که دچار مشکلاتی مانند خارش و سوزش پوست شوند. در این حالت روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید تا بتوانید مشکل موردنظر را برطرف کنید. اما توصیه میشود به هر دلیلی اگر پوست و بدن حساس و آلرژیکی دارین از انجام کار کراتینه منصرف شوید.

اگر بعد از انجام کراتینه دچار خارش و سوزش شدید پوست شدید، حتما این مورد را با آرایشگر خودتان در میان بگذارید تا بتواند راه حل های مناسبی را ارائه دهد و این مشکل را سریعا برطرف کنید.

4- خشک شدن موها:

در انجام پروسه کراتینه کردن مو، انتخاب مواد کراتینه یکی از اساسی ترین و مهمترین گام ها است که از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است و باید با وسواس و دقت کافی انتخاب شود.

استفاده از مواد کراتینه بی کیفیت، یکی از مواردی است که باعث ایجاد عوارض کراتینه مو  همچون مشکلاتی مانند خشکی شدید، شکنندگی، پوک شدن و موخوره  و… می شود.

به همین خاطر توصیه ما این است که حتما برای انجام کراتینه مو، از مواد بسیار با کیفیت و مرغوب استفاده کنید تا خیالتان از اینکه مواد موردنظر ضرری برایتان ندارد راحت باشد و بتوانید بدون مشکل این کار را انجام دهید. در سالن مو سعیده درویش زاده، تمام مراحل لازم برای کراتینه کردن موها با استفاده از مواد باکیفیت و پروفشنال انجام می شود تا کراتینه موهای شما به بهترین شکل ممکن انجام شود و مشکلاتی مانند خشکی مو، پوک شدن و ریزش مو و… برای شما پیش نیاید.

خشک شدن مو بعد از کراتینه

نکات مهم برای کاهش عوارض کراتینه مو

تا به اینجا با هم عوارض کراتینه مو را بررسی کردیم و گفتیم که این عوارض چطور ایجاد می شوند و هرکدام از آنها باعث چه مشکلاتی خواهند شد. حالا می خواهیم به سراغ این برویم که برخی از نکات مهم برای کاهش عوارض کراتینه مو را بررسی کنیم و بگوییم که چطور باید از این عوارض جلوگیری کنید.

اگر تصمیم به انجام کراتینه مو گرفته اید، توصیه ما این است که نکات گفته شده را به خاطر بسپارید و آنها را رعایت کنید تا بتوانید بدون هیچگونه مشکلی کراتینه مو را انجام دهید.

برای کسب بهترین نتایج از کراتینه مو، نکات زیر را به خاطر داشته باشید:

1- کراتین کار خوب پیدا کنید:

اولین و مهمترین نکته ای که وجود دارد این است که حتما با تحقیق و بررسی مناسب، سعی کنید فردی را پیدا کنید که در کار خود حرفه ای باشد و بتواند بدون هیچگونه مشکلی، برایتان کراتینه مو را انجام دهد.

حرفه ای بودن کراتین کار کمک می کند که بسیاری از عوارض گفته شده برایتان پیش نیایند و بتوانید با خیال راحت به انجام کراتینه بپردازید. پس این موضوع را جدی بگیرید و برای انتخاب آرایشگر زمان کافی را اختصاص دهید.

سالن مو سعیده درویش زاده، یکی از بهترین سالنهای مو برای انجام کراتینه و صافی است. در این سالن مو، تمام مراحل کراتینه و بوتاکس مو و … توسط افراد حرفه ای و باتجربه انجام می شود. شما می توانید برای رزرو نوبت کراتینه موهای خود، همین حالا با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و نوبت کراتینه خود را رزرو کنید.

2- مواد با کیفیت تهیه کنید:

همانطور که در موارد قبلی گفتیم، خیلی از عوارض به خاطر وجود مواد بی کیفیت کراتینه مو هستند و با استفاده از مواد با کیفیت، می توانید این خطرات و مشکلات را از بین ببرید.

اگر خودتان مواد کراتینه را تهیه می کنید، سعی کنید از بهترین مارک های کراتینه مو استفاده کنید تا بتوانید کراتینه ای بدون مشکل و نتیجه بخش داشته باشید و اگر هم آرایشگر اقدام به تهیه مواد می کند، بگویید بهترین مواد ممکن را برایتان تهیه کند تا با خیال راحت این کار را انجام دهید.

3- مراقبت های بعد از کراتینه مو را جدی بگیرید:

بعد از انجام کراتینه مو، نیاز است که برخی از کارها را انجام دهید تا بتوانید هم مدت زمان ماندگاری کراتینه را بیشتر کنید و هم بتوانید از خطرات احتمالی کراتینه مو مانند ریزش و خشکی موها جلوگیری کنید.

کارهایی مانند استفاده از ماسک مو، استفاده از شامپوهای حاوی سولفات استاندارد، خشک کردن اصولی مو و… مواردی هستند که باید آنها را انجام دهید تا بتوانید بدون هیچگونه مشکلی کراتینه خودتان را حفظ کرده و از خطرات ناشی از آن جلوگیری کنید.

کراتینه مو در سالن زیبایی سعیده درویش زاده

جمع بندی مطالب

در این مقاله در مورد عوارض کراتینه مو صحبت کردیم و گفتیم که کراتینه مو چه عوارضی دارد و این عوارض باعث چه مشکلاتی برای موها و سلامتی شما می شوند تا بتوانید با عوارض این کار آشنا شوید.

در ادامه نیز با هم بررسی کردیم که انجام چه کارهایی می تواند کمک کند که عوارض ناشی از کراتینه مو را کاهش دهید یا آنها را از بین ببرید و بتوانید با خیال راحت، کار کراتینه را برای خودتان انجام دهید.

امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که با عوارض کراتینه مو و روش های پیشگیری از آنها آشنا شوید و بتوانید با خیال راحت تری نسبت به انجام کراتینه مو اقدام کنید. از اینکه تا انتهای این نوشته با ما همراه بودید از شما متشکریم.

شما می توانید برای رزرو نوبت کراتینه موهای خود، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید و کراتینه و صافی موهای خود را به تیم حرفه ای و باتجربه سعیده درویش زاده بسپارید.

امتیاز دهید

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed