1. خانه
  2. مقالات
  3. 5 قانون طلایی برای استفاده از ماسک مو

5 قانون طلایی برای استفاده از ماسک مو

5 قانون طلایی برای استفاده از ماسک مو

  1. خانه
  2. مقالات
  3. 5 قانون طلایی برای استفاده از ماسک مو
قوانین استفاده از ماسک مو
folder_openمقالات

استفاده از ماسک مو هم قائده و قانونی دارد. گاهی با اشتباهات ساده، حتی نتیجه ای که می خواهید، نصیب تان نمی شود. برای مثال وقتی تارهای مو نازک شده، می توانید از انواع ماسک مو برای افزایش ضخامت موها استفاده کنید. به نظر ساده است اما اگر نحوه استفاده صحیح از ماسک مو را ندانید به جای ضخیم شدن تارهای مو، شاهد ریزش مو خواهید بود! همه این ها بر می گردد به اینکه چه نوع ترکیبی را به عنوان ماسک مو استفاده می کنید.

برای سادگی انواع ماسک مو را به دو نوع شیمیایی و طبیعی تقسیم می کنیم. استفاده از ماسک موهای خانگی عوارض نامطلوبی ندارد و به راحتی می توانید از ترکیبات مغذی و مفید برای تقویت موها استفاده کنید. اما ماسک موی شیمیایی دارای فواید به مراتب بیشتر و همچنین ریسک ابتلا به عوارض بیشتر است. برای جلوگیری از مشکلات احتمالی باید طریقه استفاده از ماسک مو را بلد باشید. جزئیات زیادی وجود دارد که رعایت آن برای هر چه بهتر عمل کردن ترکیبات ماسک مو، ضروری است. برای سادگی، کل کار را در قالب 5 قانون طلایی خلاصه کرده ایم. در ادامه با ما باشید تا راه و رسم استفاده اصولی از ماسک مو را یاد بگیریم.

انواع ماسک موی خانگی

نحوه صحیح استفاده از انواع ماسک مو

انواع ماسک مو از محصولاتی است که آقایان هم به اندازه بانوان از آن استفاده می کنند. در واقع این محصول از لوازم آرایشی به حساب نمی آید بلکه در گروه روتین مراقبت از مو قرار دارد. به طور کلی هر گاه یک محصول جدید را خریداری می کنید خواه ماسک مو باشد یا شامپو و نرم کننده و زل مو …. همیشه امکان بروز حساسیت هست. برای افراد دارای پوست به نسبت حساس تری هستند و نسبت به مواد شیمیایی و حتی برخی مواد طبیعی نیز واکنش نشان می دهند. اگر محصولی را تهیه می کنید و پس از استفاده دچار هر نوع آلرژی و واکنش می شود، ایراد از محصول نیست.

موضوع مهم دیگر این است که همه افراد به خصوص خانم هایی که موی بلندتری دارند، باید از ماسک مو استفاده کنند. برخی از افراد تصور می کنند این ماسک های مو جنبه درمانی دارند و برای موهای آسیب دیده مناسب هستند. البته این حرف تا حدودی درست است اما یک موضوع مهم را در نظر نگرفته اید. در واقع ماسک مو حتی برای افرادی که موهای سالمی دارند نیز توصیه می شود.

در ماسک مو ترکیباتی وجود دارد که کیفیت و سلامت مو را بیمه می کند. بنابراین چه موهای سالمی دارید و یا موهایتان آسیب دیده است فرقی ندارد. پیشنهاد می شود به طور منظم از ماسک های مغذی و مفید مو استفاده کنید. حالا نوبت به طرز استفاده از ماسک مو است که اثرگذاری آن را تغییر می دهد. در ادامه به 5 قانون طلایی پرداخته شده که برای همه کسانی که از ماسک مو در منزل استفاده می کنند، دانستن آن ضروری است.

ماسک مو برای شب

1-دفعات استفاده از ماسک مو

هیچکدام از محصولات مراقبت از مو به اندازه ماسک مو، تاثیر ندارند. وقتی به طور صحیح و اصولی از ماسک مو استفاده می کنید به مرور موها وضعیت بهتری پیدا می کنند. این بهبود دائمی است و می تواند مدت های زیادی باقی بماند. اگر موهای سالم و خوبی دارید هم نیاز است که هفته ای یک بار از ماسک مو استفاده کنید. به این ترتیب بی برو برگرد تا همیشه موهایتان به همین زیبایی و طراوت باقی می ماند.

چنانچه موهایتان در اثر مواد شیمیایی یا استفاده از دستگاه های حرارتی و … آسیب دیده است 2 بار در هفته را به درمان با ماسک مو اختصاص دهید. به این ترتیب می توانید مطمئن شوید که موهایتان مواد مغذی و ضروری را دریافت می کند. در عین حال،  روند ترمیم موهای بسیار آسیب دیده هم با سرعت بیشتری، انجام خواهد شد.

2-دستورالعمل ها را با دقت بخوانید

تصور نکنید که تمام ماسک های مو که استفاده می کنید طرز استفاده مشابهی دارند. انواع مختلفی از ماسک مو بر اساس نوع موهای شما وجود دارد که هر کدام به نوعی متفاوت استفاده می شوند. انواع ماسک مو برای موهای فر، نازک، آسیب دیده و … در بازار موجود است. برخی از آنها را می توان به مدت 10 دقیقه تا نیم ساعت روی موها قرار داد در حالی که برخی دیگر را باید در طول شب استفاده کرد. به برچسب روی قوطی دقت کنید و طبق توصیه شرکت تولید کننده، رفتار کنید. به این ترتیب رضایت بیشتری از ماسک مو خواهید داشت.

نحوه استفاده از ماسک مو

3- طرز استفاده از ماسک مو برای ریشه

قسمت انتهای ساقه مو جایی است که نیاز به مراقبت و رسیدگی بیشتری دارد. هر چقدر موها بلندتر باشد، طول عمر انتهای مو هم بیشتر است. این بخش از مو در معرض انواع و اقسام شوینده ها بوده و خیلی بیشتر از ریشه مو، با مواد شیمیایی تماس داشته است. خشکی مو و موخوره هم از همین قسمت شروع می شود و به مرور بخش های دیگر مو را نیز درگیر می کند.

درست مانند نرم کننده ها، برای استفاده از ماسک مو هم روی انتهای ساقه تمرکز کنید. خشک ترین و ضعیف ترن قسمت مو همین منطقه است. در اغلب موارد اصلا نیازی به تغذیه ریشه مو نیست. ریشه به پوست سر نزدیک است و بیشترین مواد مغذی را دریافت می کند. بنابراین شرکت های تولید کننده محصولات بهداشتی مو نیز، این ماسک ها را برای انتهای مو طراحی کرده اند.

نیازی نیست به هر قیمتی و حتما، ماسک مو را به ریشه موهایتان بزنید. شاید ندانید اما برخی از این محصولات حتی برای ریشه مو نیز مضر هستند و می توانند مشکلاتی را ایجاد کنند. تا وقتی از ترکیبات ماسک مو مطمئن نشدید هرگز آن را روی ریشه موها نزنید. البته در مورد ماسک موی طبیعی قضیه فرق دارد.

شستشو بعد از ماسک مو

4-موها را شانه بزنید

برای اینکه مطمئن شوید ماسک مو به خوبی همه تارهای مو را پوشش داده است از شانه استفاده کنید. به این ترتیب بهترین استفاده را می برید و مواد تک به تک تارهای مو را تغذیه می کند.  روی انتهای مو تمرکز کنید زیرا این قسمتی از مو است که مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت نمی کند. به آرامی شانه را روی تارهای مو حرکت دهید و چند دقیقه صبر کنید تا مواد به عمق مو نفوذ کند.

5-موهای خود را تمیز نگه دارید

قبل از استفاده از ماسک مو، مطمئن شوید که موهایتان تمیز است! وقتی موها کثیف است نباید از ماسک مو استفاده کنید. این کار تنها وقت هدر دادن است و پول تان هم حیف و میل می شود. اضافه کردن ماسک مو روی موهای چرب و آلوده، به شدت آن را سنگین می کند. همیشه قبل از استفاده از ماسک مو، موهایتان را بشویید. شستشوی موها بعد از ماسک مو نیز الزامی است.

ترمیم موهای وز و فرفری

نحوه استفاده از ماسک مو در شب

انواع ماسک مو برای آبرسانی به عمق مو کارایی موثری دارد.  برای اینکه موها از اثرات مواد شیمیایی موجود در رنگ مو و محصولات آرایشی-بهداشتی در امان باشد، لازم است تا رطوبت مو به درستی حفظ شود. طرز استفاده از ماسک مو چندان سخت نیست اما خیلی از خانم ها به درستی با آن آشنا نیستند.

برخی از ماسک های مو برای پوست سر و ریشه موها هم موثر هستند. برای مثال ماسک موی خانگی را می توانید به ریشه مو هم بزنید و هیچ مشکلی ایجاد نمی شود. اگر روز به دلیل مشغله وقت رسیدگی به موها و ماسک مو را ندارید شب ها فرصت خوبی است. ماسک مو را به انتهای مو، میانه مو و حتی ریشه مو بزنید. همه موها و پوست سر را با آن پوشش دهید. دقت کنید این ترفند تنها برای ماسک های خانگی مو انجام می شود. در مورد ماسک موهای شیمیایی طبق برچسب روی قوطی اقدام کنید.

پس از آن می توانید موها را با روسری بپوشانید و راحت به رختخواب بروید. صبح روز بعد و پس از بیدار شدن از خواب، موها را شستشو دهید. در چند ساعتی که مواد ماسک مو روی موهایتان است، به خوبی تاثیرش را می گذارد و می توانید از فواید آن بهره ببرید.

طرز استفاده از ماسک مو

احیا موهای آسیب دیده در مجموعه تخصصی مو سعیده درویش زاده

آیا موهای تان در اثر استفاده زیاد از رنگ و دکلره دچار آسیب شده است؟ چاره کار کوتاه کردن موها نیست. اگر موهایی خشک و وز و غیر قابل کنترل دارید وقتش رسیده که یک بار برای همیشه تصمیم بگیرید. در مرکز موی سعیده درویش زاده روش های نوین احیا مو با مواد حاوی ذرات نانو ارائه می شود. این مواد دارای ذرات بسیار کوچکی هستند که به سادگی از کوتیکول مو عبور کرده و به عمق مو نفوذ می کنند. به این ترتیب مشکلات مو اعم از وز و خشکی و نازکی و …. از پایه ترمیم می شود.

این درمان برای خانم هایی که موهایشان خمیری و آدامسی شده، پودر و پوک است و خورد می شود، پیشنهاد می شود. گروه دوم خانم ها و دختر خانم هایی هستند که به طور طبیعی موهای فرفری و خشک دارند. سالن تخصصی مو سعیده درویش زاده با استفاده از مواد نانو کلوستر پروفشنال، زیبایی و طراوت طبیعی را به موهایتان بر می گرداند.

برخی از خدمات سالن اینها هستند: نانو بوتاکس مو، پلکس تراپی، ویتامینه و جلوگیری از ریزش مو، کراتینه و احیا موهای آسیب دیده.

پ ن: اینجا تنها سالنی است که مشاوره اختصاصی مو را به طور صد در صد رایگان ارائه می دهد.

4/5 - (3 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

3 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed