1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه موها را با مواد طبیعی کراتینه کنیم؟

چگونه موها را با مواد طبیعی کراتینه کنیم؟

چگونه موها را با مواد طبیعی کراتینه کنیم؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. چگونه موها را با مواد طبیعی کراتینه کنیم؟
کراتینه مو با مواد طبیعی
folder_openمقالات

حرف و حدیث های زیادی در مورد خطرات فرمالدئید و احتمال سرطان زا بودن آن بر سر زبان ها افتاده که چندان هم بیراه نیست. به هر حال گاز متصاعد شده از فرمالدئید آسیب جدی به همراه دارد. این موضوع موجب تردید و دل نگرانی هایی شده است. از این رو بسیاری از خانم ها تمایل دارند با استفاده از مواد طبیعی، موها را کراتین کنند. کراتینه مو با مواد طبیعی نیازی به تخصص ندارد و حتی خودتان هم می توانید در منزل موها را با این مواد صاف و درخشان کنید.

واقعیت را بخواهید مواد شیمیایی قوی به کار رفته در مواد کراتین نامرغوب، بسیار آسیب زا است. اما اگر در یک سالن حرفه ای و توسط فرد ماهر، کراتینه مو را انجام دهید جای هیچ نگرانی نیست. در سالن های خوب از مواد طبیعی و بدون فرمالین برای صاف کراتینه و احیای مو استفاده می شود. این مواد استاندارد هستند و تاییدیه های لازم را از وزات بهداشت دریافت کرده اند.

کار با مواد کراتینه از هر نوعی که باشد نیاز به تخصص دارد. اما با گیاهان و موادی که در خانه هم پیدا می شود، می توانید موهایتان را کراتینه کنید! اگر باور ندارید در ادامه با ما همراه شوید تا فوت و فن کار را یاد بگیرید.

مواد طبیعی برای کراتینه مو

آموزش کراتینه مو با مواد طبیعی

خوبی این روش در ارزان بودن آن است. شاید به دلایل شخصی نخواهید این روزها موهایتان را در سالن، کراتینه کنید اما همیشه می توانید با این مواد طبیعی جلا و درخشندگی موها را برگردانید. از نظر هزینه ها این روش خیلی مقرون به صرفه است در ضمن خطرات مواد شیمیایی و …. نیز وجود ندارد. خوبی دیگر این روش در عدم استفاده از اتوی مو و حرارت است.

تنها نکته مهم این است که نتیجه کار در حد کراتینه کردن مو در آرایشگاه نیست. مواد طبیعی برای صاف و درخشان کردن مو، عملکرد خوبی دارند ولی باید کمی واقع نگر باشید به هر حال میزان اثرگذاری این مواد محدودتر است.در واقع شاید بهتر بود از این روش به نام” ماسک موی کراتینه” نام برده شود. هر چه که هست نتیجه در حدی است که رضایت تان را جلب می کند. در ادامه بهترین موادی که برای کراتینه کردن موها در منزل استفاده می شود را معرفی می کنیم.

مراحل کراتینه مو با مواد طبیعی

کراتینه مو در خانه با ماسک زرده تخم مرغ و عسل

زرده تخم مرغ یکی از بهترین مواد برای کراتینه مو در منزل است. زرده حاوی مقدار زیادی پروتئین و اسیدهای چرب ضروری است. وجود این ماده در کنار یکدیگر قدرت ترمیم کنندگی تخم مرغ را افزایش داده است. در همه ماسک موهای تخم مرغی، فولیکول مو نیز به طرز شگفت انگیزی تقویت می شود. برای کراتینه مو با مواد طبیعی به یک زرده تخم مرغ، یک قاشق عسل و یک قاشق روغن بادام نیاز دارید.

روغن بادام طبیعی ویتامین ها و مواد معدنی را در اختیار موها قرار می دهد. عسل طبیعی نیز برای رطوبت رسانی به موها عالی است. حالا با ترکیب این مواد یک ماسک موی کراتینه طبیعی دارید که موهایتان را صاف و درخشان می کند. پس از چند بار استفاده شاهد افزایش ضخامت مو و بهبود کیفیت آن خواهید شد.

در مجموع هر سه ماده اصلی موجود در ماسک، کراتین مو را افزایش می دهند. با یک بار انتظار معجزه نداشته باشید و حداقل یک ماه از این ماسک مو به صورت هفته ای استفاده کنید.

درست کردن ماسک موی کراتینه خیلی راحت است مواد را در یک کاسه ریخته و خوب هم بزنید. بعد با انگشتان از مواد برداشته و به همه پوست سر و ساقه موها بمالید. از ریشه تا انتهای ساقه را با ماسک کراتین بپوشانید. پس از نیم ساعت هم می توانید موها را با آب ولرم و شامپوی معمولی شستشو دهید.

کراتینه مو با آووکادو

کراتینه مو با مواد طبیعی: مایونز و آووکادو

آیا می دانستید که با یک شیشه سس مایونز و یک آووکادو می توانید به راحتی موهایتان را کراتینه کنید! این مواد هیچ آسیبی به موها نمی زند و بر عکس موجب رشد بهتر موها هم می شود. آووکادو منبع غنی از اسیدهای چرب است که برای تولید کراتین در پوست سر ضروری است. این میوه چرب با اثرگذاری روی پوست سر، بستر رشد موها را فراهم می کند. چربی موجود در آووکادو به موها درخشندگی خاصی می دهد و موها را صاف تر می کند.

سس مایونز هم چیزی نیست جز تخم مرغ و کمی روغن که پروتئین مورد نیاز موهایتان را تامین می کند. برای تهیه این ماسک مو تنها به یکی دو قاشق سس مایونز نیاز دارید که آن را با یک آووکادو مخلوط کنید. این مقدار حتی برای موهای بلند و پر پشت هم کافی است.

گوشت داخل آووکادو را با چنگال خارج کرده و له کنید. با همان چنگال و بدون نیاز به هم زن می توانید سس مایونز و آووکادو را خوب ترکیب کنید. مواد را روی موها بمالید و یک کلاه رنگ روی سرتان بگذارید. حدود یک ساعت صبر کنید تا مواد جذب موها بشود. سپس موها را با شامپوی معمولی و آب ولرم بشویید.

کراتینه کردن مو با مواد طبیعی به زمان بیشتری نیاز دارد و در یک جلسه، نتیجه دلخواه را نمی گیرید. هفته ای یک بار از این ماسک مو استفاده کنید بعد از یک ماه باورتان نمی شود این همان موهای قبلی است.

تخم کتان برای کراتینه مو

کراتینه مو با مواد طبیعی و تخم کتان

برای داشتن موهای صاف و ابریشمی یک ماسک موی کراتینه عالی معرفی می کنم. طرز تهیه این ماسک مو خیلی راحت است و از نظر اقتصادی هم هزینه زیادی صرف نمی کنید. تنها چیزی که نیاز دارید کمی بذر کتان و آب است. تصویر بذر کتان را مشاهده کنید این تخم های ریز، قادرند موهای تان را صاف و ابریشمی کنند. باورش سخت است ولی یک بار امتحان کنید تا خودتان نتیجه شگفت انگیز آن را ببینید.

بذر کتان مقدار زیادی کراتین به موها می رساند و راه حل خوبی برای کراتینه مو با مواد طبیعی در منزل است. یک مشت بذر کتان را در یک ظرف گود بریزید. روی بذرها را آب بریزید و یک شب تا صبح صبر کنید. بعد از این زمان آب کاملا حالت ژله ای گرفته و قابل استفاده است. اگر حالت ژله ای و چسبندگی بذر کتان خیس خورده زیاد است، کمی آب به آن اضافه کنید.

مواد را از صافی رد کنید چون فقط به همان قسمت ژله مانند نیاز دارید. با دست از مواد روی پوست کف سرتان بمالید و می ماساژ دهید. حالا از ریشه تا نوک موها را با ژله بذر کتان آغشته کنید. نقریبا 40 تا 45 دقیقه زمان بدهید تا مواد تاثیرش را بگذارد. سپس موها را آبکشی کنید. حتی با اولین بار نیز تغییر حالت موها را متوجه می شوید.

ماسک کراتینه با ماست

کراتینه موها در خانه با خامه و ماست!

کراتینه کردن موها در آرایشگاه حداقل چند ساعت وقت تان را می گیرد. لازم است تا ابتدا مواد کراتینه روی موها تاثیرش را بگذارد و بعد موها آبکشی و سپس اتو کشی شود. برای کراتینه مو با مواد طبیعی، پروسه کار به کلی فرق دارد.

اگر می خواهید در کوتاه ترین زمان موها را کراتینه کنید از ماست و خامه استفاده کنید. این مواد حاوی پروتئین زیادی هستند و موها را نرم و صاف می کنند. برای افزایش خاصیت کراتینه، یک تخم مرغ کامل را نیز به ماست و خامه اضافه کنید.

هر سه این مواد برای کراتینه کردن موها در منزل عالی هستند اما رمز کار در نحوه استفاده از ماسک مو است. معمولا اکثر مواقع مواد روی پوست سر و موها خوب پخش نمی شود. این موضوع خیلی مهم است که موها را به خوبی با ترکیب ماست و خامه و تخم مرغ پوشش دهید. در این صورت موها کاملا یک دست صاف و ابریشمی می شود.

به ازای هر یک تخم مرغ به یک قاشق خامه و 2 قاشق ماست نیاز دارید. این ماسک مو برای افرادی که پوست کف سرشان به شدت خشک است، توصیه می شود. اگر پوست و موهای چربی دارید این ماسک را استفاده نکنید امکان چرب شدن موها بعد از شستشو، هست. پس از مالیدن مواد به موها، تقریبا 45 دقیقه زمان بدهید و بعد موها را با شامپوی معمولی و آب ولرم بشویید.

ترمیم موهای آسیب دیده

مرکز تخصصی کراتینه و احیا سعیده درویش زاده

موهایتان در اثر رنگ مو و مواد دکلره به شدت آسیب می بیند. اگر قبلا در مراکز غیر حرفه ای موها را فر یا صاف کرده اید نیز احتمالا با موهایتان به مشکل بربخورید. کراتینه و احیا مو شیوه ای تخصصی برای ترمیم موهای آسیب دیده است. تنها افرادی که در این زمینه آموزش دیده اند، مجاز به استفاده از مواد کراتینه مو هستند.

کار با مواد شیمیایی بسیار حساس است و امکان آسیب بیشتر به موها وجود دارد. در سالن زیبایی موی درویش زاده از مواد کراتینه طبیعی استفاده می شود تا موها به خوبی ترمیم شوند. ماسک موهای کراتینه معرفی شده برای استفاده در منزل عالی هستند ولی درمان کامل موها لازم است کراتین طبیعی به همراه پروتئین تراپی روی موها انجام شود.

پس از دیدن موهایتان بهتر می توانیم در مورد نحوه درمان و نوع مواد تصمیم گیری کنیم. حتی قبل از حضور در سالن نیز می توانید با ارسال عکس موها از خدمات مشاوره ای تخصصی تیم حرفه ای مرکز زیبایی مو، برخوردار شوید. کلیه مشاوره ها به رایگان انجام می شود.

1/5 - (1 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed