1. خانه
  2. مقالات
  3. آموزش کراتینه مو گام به گام + تصویر

آموزش کراتینه مو گام به گام + تصویر

آموزش کراتینه مو گام به گام + تصویر

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آموزش کراتینه مو گام به گام + تصویر
folder_openمقالات

کراتینه موها را خیلی جذاب تر نشان می دهد از این رو توجه بسیاری از خانم ها و دختر خانم ها را جلب کرده است. به خصوص افرادی که وقت براشینگ موها را ندارند ترجیح می دهند با استفاده از کراتین درمانی، موها را همیشه مرتب نگه دارند. باور کنید یا نه، کراتین با همه مزایا و معایبی که دارد خیلی پر طرفدار است. حتی بسیاری از خانم ها دوست دارند فنون کراتینه کردن موها را یاد بگیرند و خودشان این کار را انجام دهند. اما به هیچ عنوان ما توصیه به انجام کار کراتینه در منزل نمیکنیم. با این حال در این مطلب  آموزش کراتینه مو را برای افراد مبتدی در نظر گرفته ایم  که اصول کار را شرح می دهد. اگر وسوسه شدید این کار را در خانه انجام دهید تا انتها با ما همراه باشید.

وقتی کراتین موها در اثر رنگ و دکلره سوخته یا با اتوی مو و سشوار دچار آسیب شده، درمان با کراتین ضروری است. کراتین مو که آسیب می بیند موها حالت وز پیدا می کنند و پر از موخوره می شوند. کراتین نوعی پروتئین در ساختار مو است که کاهش آن، به شدت موها را در معرض تخریب قرار می دهد. کراتین را از طریق مواد غذایی و به طور مستقیم نمی توانید دریافت کنید. به طور طبیعی بدن با شکستن پروتئین و ویتامین های مصرف شده، کراتین تولید می کند.

برای احیا و ترمیم مناطق آسیب دیده مو و جبران پروتئین از دست رفته، کراتینه مو انجام می شود. پس از کراتینه کردن، موها نرم تر و محکم تر می شود. کراتین موها را آبرسانی می کند و بافت درخشان و نرم تری به موها می دهد.

کراتینه موی بلند

آموزش کراتینه مو در منزل

آیا به آرایشگرتان اطمینان ندارید و می خواهید خودتان موهایتان را کراتینه کنید؟

آیا از حضور در آرایشگاه به دلیل کرونا، بیم دارید؟

آیا به فنون آرایشگری علاقه مندید؟

فرقی ندارد در کدام گروه هستید به هر حال می توانید با ما همراه شوید و از مبحث آموزش کراتینه مو استفاده کنید. برای افرادی که در زمینه احیا و صافی  کار نکرده اند و مبتدی هستند شاید کار با مواد کراتین، مشکل تر باشد. به هر حال جانب احتیاط را رعایت کنید. قبل از هر اقدامی باید موها را بشویید تا تمیز بشود.

شستن موها با شامپو قبل از کراتین درمانی

برای آموزش کراتینه مو علاوه بر مواد مخصوص به شامپوی مخصوص هم نیاز دارید. یک شامپو کراتین خوب و با کیفیت تهیه کنید. شستن موها قبل از کراتینه خیلی مهم است و می تواند روی نتیجه کار تاثیر داشته باشد پس کمی بیشتر هزینه کنید تا شامپو کراتین مرغوب و دارای ترکیبات مفید را خریداری کنید.

سپس موها را شامپو بزنید و با نوک انگشتان پوست سر را ماساژ دهید. با توجه به جنس و حالت موها لازم است 2 تا 3 بار موها را شامپو بزنید. همه قسمت های مو را به آرامی شستشو دهید. هر قسمت از مو را به طور کامل به شامپو کراتین آغشته کرده و ماساژ دهید.

شستن مو با شامپو

آموزش کراتینه مو و زدن مواد به ساقه مو

پس از شستن موها، گاهی لازم است آب اضافی را با حوله بگیرید ولی موها را کامل خشک نکنید. مواد کراتینه مو در این حالت بهتر جذب موها می شود پس نیازی به خشک کردن مو نیست و گاهی لازم است مو را کامل خشک کرده و بعد موها را به مواد آغشته کنید. پکیج کراتینه مو به صورت آماده در دراگ استورها و داروخانه ها به فروش می رسد. معمولا روی جعبه مواد، دستورالعمل مصرف درج شده است.

فرمولاسیون شرکت های تولید کننده کراتین، متفاوت است ولی دستور مصرف تقریبا یکی است. طبق دستور روی قوطی مواد را آماده کنید و موها را با کراتین آغشته کنید. این مواد را روی همه قسمت های ساقه مو بزنید اما مراقب باشید مواد نباید با پوست سر در تماس باشد. بنابراین حدود 1 تا 2 سانتیمتر پایین تر از ریشه مو را با مواد آغشته کنید.

حالا موها را کمی ماساژ دهید. حتما دستکش استفاده کنید تا دست ها آسیب نبیند. خیلی آرام لا به لای موها را ماساژ دهید. این کار به جذب مواد کراتین، کمک می کند.

آموزش کراتینه کردن مو

آموزش کراتینه مو: شانه زدن و شستن موها

بعد از اینکه همه قسمت های مو به خوبی با مواد کراتین آغشته شد نوبت به شانه زدن مو است. با یک شانه چوبی دندانه ریز، موها را با دقت شانه بزنید. در این مرحله با حوصله عمل کنید هیچ عجله ای نیست پس به آرامی موها را شانه بزنید تا گره های مو باز شود. در ضمن با شانه زدن، مواد کراتینه به خوبی بر روی تارهای مو پخش می شود.

مراقب باشید موها کشیده یا کنده نشود. در این مرحله موها حساس هستند و می توانند آسیب ببینند. سپس حدود 30 الی 60 دقیقه زمان بدهید تا مواد کراتین، اثرش را بگذارد. در مورد زمان هم طبق دستور روی قوطی عمل کنید.

بعد از مدت مکث مواد کراتین، برخی از مواد نیاز دارند مو با آب ولرم آبکشی شود. در این صورت دقت کنید تا همه مواد کراتینه به خوبی از روی موها پاک شود. به خصوص پوست سر را خوب تمیز کنید در صورت باقی ماندن مواد روی سرتان، دچار شوره سر خواهید شد. اگر قبلا دز یک سالن، موهایتان را کراتینه کرده اید ولی بعد از آن دچار خارش سر یا شوره شده اید، دلیلش همین است.

آموزش کراتینه مو و اتوکشی

آموزش اتو کردن موها بعد از کراتینه

اما حالا نوبت توکشیدن موهاست، اگر موادی نیاز به شستشو داشت بعد از شستشوی دقیق موها، با سشوار موها را خشک کنید، اگر هم موادی نیاز به آبکشی نداشت اقدام به خشک مو با باد سشوار کنید. دقت کنید موقع اتوکشی نباید موها مرطوب باشد. حالا موها را به دسته های کوچک تری تقسیم کنید و با کلیپس دسته ها را جدا کنید. این مرحله مهم ترین و حساس ترین بخش از آموزش کراتینه مو است. مواد کراتین تحت گرما به مو نفوذ می کند و تثبیت می شود بنابراین دقت زیادی در این مرحله لازم است.

برای اتو کشی موهای کراتینه شده به یک اتوی موی قدرتمند و عالی نیاز دارید. اتو موهای کوچک خانگی کارایی مناسبی ندارند و نتیجه کار، آنچنان که باید خوب نمی شود. اتو موهای بی کیفیت مو را می سوزانند پلیت اتو باید طوری باشد که حرارت را یکنواخت پخش کند نه اینکه یک قسمت خیلی داغ شود و قسمت دیگر، حرارت کمتری داشته باشد.

بدون ترتیب برای اتو کردن مو بعد از کراتینه به کمک نیاز دارید. این کاری نیست که به تنهایی از عهده اش بر بیایید. برای قسمت های پشت سر به مشکل بر می خورید. برای اینکه مواد مفید کراتین در داخل تارهای مو ذخیره شود باید اتو کشی به درستی و با حوصله انجام شود.

با باز کردن یک کلیپس، موهای آن دسته را اتو بکشید. یک به یک همه بخش ها را اتوکشی کنید تا جایی که دیگر مویی باقی نمانده باشد. این مرحله زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد ولی قطعا ارزش دارد کمی بیشتر وقت بگذارید.

اتو کشیدن مو بعد از کراتین درمانی

آموزش کراتینه مو: شستشوی نهایی

وقتی موها را اتو کشیدید بلافاصله موها حالت صاف تر و درخشان تری پیدا می کند. به نظر می رسد کار تمام است ولی خیر هنوز یک مرحله مهم باقی مانده است. اولین نوبت بعد از شستشوی موها اهمیت زیادی دارد. طبق دستورالعمل نوشته شده روی قوطی عمل کنید. در برخی از برندها حداقل تا 48 ساعت نباید موهایتان را بشویید. گاهی این زمان به 72 ساعت نیز می رسد.

پس صبور باشید و در این مدت از حمام رفتن یا حتی دوش گرفتن خودداری کنید. رطوبت و حتی بخار آب هم روی نتیجه کار اثر می گذارد. اگر مراقبت های لازم انجام نشود، بعدها کف سرتان چرب شده و موهایتان شروع به ریزش می کند. موضوع مهم دیگر اینست که در این مدت نباید موها را ببندید و با کلیپس جمع کنید. پشت گوش انداختن موها هم به طور کلی ضرر دارد. اجازه دهید موها همینطور آزاد و رها باشند.

تا اینجای کار کلی وقت صرف کرده اید و زحمت کشیده اید ولی هنوز کار تمام شده. هر حالتی که به موها بدهید، روی موها تثبیت می شود. بهترین حالت این است که موها باز و همینطور صاف رها شوند. در این مدت حتی روی نحوه خوابیدن خود نیز دقت کنید.

بعد از طی شدن این زمان، موها را با شامپوی مخصوص بشویید و حتما نرم کننده نیز استفاده کنید. سپس موها را با حوله خشک کنید. بعد از گرفتن چکه های آب از مو، با سشوار موها را خشک کنید. حالا هر چیزی که در آینه می بینید همانی است که در 4 تا 6 ماه آینده روی موهایتان باقی می ماند. هر چقدر نحوه مراقبت از موها بعد از کراتین بهتر باشد مدت زمان ماندگاری کراتین بیشتر است.

آموزش کراتینه مو در سالن زیبایی

مرکز تخصصی کراتینه مو سعیده درویش زاده

با توجه به علاقه زیادی که برای یادگیری فنون احیا مو وجود دارد، دوره آموزش کراتینه مو و احیا توسط خانم درویش زاده ارائه شده است. دوره مجازی آموزش احیا مو هیر مستران به صورت آنلاین برگزار می شود و نیازی به حضور در سالن نیست. کلیه مباحث در 18 فایل ویدیویی آموزش داده شده و دارای 30 تا 90 روز منتورینگ و پشتیبانی رایگان است. در طی این مدت هنرجویان می توانند سوالات خود را از طریق پنل کاربری سایت، مطرح و پیگیری کنند.

دوره حضوری آموزش احیا مو هیر مستران نیز ویژه افرادی است که در این زمینه کار کرده اند و می خواهند تخصصی، یاد بگیرند. پس از شرکت در این دوره می توانید کسب و کار مستقل خود را در داخل یا خارج از کشور، راه اندازی کنید. کلیه مباحث مربوط به نانوکراتین درمانی، نانو پروتئین درمانی و نانوبوتاکس تراپی در این دوره آموزش داده می شود.

4.8/5 - (5 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed