1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا ریباندینگ باعث ریزش مو می‌شود؟

آیا ریباندینگ باعث ریزش مو می‌شود؟

آیا ریباندینگ باعث ریزش مو می‌شود؟

  1. خانه
  2. مقالات
  3. آیا ریباندینگ باعث ریزش مو می‌شود؟
آیا ریباندینگ باعث ریزش مو می شود؟
folder_openمقالات

آیا ریباندینگ باعث ریزش مو می شود؟ این سوالی است که ذهن بسیاری از خانم ها را درگیر کرده است. در واقع ریزش مو بعد از ریباندینگ می تواند واقعیت داشته باشد ولی در همه افراد دیده نمی شود. به طور کلی عوامل زیادی در ریزش مو دخالت دارند. به سادگی نمی توان ریباندینگ مو را علت ریختن موها دانست.

مواد استفاده شده در ریباندینگ، تکنیک های اجرا و مراقبت های بعد از ریباندینگ همگی در سلامت موها تاثیر دارند. اگر بعد از ریباندینگ دچار ریزش موی شدید هستید، یکی از این 3 عامل را مقصر بدانید. اما قبل از هر چیز باید بدانید که آیا واقعا موها دچار ریزش مو است یا خیر؟ موی طبیعی و سالم نیز ریزش دارد. ریختن موها تا حد زیادی طبیعی است.

در صورتی که شدت ریزش مو از رشد مو بیشتر باشد، حجم و تراکم مو کمتر می شود. در این حالت، پوست سر نیز نمایان شده و خلوت شدن موها به چشم می آید. ژنتیک، مواد شیمیایی و حرارت، برخی بیماری ها و داروهای شیمیایی، تغییرات هورمونی و …. همگی در ریزش مو نقش دارند.

ریزش مو بعد از ریباندینگ

علت ریزش مو بعد از ریباندینگ

برای ریباندینگ کردن موها از ترکیبات متفاوتی استفاده می شود. برندهای با کیفیت زیادی وجود دارد ولی حتی استفاده از این برندها نیز نمی تواند تضمین کافی باشد. ساختار موی افراد، ژنتیک و حتی رژیم غذایی می تواند در نحوه اثرگذاری مواد تغییر ایجاد کند. در واقع تجربه ریزش مو بعد از ریباندینگ خیلی شخصی است. برای مثال موهای خیلی نازک و ضعیف، آسیب پذیرتر هستند و در مواجهه با مواد شیمیایی قوی، دچار آسیب بیشتری می شوند. بنابر این دو خانم با موهای نازک و ضخیم، تجربه متفاوتی از ریباندینگ با یک برند دارند.

تکنیک اجرا شده در ریباندینگ نیز به طور مستقیم روی ریزش مو تاثیر دارد. در این مورد مقصر اصلی آرایشگرتان است پس موهای نازنین خود را به دست هر کسی نسپارید. آرایشگرهای با تجربه و متخصص، قیمت بیشتری دریافت می کنند ولی در مقابل خدمات با کیفیت تری نیز ارائه می دهند. از قدیم گفته اند “هر چقدر پول بدهی، آش می خوری”

با فرض اینکه مواد خوبی برای ریباندینگ استفاده شده که کاملا با نوع موهای شما سازگار است. آرایشگرتان هم تجربه کافی دارد و می داند چگونه و از چه تکنیکی، ریباندینگ مو را انجام دهد. هنوز یک کار مهم باقی مانده است و آن مراقبت های بعد از ریباندینگ برای جلوگیری از ریزش مو است. در این مورد باید از ماسک مو و شامپو و روغن های گیاهی طبق توصیه آرایشگرتان استفاده کنید.

درمان ریزش مو بعد از ریباندینگ

مراحل ریباندینگ مو

با توجه به اهمیت مراحل اجرای ریباندینگ، به طور خلاصه در این قسمت توضیحاتی داده شده است. این کار در سالن آرایشگاه انجام می شود و لازم است تا ابتدا موها شسته و تمیز شوند. برای اینکه موها بافت طبیعی داشته باشند، باید منتظر بمانید تا موها در هوا خشک شوند.

سپس نوبت به تقسیم موها می رسد. این مرحله شبیه به تقسیم موها در موقع رنگ و دکلره است. برای جلوگیری از ریزش مو بعد از ریباندینگ لازم است تا همه مراحل با دقت و ظرافت انجام شود. روی هر قسمت مو از مواد سست کننده یا شل کننده استفاده می شود. این مواد کوتیکول های سطح مو را می شکند.

همه آسیب های مو و پوست سر در این قسمت اتفاق می افتد. آرایشگرتان باید به نحوه استفاده از مواد آشنایی کامل داشته باشد و به آرامی و با دقت کار را انجام دهد. مواد شل کننده ب مدت 30 دقیقه روی موها باقی می ماند. در این مدت دائم موها کنترل می شود. سپس از اتوی موی مخصوص برای تثبیت مواد استفاده می شود.

پس از شستن موها و آبکشی از لوسیون کراتین برای سفت شدن پیوندهای تازه مو استفاده خواهد شد. در طی فرایند ریباندینگ مو، پیوندهای قبلی شکسته شده و پیوندهای جدید جایگزین می شود. مواد خنثی کننده و کراتینه نیز 30 دقیقه روی موها قرار می گیرد. سپس نوبت به آبکشی کامل موها است. البته جزئیات بیشتری وجود دارد که از ذکر آن خودداری می شود.

علت آیا ریباندینگ باعث ریزش مو می شود؟

امکان ریزش مو بعد از ریباندینگ

فرمالدئید یا آلدئید دو ماده شیمیایی قوی در ترکیبات ریباندینگ مو هستند. موقع کار با این مواد، گاز و بخار سمی تولید می شود. در برخی از فرمول ها، فرمالدئید با مواد دیگری جایگزین شده است اما همچنان نمی توان در این مورد با اطمینان سخن گفت.

اگر موهای شما در اثر بی احتیاطی، استفاده مکرر از مواد شیمیایی و یا هر علت دیگری، آسیب دیده می توانید از روش های درمانی متفاوتی استفاده کنید. عوارض ریباندینگ مو در برخی افراد بیشتر است. احتمال دارد ابتدا آرایشگرتان روی چند تار مو، امتحان کند تا از واکنش بافت موها مطمئن شود.

صافی دائم مو

عوارض جانبی ریباندینگ مو

بر اساس یک مطاله موردی در سال 2019، احتمال ابتلا به سرطان سینه بعد از ریباندینگ مو بررسی شد. در طی این آزمایش شرکت کنندگان، ابتدا از این شیوه برای صاف کردن مو استفاده کردند و سپس از نظر اختلال هورمونی و ریزش مو بعد از ریباندینگ تحت بررسی قرار گرفتند. احتمال اینکه مواد شیمیایی موجود در ترکیبات ریباندینگ با اختلال در هورمون ها وجود دارد اما هیچ آمار قابل استنادی در این مورد به ثبت نرسیده است.

استفاده از مواد شیمیایی بسیار قدرتمند در ریباندینگ مو غیر قابل انکار است. در برخی موارد نیز عوارض جانبی ناخواسته نظیر شکستگی، خشکی و آسیب به پوست سر و مو گزارش شده است. اما در مورد سرطان، ناباروری و … نمی توان مطمئن بود. نقش ژنتیک و سبک زندگی در این موارد بسیار زیاد است.

روش های بازسازی و احیا مو

درمان ریزش مو بعد از ریباندینگ

با همه مراقبت ها در بسیاری از موارد ریباندینگ مو مشکلاتی را به همراه دارد. ریزش مو یکی از همین موارد است ولی می توان تا حدود زیادی از آن پیشگیری کرد. در ادامه به برخی از راه های درمان ریزش مو بعد از ریباندینگ اشاره شده است.

1-شستشوی موها بعد از ریباندینگ اهمیت زیادی دارد. از محصولات مناسب برای شستن موها استفاده کنید. هر ترکیبی که روی موها استفاده می شود باید کاملا استاندارد باشد. فراورده های حاوی سولفات، پارابن و …. موجب آسیب به موها می شوند. توصیه می شود از ماسک مو حتما استفاده کنید. با همین کار ساده، ریزش مو تا حد زیادی برطرف می شود.

2- تقویت موها با روغن های گیاهی یکی از ساده ترین و ارزان ترین راه ها برای جلوگیری از ریزش مو بعد از کراتین است. روغن زیتون، آرگان و نارگیل از بهترین فراورده ها برای موها هستند. قبل از حمام موها را با روغن گیاهی ماساژ دهید و سپس موها را بشویید.

3-سرم های ضد ریزش مو نیز برای همین منظور ساخته شده اند.معمولا سرم مو بدون نسخه به فروش می رسد. از سرم هایی استفاده کنید که حالت درمانی دارند.

4- اگر با همه این کارها، هنوز مشکل ریزش مو بعد از ریباندینگ برطرف نشده، به پزشک متخصص مراجعه کنید. قرص های تقویت مو و روش های تخصصی تر برای درمان وجود دارد.

درمان ریزش موی شدید

مقایسه سایر روش های صافی مو

شاید از نظر ظاهری تشابه زیادی بین ریباندینگ مو و سایر روش ها وجود داشته باشد. در فرایند درمان های کراتینه و احیا، صافی مو برزیلی و … نیز موها صاف و براق می شوند. همه این روش ها با صاف کردن کوتیکول مو همراه است و با هدف کاهش وز مو و افزایش نرمی مو انجام می شود.

اما ریباندینگ مو در واقع پیوندهای هیدروژنی موجود در موهای شما را قبل از اینکه دوباره با هم ترکیب کند، از هم می‌شکند. ریباندینگ مو بیش از هر فرآیند دیگری موهای شما را صاف می کند. از لحاظ صافی و درخشندگی هیچ تکنیک دیگری به اندازه ریباندینگ موثر نیست. اما این شیوه با خطراتی همراه است از جمله اینکه همیشه امکان آسیب دیدن به موها وجود دارد.

پس ریسک نکنید و به یک سالن تخصصی مراجعه کنید. در این سالن ها آرایشگرهای با تجربه و متخصص فعالیت دارند و احتمال آسیب به مو در حد صفر است. در واقع با پرداخت کمی بیشتر، نگران ریزش مو بعد از ریباندینگ نیز نخواهید بود.

تراپی صافی و احیا مو

صافی موی دائم در سالن سعیده درویش زاده

اگر موهای شما نیاز به درمان دارد ابتدا باید درمان مناسب را انجام دهید سپس بهترین روش را برای صاف کردن موها انتخاب کنید. صافی موی دائم، صافی برزیلی، ریباندینگ و …. همگی روی موهای سالم انجام می شود. پف و وز و مجعد بودن موها نشان دهنده خشکی و دهیدراته شدن مو است. با صاف کردن مو، هنوز مشکل برطرف نشده است.

در سالن سعیده درویش زاده می توانید انواع تراپی مو را انجام دهید. روش کار به این صورت است که ابتدا موها بررسی می شود و بر اساس جنس و بافت مو و میزان آسیب به آن، درمان مناسب پیشنهاد می شود. برخی از روش های احیا و بازسازی مو، صافی بالای 70 درصد را دارند. اگر می خواهید موها لخت، صاف و ابریشمی شود با کارشناسان متخصص مرکز مشورت کنید تا بهترین تراپی را معرفی کنند.

روش های احیا و بازسازی مو در هر فردی متفاوت است و نمی توان یک نوع درمان را برای همه افراد در نظر گرفت. روی همین اصل انجام مشاوره قبل از هر تصمیم الزامی است. نکته مهم اینکه در این سالن مشاوره های تخصصی، به رایگان ارائه می شود. پس تا فرصت باقی است برای مشاوره، وقت رزرو کنید.

4.7/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed