1. خانه
  2. مقالات
  3. نانو پروتئین مو بهترین تراپی برای موهای دکلره شده

نانو پروتئین مو بهترین تراپی برای موهای دکلره شده

نانو پروتئین مو بهترین تراپی برای موهای دکلره شده

  1. خانه
  2. مقالات
  3. نانو پروتئین مو بهترین تراپی برای موهای دکلره شده
انواع ماسک مو
folder_openمقالات

عوامل زیادی روی سلامت موها تاثیر می گذارند اما هیچکدام به اندازه مواد دکلره، جان مو را نمی گیرد. رنگ و دکلره کردن موها بسیار رایج است و موهای طبیعی و رنگ نشده، کمتر دیده می شود. بر خلاف سال های گذشته، این روزها رنگ موها تنها برای پوشاندن تارهای سفید مو استفاده نمی شوند. اغلب افراد دوست دارند برای تنوع و تغییر در چهره، رنگ موهای خود را روشن کنند. در این مطلب از نانو پروتئین مو برای موهای دکلره شده می گوییم. آیا با این نوع تراپی آشنایی دارید؟

سوال اینجاست که اصلا چرا موهای دکلره شده به تراپی نیاز دارند؟ جواب خیلی واضح است مواد شیمیایی قوی برای دکلره کردن مو استفاده می شود که ساختار مو را به هم می ریزد. دکلره قبل از رنگ کردن موها انجام می شود. به این صورت که وقتی رنگ موی مورد نظر چند پایه روشن تر از موی خود فرد باشد، ابتدا موها دکلره می شوند. مواد شیمیایی دکلره با عبور از کوتیکول به عمق مو نفوذ می کنند و رنگدانه های مو را از بین می برند. این موضوع به حرف ساده است اما در واقعیت ساقه مو دچار آسیب زیادی می شود.

نانو پروتئین مو

نانو پروتئین مو چیست ؟

ساختار اصلی بافت مو از پروتئین های مختلف تشکیل شده است. اصلی ترین و مهم ترین پروتئین مو، کراتین نام دارد. این ماده روی استحکام، انعطاف، زیبایی و شفافیت مو تاثیر می گذارد. پروتئین تراپی به مفهوم استفاده از ترکیبات پروتئین و نانو ذرات برای اصلاح ساختار موی آسیب دیده است. در پروسه دکلره کردن، پروتئین مو آسیب می بیند. علت این است که ترکیبات شیمیایی قوی،اکسیداسیون ایجاد می کنند و پیوندهای مو از بین می رود. این تغییرات دائمی است و موهای دکلره شده در مرور زمان، سلامت خود را به دست نمی آورند.

در واقع DNA پروتئین‌های مو دچار آسیب جدی شده و این وضعیت قابل برگشت نیست. با تکنیک نانو پروتئین تراپی می توان ساختار آسیب دیده پیوندهای کلاژن و پروتئین مو را اصلاح کرد. به این ترتیب پروتئین های از دست رفته در طی دکلره کردن مو، دوباره تامین می شود. در نانو پروتئین تراپی با اتصال پروتئین های هیدرولیز شده به کوتیکول مو، شکاف های ساقه ترمیم می شود.

اکسیداسیون ناشی از مواد دکلره موجب ایجاد شکاف های دائمی مو می شوند. در نتیجه به مرور موها خشک و شکننده تر شده و نازک می شوند. این همان وضعیتی که وز مو را ایجاد می کند. موهای دکلره شده همیشه با پف و وز و خشکی و شکستگی زیادی مواجه می شوند.

کراتینه برزیلی مو

آیا موهای من نیاز به نانو پروتئین درمانی دارد؟

یکی دیگر از مواردی که به ساختار پروتئین مو آسیب می زند، افزایش سن و پیری است. موها هم مثل پوست و سایر اندام های بدن، دچار کهولت سن می شوند. موهای افراد در سنین بالاتر به زیبایی و شادابی دوران جوانی نیست. با استفاده از این تراپی می توان پروتئین مورد نیاز مو را تامین کرد.

اگر از وسایل حرارتی برای حالت دادن به موها استفاده می کنید نیاز به نانو پروتئین مو دارید زیرا گرما و حرارت دشمن موهای شماست. گرمای خورشید نیز به دلیل اشعه مضرUV در صدمه دیدن موها تاثیر دارد. آیا همیشه موهای خود را سشوار خشک می کنید؟ در این صورت حتما موهایی خشک و شکننده دارید که نیاز به درمان اختصاصی دارد.

آب استخرهای عمومی نیز به دلیل دارا بودن درصد بالای کلر، موجب آسیب به ساختار کوتیکول مو می شود. به تدریج موها خشک می شود و ظاهر مو حالت کدر و وز پیدا می کند. اگر به هر دلیلی موهای شما دچار آسیب شده، خشک و کم آب است می توانید از اجرای نانو پروتئین مو بیشترین استفاده را ببرید ولی به طور خاص بیشترین دریافت کنندگان این تراپی، خانم هایی هستند که موهای شان در اثر رنگ و اکسیدان یا مواد دکلره، بیش از حد خشک و شکننده و وز شده است.

از روی برخی نشانه ها نیز می توانید متوجه شوید که آیا به نانو پروتئین مو نیاز دارید یا خیر. در ادامه به این موارد اشاره شده است.

پروتئین تراپی مو

موها حالت ارتجاعی و کشسانی ندارند

کمبود پروتئین مو با از بین رفتن خاصیت ارتجاعی مو همراه است. در واقع پروتئین کیفیت مو را تضمین می کند. اگر حالت کشسانی مو از بین برود موها شکل طبیعی خود را از دست می دهند و به مرور خورد می شوند. برای تست قابلیت ارتجاعی مو می توانید یک تار مو را جدا کرده و با انگشتان به آرامی آن را بکشید. آیا مو پاره شد؟ اگر بعد از کشیده شدن مو به حالت قبل برنگشت یا پاره شد، نشان دهنده این است که پروتئین مو به شدت کم شده است.

-شکستگی مو زیاد شده و موها می ریزد

به عنوان یک قانون کلی در نظر بگیرید که ریزش بیش از 100 تار مو در طول روز اصلا طبیعی نیست. این وضعیت نشان می دهد که یک مشکل جدی وجود دارد که باید دلیل آن را پیدا کنید. در کمبود پروتئین مو، نوع ریزش به این صورت است که موها از ریشه نمی ریزد بلکه از نیمه جدا می شود.

نانو پروتئین مو می تواند جلوی خورد شدن و ریزش مو را بگیرید. این مشکل از آنجایی اتفاق افتاده که موها در اثر رنگ و اکسیدان و مواد دکلره یا حرارت زیاد و حتی رژیم غذایی غلط، با فقر پروتئین روبرو شده است. در کمبود پروتئین، تارهای مو شکننده می شوند و از همینجا مشکل شروع می شود.

-تخلخل مو زیاد شده است

استفاده از نانو پروتئین مو در مواردی که مو متخلخل است، توصیه می شود. علت تخلخل زیاد مو همان شکاف ها و پارگی های ساقه مو است. این مشکل در افرادی که موها را چند بار دکلره کرده اند، دیده می شود. موهای متخلخل دارای پف و وز هستند و ظاهر نا مرتب تری دارند. اگر موهای شما در هوای مرطوب سریع وز می شود تخلخل مو زیاد است. این نشان می دهد که پروتئین مو به شدت کم شده و باید فکری به حال آن بکنید.

در صورت که نسبت به وضعیت موهای متخلخل بی توجه باشید خیلی زود دچار موخوره و گره خوردگی مو و … می شوید. موخوره یک آسیب جدی به مو است که با هیچ روشی درمان پذیر نیست. تنها با کوتاه کردن موها می توانید از شر موخوره خلاص شوید. بنابراین قبل از اینکه کار به جاهای باریک بکشد با نانو پروتئین مو مشکل را برای همیشه برطرف کنید.

طرز تهیه ماسک موی خانگی

-دوام نانو پروتئین مو چقدر است؟

این تکنیک از انواع تراپی تخصصی مو با قابلیت تکرار است. مدت زمان ماندگاری نانو پروتئین روی موها بین 3 تا 6 ماه است که بستگی به خودتان دارد. با برخی مراقبت های ساده می توانید ماندگاری تراپی را افزایش دهید. مثال توصیه می شود تا 20 روز بعد از نانو پروتئین مو هیچگونه ماده شیمیایی دیگری را استفاده نکنید. ساده تر اینکه بعد از پروتئین تراپی بلافاصله موها را رنگ و دکلره نکنید. اجرای هم زمان سایر تراپی های تخصصی نظیر پلکس تراپی و نانو بوتاکس مو و کراتینه و …. توصیه نمی شود. در این مورد از آرایشگرتان راهنمایی بخواهید و به توصیه او عمل کنید.

نانو پروتئین مو با کلر استخر میانه خوبی ندارد. حتما قبل از شنا در استخر، کلاه مخصوص را روی موهایتان بکشید تا آب با موها در تماس نباشد. در مورد تابش نور خورشید نیز حساسیت زیادی وجود دارد موهای خود را از اشعه مستقیم آفتاب حفظ کنید. همین کار ساده می تواند دوام نانو پروتئین مو را افزایش دهد.

اما مهم ترین موضوع مربوط به وضعیت تغذیه و دریافت مواد مغذی از طریق مواد غذایی است. با رژیم های سخت غذایی نمی توانید از شر کیلوهای اضافی بدن خلاص شوید. با محروم کردن خود از خوراکی های مفید تنها به موها آسیب می زنید. درصد بالایی از ساختار مو دارای بافت پروتئین است در حالت عادی این مواد از طریق خوراکی ها تامین می شود.

برای کمک به موهای پروتئین شده می توانید هر دو هفته یک بار از ماسک موی پروتئینه استفاده کنید. شامپو پروتئینه نیز برای شستشوی موها عالی است و به حفظ کیفیت مو کمک می کند. به هر حال همیشه می توانید این درمان را دوباره انجام دهید. بعد از چند ماه که موها به حالت قبل برگشت یک بار دیگر موها را ترمیم کنید.

پروتئین درمانی مو

نانو پروتئین مو در کلینیک مراقبت از موی سعیده درویش زاده

پروتئین تراپی و نانو پروتئین کلاژن درمانی از تراپی های اختصاصی برای موهای آسیب دیده از مواد دکلره است که در مرکز احیا مو سعیده درویش زاده انجام می شود. در این روش برای اثرگذاری هر چه بیشتر مواد بر روی موهای دکلره شده از محصولات حاوی نانو ذرات پروتئین استفاده می شود. نتیجه کار فوق العاده است پس از درمان اختصاصی موها با پروتئین، هم زمان احیا و صافی برای موهای دکلره شده انجام می شود.

اگر موهای شما هم در اثر دکلره مکرر دارای وز و خشکی زیادی است حتما از این شیوه درمان استفاده کنید. در تکنیک نانو پروتئین درمانی موها به صورت عمقی رطوبت رسانی شده و ساقه مو به طور کامل ترمیم خواهد شد. موهای سالم، پر پشت و تقویت شده، دیگر رویا نیست. در کلینیک مراقبت از موی درویش زاده همه آسیب های موهای خود را درمان کنید و از زیبایی و نرمی و صافی موها لذت ببرید.

4/5 - (7 امتیاز)

این مقالات حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed